Skocz do zawartości
Forum

ginger215

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Kartuzy

Osiągnięcia ginger215

0

Reputacja

  1. Pytanie do specjalisty. Witam . Mam nadzieję że podpowie Pani jak pomóc mojemu synkowi. Syn urodził się z wrodzoną niedoczynnoscią tarczycy TSH nigdy nie przekroczyła 20. Leczenie zostało wprowadzone w 3 tygodniu życia i zdaniem endokrynologa nie powinno to mieć wpływu na rozwój . Rozwijał się prawidłowo, dużo bawił się na podłodze , leżał na brzuchu aczkolwiek dość późno zaczął siadać 9 miesięcy w tym czasie zaczął też raczkować .Przed rok potrafił chodził przy scianach ,meblach itp . Wychodziło mu to sprawnie i pewnie , wyglądalo to jak by miał zaraz zaczac chodzić samodzielnie.Niestety tak się nie stało bo ma problem z utrzymaniem równowagi i się przewraca. Syn zaczął chodzić 2- 3 kroki potem dalsze dystanse ale zawsze jest to chodzenie od punktu A do B . Ogolnie syn jest zwinny i sprawny ale raczkując lub trzymając się czegoś ,rozwój intelektualny też dobrze sie rozwija . Obecnie ma 21 i potrafi przejsc ok 6- 7 metrów ale wdalszym ciągu nie jest to takie zwykłe chodzenie tylko od czegoś do czegoś , wygląda to trochę jak chód pijanej osoby . Synek nie potrafi samodzielnie wstawać bez zednej podpory ~dopiero sam ćwiczy tą umiejętność i nie chce stać bez podparcia od razu idzie do czegoś tylko czasami jak się zapomni to chwilę stoi w miejscu . Neurolodzy twierdzą ze jest zdrowy i że sie uczy rownowagi .Czekam na rehabilitację a sama nie wiem czy słusznie wykonuję z Nim zabawy stymulujace układ przedsionkowy .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...