Ana5

Kobieta, 35 lat, krk

Ostatnie posty użytkownika
Ana5

Re: Szpital w Krakowie

To prawda, co pisze użytkownik powyżej. Nie wiadomo co się może stać podczas porodu i po porodzie, lepiej iść do normalnego szpitala z dobrym personelem , specjalistami i sprzętem, niż inwestować w uprzejmość i ładne ściany.

Ana5

Re: Monitor oddechu

Wydaje mi się, że o ile dziecko nie jest wcześniakiem lub ma inne problemy zdrowotne, nie ma sensu. Znajome miały i badziew non stop się włączał, bo coś się przesunęło albo dziecko się poruszyło i cały dom na nogach.

Ana5

Re: Czy to ząbki?

Nie ma zasady, moje dzieci tak miały na 6 miesiecy, a zeby były na roczek.

Ana5

Re: Depresja po porodzie - ratunku

Do rodzinnego i po skierowanie do psychiatry, a potem najlepiej jakąś jeszcze psychoterpie. Same leki to za mało. Najlepiej prywatnie, jak nie możesz to chociaż ten NFZ. Pisanie na forum i ciepłe myśli Ci nie pomogą.

Ana5

Re: Płacz nocny

Z mojego doświadczenia wynika, że tak właśnie jest. Medycznych uzasadnień dlaczego niemowlaki ryczą i nie chcą spać nie ma tak wiele. I rzecz sprowadza się do łażenia z dzidziusiem na ręku. Jak Ci mniej zależy możesz odłożyć, efekt będzie podobny. Ona ma tylko dwa miesiące. Niedługo z tego porykiwania wyrośnie i wymyśli coś gorszego ;P Przed wami jeszcze ząbkowanie. Też nie do końca da się pomoc. Tak czy owak to wszystko minie. Trzeba się z pewnymi rzeczami pogodzić, odpuścić, będzie łatwiej.

Ana5

Re: Płacz nocny

Jakie znaczenie ma co to jest. Należy przeżyć, wyrośnie. Dzieci tak mają. Ciesz się, że śpi ciurkiem choć kilka godzin. Są takie aparaty co budzą się co pół.
Ja bym obstawiała, że ma kolkę ale na tle nerwowym, cały dzień atrakcji doznań a wieczorem nie umie sobie z tym poradzić. Mój syn tak miał. Też byli wieczorne porykiwanie do 23-24. Potem padał.

Ana5

Re: Co zmniejsza laktację?

Zgadzam się pokrzywa jest świetna nie tylko na laktację. Generalnie jednak z ziołami należy uważać. One naprawdę działają ;P

Ana5

Re: Co zmniejsza laktację?

Laktację mogą wstrzymywać zioła np. szałwia lub mięta. To o czekoladzie to bujda. W sensie wiadomo nadmiar szkodzi ogólnie, lepiej jeść owoce i warzywa, ale sama w sobie czekolada nic nie hamuje.

Ana5

Re: Brak ruchów płodu

Na początku dziecko jest bardzo małe i te ruchy nie musza być wyczuwalne codziennie. Podejrzewam zreszta, ze to nie ruchy tylko takie gilgotanie. Podobnie z macica rośnie, wiec pobolewa. Ruchy liczy się od 30 tyg. Jeśli coś Cię niepokoi warto udać się zawsze do lekarza na usg.

Ana5

Re: Krzyk niemowlaka

Tiaaaa... przeszło płynnie w bezdech afektywny. Takie dziecko po prostu z trudnymi emocjami;P

Ana5

Re: Pieluszkowe zapalenie skóry

Na odparzenia tormentalum (nie tormentiol), a tak w ogole wywalić pampersy i chusteczki nawilżane, przejść na wielorazowki i wodę z kranu do pupy. Problemy ze skórą jak reka odjął.

Ana5

Re: Krzyk niemowlaka

Mogą być kolki na tle nerwowym. Taki egzemplarz się trafił odrobine high needowaty. Musicie przetrwać, będzie lepiej z tygodnia na tydzień.

Ana5

Re: Badania prenatalne

W testach Pappa potrafią wychodzić bzdury. Cześć lekarzy ich nie poleca. Jak usg jest w porządku to nie warto się nakręcać Pappą. Dużo jest przypadków gdzie te testy wskazują na zagrożenie np. Zespołem Downa, a dzieci rodzą się zdrowe.

Ana5

Re: Trądzik?

Skonsultować z lekarzem, ale moim zdaniem trądzik niemowlęcy.

Ana5

Re: Jaka chusta?

Warto zainwestować najpierw w kogos kto nauczy wiązać i wypożyczy chustę, zeby sprawdzić czy dziecko będzie lubiło się chustować.

