es_ze

Kobieta, 40 lat, już nie Kraków

O SOBIE:

Na tym forum mama.
Obecnie moderator charytatywny, dlatego też czasem piszę "przeniosę / zamknę ten wątek" ;)

Ostatnie posty użytkownika
es_ze

Re: Światłowód

W mniejszych miejscowościach i na wsiach nie jest to tak prosto, nie można tak po prostu pójść do dostawcy :)

es_ze

Re: Ubezpieczenie w przedszkolu

Ja też zawsze płaciłam ubezpieczenie, już przedszkola. Chyba nie ma różnicy, czy państwowy, czy prywatny.

es_ze

Re: Tabletki antykoncepcyjne

cutiron
ja już nie biorę tabletek ale pamiętam, że po Harmonecie bolała mnie głowa.

Cutiron, bez obrazy, ale zdefiniowałaś się jako mężczyzna :D Zapamiętaj może ustawienia, jak tak dużo porad dajesz :)

es_ze

Re: Kiedy najwcześniej można poznać płeć dziecka na usg??

Ja myślę, że jednak to głównie kwestia sprzętu (dokładności usg), bo nawet u wczesnego płodu można bezbłędnie zobaczyć płeć. To, że dziecko "się kręci" to też nie jest przeszkodą, bo można zatrzymać zdjęcia w danym momencie ... U mnie zawsze było wiadomo od początku i nie zmieniło sęe to :)

es_ze

Re: Wspólny pokój dla rodzeństwa

Myślę, że i dzielenie pokoju i posiadanie osobnych pokoi, to wszytko ma swoje mocne i słabe strony. Dla mnie jest to przede wszystkim kwestia wieku dzieci, charakterów i nastawienia rodziców do tej sprawy, bo nawet przy małych finansach, można wydzielić część pokoju dla danego dziecka, a tak uczymy się żyć w większej społeczności i nie wadzić sobie :)

es_ze

Re: test ciążowy

tak, jak najbardziej ten test wskazuje na ciąże - gratuluję!

es_ze

Re: Jak trafiłam na Parenting???

Waniliowa to normalne uczucie, dużo moich znajomych czuło się samotne w ciąży, pisz jak najczęściej i witaj :)

es_ze

Re: Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)

Dziewczyny, zapomnijcie o tamtych postach, to się zdarza, może potraktujcie to tak, jakbyście w parku rozmawiały i nagle ktoś się wtrącił z dobrymi radami w pół zdania do Was ... no taki świat :) Was łączy coś więcej, niż Was i tamtą osobę ...

es_ze

Re: Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)

inga77
Witam,
Zalogowałem się, ponieważ ktoś podszywał się pod mój nick i napisał niegrzecznego posta. Współczuję tej osobie, bo musi być cholernie nieszczęśliwa i samotna.

To nie pierwszy raz, ktoś tak robi, na różnych grupach. I to od paru lat niestety ...

es_ze

Re: Każde pomieszczenie w innym kolorze?

Podobno należy wybrać trzy dominujące barwy domu, i resztę do tego dowolnie można dobierać.
Czyli każdy pokój w innym kolorze jest ok, ale wszystkie w jakiś sposób i tak musiałby do siebie pasować, bo muszą pasować do tych trzech dominujących barw :)

es_ze

Re: Teatr

Teatry mniejsze i większe, również dają często przedstawienia w przedszkolach :)
Jak dla mnie to jest super rzecz i też fajnie było mi zabrać, moje już starsze dziecko, na przedstawienie, nie tylko do teatru ale tez na operę dla dzieci :)
młodszego na razie jeszcze nigdzie nie zabrałam....

es_ze

Re: Czy jesteście za likwidacją gimnazjów?

Ciekawy
psycholog Kamila Krocz
Kiedy pytam większość osób, to też są za likwidacją gimnazjów. Ale jak już zapytam, jakie masz argumenty, to nie bardzo ktokolwiek potrafi powiedzieć coś sensownego. Najczęściej słyszę: "Wiesz, mam dzieci i wolę, żeby chodziły do podstawówki, a nie do gimnazjum. To taka gimbaza, źródło patologii". Tyle tylko, że likwidacja gimnazjów nie sprawi, że owa "patologia" zniknie. Problemy, jakie są w gimnazjach przesuną się do starszych klas podstawówki. A jeśli chodzi o pracę dla nauczycieli, to na pewno gros osób niestety będzie musiało szukać pracy gdzie indziej, bo już istniejące podstawówki czy szkoły średnie nie przyjmą wszystkich nauczycieli pracujących dotychczas w gimnazjach.

