Anielkaa

Kobieta, 103 lata, W-aw

Ostatnie posty użytkownika
Anielkaa

Re: Niemowlęta - bliźnięta, czyli jak przeżyć z bliźniakami

Hej dziewczyny!

Czwarty miesiąc za nami. Córka z wagą 5600 g a syn 6500g.
10 dni przed skończeniem 4 miesięcy zaczęłam wprowadzać maluchom pokarmy stałe. Zaczęłam od dyni, później ziemniak a na końcu marchewka. Na początku zaczynałam od podania paru łyżek, dzisiaj jedzą ok 70 g + 60 ml mleka i to im wystarcza na 3h.
W nocy wstaje raz, ok 2-3, później o 6 i maluchy śpią do 9 :-)
Z synchronizacją od samego początku nie miałam problemów i tak jest do dzisiaj. Wyjście na spacer to wyzwanie, gdyż założenie czapki i kurtki oznacza płacz i krzyk ;-) drugiego malucha muszę ubrać w ekspresowym tempie żeby pierwsze za bardzo się nie zgrzało.

Anusiaa01 karmisz mm? Wydaje mi się, że jak na 3 miesięczne bobasy piją trochę za dużo. Moi mają skończone 4 mce i w ciągu doby nie przekraczają 750 ml.

Anielkaa

Re: Niemowlęta - bliźnięta, czyli jak przeżyć z bliźniakami

Anusiaa córka zaczęła się budzić w nocy tylko raz odkąd skończyła 2 mce. Samo przyszło :) przesypia ciągiem 7h, chociaż nie codziennie, natomiast synek ostatnio zaczął się przebudzać 2 razy w ciągu nocy. Czasami jednak je tylko raz a za drugim razem potrzebuje się po prostu przytulić i śpi dalej :)
Jeżeli chodzi o karmienie to na początku siadałam na łóżko, Wojtka kladłam na zgięte kolana a Hanie trzymałam na rękach, teraz są za duzi i za ciężcy także syna opieram o poduszkę a córkę kładę na zgięte kolana. Może być trochę ciężko Ci to sobie wyobrazić, także postaram się zrobić zdjęcie przy karmieniu :) przeważnie nie kończą jeść w tym samym czasie, takze nie mamy problemów z odbiciem. Od jakiegoś czasu córa musi porozmawiać sobie przy jedzeniu i kończy później ;)
Ciężko jest mi powiedzieć ile śpią w ciągu dnia, bo po prostu nie liczę. Są dni, gdzie potrafią nie spać od posiłku do posiłku a są dni, gdzie mogą spać cały dzień.
Nasza Hania potrzebuje dużo uwagi i jeśli jej coś nie pasuje od razu zaczyna krzyczeć a z czasem krzyk przechodzi w histerię, wystarczy że włączę odkurzacz to się uspokaja i po chwili śpi.
Generalnie jeżeli młodzi mają problem z uśnieciem to odkurzacz jest najlepszą i przede wszystkim najszybszą metodą na ich uśpienie :)

Anielkaa

Re: Niemowlęta - bliźnięta, czyli jak przeżyć z bliźniakami

Melduje się po bardzo długiej nieobecności :)

Moje maluchy za 12 dni skończą 3 m-ce. Piersią były karmione przez nie całe 2 tyg - nie miałam praktycznie pokarmu. Przy karmieniu, dzieci się denerwowały a ja jeszcze bardziej. Próby pobudzenia laktacji zakończyły się fiaskiem.
Przez ponad pół dnia sama zajmuje się dziećmi, gdyż mój M pracuje, dopiero po 15 mogę liczyć na jego pomoc. Maluchy są grzeczne i nie dają nam za bardzo popalic. W dzień jedzą co 3h a w nocy budzą się tylko raz :)
Z synchronizacją nie mamy problemów, przeważają jedzą w tym samym czasie. W ciągu dnia nawet udaje mi się znaleźć chwilę dla siebie :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Dziękujemy wszystkim! :)

Anusiaa01 jesteś już zapewne po! Mam nadzieję, że wszystko w porządku! Trzymałam za was kciuki :)

Do tej pory nie rozkręciła mi się laktacja, przystawiam dzieci cały czas ale na razie nic z tego.. może macie jakieś sprawdzone sposoby na laktacje?

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Moje dwa największe szczęścia przyszły na świat 22.06.2016 <3<br />
Wojtuś 8:28 3100g 55 cm 9/10
Hania 8:29 2300g 50 cm 10/10

Po 4 dniach pobytu w szpitalu wyszliśmy do domu. Maluszki są zdrowe i bardzo grzeczne. Przed nami pierwsza noc w domu, ale bez strachu :) Po cc ciężko dochodzę do siebie - blizna bardzo ciągnie i bez tabletek przeciwbólowych na razie nie dałabym rady, ale z każdym dniem jest coraz lepiej.

