AsiaWar

Kobieta, 31 lat, Ostrołęka

Ostatnie posty użytkownika
AsiaWar

Re: Mój syn mnie nie słucha

Witam, zacznij może od spokojnej rozmowy z synem i wytłumacz jak się czujesz kiedy tak się zachowuje i dlaczego to robi. Warto też przemyśleć własne zachowanie, czy nie jesteś zbyt pobłażliwa? i czy jesteś konsekwentna? Należy wyznaczyć chłopcu granice i bezwzględnie ich przestrzegać nawet jak przeprosi za swoje zachowanie albo płacze musi odbyć zadaną mu karę. Pochwal go czasem za dobry uczynek niech wie że dobre zachowanie przynosi korzyści. Polecam książkę "Nieposłuszne dziecko. 8 kroków do poprawy zachowania."Russel A. Barkley, Christine M. Benton. W książce znajdziesz porady jak sobie radzić z nieposłusznym dzieckiem, w jaki sposób go ukarać i nagrodzić i dowiesz się czym może być spowodowane takie złe zachowanie.
Pozdrawiam

AsiaWar

Re: W jakim wieku zacząc uczyć dziecka języków obcych?

Witam, moim zdaniem na naukę nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. W przedszkolach i szkołach językowych dla najmłodszych nauką odbywa się poprzez zabawę, wierszyki, piosenki, kolorowe ilustracje itp. Już 4- 5 letnie dzieci są ciekawe nowych słówek i bardzo szybko przyswajają wiedzę. Należy pamiętać o tym żeby nie zmuszać na siłę malucha bo może zrazić się do późniejszej nauki w szkole.

AsiaWar

Re: Moja córka jest bałaganiarzem

Warto ustalić z córką np. dwa konkretne dni w tygodniu i godzinę kiedy przychodzisz do jej pokoju i robicie porządek. Niech przyzwyczai się do systematyczności. Na początek pomagaj jej, można zrobić to na przykład w formie zabawy "kto szybciej posprząta? Ja książki czy Ty zabawki?" Polecam książkę J. Nelsen, L. Lott, S. Glenn "Posprzątaj zabawki kochanie" znajdziesz w niej bardzo dużo sugestii i porad, wskazówek wychowawczych na różne, codzienne problemy m.in. jak radzić sobie z dzieckiem, które bałagani lub odmawia słuchania rodziców.

AsiaWar

Re: Jak zachęcić dzieci, żeby pobawiły się na dworze?

Pokaż dzieciom że na świeżym powietrzu też można fajnie się bawić.
Jeśli poświęcisz im trochę czasu, pokażesz jakąś fajną grę lub zabawę, w którą pogracie razem na pewno chętniej oderwą się od komputera.

AsiaWar

Re: Jak zachęcić dzieci, żeby pobawiły się na dworze?

Może warto spróbować odłączyć internet, lub też po prostu ograniczyć dostęp do komputera wyznaczając konkretne godziny korzystania z niego. W wolnym czasie zabrać dzieci do ogrodu, wziąć piłkę, zabawki i bawić się razem z nimi.

AsiaWar

Re: Moja córka jest bałaganiarzem

Może na początek spróbuj sprzątnąć razem z nią. Dzieciom czasami się wydaje, że nie dadzą rady posprzątać swoich zabawek same bo bałagan jest za duży.