Ciekawy jestem kto pani psycholog płaci za pisanie takich rzeczy! Argumenty? Proszę:
1. Dziecko chodzące do podstawówki przez 6 lat jest już znane nauczycielom i wiedzą jak je podejść, nie muszą tracić czasu i sił na rozgryzanie go od początku. To samo jest z jego sytuacją życiową (zdrowie, rodzina, środowisko, problemy, ...). W 7 i 8 klasie bazuje się na wiedzy nabytej o dziecku przez 6 lat (i nabywa nowej)

Kontrargument: nie żyjemy w jednej wiosce przez całe życie, nie mamy jednej pracy aż do emerytury :) siedzenie w tym samym środowisku nie uczy dzieci adaptacji do zmian.

2. Uczeń w 7 klasie zna w tej szkole wszystkich i oni go znają, więc nie musi odgrywać herosa i pokazywać co to nie on, by od początku zbudować swoją pozycję w stadzie.

Kontrargument: haha :D Właśnie w 7 i 8 klasie zaczyna się etap tak zwanych problemów wychowawczych, który ma związek z dojrzewaniem płciowym. Polecam zapoznać się, jakie problemy były z 7 i 8 klasami jak były szkoły 8 klasowe :)

3. Jeśli dziecko wymaga jakiejś specjalnej pracy, to lepiej gdy kontynuuje ją ten sam pedagog szkolny, niż rozpoczynać wszystko od początku z nowym pedagogiem, co jest ogromną stratą czasu na ponowne zapoznawanie się z uczniem i jego problemami, i ponowne szukanie sposobu jak mu pomóc.

Kontrargument: niestety nie ma specjalistów od wszystkiego, dziecko rośnie i zmieniają się jego potrzeby emocjonalne, specjaliści w gimnazjum były uwrażliwieni na problemy występujące właśnie w tym wieku.

4. Dzieciak inaczej podchodzi do nauczycieli, których poznał jeszcze będąc maluchem, gdzie w tym wieku okazywał im większy szacunek, niż do nowych, którzy są "olewani" przez wielu "kozaków" w gimnazjum dla zasady lub szpanu.

Kontrargument: haha :D w 7 i 8 klasie dochodzą nowe przedmioty jak np. chemia, fizyka i nowi nauczyciele. w ogóle to smutne dzieciństwo miał autor tego posta w gimnazjum ...

5. Rozbijanie więzi nawiązanych przez 6 lat jest dla dzieci bardzo niszczące. I to zarówno więzi z kolegami/koleżankami jak i z nauczycielami, bo idzie się na nieznany teren i warunki, gdzie jest wiele niepewności - to uderza szczególnie w dzieci nieśmiałe, a najgorsze rozzuchwala - widząc niepewność u innych mają pożywkę do wybicia się na czołówkę. A czołówka zuchwalców daje nam obserwowane efekty.

Kontrargument: haha :D no najlepiej siedzieć w jednym miejscu przez całe życie, wtedy nie ma w ogóle niepewności, jak ktoś kogoś przyjmie i potraktuje ;) Co to jest "wybicie na czołówkę"?

6. Zbieranie dzieci ze szkół o różnych poziomach (przybyłych z podstawówek o różnych poziomach) to kolejne zamieszanie dla nauczycieli i dla uczniów. Każde dziecko ma inne dotychczasowe fundamenty i inaczej był uczony - większość musi się przestawić na inny sposób nauki i funkcjonowania poza nią - dodatkowa strata energii i czasu.

Kontrargument: no i? co z tego, ze każdy uczeń był inaczej uczony? przecież przy zmianie nauczyciela w danej szkole, która często występuje, bo chociażby panie odchodzą na macierzyńskie urlopy, uczeń też jest inaczej uczony, ba nawet różne przedmioty są inaczej uczone i co z tego?

7, Zaróno przejście z podstawówki do gimnazjum jak i z gimnazjum do szkoły średniej, to niestety sporo powtórek - bo niestety trzeba jakoś poznać co "nowe" dzieci umieją i wyrównać poziom. Im mniej takich przejść z powtórkami tym więcej czasu i sił na nowy materiał zarówno dla dzieci jak i dla nauczycieli.

Kontrargument: zawsze są powtórki, przy systemie 8 klas szkoły podstawowej i 4 licem, 8 klasa to były powtórki i 4 klasa liceum, nieznajomość systemu wychodzi :)

8. Jeśli ilość dzieci się nie zmniejszy, tylko będą w innych miejscach, to prostym jest, że będą potrzebowali tyle samo osób do ich nauczania. Zmniejszyć się może ilość księgowych, intendentów, dyrektorów, - czyli rozrosłem przez rozdrobnienie szkół administracji. A przecież szkoła to nie biuro - tylko miejsce mające kształtować dzieci i młodzież.

Kontrargument: tak to miejsce kształtowania dzieci, a teraz, dzięki tej reformie, dzieciaki będą chodzić na dwie zmiany i będą się kisić w jednym środowisku 8 lat, zatrważające ...
...
Można by tak jeszcze długo, ale jeśli ktoś nie zrozumie takich argumentów, to szkoda czasu na dyskusję z nim.

