aga398

Kobieta, 26 lat, .

Ostatnie posty użytkownika
aga398

Re: Ciąża zaraz po poronieniu

Pikey szwagierka tak miala, calaciaze zgage. Mowila ze jej dziecko bedzie mialo bujne wlosy. Doktorka sie smiala ze to mit. Urodzila mala z taka czupryna ze nigdy w zyciu nie widzialam takich wlosow u noworodka:D

aga398

Fiolka akurat ta endo dobrze mowi, bo ja tez przebadalam sie po 1 razie, szkoda tylko ze jest naprawde niewielu lekarzy ktorzy kaza sie badac. Albo nie znaja sie, przeciez ja bylam ww klinice w Warszawie u lekarza z wynikami i ona nie widziala problemow u niej ciaza prowadzona bylaby tylko na dupku...

Sabina czyli co nie martwic sie tym ze nagle znowu zaczely wypadac?? Na wszelki wypadek w poniedzialek zrobie morfologie i zelazo bo i tak mocz bede powtarzala.

aga398

Dziewczyny poradzcie cos. Pamietacie po poronieniu wlosy wychodzily mi garsciami doslownie non stop bez przerwy. Nawet suplementacja nie pomagala. Przestaly nagle w ciazy gdzies w 6 tygodniu. Od wczoraj widze leca. Teraz leze patrze koszula we wlosach mysle cos nie tak, ja za wlosy i znowu wylaza jeszcze nie tak mocno ale duuzo ich. Juz panikowac zaczynam i po sniadaniu detektor odpale. Ale zastanawia mnie czemu tak sie nagle dzieje?? Od kilku tygodni biore b12,b6 co 2 dzien, folian codziennie, d3 codziennie (oprocz ostatnich 3 dni bo zmienilam witamine i mnie rwalo na wymioty), selen przestalam brac ale to juz ze 3 tygodnie albo wiecej. Tsh mi spadlo i sie nisko trzyma ale to tez bylo juz w 8 czy 10 tygodniu wiec raczej jesli to byloby od tego to raczej wczesniej juz by wypadaly. Martwie sie;(

aga398

Fiolka ale jednak wasze sytuacje sa diametralnie rozne. Ty stracilas dwie ciaze i dwie na pozniejszych etapach. Plus pewnie mialas zabieg.

aga398

5tydzien szczerze? Ja bym nie czekala wcale nawet do okresu. Ale zrobilabym podstawowe badania. W meza rodzinie dziewczyna poronila w 6tygodniu jakos w marcu, zrobila podstawowe badania, kolejnego okresu nie doczekala,w styczniu rodzi synka. Bez zabiegu, na tak wczesnym etapie to moim zdaniem nie ma na co czekac. Ciaza zakonczyla sie szybko wiec tez moze byc tak ze dziaciatko bylo bardzo chore albo cokolwiek. A pierwsze miesiace wlasnie daja wieksze szanse na donoszenie ciazy zdrowej. Chore dziecko to loteria i nie wierze ze to ma wplyw na to ze za szybko sie staralas na forum po poronieniu nie rzadko dziewczyny byly w ciazy bez okresu a po zabiegu i wszystko ok gdzie to duze ryzyko. Tak samo kobiety rodza w jednym roku dwoje dzieci wiec tez zachodza bezposreednio po porodzie. Moim zdaniem w Twojej sytuacji akurat nie ma co czekac i sie martwic. Oczywiscie chyba ze nie jestes gotowa psychicznie to co innego.
Ja zaszlam po 1 miesiaczce po zabiegu (2miesiace od zabiegu) i wierze ze bedzie juz dobrze. Moj lekarz dal zielone swiatlo tak wlasnie. Wiec bez zabiegu sadze ze dostalabym od razu. Fakt faktem ciesze sie ze okres dostalam po 7 tygodniach bo wykorzystalam ten czas na pelne badania. No ale u mnie bylo troszke pozniej i ja tez czulam wewnetrznie ze jakas przyczyna tego byla.

aga398

Fiolka my tez na kredycie od maja... a teraz trzeba oplacac i opalac dom i do tego utrzymywac mieszkanie w ktorym mieszkamy... masakra. Ja nie pracuje moj zarabia roznie... ale jakos trzeba dac rade;) to przejsciowy okres. Jeszcze grudzien moze okazac sie dla Ciebie bardzo szczesliwy;)

Ewelina trzymam kciuki zeby lekarz cos nowego Ci pomogl, doradzil.

