kropka0605

Kobieta, 32 lata, L.

Ostatnie posty użytkownika
kropka0605

Re: Grudnióweczki 2014! :)

Cześć Mamusie i Brzuszki :-)

Caroline chyba mnie wywołałaś swoim postem ;-) dawno Was nie czytałam, ale tak sobie leżę i myślę ciekawe co tam u Grudnióweczek, postanowiłam zajrzeć, ale tak się rozpisałyście, że raczej nie dam rady Was nadrobić... przeczytałam tylko kilka ostatnich stron :-)

Na początek gratuluję Mamusiom, które już wiedzą kogo noszą pod serduszkiem :-) my będziemy mieli drugą córeczkę z czego bardzo się cieszymy, mimo że na początku chcieliśmy chłopca :-) imię też już wybrane - będzie Emilia :-)

Jeśli chodzi o wyprawkę to większość rzeczy mamy po Laurze, musimy tylko kupić łóżeczko i oczywiście kosmetyki :-) Troszkę Wam zazdroszczę kupowania ubranek, pamiętam jaką radość sprawiało mi to w pierwszej ciąży, teraz nie będę szaleć bo to nie za bardzo ma sens skoro wszystko mamy :-) ale jest i plus takiej sytuacji, więcej zaoszczędzimy ;-)

Jeśli chodzi o łóżeczko to chcielibyśmy kupić takie, które da się później przerobić na tapczanik, ale jeszcze nie szukaliśmy.

Nasza córcia też jeszcze nie kopie regularnie, chociaż zdarza jej się tak przywalić, że łzy napływają mi do oczu ;-)

Przepraszam, że tak trochę chaotycznie i nie odp konkretnie do każdej ale jak tak człowiek wyskoczy niewiadomo skąd to ciężko się wbić w rozmowę :-)

pozdrawiam :-*

kropka0605

Re: Płeć dzidziusia

nasza córcia ukrywała się do... 32 tygodnia ;-) mam nadzieję, że teraz szybciej poznamy płeć... może na najbliższeej wizycie, będzie to 16 tydz 4 dzień ciąży :-)

kropka0605

Mae magnez w ciąży jest jak najbardziej bezpieczny i na skurcze na pewno pomoże :-) ja biorę MagneB6 2 x dziennie :-)

Marysia troszkę macie tych zaproszeń :-) będziecie wozić i wozić hehe

Dziewczynki, jeśli to Wasze pierwsze ciąże to brzuszek może pojawić się troszkę później, ja byłam na 5 roku studiów jak byłam w ciąży i koleżanka zapytała mnie kiedy planujemy dziecko a ja byłam już wtedy w 6 miesiącu a teraz jestem w 4 m-cu i już mam bębolek dość duży, już wdzyscy dookoła widzą, że to ciążowy ;-)

kropka0605

Caroline z tą kartą rossnę to nie takie hop siup, ja miałam ją przy Laurce, ale jak mała skończyła 3 latka to i rabat się skończył, a miałam już 10% na artukuły dziecięce... myślałam, że to jest tak, że skoro jestem w ciąży to mogę przedłużyć jej ważność do momentu aż drugie dzieciątko skończy trzy lata, bo karta teoretycznie obowiązuje w okresie ciąży a tu taki psikus, że na czas ciąży zakładam nową kartę i zaczynam od 3% rabatu i obowiązuje ona tylko na artykuły dla kobiet ciężarnych np. balsamy do ciała, a jak urodzę to znowu nowa karta i znów od 3% i tylko na rzeczy dla dzieci... aaa i rabat wzrasta o 1% co 90 dni pod warunkiem, że w tym czasie kupisz co najmmniej 6 razy określone produkty, na szczęście nie musisz wydawać jakiejś określonej kwoty, ja np. jak nic nie potrzebowałam dla córci to kupowałam kleik ryżowy, bo tani, żeby wyszło to 6 razy :-)
mam nadzieję, że zrozumiesz hehe

ja na razie nic nie kupuję, wózek mamy po córci, ubranka też, a że długo nie znałam płci to mam masę w neutralnych kolorach :-) musimy kupić tylko łóżeczko bo mieliśmy używane i skończył się jego żywot jak Laura zaczęła w nim stawać i "tańczyć" ;-) i artykuły higieniczne :-)

kropka0605

Mi z tego kalendarza wychodzi chłopiec :-) hmmm mogłoby się sprawdzić, z córcią się zgadza :-)

