Skocz do zawartości
Forum

Anna2202

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miasto
    warszawa

Osiągnięcia Anna2202

0

Reputacja

  1. Witam, odnosząc się do Pani problemu, można zastsować metodę wzmocnień pozytywnych tzn.za każdym razem kiedy dziecko załatwi swoją potrzebę fizjologiczną należy je pochwalić tak aby ono poczuło się dowartościowane. Dobrze w kwestii odpieluchowywania sprawdza się także nagradzanie dziecka np. pieczątką bądź naklejką, gdyż ma ono świadomość i motywację do dalszego działania w tym zakresie. W momencie kiedy córka nauczy się załatwiać na nocnik, pieczątki bądź naklejki odejdą w niepamięć, gdyż będzie miała ona poczuie sprastwa. Warto też przed spaniem zapoznać dziecko z lekturą, która uświadomi mu, iż samodzielne załatwianie swoich potrzeb będzie dla niego wygodniejsze. W tym celu można praktykować czytanie książek "Kicia kocia i Nunuś na nocniku", "Mały miś chce siku" czy "Marysia żegna pieluszkę".
  2. Witam, obniżone napięcie mięśniowe nie pojawiło się nagle, lecz na skutek zmian w 0kresie pranatalnym bądź komplikacji w trakcie porodu. Wiadomo, iż dzieci z taka przypadłością mają utrudniny rozwój ruchowy, jednak ciągła rehabilitacja i podjęcie działań z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka na pewno pozytywnie wpłyną na rozwój Pani syna. Proszę pamiętać o tym, iż obniżone napięcie na tym etapie można wspomóc powyższymi działaniami, a z biegiem czasu jak chłopiec będzie dorastał, należy podążąć za jego zainteresowaniami i potrzebami ruchowymi, aby umożliwić mu właściwy rozwój zaburzonych funkcji. Inspiracje do zabaw ruchowych rodzice-syn, które może Pani zastosować samodzielnie w domu znajdują się w pozycji "Metoda Weroniki Sherborne w terapii i wspomaganiu rozwoju dziecka".
  3. Witam, odnosząc się do Pani pytania uważam, że to jest normalne na tym etapie rozwojowym, dziecko sprawdza Państwa i to na ile może sobie pozwolić. Najlepszym sposobem i takim, który jest skuteczny, ale jednocześnie wymaga czasu jest nie ustępowanie malcowi. W ten sposob mogą Państwo wypracować sobie ramy, w któeych dziecko będzie się poruszało, tym samym ustalą Państwo zasady, które są niezywkle istotnie w procesie wychowania, a pociecha będzie czuła się bezpieczna. Jednocześnie zniwelują się niepożądane zachowania. Dziecko po prostu musi wiedzieć, iż za złamanie zasad będzie czekała go konsekwencja, proszę jednak nie mylić tego z karą. Wiadomo, że na początku malecowi nie spodoba się to i zawszelką cenę będzi próbował wymusić wszystko płaczem, jednak z biegiem czasu powinie się przyzwyczaić do nowych zasad. Proponuję przeczytanie książki pt. "Sposób na trudne dziecko" autorzy Kołakowski A., Pisula A. rozdział 2, a zwłaszcza podrozdziały 2.3. 2.4 2.6 2.11 2.12 2.13
×
×
  • Dodaj nową pozycję...