Dziubala

Kobieta, 107 lat, Kraków

Ostatnie posty użytkownika
Dziubala

Re: Krój majtek

Dla każdego wedle potrzeb :)
Ja lubię bawełniane, miękkie, pełne ;)

Dziubala

Re: Infekcje intymne i antybiotyk

Współczuję!
Jeśli wyniki moczu są złe, to warto też odwiedzić urologa.
Które wyniki krwi są złe? Gin nie skierował cię do innego specjalisty?
Hmm, może zmień ginekologa, bo niewłaściwie cię leczy.
A poza lekami dbasz o tamte okolice intymne? Ważne by nie nosić stringów. Istotne jest też to, by nie siadać na desce w wc innych niż własna. Należy też pilnować, by podcierać się od strony pochwy w stronę odbytu, nigdy odwrotnie.
Co do rodzaju porodu, to bliżej ostatniego terminu zostanie podjęta decyzja w oparciu o twój stan zdrowia i wyniki badań.

Dziubala

Re: ZUS - zawiadomienie o wszczęciu postępowania

To zwykła kontrola, którą ZUS robi, ponieważ jest dużo wyłudzeń zasiłku. Jeśli nie zaszłaś w ciąże tuż po zatrudnieniu, to nie masz się czego obawiać. Wszczęcie postępowania nie oznacza braku wypłaty, co najwyżej zawieszenie, ale jeśli wszystko jest ok, to potem to wyrównują.

Dziubala

Re: Proszę o pomoc

A kiedy robiłaś betę? Może zrobiłaś ją za wcześnie? Póki co ten wynik nie wskazuje na ciąże. Jeśli chcesz się upewnić, to powtórz test.

Dziubala

Re: ostatnie wakacje na wolności

2 tygodnie bez żony? I ona nie ma nic przeciwko, tak naprawdę? Wiesz, gdybym ja była w ciąży, to nie chciałabym, żeby mąż mi sam wyjeżdżał i to jeszcze na 2 tygodnie.

Dziubala

Re: Ciąża?

Może zrobiłaś za wcześnie, powtórz test jeszcze raz. A najlepiej zrób z krwi (beta hcg), będziesz mieć pewności 100%.

Dziubala

Re: Kłykciny?

Bardzo ci współczuję. Ja nie miałam czegoś takiego, więc nawet nie wiem jak ci pomóc. Nasuwa mi się tylko jedno - zmienić lekarza.

Dziubala

Re: Przedszkole

Przy wyborze przedszkola zwracałam uwagę przede wszystkim na to, by było blisko miejsca zamieszkania. A potem trzymałam mocno kciuki, by dziecko się do niego dostało, bo na naszym osiedlu co roku dzieci jest 2 x więcej chętnych niż miejsc.

Dziubala

Re: Dyrektor przejmie rolę sędziego

W sumie to ciekawy pomysł, ale czy wejście w życie, to zobaczymy. Ja jestem ZA, bo tak jak napisano wymiar sprawiedliwości zostanie odciążony, a środki wychowawcze będą wymierzały osoby dobrze znające nieletnich.
A w sprawach cięższego kalibru zawsze zostaje sąd.

Dziubala

Re: Usunięcie macicy

Ja jestem kilkanaście lat po usunięciu jajowodu i co jakiś czas odczuwam bóle w pachwinie (po lewej stronie podbrzusza), właśnie gdy się rozciągam. Najgorszy był okres ciąż, bo wtedy bolało niemal każdego dnia, a teraz co jakiś czas (co kilka-kilkanaście dni). Byłam u ginekologa i chirurga, żeby dojść skąd te bóle. I u mnie ma to związek najprawdopodobniej ze zrostami, które powstały po zabiegu. Może u ciebie też tak jest.
Jednak uważam, że dobrze byłoby, żebyś wybrała się do lekarza, by na wszelki wypadek sprawdzić czy na pewno wszystko jest ok.

Dziubala

Re: Prezent dla ciebie - co wybierzesz?

czekoladowa23, taka torba praktyczna wtedy, gdy nie ma się jej w komplecie z wózkiem ;). Ja bym się akurat nie ucieszyła z takiego plecaczka ;)

Dziubala

Re: Tatuaże

Mam tatuaż. Inspiracja własna, projekt też, od wielu lat wiedziałam jak będzie wyglądać, czekałam tylko na specjalną okazję - okrągłe urodziny :)
Mam już pomysł na kolejny tatuaż, tylko okazji brak ;)

Dziubala

Re: Totemy w sklepie

Zależy przede wszystkim od rodzaju sklepu. Nie w każdym sklepie pasują i zamiast przyciągać klientów to będą odstraszać.

Dziubala

Re: Damskie zegarki

To kwestia gustu. Mnie się nie podobają. Nie lubię złota ani zegarków o wyglądzie męskim ;)

Dziubala

Re: Co robić?!

Mno90, budzenie o 7.00 wg nich może ma na celu zmianę pory wieczornego zasypiania dziecka. Jeśli to nie w tym rzecz, to zapytaj ich co mają na myśli. Pamiętaj, że oni nie chcą dla ciebie źle. A to, że rodzina zaczęła dawać rady nie znaczy, że musisz nich korzystać ;)

Dziubala

Re: Aranżacja wnętrza

Primal, specjalnie nie myślałam, bo nie bardzo mam na niego miejsce. U mnie jego funkcję pełni ława robiona na zamówienie.

