IlonaFilon

Kobieta, 32 lata, Opatów

Ostatnie posty użytkownika
IlonaFilon

Re: problemy z wagą u dwulatka

Zarówno zbyt mała jak i zbyt duża waga u dziecka nie jest dobra. Zastanawiam się tylko, w jakim czasie Twoje dziecko przytyło. Czy nawet teraz, gdy zwracasz uwagę na to, co je i starasz się by ruszał się więcej to także przybiera na wadze? Jeśli tak to proponuję odwiedzić lekarza i zrobić podstawowe badania, bo może to być objawom jakiejś choroby. Dzięki badaniom będziesz spokojniejsza. Jeśli wszystko będzie w porządku to nie ma, czym się martwić. Zbliża się wiosna i lato, a to oznacza dużo więcej ruchu dla malucha i więcej czasu spędzanego w aktywny sposób.

IlonaFilon

Re: Samopoczucie po cesarskim cięciu

Na początku lepiej unikać noszenia ciężarów. Należy uważać też z podnoszeniem dziecka. Widomo, że będzie nas to kusiło, aby ukołysać maluszka w rękach i przytulić, ale należy robić to wyczuciem. Nie można się forsować. Okres powrotu do zdrowia po cesarskim cięciu wynosi około miesiąca – dwóch. Dopiero po tym czasie możesz zacząć wracać do normalnego trybu życia. Jeśli tylko coś Cię niepokoi w Twoim stanie to porozmawiaj o tym z ginekologiem. Rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i pozwoli Ci się cieszyć dalej nowym członkiem rodziny.

IlonaFilon

Re: Skarżenie czy informowanie?

Czasem to, że dziecko skarży jest formą zwrócenia uwagi na siebie. Wszystko zależy jak traktujesz sytuację gdy dziecko podchodzi do Ciebie i mówi o zaistniałych wydarzeniach. Jeśli dopytujesz się i chwalisz dziecko za te informacje to ono traktuje to jako coś dobrego. W związku z tym będzie starało się robić tak jak najczęściej. Postaraj się przyjąć stanowisko niezainteresowanej osoby. Zwracaj też uwagę co jakiś czas dziecku, że nie powinno tak robić, bo mama nie musi o wszystkim wiedzieć.

IlonaFilon

Re: TARCZYCA a CIĄŻA

Przede wszystkim gratuluję Ci, że udało Ci się zajść w ciążę. Choroby tarczycy nie są dobre podczas ciąży, bo nieleczone mogą wpłynąć na płód. Zarówno nadczynność tarczycy, jak i niedoczynność tarczycy bez kontroli lekarza stanowią zagrożenie. Dlatego najważniejsze, co możesz zrobić to już wykonałaś. Jesteś pod kontrolą lekarza, więc nic Wam nie grozi. Lekarz wie co robić, bo nie jesteś jedyną kobietą w ciąży z takimi objawami. Jeśli będziesz sie dostosowywała do jego wskazówek to wszystko będzie dobrze.

IlonaFilon

Re: CZY MOGĘ BYĆ W CIĄŻY ????

Już niedługo do wizyty to wszystko się wyjaśni. Przyczyną wcale nie musi być ciąża i prawdopodobnie nie jest skoro robiłaś tyle testów i wyniki są negatywne. Zastanawiam sie tylko czy jakieś zmiany nastąpiły w Twoim życiu, które silnie wpłynęły na Ciebie i mogły doprowadzić do zmian w terminowości okresu. Może w tym czasie brałaś jakieś leki, które mogły wpłynąć na Twój organizm. A czy masz jakieś objawy pomiędzy spodziewanymi terminami okresu? Pomyślałam jeszcze, że może przyczyną jest jakieś zapalenie.

IlonaFilon

Re: Suplementy tu pomogą?

Zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój narzeczony niszczy sobie zdrowie? Niektórych czynności nie da sie obejść, są obowiązkowe. Mam tu na myśli zdrowe odżywianie, odpowiednia ilość snu i czas na relaks. Nie może chodzić cały czas, bo odbije się to na jego stanie zdrowia i psychice. Przemęczenie bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie i nastrój. W końcu pojawią się problemu, które zaczną wpływać na wasze relacje. Postaraj się coś zrobić póki jeszcze można.

IlonaFilon

Re: Anemia w ciąży?

Postaraj się zachować spokój. Bez obaw. Nawet, jeśli lekarz stwierdzi u Ciebie anemię to nie przejmuj się. Często się to zdarza kobietom w ciąży. O tym, czy dotknęła ona właśnie Ciebie dowiesz się na wizycie u lekarza. Anemia w ciąży bierze się z niedostatków żelaza. Spowodowane jest to nieprawidłowym odżywianiem. Nie załamuj się, bo to wcale nie musi być nic groźnego. Po prostu będziesz musiała bardziej zadbać o swoje odżywianie, lekarz w ramach leczenia może też przepisać ci dodatkowe leki i witaminy.

