Agnieszka Stańska

Kobieta, 49 lat, Wrocław

Ostatnie posty użytkownika
Agnieszka Stańska

Re: Interpretacja wyników

Samemu nie ma co robić badań. Najlepiej udać się do internisty lub hepatologa (ewentualnie lekarza zakaźnego) z nim uzgodnić rodzaj i ilość badań.

Agnieszka Stańska

Re: Interpretacja wyników

Wyniki są w normie, i nie mogą być za niskie bo były by poza normą. Co do wysypki to to trudno to określić. Czasem przy schorzeniach wątroby pojawia się wysypka i swędzi skóra ,ale po badaniach AspAT i AlAT tego się nie da określić.

Agnieszka Stańska

Re: bliźniaki

Bardzo proszę o napisanie postu do ginekologa. Odpowiedź nie jest w mojej gestii :)

Agnieszka Stańska

Re: wynik beta hcg

Obok wyniku podane są normy. Istotne dla faktu czy jesteś w ciązy czy nie jest przyrost poziomu beta hcg w czasie. Powinno się wykonać drugie oznaczenie po dwóch dniach i sprawdzić czy miano rośnie. Jeśli tak, to jesteś w ciąży.

Agnieszka Stańska

Re: Prośba o interpretacje wyniku CMV

Dziękuję Piotrze, że mnie wyręczasz w odpowiedzi. Masz całkowitą rację w interpretacji wyników. Serdecznie pozdrawiam Agnieszka

Agnieszka Stańska

Re: toksoplasmoza

Już kiedyś chorowałaś albo miałaś kontakt z chorym. Jesteś nosicielem.

Agnieszka Stańska

Re: Toxoplazmoza - wyniki awidności graniczne

Weroniko, nie ma potrzeby wkraczać z antybiotykiem gdy nie ma IgG. Oznaką choroby są dodatnie obie klasy przeciwciał. Niestety trzeba odczekać dwa, trzy tygodnie i znów sprawdzać miano przeciwciał. U Ciebie miano IgM spada, więc jest nadzieja, że to nie choroba tylko kontakt z chorym.

Agnieszka Stańska

Re: Toxoplazmoza - wyniki awidności graniczne

W takim przypadku, gdy IgG są ujemne a IgM dodatnie nie robi się awidności. Zazwyczaj trzeba odczekać parę tygodni i powtórzyć badanie. Taka sytuacja ma miejsce gdy dochodzi do bardzo świeżego zakażenia i IgG nie zdążą się wykształcić lub jest tak zwany fałszywie dodatni wynik. Wynika to z ograniczeń metody jaką się bada przeciwciała. Czasem inne rodzaje przeciwciał dają dodatnią reakcję i stąd dodatni wynik. dlatego trzeba odczekać kilka tygodni i powtórzyć badanie.

Agnieszka Stańska

Re: Interpretacja wyników

Wartości krzywej nie są prawidłowe. Faktycznie w 2 godzinie powinny spaść. Większość lekarzy jednak nie zwraca uwagi na poziom cukru z 1 godziny. a według wytycznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego jeśli w drugiej godzinie poziom glukozy jest niższy niż 150 to wynik jest prawidłowy. Skonsultuj się z ginekologiem, jeśli uzna za stosowne pokieruje Cię do diabetologa.

Agnieszka Stańska

Re: Interpretacja wyników

To nie jest tak jak myślisz. W necie czasem podane informacje są przesadzone. Może rzeczywiście przeszłaś infekcję układu moczowego (leukocyty i bakterie) ale do niewydolności nerek jeszcze daleko. W trakcie ciąży infekcje układu moczowego występują dość często. Jeśli odczuwasz dolegliwości to może skontaktuj się z lekarzem w tej sprawie.

Agnieszka Stańska

Re: Niskie płytki krwi

Jak najbardziej. Atypowe limfocyty i w dodatku pobudzone świadczą o przebytej infekcji wirusowej. W poprzednich badaniach miałaś także monocyty ponad normę, więc skłaniam się do tego, że mogła to być lub dalej jest mononukleoza.