Dziubala

Re: Ogród zimowy a dziecko

Nie mam ogrodu zimowego, ale uważam, że to świetny pomysł. A dziecko uczące się chodzić i tak nie jest pozostawione samo sobie, tylko z reguły jest cały czas pilnowane, więc głowa do góry i powodzenia z ogrodem :)

Dziubala

Re: Halo, pomocy

Nie ześwirowałaś, są 2 kreseczki :), gratulacje :)

Dziubala

Re: Zaparcia u 3-letniego dziecka

U moich dzieci akurat nie było problemów z zaparciami, ale u kilku znajomych był. Najczęściej miało to związek ze zbyt małą ilością picia. A jeden przypadek skrajny, wstrzymywanie miało podłoże psychiczne i potrzebny był psycholog.
W tych typowych przypadkach trzeba sprawdzić ile dziecko pije, w przedszkolu zapewne mało, bo tam ilość jest ograniczona, dlatego warto przypomnieć by w domu piło dużo. Wskazane jest by odstawić czekoladę, kakao i banany, bo one mają działanie zapierające. Warto też zwiększyć ilość błonnika zmieniając choćby produkty białe na ciemne, czyli ciemny ryż, ciemny makron, ciemny chleb, itd. Ale ilość picia jest najważniejsza.

Dziubala

Re: Ściany w domu

Perrakath, ale co dokładnie ci się podoba, bo link otwiera się do opisu, a nie pokazania konkretnego rozwiązania.

Dziubala

Re: Wypadanie włosów

Mycha2019, w ciąży nie wypadają włosy, jeśli u ciebie tak się dzieje i to w nasilonej wersji, to czym prędzej zgłoś to lekarzowi. To nie jest normalne. I nie bierz nic na własną rękę.

Dziubala

Re: Antykoncepcja - ile daje procent?

Helkamelka, ja lata temu brałam tabletki antykoncepcyjne, na które mój organizm bardzo źle reagował. Dostałam potem inne tabletki. Znów to samo. Tak się zraziłam, że nawet nie chciałam kolejnych pastylek. Od tamtej pory nie biorę żadnych tabletek i złe samopoczucie się skończyło :)

Dziubala

Re: Test ciążowy - blada kreska

Gratuluję ciąży :))). Dbaj teraz o siebie.
A na grzybicę coś ci przepisała?
W unikaniu grzybicy pomaga nie noszenie stringów, nie siadanie na desce w obcych wc, podcieranie się od dołu do góry.

Dziubala

Re: Proszę o pomoc, bo wariuję

Brak normalnego okresu może być spowodowany tym, że organizm nie wrócił do "normy" sprzed ciąży, hormony mogą być jeszcze nie ustabilizowane.
A jeśli nie wiesz czy możesz być w ciąży, to po prostu zrób test ;)

Dziubala

Re: Zewnętrzne rolety do domu

iwonkas, zapytaj dewelopera, ewentualnie administratora, czy możesz takie rolety zewnętrzne zamontować.

Dziubala

Re: Cieszyć się czy za wcześnie?

Test ciążowy pokazuje ciąże, więc możesz się cieszyć. Gratulacje! :)
Do gina możesz się umówić np. na za tydzień-dwa, będzie już widać serduszko. Bylebyś zdążyła przed 10tc. Powodzenia!

Dziubala

Re: Ciąża

Nie można wykluczyć w 100%, ale w tej sytuacji raczej bardzo małe prawdopodobieństwo ciąży.

Dziubala

Re: Odstawienie mleka?

Może jest syty po konkretny posiłku, nie zdążył zgłodnieć i stąd zjada mniejszą ilość mleka. A może przez upały nie chce więcej, bo wolałby pić.
Moje dzieci w tym wieku zjadały 2 x mleko, 1 x kaszka i 2 posiłki, czyli obiadek i deserek. I pomiędzy picie ;)

Dziubala

Re: Krzyk niemowlaka

Kinia56, a czemu wykluczasz kolki? Może jednak warto by sprawdzić czy pomogłyby krople antykolkowe.

Dziubala

Re: 4-latek za granicą

Może to taki etap. Mój najmłodszy synek (l. 5) jest otwarty, śmiały itd., a bywają momenty, że jest wstydliwy i zachowuje się inaczej niż z reguły w takich chwilach. Wiem, że to przejściowe, po prostu łapie chwilowego wstydziocha ;). A u ciebie może warto by jeszcze sprawdzić czy coś się za tym nie kryje. Rozmawiaj z synkiem jak najwięcej i w dobrym momencie podpytaj go o te wstydliwe zachowania. Będziesz wiedziała czy to chwilowe, czy ma z czymś związek.

Dziubala

Re: Zegarek

Nie da się polecić zegarka, bo nie wiemy jaki masz gust, ile pieniędzy na ten cel, itd. Po prostu idź do sklepu, najlepiej kilku, by przejrzeć co mają, a potem kup to co ci się podoba :)

Dziubala

Re: Antykoncepcja

Żadne tabletki nie dają 100% zabezpieczenia ;)