Można by tak długo, a istota dyskusji jest taka, żeby dyskutować, a nie tylko przyjść, powiedzieć co swoje i nie przyjąć do wiadomości kontrargumentów drugiej strony ...

es_ze

Re: Cześć

cześć Izulla, ładne imiona mają Twoje dzieci :)

es_ze

Re: 5-latek nie chce chodzić do przedszkola

U nas też jest różnie z chodzeniem do przedszkola. Myślę, że nie tylko zależy to od placówki, pań pracujących, czy dzieci w grupie, ale też psychiki samego dziecka...

es_ze

Re: Szkoła podstawowa dla chłopców/dziewcząt - dobry pomysł?

Dla mnie to sztuczne rozwiązanie. Przecież w życiu dorosłym nie spotykamy się tylko w gronie ludzi z tej płci, co jesteśmy, nawet rodzice klasycznie (oczywiście są różne rodziny) to mama i tata.

A czemu miałoby to służyć, taka szkoła dla dziecka?

es_ze

Re: Jak usunąć konto?

Aby usunąć konto musisz wysłać maila na adres: forum@abczdrowie.pl z maila na którym zostało utworzone konto. Inaczej nie zostanie usunięte.

es_ze

Re: Ogrzewanie domu

wszytko zależy od izolacji, techniki budowania oraz wielkości i gabarytów domu, a także gdzie ten dom ma stać. Podłogówka jest przyjemna i nie ma problemu z umiejscowieniem kaloryferów, gazowe na pewno tańsze i też przyjemne (można na sterowniku ustawić temperaturę).

W Polsce raczej są ciepłe zimy (ostatnio) więc nie wydajemy tyle na ogrzewanie, z drugiej strony, koniec maja a słońca nadal nie ma...

es_ze

Re: Dom dla starszej osoby

fajnie, że masz takie zdanie o forum :)
co do rekomendacji domów, to raczej nie bardzo tutaj, odgórnie bronimy się przed reklamami... co najwyżej można powiedzieć, czy dom starości, czy własna opieka...

es_ze

Re: Wiara w Boga u nastolatków

o matko, co to za wątek?
Jakoś strasznie dziwne rzeczy tu są...
przecież wiara to indywidualna sprawa każdego z nas, może dla bezpieczeństwa zamknę ten wątek, nie chciałabym nikogo urazić :)

es_ze

Re: Jak pozbyć się wszy?

U nas w mieście, też jest plaga, od każdej z mam mającej dziecko w wieku przedszkolnym słyszę, że w przedszkolu plaga.
Podobno pomaga smarowanie olejkami i po prostu sprawdzanie głowy dziecka jako prewencja. No zobaczymy :)

es_ze

Re: Hej!

Cześć :)

es_ze

Re: Podpaski wielorazowe - używacie?

Trochę bym miała obiekcje, jak to prac i utrzymać w czystości. Dla mnie to byłby problem, to jak z chusteczkami, nie wyobrażam sobie powrotu do dzieciństwa i używania chusteczek bawełnianych, które potem się prało...

es_ze

Re: Jesteś nowa/y zapraszam - napisz coś o sobie

Witajcie Agnieszka32 i Katnap :)
Agnieszka fajnie usłyszeć takie pozytywne opinie o forum.
Co do bliźniaków, to też bym się bała, jak to będzie, ale Katnap jednocześnie masz z głowy myślenie, kiedy drugie dziecko :D

es_ze

Re: Hej!

Cześć Goodaz na pewno znajdziesz tu polskie mamy mieszkające w UK, przewijają się takie tematy w wątkach.
Do usłyszenia w rozmowach :)

es_ze

Re: Wasze plany na wakacje

A ja bym chciała wrócić do życia zawodowego, to dobry czas, we wakacje, bo dzieci raczej nie chorują w tym czasie i dzień jest długi, nawet jak mama późno wróci, to jeszcze jest czas :)

es_ze

Re: Jaki prezent na komunię?

Takie mamy czasy, ale ja nie widzę problemu w dawaniu dzieciom pieniędzy, pod warunkiem, ze będą to kwoty adekwatne do wieku. Dlatego na żądanie, że dziecko chce pieniądze, powiedziałabym, ok, ale mogę dać nie więcej, niż np. 50zł, bo w Twoim wieku nie potrzebujesz więcej. Chyba, ze chcesz jakiś prezent, to możemy podyskutować :)

es_ze

Re: opaska po urodzeniu

Na opasce zaznaczają tylko dane dzidziusia, żeby nie został pomylony. Nie musisz się z niczego tłumaczyć, a wszystkie dane są spisywane od Ciebie przed porodem. Dużo dzieci rodzi się w związkach, nikt na to nie zwraca uwagi :)

es_ze

Re: Wydzielina z piersi

Jejku współczuję, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, może po prostu muszą znaleźć przyczynę. Trzymam kciuki.