anulka102

Kobieta, 39 lat, Lubin

Ostatnie posty użytkownika
anulka102

Re: Przedszkolaki z rocznika 2007

ida

Współczuje Ci bardzo Anulka...U nas po rewelacyjnym wprost początku też zdarzają się teraz kryzysy. U nas podziałało zwolnienie troszkę tempa rano. Tzn. wstajemy troszkę wcześniej żeby Tomeczek mógł się dobrze dobudzić, porozmawiać jeszcze ze mną, obejrzeć bajeczkę i dopiero kiedy humorek jest już dobry to wychodzimy. Wiesz, każdy kiedy jest zrywany rano z łóżka to ma raczej podły humor, a co dopiero dziecko. Musisz próbować różnych sposobów i na pewno wypracujecie sobie w końcu jakiś własny rytuał przygotowań do przedszkola. I może porozmawiaj z córeczką dlaczego boi się, że po nią nie przyjdziesz. Upewnij ja, że coś takiego nigdy się nie zdarzy, powtarzaj jej to nawet tysiąc razy jeśli trzeba :) Powodzenia i trzymam kciuki!!!

Dziękuję bardzo za słowa wsparcia - już widzę poprawę w zachowaniu Milenki, więc jestem dobrej myśli.

anulka102

raas27 myślę że nic się nie wydarzyło - po prostu Milenka zdała sobie sprawę że tak już będzie, że nie będzie szła do babci jak mama pójdzie do pracy tylko będzie codziennie chodzić do przedszkola. Wg mnie na początku traktowała to jako wspaniałą ale jednorazową przygodę...

anulka102

Witajcie Mamuśki przedszkolaków
Przyłącze się do Was bo normalnie koniecznie muszę z kimś pogadać. Moja Milenka jest z lipca 2007 i od września podobnie jak Wasze dzieciaczki poszła do przedszkola. Oczywiście na początku doczekać się nie mogła i dwa pierwsze dni były w porządku. A później już zaczął się kryzys. Rano pierwsze słowa to że ona nie chce iść do przedszkola, nieraz połączone z płaczem i po kilkadziesiąt razy zadawane pytanie "Przyjdziesz?" na które za każdym razem odpowiadam "oczywiście że przyjdę", "jasne że przyjdę", "przecież zawsze po ciebie przychodzę" po czym Milenka znów "ale przyjdziesz?" i tak w kółko do znudzenia :lup: Kiedy już znajdziemy się w przedszkolu jest podkówka na twarzy i jeszcze kilka pytań "przyjdziesz?" Już nie wiem jak jej tłumaczyć że przecież przyjdę po nią, zabieram ją jako jedną z pierwszych, zaraz po obiedzie, więc nie wiem skąd u niej te wątpliwości. W przedszkolu kolejnym problemem jest bunt w stosunku do jedzenia - za żadne skarby nie mogę jej przekonać żeby coś ruszyła - nie będzie tam jadła i koniec, choć w domu do niejadków nie należy. Dopiero niedawno zaczęła po moich gorących namowach jeść niewielką ilość zupki, ale to wszystko. Żeby nie czuła się taka samotna zaczęła do przedszkola chodzić ze swoim ulubionym misiem (z którym od tego czasu nie rozstaje się na krok) a tu w zeszłym tygodniu Panie zamieściły ogłoszenie ,że dzieci mogą zabawki z domu przynosić tylko w piątki - i mamy kolejny kłopot, i kolejny powód do płaczu zniechęcający dziecko do przedszkola... Już sama nie wiem co z tym wszystkim robić i jak ją zachęcać. Myślałam że pójdzie gładko a tu takie schody... Do tego zupełnie się zmieniła, przestała słuchać co się do niej mówi stała się nerwowa i bardzo często płacze bez powodu :cry:

anulka102

Re: Lubisz ?

lubię

Lubisz się opalać?

anulka102

Re: A czy B

oczywiście bez:Oczko:alkoholowe

wino białe czy czerwone?

anulka102

Re: Dolnoślązaczki serdecznie zapraszam

Hmm... o sobie? Mam prawie dwuletnią córeczkę Milenkę, męża mam i co jeszcze??? Aaaa... nowe mieszkanko mam :) i niedługo się wprowadzamy. Niedługo tzn. za jakiś tydzień - jupi! Poza tym pracuję w Rossmanie, obecnie moim miejscem prac jest nowo otwarta Cuprum Arena co niezbyt mi się podoba :no1:

anulka102

Re: hej

Witam serdecznie wszystkie nowe forumowiczki!

anulka102

Re: hej!

Witam i ja...

anulka102

Re: czesc

Hej dziewczyny! Witamy!

anulka102

Re: Lubisz ?

Nie lubię i nie piszę.

Lubisz konkursy?

anulka102

Re: A czy B

Małżeństwo.

Groch czy kapusta?

anulka102

Re: Rotawirusy

Ja też żałuję że nie zaszczepiłam mojej Milenki :(

anulka102

Dziwne wypryski w okolicach intymnych u Maluszka

Niedawno u mojej córeczki, która ma 1,5 roku zaczęły się pojawiać dziwne wypryski w okolicach intymnych. Nie wiem z czego mogły się wziąć, od początku stosuję te same Pampersy, chusteczek też nie zmieniałam ostatnio. Kilka dni przed pojawieniem się wyprysków zauważyłam że Milenka jakby drapie się "w Pampersa" ale dość szybko przestała - czy może to skutek jakiegoś zakażenia w moczu?

anulka102

Niepokojąca wysypka u 1,5 rocznego dziecka

Witam! Moja 1,5 roczna córeczka od kilku miesięcy ma na twarzy wysypkę uczuleniową (taką liszjowatą) która raz się nasila, innym razem jej prawie nie widać. Byłam z tym u mojej pediatry, która przepisała jej maść Laticort, ale powiedziała żeby smarować nią tylko w wyjątkowych przypadkach bo to maść sterydowa. Kazała to tylko dobrze nawilżać (np. Linomagiem) i podawać Fenistil w kropelkach żeby nie swędziało. Jednak minęło już sporo czasu a poprawy nie widać. Wręcz przeciwnie, zauważyłam że wysypka zaczęła przenosić się na całe ciałko. Zaznaczę jeszcze, że w czwartek ponownie wybieram się z tym problemem do p. doktor.