Dziubala

Kobieta, 10 lat, Kraków

Ostatnie posty użytkownika
Dziubala

Re: Jakie płytki wybrać?

Płytki rektyfikowane mają identyczne rozmiary i regularne brzegi. Płytki "zwykłe" mają najczęściej zaoblone brzegi.

Dziubala

Re: Dodatkowa praca w domu

Może to mieć związek z firmami kosmetycznymi typu Avon, Oriflame itp. Albo z firmami ubezpieczeniowymi (szukanie klientów przez telefon). Albo z szukanie klientów do tzw. marketingu szeptanego.

Dziubala

Re: Ciaza dawniej

W dawnych czasach ciąża w wieku 18 lat mogła być chciana. Myślę, że nawet w obecnych czasach też się zdarzają takie przypadki ;)

Dziubala

Re: Ból podczas stosunku

Nie wiem co ci doradzić, bo nie miałam z tym do czynienia. Ale jeśli problem nadal istnieje to drążyłabym go u kolejnego specjalisty.

Dziubala

Re: Problem sama ze sobą

Taką zazdrością niczego dobrego nie wskórasz. Prędzej doprowadzisz do zerwania, bo chłopaki nie lubią tak nachalnego narzucania się, dopytywania się co chwilę i podejrzeń o byle co.
Spróbuj sobie "narzucić" dyscyplinę i wysyłaj do niego tylko 1 sms dziennie. By o nim ciągle nie myśleć, to zajmij się czymś, co odwróci twoją uwagę od niego np. sprzątanie, zkaupy, granie, wycieczki itd. I koniecznie spotkaj się z koleżanka/przyjaciółką, z kimś z kim lubisz rozmawiać i wygadaj się jej z tego co cię gnębi.

Dziubala

Re: Krzesło do biurka

arille, a dla kogo ma być krzesło? Zobacz sklepy typu Jysk, Ikea.
Taniego nie opłaca się kupować, bo szybciej się psuje/zużywa.

Dziubala

Re: Krwawienia z macicy

Jeśli okres skończył się w sobotę, to wczorajsze krwawienie miało związek raczej z seksem. Jeśli krwawienie nie było małe i nie przeszło szybko, to idź do gina sprawdzić czy nie doszło do uszkodzenia pochwy albo macicy.

PS. Pamiętacie, że trzeba używać prezerwatyw?!

Dziubala

Re: Upławy w ciąży

Idź do gina sprawdzić co się dzieje, bo nie wiadomo czy to zwykła infekcja czy może grzybica. Tak czy owak, lepiej tego nie bagatelizować. A ty też będziesz spokojniejsza.
Używasz stringów?

Dziubala

Re: Do administratora

Dziękuję za zwrócenie uwagi na zaśmiecanie forum. Staramy się w miarę na bieżąco reagować na spam i go usuwać, ale jest to trudne z uwagi na okres wakacyjny.
Gdybyście jeszcze gdzieś widziały spam, to proszę o pw. Będzie można wtedy szybciej zareagować.

Pozdrawiam cieplutko
Moderator

Dziubala

Re: Asertin a ciąża i wynik bhcg

A kiedy miałaś @? Wykrycie hormonu hCG jest możliwe mniej więcej 12 dnia od momentu zapłodnienia. Z tego względu początkowy wynik testu może być negatywny.
Co do leków, to niektóre mogą mieć wpływ na pojawienie się pozytywnego wyniku testu ciążowego u kobiety, która w rzeczywistości wcale nie jest w ciąży.

Dziubala

Re: Ciąża

Dorosła95, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Dziubala

Re: Ciąża

Szansa jest, ale nie wiadomo czy się uda za pierwszym razem, ponieważ często po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych organizm musi do siebie dojść, czyli na nowo wyregulować sobie gospodarkę hormonalną.

Dziubala

Re: Jak karmić 4-miesięczne niemowlę?

mamaanity, kp + mm zwane jest karmieniem mieszanym i jest zdrowe :). Skoro siostra wprowadziła mm widocznie miała ku temu powody np. niewystarczającą ilość pokarmu, a nie chciała by jej dziecko było głodne.

Dziubala

Re: Wymuszona kupa po 9 dniach

Maggie90, a jak jest karmiony synek? Kp czy mm?
Niezależnie od sposobu karmienia, to jeśli ma zaparcia, to warto nawet trzeba dopajać. Woda pomoże zmiękczyć masę kałową w jelitach i nie doprowadzi do stwardnienia tej masy czyli zaparcia.

Dziubala

Re: Pomocy! Wypadanie włosów u karmiącej piersią

Wypadanie włosów po paru miesiącach od porodu jest normalne, ponieważ wypadają wtedy wszystkie włosy, które nie wypadły w ciąży. To okres przejściowy, trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jak masz długie włosy, to je podetnij, będą lżejsze i mniej ich wypadnie.
Suplementy też możesz brać jeśli bardzo chcesz, bezpieczne będą te witaminy, które brałaś w ciąży.

Dziubala

Re: Ciąża

Dorosła95, jeśli zależy ci na zaciążeniu, to możesz podejść do ginki jeszcze raz i poprosić, żeby sprawdziła na usg jak duże są jajeczka. Po ich wielkości powie ci kiedy najlepiej współżyć.

