Kaja1982

Kobieta, 37 lat, Warszawa

Ostatnie posty użytkownika
Kaja1982

Re: Test NIFTY - wasze opinie

Tak, chodziło o zd. Jeden przypadek w szpitalu, w którym rodziłam:( ale chyba było podwyższona przeziornosc. Wydaje mi się,cze przy prawidłowym USG i nifty, ryzyka pomyłki praktycznie nie ma...
Zrozpaczona- trzymaj się! Przeszłaś koszmar, obyś jak najszybciej doszła do siebie fizycznie i psychicznie.

Kaja1982

W Polsce było kilka ( znalazłam do 2018 3 przypadki) chorych dzieci przy prawidłowych wynikach nifty, ale to na ilość badań nadal niewielkie ryzyko... Ryzyko poronienia jest wyższe...Ale pytanie, co Cię uspokoi? Amniopunkcja wbrew obiegowej opinii to też nie 100 procent.
Trzymaj się , Kropka!

Kaja1982

Kropka, rozumiem Cię, bo podobnie się wkrecalam..Ale z perspektywy czasu myślę, że niepotrzebnie...prawidłowe USG to już dużo plus nifty to bardzo dużo..możesz zrobić wcześniej polowkowe, jeśli Cię to uspokoi..Ale jeśli nie, to może faktycznie amnio, żeby tak się nie martwić..teraz ryzyko szacuje się na ok 0, 4 procenta, ale mimo wszystko jest... Trudny wybór.. Trzymam kciuki!

Kaja1982

Kropka- czytałam wywiad z genetykiem. Te procenty- czy do milionów czy miliardów zależą chyba od stężenia dna, natomiast niezależnie od liczby, jest to tak samo wynik prawidłowy. Nie tak jak w pappie, że ma to znaczenie.
Ps robiłam nifty w lipcu 2018, wynik prawidłowy ( nawet nie pamiętam prawdopodobieństwa), w lutym urodziłam zdrowego chłopca.

Kaja1982

Re: Styczniowe mamusie 2019

Hej, u nas słabe nocki:( Pół żywą jestem:( Ale kataru coraz mniej. Tylko chyba kolejny ząb idzie...I walczymy z atopowa skóra:( Ja coraz mniej rzeczy jem:( na pewno uczula go jajko, prawie na pewno mleko krowie, a reszta to niewiadomą:( niedługo mamy alergologa, to może nas jakoś nakierunkuje...
Babeczqa- dużo zdrowia!

Kaja1982

Też dwie noce gorączkował(max 28 stopni), dziś już nie, za to budził się często z płaczem:(

Kaja1982

My też w czwartek mieliśmy szczepionkę, od soboty wodnisty katar, a w międzyczasie wyszedł w końcu pierwszy ząb:) Tyle atrakcji naraz...

Kaja1982

Dzięki, Dziewczyny, za dobre słowo.
U nas chyba jednak alergia na mleko krowie:( Od tygodnia nie jem nic z nabiału i jest bardzo wyraźna poprawa...
Czyli to samo, co u Starszaka...

Kaja1982

Szybko się rozwija wasze dzieciaki!
Borys-wow!

Mój tata dziś zmarł:( był od dawna w ciężkim stanie, powoli się do tego przygotowywałam, ale i tak ciężko:(

Kaja1982

Magdness, też tego nie rozumiem..dla takich maluchów 10 godz to wieczność:( Swojego 6 latka tyle nie trzymam w przedszkolu...

Kaja1982

Pawian, z tego co mi mówili lekarze, to wszystkie testy najwcześniej za miarodajne, jak dziecko skończy rok..Że starszakiem zaliczyłam wielu specjalistów, niewiele to dało:( metodą prób i błędów, trafienie na dobrze tolerowane emolienty..no i czas...

Kaja1982

U nas powtórka z rozrywki..U starszaka męczyliśmy się z atopowa skóra, teraz u młodszego:( A ja nie mam pojęcia, co go uczula..Prowadzę teraz obserwacje, a w przyszłym tyg pediatra.. najgorsze, że może go uczulać to, co ja jem lub to co on..

Kaja1982

To chyba może być..ja wolę kurtkę i spodnie, ale może kombinezon jest praktyczniejszy..

Kaja1982

Magdness, Twój synek będzie miał roczek w lutym i 4 godziny, to trochę inna sytuacja..choć ja oddawałam, jak miał ponad rolna 6 h i też bardzo przeżywałam...

Kaja1982

To dobrze, że zaczynacie od godziny. Później też, czym krócej, to lepiej.. przynajmniej na początku..

Kaja1982

Ciężkie te początki w żłobku...Oby szybko się zaklimatyzowal! Na ile godzin docelowo będzie zostawał?

Kaja1982

Ty też masz sporo na głowie i dobrze, jak też troche byś mogła odpocząć w weekend.. warto się o to samej zatroszczyć, bo faceci są najczęściej mniej domyślni...

Kaja1982

Re: Ciąża zaraz po poronieniu

Jone- super braterstwo!
U nas starszak 13. Mały też wpatrzony w niego. Starszak czasami zazdrosny, ale też coraz bardziej za nim...

Kaja1982

My nad morzem. Piękna pogoda. Mały śpi dużo lepiej. Z nami w dużym łóżku;), bo z turystycznym łóżeczkiem byłoby ciasno.
Starszak przeszczęśliwy, bo duży plac zabaw, dzieci i basen z podgrzewana woda:)

Kaja1982

Sandwilla- super, ulga! Lekarz konował:(
Jone- oczywiście, że pamiętamy! Ty masz też starszaka, prawda? Jak się ,,dogaduje" z Młodym?
Bozka- śliczny chłopiec! Jak śpi? Jak Ty się czujesz?

Kaja1982

Dokładnie! Nie wolno! Odbyt niemowlaka jest bardzo delikatny. Delikatnie wkładamy, można natłuszczyc przed wazelina...
Ja zdecydowanie wolę syrop y, zawsze pomagały...

Kaja1982

Niestety zostawianie rozhisteryzowanego niemowlaka uczy go, że nie może liczyć na opiekuna i wyrządza szkody w mózgu, które odbijają się na jego późniejszym emocjonalnym życiu, również dorosłym:(

Kaja1982

Babeczqa- jakiej firmy jest ta fajna kierownica? Super, już 7 miesięcy!
Pawian- ja bardzo lubię kombinezony coccodrillo- bardzo ciepłe i nieprzemakalne.
My aktualnie nad morzem. Ale szczerze z dwójką to jest roboty..

Kaja1982

Aga, u mnie się wszystko ładnie szybko wygoilo i zaszłam w ciążę po łyżeczkowaniu w 1 cyklu po miesiączce... Wszystko było ok...Mi 2 lekarzy z bardzo dobrego szpitala powiedziało, że jeśli wszystko ok, można starać się od razu lub po 1 miesiączce. Jak organizm będzie gotowy, przyjmie ciążę...