Nuria dużo zdrówka!

kropka0605

Vanessa miało być oczywiście, że Ty sobie wywróżyłaś a nie ja :-D nie mogę edytować na telefonie :-)

kropka0605

Vanessa gratuluję!!! chyba wywróżyłam sobie córcię swoim nickiem z forum :-)

dziewczynki ja też mam wizytę w tym tyg, w sobotę o 7.45, przełożyłam sobie ze względu na wyjazd nad morze :-) może się dowiemy kto pojedzie z nami na te wakacje ;-)

kropka0605

gabi widzisz a ja przez to, że tak fajnie na dworze mam jakoś dużo energii :-) poprzesadzałam właśnie kwiatki, teraz robię jedzonko a na 16 jadę na spotkanie orgaizacyjne do przedszkola, do którego od września będzie chodzić Laura :-)

Marysia, to kiedy ten wielki dzień? my w sierpniu będziemy obchodzić 4 rocznicę ślubu... jak ten czas leci...

kropka0605

O to właśnie te tabletki, w życiu nazwy bym sobie nie przypomniała ;-)

ja ostatnio załatwiłam siebie i córcię klimatyzacją w aucie, ja mało płuc nie wyplułam taki miałam kaszel a Laura miała anginę, skończyło się antybiotykiem i walką o jego wypicie 2 razy dziennie...

kropka0605

Soqulka podobno jeśli miałaś już opryszczkę przed ciążą to Maleństwo jest bezpieczne, ważne tylko żeby nie przenieść jej w okolice intymne... słyszałam też, że są jakieś tabletki na to paskudztwo, które można brać w ciąży ale wyaje mi się, że lepiej przeczekać aż sama przyschnie i zejdzie :-)

kropka0605

cześć Mamusie! Jak Wam minął weekend? U nas było wczoraj tak duszno, że nie było czym oddychać, w nocy popadało i dzisiaj jest tak cudowne powietrze, że żyć nie umierać :-)

witam nową Mamusię i gratuluję dwójezki w brzuszku :-) jednojajowe będą? mnie zawsze fascynowały takie identyczne istotki...

To ja jeszcze się pochwalę, że wczoraj pierwszy raz widziałam moją 3-tygodniową bratanicę, mówię Wam, cudo!!! też chciałabym mieć swojego bąbla już przy sobie ;-)

pozdrawiam bardzo gorąco!

kropka0605

Kati gratuluje udanej wizyty, cieszę się, że wszystko w jak najlepszym porządku :-)

Oj Gabi narobiłaś mi smaka na pieczarkową! :-)

Nuria ja to warzywa raczej na surowo wolę, zero przetworzenia hehe

My na wakacje wybieramy się nad nasz Bałtyk i właśnie sobie uświadomiłam że jedziemy w tym czasie kiedy mam wizytę u gin... muszę dzisiaj do niej zadzwonić i umówić się na inny termin! :-)

kropka0605

mam córcię 3-letnią, dlatego teraz tak po cichu liczę na chłopca... ale najważniejsze żeby było zdrowe :-)

kropka0605

Megi ale Ci fajnie, też chciałabym mieszkać w górach... aż się rozmarzyłam... a z tymi wczasami w górach to pewnie chodziło o to żeby nie wchodzić zbyt wysoko bo wtedy jest inne ciśnienie, chociaż chyba żadna rozsądna kobieta w ciąży nieodważyłaby się na wspinaczkę :-)

Madlenka gratuluję udanej wizyty, dzidzia jeszcze nie była gotowa żeby się ujawnić ;-)

Witaj Nuria na forum! I również gratuluję synka :-) imię już wybrane?