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Od samego początku chce kłaść dzieci w osobnych łóżeczkach, gdyż obawiam się, że jak od samego początku będą spały razem to później problem żeby je rozdzielić.

Wczoraj zostałam przyjęta na oddział. Dzieci ważą 2800g i 2600g. Lekarze chcą mnie przetrzymać jeszcze tydzień..

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Anusiaa01 dzisiaj 37t+1d :) w środę idę do szpitala, także do rozwiązania będę pod stałą opieką.

Mój lekarz prowadzący wystawił mi skierowanie na cc w 34 tyg. Dzieci są ułożone główkowo i powiedział, że w razie gdybym zaczęła wcześniej rodzić a jego w tym czasie nie byłoby na oddziale to żeby ktoś przez przypadek nie wpadł na pomysł żebym próbowała rodzić sn. Ze skierowaniem nie muszę się o to martwić :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Anusiaa01 jeden dzień jest lepszy, drugi gorszy ale jeszcze jakoś się kulam ;)
W środę byłam na ktg i jak na razie skurczy brak, maluchom jest dobrze u mamy w brzuszku :)
Za 3 dni ląduje w szpitalu i mam nadzieję, że poznam datę cc.

marlit u mnie ciąża 2o2k, obydwoje są ułożeni główkowo i teoretycznie mogłabym spróbować rodzić sn. Rozmawiałam z dwoma lekarzami i obydwoje odradzali ten sposób rozwiązania ciąży, ze względu na ryzyko wystąpienia powikłań.

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Mamy bliźniaków. Ile kupiłyście na początek butelek do karmienia? Możecie coś polecić? Czy powinnam zakupić mm, czy przy wypisie ze szpitala dają? Bardzo chce karmić piersią i mam nadzieję, że chociaż przez jakiś czas uda mi się nie karmić mm, ale awaryjnie trzeba coś mieć..

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Anusiaa01 odliczam dni do następnej środy :) ciężko mi uwierzyć w to, że to już końcówka. Mimo, że trochę boję się cc to jestem bardziej podekscytowana niż wystraszona.

U mnie +24 kg, ale wszyscy mi mówią, że w ogóle po mnie tego nie widać, chociaż ja mam inne zdanie ;)
W obwodzie mam 124 cm, do 32 tyg nie miałam ani jednego rozstępu na brzuchu, ale się pojawiły i od tego czasu strasznie mnie swędzi skóra na brzuchu. Od 7 tyg ciąży, 3 razy dziennie smarowałam brzuch różnymi specyfikami, ale nie łudziłam się, że rozstępy mnie ominą, bo mam do nich tendencje. Takie są uroki :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

eveex też mam w planach dotrwać do 38 tyg :) obecnie 36t+1, także zostało mi jeszcze 2 tyg.
Nie denerwuj się! Napewno jest wszystko w porządku :) teraz z każdym dniem będzie Ci coraz ciężej.. ja po 5 min stania pod prysznicem mam dość, a przejście chociażby 100 m kończy się mega zadyszką ;)
są momenty, że mam już serdecznie dość i chciałbym urodzić, ale każdy dzień spędzony w brzuchu jest dla dzieci na wagę złota i dla nich staram się dotrwać jak najdłużej :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Anusiaa01, eveex jak również ciąża 2o2k. W 31 tyg okazało się, że szyjka ma 19mm i dostałam nakaz leżenia.
Ostatni tydzień to dla mnie koszmar, głównie przez upały, ale też przez problemy ze snem.
15.06 idę do szpitala i szczerze powiedziawszy nie mogę się doczekać :)

evexx moje maluchy w 33t+3 ważyły 2300 g i 2000 g :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

twinsy jak się czujecie? Wyszłaś już z chłopcami ze szpitala?

Mam nadzieję, że uda mi się przekulać jeszcze 13 dni, chociaż jest mega ciężko, bo strasznie puchne i lewo podnosze się z łóżka. 15.06 idę do szpitala i tam mój lekarz podejmie decyzję w jakim dniu cc :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Majowa jestem w pierwszej ciąży 2o2k i dzieci są ułożone główkowo.
Nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na poród sn, ze względu na ryzyko niedotlenienia czy tego, że jedno z dzieci obróci się w trakcie porodu. Mój lekarz jest tego samego zdania, także nie miałam problemów z otrzymaniem skierowana na cc.

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

twinsy gratulacje! Niech chłopcy zdrowo rosną i przybierają na wadze! :) a Tobie życzę dużo siły i wytrwałości! Jak się czujesz po cc?

Nam lekarz ustalił datę cc na 20.06, ciężko mi sobie wyobrazić, że wytrzymam do tego czasu, bo będzie to 38 tydzień..

