Daria28

Kobieta, 27 lat, Wielkopolska

O SOBIE:

Małżeństwo jest planetą, gdzie on
jest biegunem północnym, ona
południowym, dzieci zwrotnikami, a
szczęście równikiem.

Ostatnie posty użytkownika
Daria28

Re: Konkurs "Hity Mother&Baby 2017"

~Głos
Głosowanie powinno być np. na Facebooku, gdzie można określić, czy osoba oddająca głos jest realna, czy konto jest jednak fikcyjne.
Głosując w taki sposób każdy może powiedzieć, że ma firmę która liczy 10 000 osób i tyle oddać głosów, a tak naprawdę to będzie firma jednoosobowa.

Popieram

Daria28

Re: Konkurs "Trolle"

Trollowa fryzurka mojego synka, Adama lat 6,11 msc :)

Daria28

Re: Konkurs "Dzielny Kogut Maniek"

Kogut w wykonaniu Adama (6,5). Wykonany ze styropianu, pomalowany brązową farbą, łapki i dziób wykonane są z plastikowych sztućcy,łapki owinięte bibułą, tak samo "grzebień". Dziób pomalowany lakierem do paznokci. Całość wyklejona kolorowymi piórkami, oczko zrobione z guziczka :)

Daria28

Re: Konkurs "Kamera lub laptop z twojej bajki"

" Kłótliwe witaminki"

Był pewien Król co Zdrowie się zwał, nie jedną Królewnę w pałacu miał. By czuły się równe, Król bardzo sprytny, nadał im tytuł jakże zaszczytny! Tytuł brzmiał Witamina, i tu się kochani problem zaczyna. Bo każda dla Zdrowia ważniejsza być chciała, więc szybko niezgoda zapanowała. I tak wrzeszczała Witamina C :
- Czy ktoś się ze mną kłócić chce? To najpewniejsza na świecie rzecz, że przeziębienie przegonię precz! I na dodatek odporność zbuduję, więc rzadko ktoś - no a jak już, to krócej choruje!
Na to skrzywiła się D Witamina :
- Ze mną szczęśliwa jest każda rodzina! Bo mają zdrowe zęby i kości, każda z Was pewnie mi tego zazdrości!?
B Witamina nie wytrzymała, ze swego miejsca się zerwała :
- Ja tutaj jestem najważniejsza - wspomagam pamięć, jest najcenniejsza. Koncentracja to też moja dola, czy nie widzice jak ważna ma rola?
Teraz wkroczyła A Witamina, choć zawsze z niej była spokojna dziewczyna, teraz napięcia nie wytrzymała i upust swej złości donośnie dała :
- Czy nie widzicie mego uroku? Przyczyniam się wszak do lepszego wzroku! Dużo wyraźniej zobaczyć można jak słońce świeci, jak nad strumykiem bawią się dzieci.
Do głosu doszła Witamina E :
- Ja w końcu też coś powiedzieć chcę!
Więc powiem Wam teraz, całkiem nie skromnie - na wydolność mięśni wpływam ogromnie. Beze mnie nie byłoby Siłacza żadnego, jestem najważniejsza, wiecie już dlaczego.
Witamina K oburzona wstała, zmęczona kłótnią, która długo trwała :
- Lepszej ode mnie nie ma, krzepliwość krwi to ma domena. Dzięki mnie krwotok krwotoczkiem się stanie, więc skończcie już te swoje gadanie!
I tak kłóciły się długo, niezmiernie, a król za drzwiami słuchał ich wiernie. Kłótliwe jajko zjadły królewny - stąd cała kłótnia - władca był pewny. Wszedł do komnaty, cisza nastała, każda królewna na baczność stała.
- Moje drogie witaminki, me królewny, królewinki, każda z Was jest inna, lecz tak samo ważna, więc zrozumieć to powinna, że to kłótnia nie poważna.

Daria28

Re: Konkurs "Kamera lub laptop z twojej bajki"

Słońce dzisiaj niczym król, wyłoniło się zza chmur. Tata siłacz - to jest pewne - zbudził córkę - swą królewnę. Mama w kuchni się krzątała, pyszne danie przyrządzała. Jajko, rybka, pyszny sok - w stronę zdrowia duży krok. Teraz na spacerek czas, bo pogoda jest w sam raz! Bo gdy słonko pięknie świeci, witamina D strumieniem leci!!!