Agnieszka Stańska

Re: TOXO i CMV proszę o interpretację pierwsza ciąża

CMV :
IgG są dodatnie, IgM ujemne czyli kiedyś chorowałaś, teraz jesteś nosicielem. Można zrobić awidność IgG aby sprawdzić jak dawno chorowałaś.
Toxo:
nie chorowałaś nigdy bo obie klasy są ujemne.

Agnieszka Stańska

Re: wyniki toksoplazmozy

Powtórzę setny raz w stu wątkach o toksoplazmozie: jeśli obie klasy są ujemne to nie chorowałaś i nie jesteś zakażona.

Agnieszka Stańska

Re: Niskie płytki krwi

Tak łatwo z tą białaczką czy chłoniakiem nie jest. Za łatwo by było diagnozować te choroby. Możesz zrobić jeszcze marker Beta-2-mikroglobulinę, to marker chorób mileloproliferacyjnych ( m.inn. chłoniaków). Ale nie widzę nić złego w tych wynikach.
Czy te węzły się powiększają? Jeśli nie to trzeba tylko obserwować.
Rozmaz ręczny daje obraz infekcji bakteryjnej ale przy gorączce może tak być. Trzeba powtórzyć morfologię po kilku tygodniach gdy dziecko nie jest chore. Czy lekarz wykluczył mononukleozę?

Agnieszka Stańska

Re: Niskie płytki krwi

Infekcja i gorączka mogą mocno zmienić parametry krwi. Najlepiej w trakcie infekcji nie robić badań. Po kilku dniach większość parametrów wraca do normy. Może powtórz badanie za kilka dni. Powinno być dobrze.

Agnieszka Stańska

Re: Niskie płytki krwi

Postępuj zgodnie z sugestią zawartą na końcu wyniku. Czyli powtórz badania morfologii krwi według zalecenia. Tak się robi, bo jest niska liczba płytek w morfologii. nie jest to nic złego, ale warto sprawdzić. Reszta parametrów nie wskazuje na nic niepokojącego. Co do IgE to literatura podaje że oznaczanie IgE całkowitego ma małe znaczenie diagnostyczne. Jeśli jest dodatnie a nie ma objawów alergii to należy wykluczyć pasożyty. Istotne jest tylko przy alergiach wziewnych, ale te i tak trzeba potwierdzić testami skórnymi lub z krwi.

Agnieszka Stańska

Re: interpretacja wyników moczu

Nie zawsze bakterie są z układu moczowego. W trakcie ciąży zmienia się flora bakteryjna pochwy ( na skutek zmian hormonalnych) i często stan zapalny pochodzi z pochwy nie z układu moczowego. Niepokojące są te krwinki czerwone w moczu. Mogą świadczyć o kamicy nerkowej, stanie zapalnym.

Agnieszka Stańska

Re: Interpretacja wyników moczu

W trakcie ciąży zmienia się dość istotnie środowisko pochwy, stąd często w moczu pojawiają się leukocyty i bakterie. A jednocześnie nie ma objawów zakażenia. Zazwyczaj lekarz stosuje leki eliminujące stan zapalny. Zależy to od ilości leukocytów, jeśli ich jest dużo może to być też stan zapalny układu moczowego. W badaniu moczu istotne jest też jego pH, powinno być kwaśne (poniżej 7). Gdy organizm jest odwodniony często pH rośnie pow. 7. Dieta warzywna też podnosi pH. Gdyby ilość leukocytów się nasilała warto zrobić posiew wymazu z pochwy i sprawdzić czy nie ma stanu zapalnego dróg rodnych. U ciężarnych często dochodzi do stanu zapalnego pochwy i dróg moczowych jednocześnie.

Agnieszka Stańska

Re: Toxoplazmoza - wyniki awidności graniczne

w przypadku gdy IgM są wątpliwe wynik powtarza się po paru tygodniach i sprawdza się czy ich poziom się podnosi czy jest stały . Przydatna jest też awidnośc IgG aby określić czy te przeciwciała są świeże czy stare.

