Skocz do zawartości
Forum

kasiunia1801

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Sieraków

Osiągnięcia kasiunia1801

0

Reputacja

  1. Mój synek ma na imię Włodek, waży teraz ok 15 kg( chociaż nie je zbyt dużo- może ma ciężkie kości :) ). Obecnie jest ciemnym blondynkiem, ale powoli rosną mu już czarne włoski (to po mamusi) :) Ogólem to jest małym nerwuskiem i jest bardzo uparty, ale daje sobie z nim radę. Właśnie spi to mam czas dla siebie dlatego jestem tutaj i cieszę sie bardzo :) pozdrawiam
  2. Witam wszystkie mamy, które tak jak i ja zmierzyły się z dietą bezglutenową. Otóż moja historia zaczęła się od momentu gdy skończyłam karmić piersią, czyli w 7miesiącu życia mojego dziecka. Wtedy lekarz polecił mi Nan. Włodek bardzo dobrze przyswajał te mleko.Potem zaczął mieć rozwolnienia tak trzy dziennie, lekarz przepisał Nutramigen(wstrętne mleko), po nim było lepiej i zapisał Bebilon Pepti, następnie Bebiko, na tym ostatnim mleku znów zaczęły się problemy. Włodek zaczął mieć rozwolnienia (6do8 na dzień), nie muszę mówić jak wyglądała jego dupka po upływie pewnego czasu( rana na ranie). Lekarz stwierdził, że znów trzeba podawać Nutramigen, bo jest uczulony na białko. Wkurzyłam się, bo na Nutramigenie rozwolnienia nie przechodziły (trwało to ok 5miesięcy)i poszukałam innego lekarza, który po upływie miesiąca zdiagnozował, że Włodek jest bezglutenowcem i nie może także soi. Koszmar, co dać takiemu dziecku, przecież jest mały, poznał wszystkie smaki, a tu nagle dieta tak uproszczona, w dodatku jedzenia takiego nie można było poszukać u nas w sklepach i musiałam zamawiać je przez internet. Nie było one dobre, chleb musiałam gotować na parze, a synek wcale go nie ruszał, schudł.Nie mógł jeść nic co my, musiałam kryć się z jedzeniem by nie widział. Lecz na tej diecie wrócił do normalności, już nie miał rozwolnień, czyli to był na ten czas strzał w dziesiątkę. Tak żylismy dwa miesiące, po których na tej diecie znów pojawiły się rozwolnienia i w tej samej ilości 6 do8. Byłam już zrezygnowana, lekarze dodatkowo podejrzewali, że może to być bakteria, która niszczy organizm, a która przenoszą psy, mały miał mieć sondę wprowadzaną i liczne badania. Mielismy ustalony termin do szpitala. A ja zrezygnowana juz całkowicie, odstawiłam dietę i przeszłam na podawanie Włodkowi normalnego jedzenia a także normalnego mleka z Kartonika 2% I.... CUD! w ciągu tygodnia Włodek sam doszedł do siebie, skończyły się rozwolnienia, zaczął mieć apetyt, je normalnie i tak pozostało do dziś dnia. Funkcjonuje tak jak każde dziecko, nie ma już żadnych problemów. Nie potrafię wytłumaczyć tego co się stało i jak to się stało, że po tylu miesiącach męczarni nagle wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że tak juz pozostanie. Cieszę się, że zaufałam sama sobie i że zdecydowałam się na taki krok w odstawieniu tej diety, dzięki temu zaoszczędziłam mojemu dziecku cierpień jakie go czekały.
  3. Witam! Mam pytanie jaką wagę powinno mieć nasze dziecko, w zależności od wieku. Jak mój mały się urodził to wszyscy mówili mi że jest "małym grubaskiem", a karmiłam go tylko piersią. Dziś ma 20 miesięcy i waży 15 kg, a nie je dużo. Nie jest niejadkiem, ale je w małych ilościach, np: skibkę chleba rano, skibkę wieczorem a na obiad półtora ziemniaka. Nie wiem od czego to zależy, wydaje mi się, że teraz waży trochę dużo, lecz nie wiem ile w tym wieku przeciętnie dziecko powinno ważyć. Podzielcie się ze mną swoim zdaniem. Pozdrawiam
  4. Mój mały ma 20 miesięcy, wiele razy próbowałam nauczyć go korzystania z nocnika na próżno,. Stwierdziłam, że jak dziecko będzie rozumiało do czego służy nocnik to wtedy będzie robiło, nie ma co na siłe sadzać na nocnik, bo potem dziecko się zrazi.
  5. witam jestem tutaj od dziś. Ja urodziłam Synka Włodka 1 września2007
  6. kasiunia1801

    :)

    Witam, dziś dołączyłam do Was, mam na imię Kasia. Na codzień wychowuję mojego 20miesięcznego synka Włodzia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...