Caroline postanowiła, że wrócę jak Was przeczytam i jestem :-) a takiego śniadania to chyba sama bym nie wymyśliła zresztą w ogóle nie mam ochoty na słodkie, w przeciwieństwie do tego jak jadłam będąc w pierwszej ciąży ;-)

kropka0605

Vanesa
kurczę, te plamienia to rzeczywiście dziwna sprawa, tak pomyślałam, że może masz jakąś podrażnioną śluzówkę pochwy i może nie mają one nic wspólnego z ciążą? martwie się o Ciebie! takie przygody to na pewno nic przyjemnego...

Kari
Ja poczułam raz coś tak całkiem po lewej stronie ale unałam że macica nie może być aż taka szeroka hihi, ale może się myliłam :-)

czekam na relacje z dzisiejszych wizyt, bardzo lubię je czytać i przeżywać wszystko razem z Wami :-)

kropka0605

Kari
Bardzo się cieszę, że z bobaskiem wszystko w porządku! nie mogę doczekać się mojej wizyty a mmam dopiero 12 lipca... a co do plci to bywa bardzo różnie, my z córcią dwiedzieliśmy się bardzo późno bo dopiero w 32 tygodniu tak sprytnie się ukrywała, teraz mam nadzieję, że na najbliższym usg dzidziuś nam się ujawni ;-)

Iza-majka
jak ja Ci zazdroszczę i pozostałym dziewczynom, które czują już ruchy... czekam na tą chwilę z utęsknieniem!

Co do bezsenności też niestety mnie dopadła, już którąś noc z kolei budzę się o 3 i wiercę z boku na bok... pomyślę o zakupie tej poduszki, wdzystkie ją chwalicie, może byłoby mi z nią dużo wygodniej...

kropka0605

Witajcie dziewczynki!

bardzo dawno nie pisałam, ale przeczytałam Was ostatnio co do strony :-) Tyle tematów poruszyłyście, że właściwie niewiem o czym pisać :-)

postaram się naskrobać coś częściej ale nie obiecuję, że się uda :-)

pozdrawiam wszystkie Grudnióweczki w ten ponury dzień i życzę udanych wizyt!!!

kropka0605

Cześć!!!

co do lekarza ja również chodzę prywatnie bo w Lublinie jest dokładnie tak jak napisała Carolineee, niestety tutaj dobry lekarz na NFZ jest chyba naprawdę niemożliwy... a te co znalazły mają wielkie szczęście :)

witam wszystkie nowe mamusie!!! a te co mają wizyty życzę powodzenia :)

kropka0605

Nadzieya 81 przykro mi :( trzymam kciuki, żebyś nie musiała długo czekać na swoją upragnioną fasolkę!

jestem witaj! teraz na pewno wszystko ułoży się po Twojej myśli :)

olusssia7 piękne zdjęcie!!! rozczula mnie taki widok :)

kropka0605

Re: Skarby Styczeń 2015

Marlesia!!! czy ja dobrze widzę?! gratulacje serdeczne!!!
Pozostałym Styczniowym Mamusiom również gratuluję :)

Majówka 2011 i Grudniówka 2014

kropka0605

Witam wszystkie nowe mamusie!

Marion trzymam mocno kciuki żeby wszystko skończyło się dobrze!!!

