aleksis

Kobieta, 43 lata, Kraków

O SOBIE:

Jestem mama dwójki wspaniałych urwisów, a przy tym aktywną kobietą :)

Ostatnie posty użytkownika
aleksis

Re: Odchudzanie

Oprócz tego, że jesz za mało i nie dostarczasz organizmowi potrzebnych składników odżywczych, zdecydowanie za mało ćwiczysz! Sięgnij po fachowo skomponowane treningi - np. Gackiej czy Mel B albo książkę, gdzie masz zaplanowany każdy dzień pod kątem ćwiczeń (np. Gacka ostatnio wydała książkę "Zostań Fit)- samemu trudno jest zaplanować sensowny zestaw ćwiczeń. Robiąc brzuszki ćwiczysz tylko część mięśni (nawet brzucha, nie mówiąc o tym że nie ćwiczysz innych partii - są m.in. mięśnie proste i skośne brzucha). Dobry trening to taki, gdzie ćwiczy całe ciało!

aleksis

Re: Zdrowe przekąski na wieczor?

W książce Natalii Gackiej jest lista zdrowych przekąsek: wafle ryżowe, orzechy i migdały, banan, sok warzywny, kefir i jogurt.
Używam wszystkich oprócz wafli, bo mi nie smakują, no i dorzuciłam marchewkę :)

aleksis

Re: Domowe obowiązki przedszkolaka

Moja córeczka uwielbia sprzątać. W swoim pokoju ma dużo pojemników na zabawki takich kolorowych dziecięcych ze Skip Hopa - to ją chyba zachęca, no i wszystko ma swoje miejsce. Lubi wszystko segregować i zamiatać podłogę. Poza tym nakrywa do stołu, pomaga przy robieniu prania i wkłada naczynia do zmywarki :)

aleksis

Re: Pasta do zębów dla przedszkolaka

O higienę jamy ustnej trzeba dbać już od pierwszych chwil życia dziecka! Zaczynamy od oczyszczania buzi gazą i masowania dziąseł. Jeśli chodzi o pastę dla przedszkolaka, mogę polecić 2:

aleksis

Re: Zwierzak dla 4-latka

Pies może być wspaniałym przyjacielem dziecka - u nas był zanim pierwsze dziecko (synek, obecnie 9 lat) przyszło na świat - wychowywali się razem. Ale jeśli chodzi o zwierzę, za które dziecko ma być samo odpowiedzialne, to 4 lata to raczej za wcześnie na psa - taki pupil to jednak spory obowiązek nawet dla dorosłego. Moja młodsza córka (5 lat) bardzo chciała chomika, więc kupiliśmy jej i jak na razie bardzo ładnie się nim opiekuje, oczywiście z pomocą i pod nadzorem rodziców :)