Ana5

Re: Obfite ulewanie

Uciekło mi. Drugie imie miało być. Przy drugim dziecko o ile planujecie będzie latwiej.

Ana5

Re: Obfite ulewanie

Prawdopodobnie niedojrzały układ pokarmowy plus pierwsze skoki rozwojowe plus Twój niepokój mu się udziela. Należy przetrwać i przeżyć. Skoro przybiera na wadze i je, nie latałabym po lekarzach. Pamietam jednak, że przy pierwszym dziecku, zwłaszcza wcześniaki „histeria” to nasze drugie Przy drugim będzie lepiej ;P

Ana5

Re: KOLKA - koszmar każdego maluszka

Kropelki Bio Gaia, robienie rowerka nóżkami (na wyczucie, nie na sile) i owiewanie ciepłym powietrzem z suszarki, kładłam tez na brzuszek zagrzany termofor z pestek wiśni.

Ana5

Re: Nieśpiące 9-tygodniowe niemowlę

Tak właśnie jest z małymi dziecmi. Kiedyś mu przejdzie. Wszytsko co złe i trudne w końcu przemija. Ciesz się, że śpi póki co w nocy, bo około 6 miesiąc zycia i to się zmienia.

Ana5

Re: Nie chcę karmić piersią!!!

Czasami to nie matka wybiera, a dziecko. Leżałam w pokoju z kobitką, ktora ewidentnie nie chciała karmić piersia. Wydawało jej się chyba, że da butelkę raz na 3 godziny i będzie mieć spokój. Pech chciał że dziecko było ewidentnie "cycusiowe", smoczkiem pluł aż miło. Chciał cyca i koniec. Może miał taka potrzebę bliskości. Pierwsze dwie noce przewył i żadne bujanie i noszenie nie pomogło. Potem dziewczę się złamało, bo spać jednak trzeba. Ciekawa jestem jak potoczyła się ich historia.

Ana5

Re: Czy to są potowki?

Macie taka sama, bo to prawdopodobnie wysypka na tle hormonalnym, dziecku kończą się hormony matki i tyle. Najlepiej przemywać buzie woda i przejdzie za dwa- trzy tygodnie. To niezależy od diety matki.

Ana5

Re: Czy to są potowki?

Alergia do innego pediatry, czasami i takich maluch dzieci lekarze stwierdzają alergie na wyrost. Może niepotrzebnie katujesz się dieta.

Ana5

Re: Czy to są potowki?

A ile dziecko ma tygodni? Wyglada jak trądzik hormonalny. Idź może z tą alerg

Ana5

Re: Czy to napewno ciążą bo nie wierzę

Najlepiej udać się do ginekologa za 2 tygodnie. Jeśli bardzo się niepokoisz, to zrób sobie dwa badania z krwi beta hcg w odstępie 48 h. Jeżeli przyrost będzie prawidłowy to ciąża jest i rozwija się. Najrozsądniej będzie chyba jednak poczekać do wizyty, co ma być to będzie. Powodzenia.

Ana5

Re: Przestałam czuć ruchy dziecka

W 22 tyg dzieciątko jest bardzo malutkie. To co opisujesz jest normalne. Liczenie ruchów płodu zaczyna się dopiero po 30 tyg. Zawsze oczywiście można podjechać na patologie, ale nie martwiłabym się tak bardzo.

Ana5

Re: Butelka do snu

Przy butelce i mm pewnym probleme jest próchnica butelkowa, niemniej jednak to za małe dziecko zeby się z nią tak boksować. Pamietam ze usiłowałam syna 9 miesiecy oduczyć jedzenia z piersi w nocy, nic to nie dało. Jak miał 15 m odstawiłam pierś i syn zaczal przesypiać noce.

Ana5

Re: Jak się bronić przed przemocą emocjonalną?

A od kiedy to szarpanie i wykręcanie rąk jest przemocą emocjonalną? Czekasz aż dostaniesz z piąchy? Przemoc to przemoc.
Masz męża przemocowca i tyle. Uciekaj przez wzgląd na siebie i dzieci.

Ana5

Re: Nadwrażliwe dziecko

Brzmi trochę jak mój starszy syn, chociaż on w nocy przynajmniej dawał spać. Na moje oko taki typ, odrobine hajnidowaty. Z czasem będzie lepiej. Mój za niedługo będzie miał dwa lata, przytulać zaczal się około roku, nie chciał być wiecznie noszony około 7 miesiaca, jak zaczal się sam przemieszczać. Teraz jest fajnym, rozumnym aczkolwiek charakternym maluchem. Powodzenia.