Olusssia7 daj znać jak po usg :)

mi też brzuch urósł, ale z tego względu, że mam straszne zaparcia, próbuję wszystkiego i mało co pomaga :( może macie jakieś swoje własne sposoby, żeby sobie z nimi poradzić?

kropka0605

Re: Warto ćwiczyć w ciąży

w pierwszej ciąży nie ćwiczyłam a teraz bym chciała, jeśli gin pozwoli to myślę, że się zdecyduję :)

kropka0605

Vanesa 35
ja byłam na pierwszej wizycie dokładnie w 7 tygodniu od @ i serduszko biło jak dzwon także myślę że śmiało możesz iść w środę :)

kropka0605

Witajcie dziewczynki :)
nie wiem, czy któraś z Was mnie pamięta, ale pisałam trochę na początku :) później miałam straszne problemy z zalogowaniem z tel :/ i tak zeszło do dzisiaj, kiedy to w końcu włączyłam laptopa i jestem!

Czytałam Was przez cały czas a teraz postaram się jeszcze coś naskrobać od czasu do czasu :)

a tak w ogóle to kartę ciąży też gin założyła mi na pierwszej wizycie, może dlatego, że było już serduszko :)

kropka0605

Carolineee
ja Laurę rodzilam na Lubartowskiej bo mialam tam lekarkę a teraz jeszcze lekarz niw wybrany to i nie wiem gdzie urodzę :)

magnoliam
gratulacje! Ja mialam iść wczoraj na betę ale tak mi się nie chciało po pracy... pójdę w poniedzialek przed pracą a wieczorem będzie wynik :)

monikam,Marta A
dziewczyny, nie możecie się tak forsować, teraz to Wasze dzieciątka są najważniejsze :)

Aaaa i witam nową Mamusię!

Dzisiaj przede mną bardzo dlugi dzień, muszę zrobić generalne sprzątanie kuchni, na szczęście mój M. zapowiedzial, że mi pomoże :), musimy pojechać na zakupy świąteczne, a na koniec jedziemy do kościola, ostatni dzień rekolekcji :)

ale jeszcze poleżę w lóżku z godzinkę!

Milego dnia wszystkim życzę!

kropka0605

ja córcię urodziłam SN, drugie dziecko też chciałabym tak rodzić... chociaż przyznam szczerze, że z tydzień nie mogłam siadać, miałam problemy z podnoszeniem się z łóżka i ogólnie fatalnie się czułam, praktycznie wszystko robił za mnie mąż... ale wiem też jak boli po operacji (miałam usuwany wyrostek, zresztą bardzo skomplikowany przypadek byłam i mam bliznę na pół brzucha :(), bo nie oszukujmy się, CC to operacja... i dla mnie dojście do siebie po naturalnym było dużo łatwiejsze niż po tej właśnie operacji...

jestem za SN! a jak pozostałe Kobietki? :)

kropka0605

dzięki dziewczyny za przyjęcie :)

Carolineee
jak dobrze pójdzie to na jednej porodówce wylądujemy :)

Anna83
gratulacje!!! 6 lat to bardzo długo, super, że się udało :) na usg na pewno będzie już widać małą kropeczkę :)

Asia25
troszkę przeżyć miałaś w tej ciąży :) dobrze, że wszystko ma szczęśliwe zakończenie :) życzę szybkiego dojścia do siebie po porodzie :) a tak na marginesie to moja córcia, prawie 3-latka też ma na imię Laura :)

kropka0605

Witajcie Grudnióweczki!

chyba mogę do Was dołączyć :) wprawdzie do lekarza pójdę dopiero po świętach ale zrobiłam dzisiaj test, jest druga bardzo wyraźna kreseczka :) tak się cieszę!

z córcią też zrobiłam tylko jeden test, było dokładnie tak samo jak teraz, od razu pojawiła się druga kreska :)

kropka0605

Re: Co na zaparcia i wzdęcia?

podobno ciepła, przegotowana woda pomaga :) mi osobiście najlepiej służy surowe jabłko :)

kropka0605

Re: Jak przekonać maluszka do mycia ząbków?

