Anulka

Kobieta, 42 lata, Warszawa

Ostatnie posty użytkownika
Anulka

Re: Cześć Dziewczyny

Margeritka
Ola jest z kwietnia, dokładnie 29 (choć zaczęła się rodzić 28) :)

Siostra pojechała do szpitala 24 w Niedzielę Wielkanocną a urodziła z poniedziałku na wtorek dopiero ::):

Anulka

Re: Cześć Dziewczyny

Margeritka witaj!

Tak, zawsze jest tu domowo i ciepło, więc tym bardziej miło nam cię przywitać ::):

Moja siostra ma córeczkę z 26 kwietnia. Cudny wiek i czas intensywnego rozwoju.
Miło patrzeć jak każdego dnia dziecko zdobywa nowe umiejętności ::):

Anulka

Re: Infekcja okolic intymnych u 4 latki

Nam lekarka kazała podawać preparaty na drożdżach. Probiotyk tu nic nie da.
My podawaliśmy Enterol, ponieważ tam są drożdże probiotyczne.

Anulka

Re: Słowo od Gospodyń

Specjaliści i eksperci byli i będą. Nowi Rodzice Parenting.pl potrzebują trochę czasu by wszystko funkcjonowało jak dawniej. W końcu to ich nowe Dziecko. A każda taka sytuacja to rewolucja w życiu każdego człowieka.

Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Anulka

Re: Moja 4 - latka wycofała się z życia w grupie przedszkolnej...Co robić?

Pani Joanno

Wczorajszy wieczór spędziłyśmy na wspólnych zabawach. Dużo ją przytulałam i głaskałam, zapewniałam, że kocham. Była przeszczęśliwa.

W przedszkolu Panie zadeklarowały pomoc i wczorajszy dzień był jednym z najlepszych od początku września. Była na zajęciach z rytmiki, brała udział w zabawach.

Dzisiaj rano próbowała kręcić nosem, że nie chce iść, że zostanie ze mną, ale po krótkiej rozmowie dała się przekonać i poszła z pracami plastycznymi, które wykonałyśmy wieczorem, a których nie chciała zrobić będąc w przedszkolu. Miała je wręczyć Pani by powiesiła je na tablicy obok prac dzieci z grupy.

Moje obawy zostały potwierdzone przez Panią. Intuicyjnie wyczuwałam, że przyczyną może być brak czasu dla dzieci.
Na szczęście wyprostowałam już sprawy zawodowe i będę mogła poświęcić mojej dwójce więcej czasu.

Dziękuję!

Anulka

Re: Moja 4 - latka wycofała się z życia w grupie przedszkolnej...Co robić?

kwiaciarka rozmawiałam wczoraj z Paniami. One obiecały, że będą się starać ją przytulać, brać na kolana, bo ewidentnie tego potrzebuje. Cały czas mówi o mnie. W efekcie nie było tak źle. Pani Wiola - pomoc powiedziała, że to był chyba najlepszy jej dzień. Co prawda nie wyklejała z dziećmi rano, ale już po południu poszła na rytmikę i brała udział.
Dzisiaj rano pomarudziła, ale wczoraj zrobiłyśmy jabłuszko i gruszkę wyklejane, tak jak dzieci wczoraj i ochoczo pobiegła do przedszkola by podarować to Pani Ani.

Mam nadzieję, że będzie co raz lepiej, ale wciąż nie rozumiem tego stanu i jego podstaw.

Anulka

Moja 4-latka wycofała się z życia w grupie przedszkolnej...

Pani Joanna

Mam córkę, Maję, która kilka dni temu skończyła 4 latka. Cały zeszły rok chętnie chodziła do przedszkola. Ostatnimi czasy, hasło "przedszkole" napawa ją ogromną niechęcią. Nie chce się ubierać rano, płacze, że nie idzie, w przedszkolu jak ją zostawiam też są łzy. Kiedy zapytałam ją czy coś się stało, wynajduje wszystkie "złe" - w jej oczach - sytuacje, które ją spotkały danego dnia - Pani poszarpała mnie za rękę, Gucio to mnie popchnął, Marta powiedziała brzydkie słowo a Tosia podrapała w rękę. Co do tego poszarpania tu byłabym ostrożna w osądach. Maja zawsze tak mówi, kiedy biorę ją energiczniej za rękę w sytuacjach konfliktowych i próbuję odprowadzić gdzieś na bok. Być może i tam tak było, że Maja nie chciała czegoś zrobić i Pani wzięła ją za rękę wbrew jej woli by gdzies ją zaprowadzić. Obie Panie zauważyły, że stała się aspołeczna, nie bierze udziału w żadnych zajęciach, płacze (ostatnio całą rytmikę przepłakała mimo, że bardzo lubi Panią Małgosię). Musiałam ją wypisać z gimnastyki i tańców. Dosłownie nie chce brać udziału w niczym co robią dzieci wspólnie w grupie. Panie też to zauważyły. Każda czynność, wszystko to co robią dzieci kończy się u niej płaczem i siedzeniem z boku.