IlonaFilon

Re: Samotne macierzyństwo

imfa
Dziękuję za wszystkie wasze słowa wsparcia!;-) jesteście przekochane! Musze Wam się pochwalić, moja córeczka urodziła się dzisiaj, 6 dni przed planowanym terminem, jest cudowna i juz wiem ze zapełni caly mój świat, zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia i pierwszego calusa w czołko :-) buziaczki dla Was :-)

Gratuluję narodzin córeczki. Życzę Ci wszystkiego najlepszego i dużo zdrówka i wytrwałości. Bardzo cieszę się, że rozwiązanie nastąpiło bez żadnych problemów i malutka od razu przejęła Twoje serce. Pochwal sie ile mała miała centymetrów i ile ważyła. Zauważasz podobiznę do siebie? Teraz musisz być silna i korzystać z każdego wolnego momentu by wypoczywać bo z dzieckiem takich chwil jest bardzo mało. Teraz przed Tobą wiele nieprzespanych nocy, ale każdy uśmiech córki Ci wynagrodzi zmęczenie i brak snu.

IlonaFilon

Re: Samotne macierzyństwo

Nie martw się na zapas. Po pierwsze nie powinnaś się denerwować w swoim stanie, a po drugie nie ma sensu. Znam wiele kobiet, które samotnie wychowują dzieci i nie są wcale gorszymi matkami niż te, które wychowują wspólnie z ojcem dziecko. Nie warto na siłę tkwić w związku. Lepiej jeśli będziesz szczęśliwą, samotną matką niż nieszczęśliwą matką w związku. Frustracja tym spowodowana mogłaby się odbijać na dziecku. Dlatego jeśli podjęłaś decyzję o samotnym wychowywaniu dziecka to znaczy, że tak trzeba było zrobić.

IlonaFilon

Re: Nauczycielka uczy moje dziecko negatywnych zachowań!

Nie jest to normalne zachowanie. Osoba zajmująca się dziećmi nie powinna tak postępować. Jeśli nauczycielka pracuje w tej szkole kilka lat to jest to dość dziwne, że nikt nie zwrócił uwagi na to, że postępuje w taki sposób. Może to być spowodowane tym, że dopiero zaczęła praktykować te zachowania albo mimo, że ktoś już to zgłaszał to owa pani ma plecy i dyrekcja nie zainterweniowała. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie spokojna rozmowa z nauczycielką o zaistniałeś sytuacji i dowiedzenie się jakie ona ma stanowisko w tej sprawie. Następnym krokiem będzie albo zostawienie sprawy jeśli zostanie wyjaśniona albo udanie się do dyrekcji.

IlonaFilon

Re: nadmierne pocenie się pach

Myślę, że w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie antyperpirant i dbanie o higienę. Jeśli odpowiednio często będziemy brać prysznic to nie będziemy mieli do czynienia z nieprzyjemnym zapachem. Czasem wystarczy nawet trzyminutowy prysznic by zmyć i spłukać z siebie zanieczyszczenie. Takie krótkie prysznice w przypadku dużej potliwości można robić kilka razy w ciągu dnia. Jednak jeśli dokucza nam potliwość to powinniśmy wykonać serię badań i znaleźć przyczyną nadmiernego pocenia się. Powodem mogą być hormony albo objawy jakiejś choroby. Najlepiej skonsultować się z lekarzem i wykonać badania.

IlonaFilon

Re: Menopauza młodo

Możliwe, że przechodzisz menopauzę. Czas gdy nadchodzi ten moment jest tak samo nieokreślony jak w przypadku pojawienia się pierwszej miesiączki. Jedne kobiety mają ją wcześniej, a inne później. Jeśli nie jesteś do końca przekonana do diagnozy swojej ginekolog to udaj się jeszcze raz, ale do innego specjalisty. Będziesz wtedy pewna jeśli potwierdzi diagnozę pierwszego. Zrób to dla własnego spokoju. Jeśli okaże się, że faktycznie masz menopauzę to stosuj się do zaleceń i zwalczaj poszczególne objawy. Niczym się nie przejmuj i żyj tak jak żyłaś wcześniej.

IlonaFilon

Re: Potworny katar

Akurat w tym przypadku całkowicie zgadzam się przedmówczynią. Skoro synek często cierpi z powodu kataru. Niestety może on sygnalizować jakąś poważniejszą chorobę. Lepiej skonsultować się ze specjalistą. Osoby cierpiące na nawracający katar mają problem z oczyszczaniem organizmu. Dobre efekty przynosi systematyczne płukanie nosa roztworem soli fizjologicznej albo roztworem soli morskiej. Ważne jest też odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których dziecko przebywa. Warto unikać miejsc które nasilają objawy kataru m.in miejsca zadymione, miejsca gdzie pojawia się rożnego rodzaju pył albo miejsca gdzie jest koncentracja spalin.

IlonaFilon

Re: Co robić z dziećmi w ferie?