Agnieszka Stańska

Re: Toxoplazmoza - wyniki awidności graniczne

Legenda w nawiasach to wynik zastosowanej metody. Na całym świecie do oznaczania poziomu przeciwciał stosuje się podobne metody, Są one dość dokładne ale nie zawsze da się określić dokładnie poziom przeciwciał. Stąd oznaczenia:
ujemny : co oznacza że poziom przeciwciał jest niewykrywalny , jest ich za mało , żeby oznaczyć tą metodą.
wątpliwy: poziom przeciwciał jest niski, wykrywalny tą metodą ale zakłada on, ze mogą w organizmie występować przeciwciała danej klasy samoistnie, na skutek kontaktu z kimś zarażonym itp. Ale wynik nie pozwala określić czy doszło do zarażenia. Takie badanie należy powtórzyć za kilka tygodni i sprawdzać czy miano narasta.
dodatni- poziom jest tak duży że nie ma mowy o przypadkowości, poziom jest spowodowany namnażaniem się przeciwciał na skutek kontaktu z patogenem.

Metoda oznaczania przeciwciał jest bardzo dokładna, ale czasem inne przeciwciała mogą reagować z odczynnikiem i dawać wątpliwe wyniki. Stąd wyniki wątpliwe trzeba powtarzać po kilku tygodniach.

Agnieszka Stańska

Re: tsh we wczesnej ciąży

Nie zmieniaj dawki, zanim się nie skonsultujesz z lekarzem. Jak pisał mój poprzednik, to FT 3 i FT4 są istotne w ciąży.

Agnieszka Stańska

Re: Slaba morfologia -prosze o weryfikacje wynikow .pozdrawiam

Chłoniaka się nie obawiaj. Ta choroba nie jest zakaźna. I jeśli wykryto ją u Twojej babci, nie oznacza, że Ty też zachorujesz.
Co do wyników badań, to widać dość dużą niedokrwistość. Moim zdaniem jest ona spowodowana obecnością pasożyta. Glista ludzka oprócz wielu uszkodzeń narządów powoduje także osłabienie organizmu, bo jest pasożytem. I mimo, że dobrze się odżywiasz, wiele składników odżywczych trafia do glisty nie do Twojego organizmu. Po leczeniu stopniowo powinny wyniki się poprawiać. Trzeba teraz sprawdzać czy glista zniknęła z Twojego organizmu.

Agnieszka Stańska

Re: Toksoplazmoza- badanie-wynik

Lekarz ma rację, stan w którym pojawiają się tylko IgM nadaje się tylko do obserwacji. Ich miano spada więc sytuacja jest dobra. Na przyszłość: brak obecności IgG wyklucza robienie awidności.

Agnieszka Stańska

Re: kupa do badania

Do wszelkich badań bakteriologicznych i mykologicznych należy przynosić świeżą próbkę.

Agnieszka Stańska

Re: WYNIK HCG

Do stwierdzenia czy ciąża jest obecna potrzebne jest narastające miano b-HCG. Warto więc powtórzyć po kilku dniach oznaczenie i porównać.

Agnieszka Stańska

Re: Winik badań niskie gran pałeczkowate.

Granulocyty pałeczkowate są to młodsze wersje zwykłych granulocytów. Mogą się pojawiać we krwi obwodowej i nie jest to żaden objaw chorobowy. Monocyty przy chorobach wirusowych i spadku odporności pojawiają się w większych ilościach. Wirus mięczaka to wirus z grupy wirusów ospy. Po leczeniu powinno się wszystko unormować.

Agnieszka Stańska

Re: Entamoeba coli

To nieszkodliwy pierwotniak zajmujący często jelita człowieka.

Agnieszka Stańska

Re: Toksoplazmoza- badanie-wynik

Nie ma powodu do robienia awidności. Z danych wynika, ze miałaś już kiedyś kontakt z toxo. Stąd IgG dodatnie. W przypadku ciąży groźne jest pierwotne zachorowanie ( pierwsze w życiu). I nie trzeba powtarzać badań.

Agnieszka Stańska

Re: Toxoplazmoza - wyniki awidności graniczne

Skoro IgM były ujemne cały czas i IgG też to po co robić awidność? Taki stan jest nosicielstwem lub nadkażeniem. Nie jesteś chora.
Awidność dotyczy tylko IgG i nie można ich wiązać z IgM. I jeśli możesz to podawaj zawsze normy przy badaniach. Wtedy łatwiej je ocenić.