Panie nie zauważyły, żeby coś złego działo się w grupie, w domu sytuacja jest niezmienna. Co może być przyczyną?

Maja ma brata 7 letniego, który kiedy ma ochotę to pięknie się z nią bawi, ale to zawsze on dyktuje warunki w zabawie a gdy coś nie idzie po jego mysli używa siły. Tępimy to na każdym kroku. Rozmawiamy, prosimy, nakazujemy, są kary, ale ten stan trwa już niezmiennie odkąd Maja zaczęła świadomie wkraczać w jego terytorium.

Czy to może mieć wpływ na jej wycofanie z grupy? Czy ta sytuacja w końcu ją przerosła i nie daje sobie z tym rady? Czy to może coś w przedszkolu jest nie tak.

Proszę o pomoc i jakąś podpowiedź, bo jedyne co mogłam dzisiaj po rozmowie z Panią przedszkolanką zrobić - to gorzko popłakać.
Serce mi się kroi, bo Maja nigdy nie miała problemów z nawiązywaniem kontaktów, z odnalezieniem się w grupie a teraz mam wyciszone dziecko, które na wszystko reaguje płaczem. Najchętniej trzymałaby mnie za nogawkę od spodni i mogła by tak siedzieć cały dzień.

Dodam tylko, że pracuję w domu, do 3 roku życia byłam tylko z nią, każdą wolną chwilę jestem z dziećmi, w wakacje też byłam z nimi na wsi, więc tam też 24h na dobę razem.
I jeszcze jedno...Przez ostatnie trzy miesiące dużo pracowałam i tak naprawdę nie poświęcałam małej tyle czasu ile powinnam. Czy to mogło zaważyć na jej zachowaniu?

Proszę o pomoc.

Anulka

Re: Mam Talent

Dzisiaj za to o 20.00 - Taniec z gwiazdami i Must be the music. I co tu wybrać? :Oczko:

Anulka

Re: Mam Talent

Zobaczyłam 13 latka, nowego Pana z jury i przełączyłam na The Voice of Poland.
Więcej emocji chyba
Brakuje mi Kuby Wojewódzkiego.

Anulka

Re: zwyciezcy konkursow

Konkursy będą. Tak jak Kaskasto wspomniała, są wakacje, utrudnione dostawy, przez to, że często wyjeżdżamy i listonosz nie ma komu paczki zostawić.

Bez obaw. Nikt się nie obraża i brak konkursów nie jest żadną karą. To teoria mocno na wyrost :Oczko:

Anulka

Re: zwyciezcy konkursow

gw50
Drogie Panie przyjrzyjcie się nicowi ola158 .Aż trudno uwierzyć w takie szczęście.Nie wierzę w takie zbiegi okoliczności.

To może warto zacząć wierzyć, albo zamiast rzucać kąśliwe uwagi zacząć po prostu grać?

Życzę więcej dystansu do siebie.

Redakcja nie ma interesu żadnego w tym by przyznawać nagrody konkretnym osobom. Zawsze jest tak, że nagrodę dostaje osoba, której mail wpadł w odpowiednim czasie. Zwykle są to dla przykładu maile 20, 50, 100, 150. Nie mamy wpływu na to, który będzie dwudziesty, pięćdziesiąty itd. Jeśli są smsy to automat sam wyłapuje tego, który o danej godzinie wpadł pierwszy. Jaki mamy na to wpływ? Żaden. A jesli chodzi o konkursy opisowe to wrzucamy również treść opisów byście mogły ocenić czy faktycznie opis zasługuje na nagrodę. Nigdy nikt tego nie kwestionował.

Przykro się czyta takie uwagi, tym bardziej, że to wszystko robimy z myślą o Was.

A gw50 proszę by się ujawniła a nie zakładała nowego nicku na potrzebę komentarza. Skoro masz wątpliwości to przynajmniej podpisuj się pod swoim nickiem a nie wymyślonym na potrzebę chwili.

Anulka

Re: ANULKA Sto lat kochana!!!

rorita
Anulka
rorita
100 lat z Parentingiem :smile_jump::love:

no to żeś mi pożyczyła :sofunny::sofunny::sofunny:

dzięki!!!!

A co :D Wtedy prawnuki będą Ci czytały co się tu wyprawia :)
Jak już będę babcią to Braille'am będę po dotykowym ekranie jechać paluchami :sofunny:

Anulka

Re: ANULKA Sto lat kochana!!!

Anya
Aneczko życzę Tobie po prostu spełnienia marzeń!!!!! I pięknego dnia :))


przyda się ten piekny dzień bo za oknem plucha :Oczko:
Dzięki!

Anulka

Re: Czy zdążymy z budową autostrady A2???

