Skocz do zawartości
Forum

kasiat301

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Maków Mazowiecki

Osiągnięcia kasiat301

0

Reputacja

  1. Dziękuję kochane, może rzeczywiście niepotrzebnie się zamartwiam, bo jestem pod opieką dobrego i czujnego lekarza. Tylko, że ja zwykle widzę drugie dno:) Ale pewnie już taka nasza natura, a to dopiero początek. Życzę wszystkim szybkich rozwiązań.
  2. Witam dziewczyny, piszę bo mam kłopot, może któraś z Was miała podobny problem. Byłam ostatnio na usg po 30 tyg. i lekarz stwierdził, że dziecko ma dużą główkę, z opisu widzę, że jest 3 tyg większa w stosunku do pozostałych parametrów, które odpowiadają wiekowi ciąży. Zapytałam go co z tą główką, powiedział, że wszystko jest w porządku, że to co w głowie jest prawidłowe, poza tym nie mógł dokładnie zbadać obwodu brzuszka, bo dziecko ułożyło się na na brzuszku, mówił, że dziecko ogólnie jest duże i zdrowe. Dotychczasowe badania usg były bardzo dobre, wszystko było w porządku. Ja jednak się martwię, czy któraś z Was miała podobną sytuację?
  3. Hej dziewczyny, poradźcie mi. Jestem w 26 tygodniu ciąży, wczoraj odebrałam wynik testu obciążenia glukozą. Zmartwiłam się, bo na czczo wyszło dobrze 84, natomiast po 2 godzinach od wypicia 75 g glukozy 153, przy normie do 140. Czy fakt, że się porządnie uraczyłam słodyczami i owocami w przeddzień badania miał wpływ na wynik? Dzwoniłam do gina kazał powtórzyć badanie, a potem szybko do niego. Nigdy nie lubiłam słodyczy, ale w ciąży jestem jak odkurzacz zjadam po prostu wszystko i słodkie i nie słodkie, dodatkowo w dużych ilościach, choć przytyłam 8 kilo. Inne wyniki bardzo dobre, nie mam żadnych dolegliwości. Czy któraś z Was miała podobny problem?
  4. Ja cały czas pracuję w 4 firmach i póki mi zdrowie, samopoczucie i moje gabaryty pozwalają mam zamiar pracować dalej. Uwielbiam swoją pracę, a siedzenie w domu skutkowałoby raczej "wyszukiwaniem" kolejnych kłopotów i dziwnych objawów. Mam termin na koniec stycznia, będę miała synka, pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i życzę cudownych kopniaków i szczęśliwych rozwiązań.
  5. Bardzo proszę o poradę w mojej sprawie. W lutym 2012 roku okazało się, że jestem chora na toksoplazmozę, wynik Igg 5324, Igm 35. Lekarz chorób zakaźnych nie zalecił leczenia antybiotykiem, mówił, że przejdzie samo. Kolejne badania pokazywały, że przeciwciała spadały. Po pół roku od zachorowania awidność była już wysoka. Wynik z lutego 2013 roku Igm 7, awidność wysoka. Lekarz uznał, że mogę zajść w ciążę. W kwietniu zaszłam w ciążę, lekarz chorób zakaźnych uznał, że nie ma potrzeby leczenia, ani dalszych badań, bo od zakażenia minęło ponad 14 miesięcy, awidność wysoka, choroba jest stara i nie zagraża. Nie biorę więc żadnych leków, jednak ciągle martwię się o dziecko i ewentualne konsekwencje choroby dla niego. Ciąża rozwija się prawidłowo (obecnie to 24 tydz), dziecko rośnie , wszystkie inne badania są bardzo dobre, samopoczucie także. Czy rzeczywiście po takim czasie od zarażenia nie ma już ryzyka dla dziecka? Czy mimo, że przeciwciała Igm są dodatnie, a awidność jest wysoka nie ma powodu do zmartwień?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...