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

twinsy trzymam kciuki żebyście wytrwali jeszcze 2 tygodnie i żeby chłopcy jeszcze trochę przybrali na wadze.

W niedzielę po raz kolejny trafiłam do szpitala ze skurczami, ale na całe szczęście sytuacja jest opanowana i mam nadzieję, że wytrwam w trójpaku jeszcze 3 tygodnie..
Jak na 33 tydzień, waga maluchów bardzo zadowalająca :) synek 2300 g a córka 2005 g :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

karmila dzięki za słowa otuchy! :) całe szczęście sytuacja ze skurczami się unormowała i na drugim ktg zapis wyszedł poprawny :) a jako, że należę do panikar to najadłam się strachu co nie miara..

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

twinsy trzymam mocno kciuki za was! Obyście jak najdłużej wytrzymali w trójpaku! Będzie dobrze :)

U nas nie za ciekawie.. dzisiaj poszłam planowo do szpitala na podanie sterydów w razie w.. na usg okazało się, że szyjka się bardzo skróciła a na domiar złego na ktg wyszły mi skurcze. Obecnie podają mi magnez a później kolejne ktg. Jeśli skurcze nie ustaną będą rozwiązywać ciążę :(
Jestem przerażona, bo to dopiero 31 tydzień :(

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

twinsy
Dziewczyny w jakich temperaturze pierzecie ciuszki,ręczniki i rożki?
Przeczytałam gdzieś że powinno się wyprać w 60 lub nawet 90 stopniach, ale na meteczkach jest wszędzie 30-40 stopni.... Więc abym nie miała samych małych rozmiarów ;)

Wszystkie ciuszki piorę zgodnie z temperaturą, która jest podana na metce. Moja koleżanka prała wszystko w 60 stopniach i po takim praniu, niektóre z ubranek wyglądały, kolokwialnie mówiąc, jak szmaty..
Kocyki z minky wyprałam w 30 stopniach, program delikatne.
Jedynie pieluchy tetrowe mam zamiar wyprać w 60 stopniach.

Co do ubrań do szpitala sama chętnie się dowiem, czy należy wyprać je w proszku dla niemowląt :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Jestem po wizycie u lekarza i powiedział, że profilaktycznie w 31 tyg zostaną nam podane zastrzyki na rozwój płuc, co wiąże się z 4 dniowym pobytem w szpitalu.
Maluchy ważą 1300 g i 1150 g :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

twinsy rodzić będę we Wrocławiu, gdzie obecnie mieszkam :) ciąża dwuowudniowa, dwukosmówkowa.
Czekamy na córeczkę i synka <3<br /> Termin mam na 02.07, ale szykujemy się na koniec maja początek czerwca. Mam nadzieję, że wytrwamy do tego czasu :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

karmila77 chodzę do jednego z lepszych lekarzy w moim mieście i oprócz tego, że nie waży dzieci nie mam mu nic do zarzucenia. Fakt, że sama nie dopytywałam się o wagę maluchów.. We wtorek mam kolejną wizytę i na pewno z nim o tym porozmawiam :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Hej dziewczyny :)
Od samego początku wizyty mam wyznaczone co 3 tygodnie. Chodzę prywatnie, co wizytę mam badanie i usg. Niepokoi mnie fakt, że mój lekarz nie waży dzieci.. pierwszy i ostatni raz lekarzważył je na połówkowych. Synek ważył 356 g a córka 353 g, różnica między nimi wyniosła 1 %.

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

twinsy
U mnie 28tc 3 dni,któraś jest podobnie? :-)
Jutro wizyta i mam nadzieję,że chłopcy wyrównaja się wagą... Jeżeli nie to doktor zapowiedział szpital :-(
Ja brzuch mam już duuzy, śmieje się, że nigdy nie miałam tyle w talii :-) obecnie 112,5cm :-D

Między nami jest tydzień różnicy

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Marzenka86
Teraz jestem w ciąży jednokosmowkowej dwuowudniowej, 11 tc. Nie wiem ale jakoś boję się wszystkiego i o wszystko, chyba bardziej niż w pierwszej ciąży.. Czasem zastanawiam się czy to oby nie jakaś depresja mnie dopadła..