Często w szkołach są organizowane ferie dla dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżają. Codziennie dyżur pełnią inni nauczyciele i zapewniają dzieciom rozrywkę. Czasem jest to coś co odbywa się w szkole, a czasem są to jednodniowe wycieczki. W ferie można chodzić na lodowisko, lepić bałwana (o ile pojawi się śnieg), nadrabiać bajki, które pojawiły się w kinach. Grać w gry planszowe, rysować, malować, grać w karty i układać puzzle. Warto odciągnąć dziecko od siedzenia od komputera i spędzić z nim trochę czasu.

IlonaFilon

Re: Co robicie w wolnym czasie?

Różnie to bywa z tym wolnym czasem. Jednak spędzam go różnie. Raz jest to biernie spędzony czas w łóżku z książką i gorącą herbatą, a raz na hali sportowej ze znajomymi podczas gry w siatkówkę. Gramy amatorsko, bardziej dla zabawy niż rywalizacji. Spotkania sprawiają nam przyjemność i dostarczają ruchu. Jeśli akurat znajomi nie mają czasu to sama staram się zorganizować sobie czas. Na pewno nie tracę go na seriale. Wolę iść na spacer, rolki, rower i spędzić czas na świeżym powietrzu. Wtedy mój wolny czas spędzam zazwyczaj samotnie. Traktuje to jako moment na wyciszenie i przemyślenia.

IlonaFilon

Re: smutna....

To jest Twoje życie i przeżyj je tak jak Ty chcesz. Nie słuchaj zdania innych. Jeśli czujesz, że jesteś gotowa na kolejne dziecko, Twój mąż tego też chce to po prostu podejmijcie razem decyzje i zacznijcie starania. To Wy będziecie je wychowywać i tylko Wy będziecie za nie odpowiedzialni. Mówisz, że żyłaś tak by zadowolić innych. Może najwyższa pora żeby żyć tak jak Ty chcesz. Pamiętaj, że życie jest jedno i Ty nim kierujesz. Zadbaj teraz o swoje zdrowie. Jesteś jeszcze młoda więc wszystko przed Tobą.

IlonaFilon

Re: Ból krzyża

Z tego co udało mi się zorientować w sieci podczas raka szyjki macicy w objawach wymieniane są bóle krzyża, podbrzusza, bóle nóg i różnego rodzaju obrzęki. Jeśli istnieje podejrzenie raka to powinnaś jak najszybciej się spytać. Jeśli wykluczysz raka to bóle krzyża mogą być efektem siedzącego trybu życia, braku aktywności fizycznej, nieprawidłowej postawy ciała. Na bóle kręgosłupa możesz wykonywać ćwiczenia które wzmocnią szkielet. Dobrze działa pływanie ponieważ zmusza do pracy wiele mięśni, a mimo to nie obciąża tak bardzo stawów. Skonsultuj się jak najszybciej z lekarzem i zdiagnozuj przyczynę powstawania bóli.

IlonaFilon

Re: Plamy na buzi po płaczu

Z tego co wiem jest to naturalna reakcja, która występuje u niektórych osób. Nawet po krótkim płaczu mogą pojawić się plamy, które prawdopodobnie w najbliższych dziesięciu minutach znikną. Tak samo jak pojawienie się opuchlizny po dłuższym płaczu. Jest to coś naturalnego więc nie ma czym się martwić. Kontakt buzi z łzami powoduje chwilowe podrażnienie. Obmycie twarzy bieżąco chłodną wodą powinno pomóc. W przypadku zapobiegania powstaniu plam może pomóc zastosowanie kremu ochronnego.

IlonaFilon

Re: Alergia niemowlaka na roztocza lub materac z włóknami kokosowymi

W walce z roztoczami pomogą specjalne poszewki na poduszki i kołdrę. Dodatkowo odpowiednia profilaktyka w całym mieszkaniu. Często sprzątaj mieszkanie, a do usuwania kurzu używaj mokrej ściereczki. Usuń także z mieszkania skupiska kurzu, czyli dywany, kapy i różnego rodzaju nakrycia powodujące, że zbiera się na nich kurz. Często wietrz mieszkanie, a pościel poddawaj na działanie mrozu albo słońca, a jeśli masz taką możliwość to rób to także z materacem. Zalecane jest także ograniczenie roślin w mieszkaniu oraz nie trzymanie ich w sypialni.

IlonaFilon

Re: Kalorie w dół czy w górę?

Myślę, że jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych odnośnie wysiłku fizycznego to możesz wprowadzić ćwiczenia już teraz do swojego dziennego trybu. Pamiętaj by nie przećwiczyć się pierwszego dnia bo kolejne dni będą bolesne z powodu zakwasów. Zacznij stopniowo wprowadzać ćwiczenia i zwiększaj czas i intensywność wysiłku. Nie zapomnij o rozgrzewce. Uchroni Cię przed niechcianymi zakwasami i zmniejszy prawdopodobieństwo powstania urazów. Proponuję poszukać zestawu ćwiczeń na całe ciało, a nie na wybrane partię ciała.