my zawsze myjemy zęby razem, tzn. ja i córcia, przed myciem robimy "stuk, stuk" czyli stukamy się szczoteczkami, potem Laurka robi wszystko to co ja :) zdarza się, że poprawiam po niej tylne ząbki, ale już coraz rzadziej :)

na początku też Laurka ssała i gryzła szczoteczkę, przez co musieliśmy ją wymieniać bardzo często...

uważam, że dziecko musi oswoić się ze szczoteczką, pobawić nią, a jak będzie się powtarzać i pokazywać do czego służy to z czasem nauczy się i będzie używać jej zgodnie z przeznaczeniem :)

kropka0605

Re: Jak spędzacie czas wolny w rodzinie?

My staramy się spędzać czas aktywnie, nasza córcia najbardziej lubi zabawę w chowanego, czy to w domu czy na świeżym powietrzu... teraz uczymy się jeździć na rowerze, także biegania też jest sporo :)

poza tym zjeżdżalnia, piaskownica, piłka, w lecie basen... Laurka nie usiedzi w miejscu 5 minut, a po całym dniu zasypia zmęczona :)

chociaż zdarzają nam się też dni przed telewizorem :)

kropka0605

Re: Okropny ból w lewym boku pleców

Będąc w ciąży z Laurą miałam dokładnie taki sam ból, w dole pleców po lewej stronie, okazało się, że dzidziuś się tak ułożył, że uciska mi na jakiś nerw... przyznam że miałam straszne problemy z chodzeniem, zazwyczaj podpierałam się parasolką i jakoś dawałam radę, po porodzie wszystko minęło jak ręką odjął :)

kropka0605

Re: Drugie dziecko tak czy nie ?

my z mężem zawsze chcieliśmy mieć minimum dwoje dzieci, mi się zawsze marzyła czwórka... na razie mamy jedną córcię, prawie trzylatkę, a teraz staramy się o drugie :) ja sama mam dwójkę rodzeństwa, mój M również, więc nie wyobrażamy sobie, żeby nasze dziecko było jedynakiem...

a kwestia finansowa? uważamy, że nie ma nic ważniejszego niż rodzina, na razie pracujemy oboje, więc raczej nie możemy narzekać ale kto wie co przyniesie los... wiem tylko, że zawsze, bez względu na wszystko będziemy się wspierać i nie pozwolimy sobie zginąć :)

kropka0605

Re: Czy to może być ciąża?

Najlepiej zrób tak jak radzi Carolineee, test z krwi będzie najdokładniejszy i rozwieje Ci wszelkie wątpliwości :)

kropka0605

gratulacje Grudnióweczki!!! ja testuję za ok. tydzień więc zobaczymy czy dołączę, czy jeszcze poczekam :)

kropka0605

Re: Pierwsza wizyta u stomatologa

Witam,
nasza Laura miała rok i 11 miesięcy jak pierwszy raz była u stomatologa. Pani dr zalapisowała jej ząbki, żeby się nie psuły, zresztą musieliśmy to powtórzyć kilka razy w tygodniowych odstępach i muszę przyznać że chyba coś to dało, bo ząbki ma ładne :)
Co do tego jak mała się zachowała: buzię otworzyła bardzo ładnie, ale jak miała smarowane to zaczęła płakać, podobno lapis ma bardzo nieprzyjemny smak, języczek wycierała jeszcze przez kilka godzin po wszystkim :)
Od tamtej pory nie byliśmy ale chyba trzeba będzie się przejść na kontrolę :)

kropka0605

Re: Listopadóweczki 2014

gratulacje dla wszystkich Listopadowych mam :) miałam nadzieję, że do Was dołączę, ale niestety, nie udało się :) czekamy dalej :)

kropka0605

Re: Twoje bmi

przed ciążą moje BMI wynosiło 20,9 a teraz aż... 24,5! dobrze, że jeszcze się w normie mieszczę, ale trzeba się za siebie zabrać:D