Depresja to raczej nie jest :) w moim przypadku strach o przebieg ciąży, dzieci towarzyszy mi do tej pory (mimo, że od początku ciąży wszystkie wyniki mam super i nie powinnam mieć powodów do zmartwień), także wydaje mi się to całkiem normalne.. Zapewne nie jedna z nas odczuwała taki strach jak Ty.
Marzenka wiem, że jest ciężko, ale trzeba myśleć pozytywnie! Będzie wszystko dobrze! :)

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Meśka89 od 16 tygodnia czułam bulgotanie w brzuchu a pierwsze, delikatne ruchy swoich maluchów od 18 tygodnia :)

Anielkaa

Re: Lipcowe mamusie 2016

Lisica ja leczę się na niedoczynność tarczycy od prawie 3 lat. Przed zajściem w ciążę miałam TSH ok 3 i zarówno mój ginekolog jak i endokrynolog uważali, że najlepiej żeby TSH było w granicy 1.
Cały czas biorę eutyrox, w ciąży zwiększono mi dawkę do 100.

Anielkaa

Re: Lipcowe mamusie 2016

Witaj Evelina! :)

Mimo, że nie miałam wskazań to robiłam test Pappa. Mój lekarz powiedział, że bez testu badanie usg jest niekompletne. 22.12 miałam pobraną krew a 30.12 usg i od razu miałam wynik.

Anielkaa

Re: Bliźniaki 2014 i 2015 :)

Witam wszystkie przyszłe i obecne mamusie bliźniaków :)

Termin mam na początek lipca, jednak z tego co powiedział mi mój lekarz ciąża bliźniacza kończy się ok 36-37 tyg, także liczę na to, że w czerwcu dzieci będą z nami :)

To moja pierwsza, bardzo długo wyczekiwana ciąża. Jeszcze nie wiem kto siedzi w brzuszku, ale dla mnie i dla męża nie ma to znaczenia. Najważniejsze żeby dzieci zdrowo rosły :)

Mam pytanie, mniej więcej w którym tygodniu było u was widać brzuszek? U mnie 14 tydz a dalej nie widać nic..

Czy któraś z was zdecydowała się na pobranie krwi prępowinowej? Decydowałyście się na pobranie krwi tylko u jednego malucha, czy u obydwu?

Anielkaa

Re: Lipcowe mamusie 2016

Lisica u mnie na chwilę obecną w ogóle nie widać brzucha, to moja pierwsza ciąża i zapewne pojawi się później.
Patrycjan ja mam tyłozgięcie

Anielkaa

Re: Lipcowe mamusie 2016

Dawno mnie tu nie było :) spóźnione życzenia świąteczne dla wszystkich lipcowych mamusiek! :)
U mnie 11t5d z bliźniakami a brzucha praktycznie w ogóle nie mam :( na święta powiedzieliśmy najbliższym, że jesteśmy w ciąży :) wszyscy są zachwyceni :)

Anielkaa

Re: Lipcowe mamusie 2016

Cześć dziewczyny :)
Wczoraj byłam u lekarza i z maluchami jest wszystko w porządku :) jeden ma 2,64 cm a drugi 2,45 cm. Na usg było dokładnie widać tylko jedną pempowine i lekarz nie potrafi jeszcze określić czy jest to ciąża jednokosmówkowa czy dwu. Jednokosmówkowa wiąże się z o wiele większym ryzykiem dla zdrowia dzieci.. Na razie jestem dobrej myśli :) miłego dnia!

Anielkaa

Re: Lipcowe mamusie 2016

lisica87
Mam dziś katar:( 7 tydz. - ratunku!:(
Będę tu chyba największą panikarą:P
W aptece dostałam krople do nosa Pronalem, któraś z Was używała?

Ja używałam Prenalenu do nosa przez około tydzień. Pani w aptece powiedziała mi, że są najbezpieczniejsze dla kobiet w ciąży. Ciepła woda z imbirem i cytryną i do łóżka wygrzać się ;)

Anielkaa

Re: Lipcowe mamusie 2016

ona81
Macie już jakieś zachcianki?

Mi się w ogóle nie chce jeść, także o zachciankach na razie nie ma mowy. Jem, bo wiem że muszę. Odrzuciło mnie od słodyczy, na myśl o fast foodach, tłustym mięsie robi mi się nie dobrze.

Anielkaa

Re: Lipcowe mamusie 2016

ona81
Anielska łapię się na tym samym ale powtarzam sobie ze jest i będzie dobrze pozytywne myślenie działa cuda naprawdę bo wtedy przyciąga się to do siebie☺

U mnie jest ciężko z pozytywnym myśleniem :/ staram się, ale zawsze jest jakieś ale.. staram się cały czas coś robić żeby nie myśleć o tym i wtedy wszystkie czarne myśli znikają :) moje koleżanki-matki mówią mi, że teraz to już do końca życia będę się martwić ;)

Anielkaa

Re: Lipcowe mamusie 2016

ona81 wydaje mi się, że jeśli powiesz lekarzowi jaki masz charakter pracy to bez problemu da Ci L4. Ja się czuję nadzwyczaj dobrze :) zero mdłości, zmian nastroju, jedyne co to jestem zmęczona i potrzebuje więcej snu niż przed ciążą.