Skocz do zawartości
Forum

kasia1807

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Wrocław

Osiągnięcia kasia1807

0

Reputacja

  1. Beata Twoja córcia zjada mleko o 19 i spi do rana? Ale zazdro, moja jak zje o 19,to budzi sie ok. 23,pozniej 2 w nocy, 5 rano i o 7 wstaje. Matko, jak chcialabym mieć chociaz jedną taką noc zeby sie wyspac Co do pokarmów stałych to ja karmie piersią, a pisałaś że interesuje Coe schemat u dzieci karmionych mm :)
  2. MagdaJ współczuję stresu związanego z operacją, bo zawsze jest duży, nawet jak wiadomo ze to tylko rutynowy zabieg. Ale dobrze że u malutkiej już wszystko ok i macie to z głowy. Mawak u nas pierwsze szczepienia były ok, mała oczywiscie płakała, ale po chwili przestala. A dawke na rotawirusa ładnie zjadla. Ale drugie szczepienie to juz byl dramat. Zaczela płakać juz przy badaniu, nie chciala zjesc drugiej dawki rotawirusa, a jak ją ukłuli dwa razy to nie mogłam jej dosyć dlugo uspokoić. No ale nie dziwi mnie to, jest juz większa, więc bardziej ogarnia co sie wokół niej dzieje. Jak pomysle o trzecim szczepieniu w sierpniu to az mnie ciarki przechodzą.. Szczepilismy ją tą szczepionka 6w1,dodatkowo pneumokoki i rotawirusy.
  3. Beata co do problemu ze spaniem to u nas jest dokładnie to samo od kilku dni. Do tej pory mała zasypiała ok. 20, budzila sie 1-2 w nocy na jedzenie, pozniej 5 rano i o 7 juz wstawalysmy. I to były pobudki w nocy na zasadzie zjadla i zasypiała. A od kilku dni budzi sie co 1,5 godziny i musze ją nosić na rekach zeby zasnela.
  4. U nas trzymanie i obracanie zabawek w raczkach idzie dobrze, za to przewracanie sie z pleckow na brzuszek nie bardzo. Ale widzę ze juz próbuje. Za to nauczyla sie przewracac z brzucha na plecy i ma teraz metode co zrobić zeby na brzuchu nie lezec (nie znosi tego). Tez od paru dni ma rozpulchnione dziąsła i gryzie wszystko jak szalona. Troche sie boje tego zabkowania, no ale to normalne.
  5. Beata serio? moja Zuzia też już coraz bedziej obserwuje jak cos jem i probuje mi to wyrywać z rąk, ale ledwo umie smoczkiem trafić do buźki, jedzeniem chyba nie dalaby jeszcze rady.
  6. Ja tez karmie ttlko piersia i chce wprowadzać inne pokarmy dopiero po 6 miesiącu. Jak tak patrzę na moją Zuzkę to wydaje mi się ze jest zbyt "dzidziusiowa" to jedzenia pokarmów stałych. Nie daje jej tez wody, czekam do 6 miesiąca Narazie tylko mleko. Oczywiście obie babcie juz mnie atakują, że powinna zjeść zupke, ale narazie zostaje przy swoim
  7. Kryska sprawdzilam na opakowaniu, można stosowac na wszystkie odparzenia :)
  8. Ja stosuje Linomag "na codzień" a jak przytrafi sle jakieś gorsze odparzenie to emolium na odparzenia. Raz posmaruje i jest ok. Położna zamiast posypki polecala mi po prostu mąkę ziemniaczaną, ale nie próbowałam tego bo nie bylo jeszcze takiej potrzeby.
  9. Magda nie dziwie sie, też bym sie stresowala. Ale plus jest taki ze maleństwo nie będzie tego nawet pamiętać. Też kupiłam inhalator ale jeszcze go nie używałam. W środę Zuzia skończyła 3 miesiace i martwi mnie troche że nadal nie chce podnosić głowy leżąc na brzuchu.. I nadal leżenie na brzuchu to krzyk i protesty. Umowilam ją na wizytę do neurologa zeby sprawdzic czy nie ma wzmozonego napięcia mięśniowego. A jak u Waszych maluszków z podnoszeniem glowki?
  10. Jijana tym pytaniem o drugą ciążę to mnie wszyscy przesladuja odkad wrocilam ze szpitala...
  11. Hej hej, wszystkie pochloniete przygotowaniami do swiat? Jeszcze niedawno składałysmy sobie życzenia na Boże Narodzenie a tutaj pierwsze święta wielkanocne z dzidziorami
  12. MagdaJ tez mam pakiet w Medicover i za szczepionkę na krztusiec w ciąży zapłaciłam 200zl, a w przychodni kosztowala 90, więc znam to A katar to teraz przez tą pogodę chyba nie unikniony.. Niby ciepło a zaraz zimno i wieje wiatr. My byłyśmy wczoraj u pediatry bo Zuzia ma pleśniawki, przy okazji lekarka ją obejrzala "całościowo" i dała nam skierowanie na rehabilitację bo mała ponoc za mało podnosi glowe jak leży na brzuszku. Przyznaję, ze nie kładę jej na brzuchu na długo, bo wrzeszczy wtedy jakby jej sie działa krzywda i już nie wiem co robić żeby ją zachęcić. Wy macie jakieś sposoby?
  13. J nas juz byly szczepienia, płaciłam za 6w1,pneumokoki i rotawirusy. A 14 maja mamy jeszcze szczepionkę na meningokoki bo nie wolno tego robic na jednej wizycie. Za 2 miesiace kolejne dawki. A co do bioderek to położna mi mówiła ze powinny byc chyba 4 kontrole. Pierwsza wizyta noworodkowa, druga za 2 miesiące, trzecia jak dziecko siada i czwarta jak zaczyna chodzić. Ale jak to jest w Polsce każdy wie, 2 wizyty, wszystko ok i koniec.
  14. Ja przytyłam w ciąży 14kg,zostało mi jeszcze 3kg Ale nawet jak tego nie zrzuce to niw będę specjalnie ubolewać. Ćwiczyć narazie nie mogę bo rozeszly mi sie mięśnie proste brzucha więc narazie rehabilitacje. Ale mam plan jak juz dojdę do siebie ruszyc na jakis fitnes Jerba a jak u Ciebie?
  15. Jijana moja Zuzia tez ma ciągle jakieś krostki, polozna mi powiedziała ze to normalne, bo dziecko zaczęło wytwarzać hormony a jeszcze dostaje moje z mlekiem i po prostu organizm jeszcze nie wie co z tym zrobić... A jeszcze ok 6 tygodnia dziecku zaczynają pracować gruczoły łojowe na czole wiec to tez robi swoje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...