Dziubala

Re: Jakie mleko 1 przy skazie białkowej?

~zmartwionamama123
Jak to jest ze skazą białkową, czy jeżeli jem produkty na bazie mleka krowiego i karmię dziecko piersią, to jest duże ryzyko, że będzie miało skazę białkową? Pytam się, bo zauważyłam u dziecka takie dziwnie czerwone plamki...

Sam fakt karmienia piersią nie oznacza, że dziecko będzie miało skazę białkową. To co jesz ma oczywiście znaczenie, ale jeśli dziecko nie ma skazy, to nie musisz ograniczać nabiału w swojej diecie. W razie czego skazę białkową potwierdza lekarz.
Natomiast jeśli pojawiają się jakieś zmiany skórne, to mogą mieć związek z tym co jesz, ale też z kosmetykami, które używasz do kąpania czy smarowania skóry dziecka, a także z proszkiem/płynem, w którym prane są ubranka.
A jakie ma te plamki i gdzie?

Dziubala

Re: Woda dla niemowlaka

wreszcieslonce, mleka z piersi niech nie rozcieńcza wodą, nic to nie da. Jeśli dziecko jest głodne, to lepiej podać mm. Szczęśliwe i najedzone dziecko to szczęśliwa mama :)
A kryzys laktacyjny związany jest najczęściej z brakiem możliwości karmienia dziecka z powodu braku pokarmu albo jego niewystarczającej ilości.

Dziubala

Re: Okres

Jeśli @ nadal nie masz to zrób test ciążowy.

Dziubala

Re: Czy cytologia wykryje raka pochwy?

Tak, cytologia może wykryć raka pochwy. Ale to byłaby gr. III lub IV.
O tylne zgrubienie pochwy dopytaj gina. Nie martw się na zapas.

Dziubala

Re: 500+ na pierwsze dziecko?

elis1276, gdyby to było możliwe i zrobiłabyś tak, to byłoby to wyłudzenie, które podlega karze grzywny i więzieniu.
Na szczęście to niemożliwe. 500+ dostaje się z Urzędu Miasta (Urzędu Gminy) na jedno dziecko. Dane dziecka przy pierwszym złożeniu dokumentów będą już w systemie komputerowym, więc nie ma znaczenia ile razy i gdzie potem jeszcze złożysz wniosek, bo zostaną odrzucone/zwrócone, ponieważ dziecko będzie już figurować w komputerze.

Dziubala

Re: Figura po porodzie

~mamanadiecie123
Dziewczyny jak to jest, czy na serio kp pomaga w szybkiej utracie wagi? Mam jeszcze kilka nadprogramowych kilogramów, od dwóch tygodni karmię piersią i tak się zastanawiam, czy to nie jest mit.

I mit i prawda ;)
Mit, bo nie wszystkie kobiety karmiące piersią chudną.
Prawda, bo część kobiet karmiąc piersią chudnie.

Dziubala

Re: Skaza białkowa

mamapelnaobaw, tak, przy kp też jest możliwa skaza białkowa.

Dziubala

Re: Jaka zmywarka?

Ela78, zmywarki Candy to słaba jakość, to tzw. niska półka. Nie mam Candy i nie na pewno bym nie kupiła.

Dziubala

Re: Badanie piersi

Monette, po 30 rż. usg piersi powinno się robić raz w roku. Po 50 rż. powinno się robić również mammografię.
Ja piersi rzadko sobie sama badam, ale usg robię regularnie raz w roku.

Dziubala

Re: Ciąża

Dorosła95, w zbyt wielu miejscach pytasz o to samo ;). Napisałam ci na pw, że do zapłodnienia mogło (ale nie musiało) dojść, ponieważ tabletki nie chronią w 100 % przed ciążą. Test ciążowy najlepiej zrobić w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli się nie pojawi.

Dziubala

Re: Dokuczliwe zaparcia u dzieci

A w jakim wieku jest dziecko?
Przy zaparciach podstawą jest picie, duuużo picia. I w czasie zaparć unikamy czekolady, kakao, bananów.

Dziubala

Re: Karmienie piersią

Chcesz karmić butelką? A po odstawieniu jakie będzie dostawać mleko, twoje czy mm?
Zakładam, że chcesz przejść na mm, to zanim odstawisz je od piersi sprawdź czy smakuje mu picie mm z butli.

Dziubala

Re: Czy są tu położne?

~IreneNiezalogowana
Rozumiem, że pojęcie 'butli' jest równoznaczne z mlekiem modyfikowanym? Czy karmienie butlą,ale wypełnionym mlekiem mamy też jest takie złe? Pytam,bo nie wiem

Pojęcie "butli" w domyśle znaczy karmienie mlekiem modyfikowanym. Butla wypełniona mlekiem mamy nie jest zła. Butla wypełniona mlekiem modyfikowanym również nie jest zła.

Dziubala

Re: Czy są tu położne?

monia1992, prawdziwa nierozerwalna więź rodzi się między mamą a dzieckiem bez względu na to czy karmi się piersią czy butelką.