Przyznam szczerze, że ta otoczka wokół Euro jest mi obojętna. Jak nie będzie autostrad to pojadą normalnymi drogami. Jak będą mieli jechać normalnymi to część zrezygnuje. Jak część zrezygnuje to nie będzie pieniędzy od gości z zagranicy, które fajnie gdyby wpadły do skarbonki państwowej. Grunt, żeby stadiony były gotowe.

Anulka

Re: Szczepienia czy na pewno bezpieczne?

A gdzie tam masz informację o rodzaju szczepu? Bo widzę tylko Choroba
meningokokowa, inwazyjna
. Albo nie doczytałam czegoś bo tam cała lista tych chorób.

Anulka

Re: Szczepienia czy na pewno bezpieczne?

Aha i jeszcze jedna kwestia. Zdaję sobie sprawę, że nie każdego stać na szczepienia. Część z nich jest masakrycznie droga. Sama również rozkładałam część w czasie bo ceny tych kilka w jednym, pneumo czy menigo, rotawirusowe są strasznie drogie. Marzy mi się życie w takim kraju, w którym szczepienia dla dzieci będą nieodpłatne. Bo w końcu po co te składki na ubezpieczenie? Przecież i tak jak się chce iśc szybko do specjalisty to zwykle wybiera się prywatną drogę. Ręce opadają na to co się dzieje w PL.

Anulka

Re: Konkurs "Pędzące żółwie"

Polecam konkurs i wygraną. Doskonała gra i pomysł na wspólne spędzanie czasu z rodziną.
Moje dzieciaki ją uwielbiają. Syn obmyśla strategie i nawet córka mimo swoich 4 lat, świetnie sobie radzi.

Anulka

Re: Szczepienia czy na pewno bezpieczne?

Dr n. med. Anna Skoczyńska
Zakład Epidemiologii i Mikrobiologii Klinicznej, Narodowy Instytut Leków

Chyba sama by sobie w głowę nie strzelała. Być może dane, które masz nie są najświeższe. Nikt nie kwestionuje ich rzetelności.

Anulka

Re: Szczepienia czy na pewno bezpieczne?

mafinka
SSPE wywoływane zakażeniem wirusy odry (przede wszystkim szczepem dzikim, nie szczepionkowym), objawy pojawiają się po przechorowaniu odry, zwykle po 5-7 latach, z częstotliwością 1: 10 000 - 1: 50 000, po szczepieniu rzadziej.

Czyli wynika, że szczepienie nie chroni przed SSPE.
nie, ale rzadziej występuje ta choroba, kiedy się szczepi.
Po raz kolejny powtórzę, szczepienia nie chronią w 100%, ale skoro możemy się znaleźć w tych 90% skuteczności to może warto.

Anulka

Re: Szczepienia czy na pewno bezpieczne?

Mafinka jestem pewna, że to był wirus odry.

A co do Twoich informacji na temat statystyk to może warto zmienić źródło, bo w kilku znalazłam właśnie informację o tym, że to nie grupa B jest przyczyną co raz częściej występujących zachorowaniach a właśnie C.

Anulka

Re: Szczepienia czy na pewno bezpieczne?

Nie wiem czy ktoś czytał Wprost bodajże przedostatni numer. Był artykuł o chłopcu, który mając 16 lat zachorował na odrę. W tej chwili matka błaga o eutanazję. Nagle stał się roślinką - powikłanie po odrze.

Anulka

Re: Szczepienia czy na pewno bezpieczne?

Jakie rodzaje szczepionek przeciwko zakażeniom meningokokowym są dostępne w Polsce?

W Polsce dostępne są dwa rodzaje szczepionek przeciw meningokokom:

Szczepionka polisacharydowa skuteczna wobec grupy serologicznej A i C meningokoków. Szczepionki tego rodzaju są skuteczne w około 80% i przeznaczone dla osób powyżej drugiego roku życia. Zaszczepienie taką szczepionką daje ochronę na okres około 3 lat. Szczepionka przeciwko meningokokom A i C jest zalecana osobom wyjeżdżającym w rejony, gdzie te grupy serologiczne wywołują najwięcej zachorowań. W Polsce meningokoki serogrupy A nie występują.
Szczepionki skoniugowane to szczepionki nowszej generacji (w Polsce dostępne przeciwko meningokokom grupy C). W skład szczepionek skoniugowanych wchodzi oczyszczony wielocukier otoczkowy meningokoka połączony z białkiem nośnikowym. Połączenie takie sprawia, że szczepionki te są skuteczne już u dzieci powyżej drugiego miesiąca życia oraz zapewniają długotrwałą ochronę przed zakażeniem. Tylko szczepionki skoniugowane zmniejszaią w populacji liczbę bezobjawowych nosicieli meningokoków danej grupy serologicznej.

Dr n. med. Anna Skoczyńska
Zakład Epidemiologii i Mikrobiologii Klinicznej, Narodowy Instytut Leków

Dotychczas nie jest dostępna szczepionka chroniąca przed zakażeniami wywoływanymi przez meningokoki z grupy B.