Skocz do zawartości
Forum

Karola123

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Krakow

Osiągnięcia Karola123

0

Reputacja

  1. Na początku ciąży wystarczy brać sam kwas foliowy. Ja do końca pierwszego trymestru brałam Folika.
  2. Karola123

    Witaminy?

    Ja Folika brałam już na kilka miesiecy przed rozpoczęciem starań o dziecko i później aż do końca pierwszego trymestru.
  3. To straszne jak wiele kobiet nie jest świadomych jak wielkie znaczenie ma regularne zażywanie kwasu foliowego już na etapie planowania dziecka. Ja wiedziałam, że biorąc Folika mogę zapobiec wystąpieniu wady cewy nerwowej u dziecka. Jeśli możemy zmniejszyć ryzyko choroby dziecka to chyba warto brać kwas foliowy.
  4. Ja na etapie planowania dziecka jak i przez cały pierwszy trymestr brałam Folika bo polecił mi go mój ginekolog. Dodatkowo wiedziałam, że jest on lekiem a nie suplementem więc nie obawiałam się go zażywać.
  5. Ja na etapie starań o dziecko brałam tylko kwas foliowy zgodnie z zaleceniami lelarza. W aptekach półki aż się uginają od suplementów kwasu foliowego ale ja wolałam wybrać kwas który jest lekiem -Folik. Przynajmniej miałam 100% pewności, że brałam zalecaną dzienną dawkę potrzebną dla prawidłowego rozwoju mojego dziecka.
  6. Z tego co się orientuje kwas foliowy wydalany jest z moczem więc nie tak łatwo go przedawkować. Ale lepiej dopytaj swojego ginekologa, będziesz spokojniejsza. Ja w ciąży przez cały pierwszy trymestr brałam Folika, który w składzie też ma 400mg kwasu foliowego.
  7. Dziewczyny ja też długo starałam się o dziecko. Nie przyjmowałam żadnych specjalnych witamin dla starających się tylko sam kwas foliowy Folik. U mnie okazało się, że przez stres w pracy i wręcz obsesyjnie pragnienie dziecka miałam problem. Więc trzymam za Was kciuki. Jeśli wszystkie badania są ok to trzeba dać trochę na luz i napewno się uda :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...