Daria28

Re: Konkurs "Co to jest sok?"

1)Tak, jedna szklanka soku (200ml) stanowi jedną z pięciu zalecanych dziennych porcji warzyw lub owoców.
2) Tak, sok to produkt naturalny.
3)Tak, jedna szklanka soku dziennie to prosta metoda na dostarczenie organizmowi wielu cennych substancji: WITAMINY, SOLE MINERALNE, MIKRO- I MAKROELEMENTY, ANTYOKSYDANTY, ORAZ INNYCH BIOLOGICZNIE AKTYWNYCH SKŁADNIKÓW.
4)Nie, 100% soki owocowe oraz pomidorowe nie mogą zawierać dodatkowego cukru.
5)Tak, soki 100% owocowe i pomidorowe zawierają taką samą ilość cukru co owoce bądź warzywa, z których zostały wykonane.
6)Tak, soki owocowe i pomidorowe zawierają taką samą ilość wody co owoce i warzywa, z których są wykonane.
7)Porcja warzyw i owoców w formie soku pasuje do każdego posiłku, a w szczególności do śniadania, zwłaszcza w tygodniu, kiedy to każdy śpieszy się do wyjścia i nie ma czasu na przygotowanie wieloskładnikowych, skomplikowanych porcji.

Daria28

Re: Konkurs "Miś i but"

Co według ciebie mają wspólnego miś i but?
Odpowiedź Adama (5,4):
- Dzieci.
- Jak to : dzieci?
- No dzieci przecież mają i buty i misie :p

Daria28

Re: Konkurs "Panda Bonia"

"Panda inna niż wszystkie" - narysowana przez Adama (5,3) ma na imię Kropka :)

Daria28

Re: Konkurs "Bratki"

Adam zaprojektował kubek wiosenny :) postać na kubku to Pani Wiosna :)
Adam (5,3)

Daria28

Re: Konkurs z marką Biovax

)i faktycznie włosy są miękkie, miłe w dotyku, lśniące. Mam też problem z przetłuszczającymi się włosami. Czasem nagle coś wypadnie i nie mam czasu na mycie i suszenie włosów, używam wtedy suchego szamponu, czyli ... pudru dla niemowląt. Wysypuję odrobinę na dłonie i nakładam na włosy, po chwili wyczesuję. Włosy po tym zabiegu wyglądają świeżo, słyszałam też, że taki efekt daje mąka ziemniaczana i kakao, ale jeszcze nie wypróbowałam :)

Daria28

Re: Konkurs z marką Biovax

Czego to ja już nie próbowałam na te moje nieszczęsne włosy :(. Kiedyś były gęste, mocne... Dopóki nie odkryłam prostownicy, suszarki, koloryzacji itp... Teraz są cienkie, zniszczone, z rozdwojonymi końcówkami. Próbowałam różnych domowych sposobów - była maseczka z żółtka i olejku rycynowego, płukanka z wygazowanego piwa, płukanka z rumianku; niestety na moje włosy zbytnio to nie działało. Podziałały za to złote rady babci :)
Poradziła mi bym na lekko osuszone włosy nałożyła maseczkę z ... majonezu (nie znoszę majonezu, już sam jego zapach mnie mdli, no ale czego to się nie robi by pięknie wyglądać:p) na 15 minut, nakładając na głowę folię i na to ręcznik. Po 15 minutach spłukuję majonez wodą i myję włosy szamponem. Po takiej maseczce włosy wyglądają zdrowo. Suszarki nie używam już wcale, a prostownicę tylko "od święta", przy czym stosuję spray chroniący przed wysoką temperaturą. Staram się też zmieniać co jakiś czas szampon. Druga rada babci jest taka by przeczesać suche włosy szczotką (minimum 100 razy :o, ale zawsze robię to na oko

Daria28

Re: Konkurs "Parauszek i przyjaciele"

Wraz z Adamem (5,2) wykonaliśmy mankietę lasu, której podstawą jest tektura wyklejona brązowym papierem pełniącym rolę ściółki :) . Drzewa liściaste wykonane są z rolek po papierze toaletowym, na które nałożyliśmy rozcięte plastikowe buteleczki owinięte bibułą. Drzewa iglaste zrobiliśmy z patyczków do szaszłyków oklejonymi bibułą i paskami z papieru. Grzybki, muchomorki i zwierzątka są wycięte ze starej książeczki.