allla

Kobieta, 0 lat

Ostatnie posty użytkownika
allla

Re: Konkurs"Bądź wierna swoim ideałom"

Bardzo mądry konkurs! dobry powód do głębszego zastanowienia się nad sobą i nad tym co właściwie przekazujemy dzieciaczkom... czego ich uczymy, a co chcielibyśmy osiągnąć!

allla

Re: !!!Ważne dla laureatów konkursów

A jak ktoś chce wiedzieć czy wygrał, to zapraszamy na forum... Chociaż jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy zawsze ma czas na regularne zaglądanie na forum, a nagroda przepada zapewne jeśli nie wyśle się danych w ciągu kilku dni! No, ale cóż - zabiegani zawsze tracą:/

allla

Re: Kiedy zmieniamy lozeczko na lozko?

Moje córeczki śpią obie w jednym pokoju i chcieliśmy zamienić im ich łóżeczka na jedno piętrowe. Starsza ma 5 lat i nie może się doczekać, ale młodsza ma dopiero 16 m-cy... Wasze posty potwierdzają moje przypuszczenia; najprawdopodobniej jest jeszcze na to za wcześnie!

allla

Re: za i przeciw słodyczom?

Moja Nika bardzo długo nie jadła klasycznych słodyczy. Odkąd zaczęła jeść coś poza mleczkiem wprowadziliśmy jej raz dziennie podwieczorek w postaci jakiejś zdrowej przekąski. Córcia do tej pory woli zjeść jakiś owoc, mussli bądź jogurt niż czekoladę. Szkoda tylko, że inni (patrz teściowa) myślą, że dziecko nie wie czego chce i futrują ją na siłę farbowanymi cuksami bądź chipsami. Za dziadziusia, za babusię! A ty możesz sobie gadać jak do ściany... bo to przecież takie biedne dzieciątko...

allla

Re: jak nauczyć malca wołać kupkę :)

pulus2008
magdusia_o
czesc dziewczyny, jestem mama 16 mesiecznego synka Kubusia:) jak nauczyc dziecko wolania siusiu ??

Może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że Twój synek jest jeszcze trochę za mały, żeby uczyć go wołać siusiu.

A najlepsza metoda to zdjąć pieluszkę i niech w samych majteczkach chodzi. A Ty uzbrój się w cierpliwość, tłumacz jak się posiusia, że musi wołać :)))
Trochę czasu to na pewno zajmie, ale w końcu załapie o co chodzi :)))

Moja starsza córka jak miała 16 miesięcy biegała już bez pieluchy, ale to chyba dużo zależy od dziecka, bo młodsza me teraz tyle i ani jej się śni... nocnik poszedł w kąt, a my poczekamy jakieś dwa miesiące z kolejną próbą!
Szkoda, że nauka sikania czeka nas w zimę...

allla

Re: Nocnik-najwiekszy wrog!!!!

moja starsza córka zaczęła chodzić bez pieluchy jak miała 16 miesięcy. Młodsza teraz też weszła w ten wiek i miałam nadzieję, że się uda, ale jednak każde dziecko jest inne... Nocnik idzie w kąt i spróbujemy za jakiś czas znowu. W końcu przecież musi się udać!!!

allla

Re: Doradca ds. stosowania chusty

No tak, skupić się na dziecku... ale co zrobić w wypadku gdy maleństwo chciałoby cały dzień w chuście siedzieć? czytałam gdzieś, że dziecko nie powinno być noszone w chuście dłużej niż 4 godziny dziennie, a moje chciałoby dopóki mamie kręgosłupa starczy... Myślę, że cztery godziny to max i dla mamy i dla dziecka, mimo, że chusta to niewątpliwie najwygodniejszy sposób noszenia dzieci!!!

allla

Re: Kolczyki dla dziewczynki

Ja ojej Niuni przekłułam uszy jak miała 4,5 roku, na jej własne życzenie!!! Niektórzy mówią, że gdybyśmy zrobili to wcześniej to mała nie bałaby się tak w trakcie zabiegu, ale ja wcześniej nie widziałam potrzeby... Po prostu myślę, że przekłucie uszu to powinna być przede wszystkim decyzja dziecka!!

allla

Re: Konkurs "Piżamowy bal"

Szkoda, że nie mogę wziąć w nim udziału! Jestem początkująca na stronie:) ale może następnym razem, jak się trochę zadomowię!