aga398

Aga jasne ze widzialam;) wlasnie tak mysle ale nie warto zrobic jeszcze raz moczu przed posiewem?? Chyba ze zrobie posiew razem z moczem w oddzielne pojemniki?? Na ten posiew chyba kilka dni sie czeka??

aga398

Patunia dzieki! Rano lece do apteki.
Ale juz swiruje. Bo moze to nie pecherz, moze to stan zapalny jakis inny a moze to tez nic powaznego. Nigdy wiecej nie bede robila badan tyle czasu przed wizyta u lekarza... chociaz moj lekarz wcale moczu mi nie zlecal wiec to sama sobie zrobilam.
Jakie cudowne wiesci o Miki!!!;) daj jej znac ze trzymamy tu za nia kciuki i liczymy na stale info;)
Szok jak ten rok sie cudownie konczy na naszym forum, jakies dobre fluidy dotarly;)

Mamapostracie ja mam dodatnie ana, pai 1 i mthfr. W straconej ciazy mialam krwiaka i zadnych lekow, w tej jestem na lekach i krwiaka nie bylo zadnego do tej pory.

aga398

Dzieki dziewczyny dlatego zla jestem ze lekarz nie odpisal bo nie wiadomo co robic;/
Rano kupie zurawine, bede pila duzo i oby pomoglo.

Aga wydaje mi sie ze wczesniej zle pobrany ale teraz powinien byc raczej dobrze pobrany.

Wynik z prawej to ten pierwszy (z takim pobraniem w sumie nie powinnam go robic) z lewej juz dzisiejszy i on raczej dobrze. Jeszcze czytalam ze octeniseptem mozna odkazic przed pobraniem.

aga398

Patunia no wlasnie dlatego sie martwie. Fakt ze ostatnio malo pilam... kupie jutro ta zurawine i bede pila wiecej a wynik powtorze w poniedzialek mam nadzieje ze bedzie okej....
Pisalam do lekarza ale nie odpisal mi;/
A moze stad mam ten ucisk pecherza jak chce mi sie siku... i to moze zle...

aga398

Dziewczyny miala ktoras zapalenie pecherza?? Jak to poznac po wynikach?? Robilam tydzien temu i mialam beznadziejny mocz, powtarzalam dzisiaj i juz super ale dalej bakterie sa 150(+) i sie bardzo martwie czy to grozne. W 6-7 tyg jak robilam to nic nie bylo. Nie piecze nic ale od dawna mam taki ucisk jak mi sie chce siku ale odczuwam to tez jak stoje dlugo wiec nie sadzilam ze pecherz.. wizyte mam za tydzien a juz sie naczytalam ze jak zapalenie to natychmiast trzeba leczyc...

aga398

Fiolka ja mialam brac i bralam tydzien ale sama odstawilam.. ale gin prowadzilby na tym ciaze... ale fart.

Jaja zadzwon do lekarza lepiej zapytaj o to

aga398

Jaja nie martw sie. Moj maluch na wizycie w 7tc byl 4 dni mniejszy, po 3 tyg byl juz 2 czy 3/dni mniejszy a w 12 tc byl juz rowno z terminem om;)

Sabina dzieki;)

MamaJulianka u mnie wizyta 11.12, czyli za tydzien w srode dopiero;)

aga398

Fiolka przykro mi niby sie nie staraliscie ale na pewno jakis zawód jest..

Nadzieja gratuluje ruchow;)

A ja zrobilam dzisiaj pyyyyszny barszczyk czerwony ktory chodzi za mna 2 tygodnie;D dzisiaj z ziemniaczkami a jutro ide polowac na uszka gdzies haha:D

Znalazlam serduszko;) tylko uciekalo mi i nie bylam w stanie na dluzsza chwile zlapac na stale tetna, to normalne?? Pewnie maluch brykal. Wszedzie lapalo mi 120-130 i zeby moje bylo takie wysokie?? A w koncu dwa razy 160 zlapalam i tak szybko uderzalo;);)

aga398

Bozka cudny miłoszek;)

Fiolka to zrob zastrzyk teraz tak jak dziewczyny mowia. I nie martw sie jak wyjdzie ciaza to nic nie zrobilas zle, nie stresuj sie tak bo to tylko Ci szkodzi;)

aga398

MamaJulianka to juz wszystko jasne;)

Fiolka bardzo jestem ciekawa co u Ciebie wyjdzie. Jutro powtarzasz bete??

aga398

MamaJulianka ciesze sie ze wszystko dobrze;) co to znaczy pionowac?? Ja tez mam duzy duzy brzuch i zaczelam sie martwic. Co to moze byc za problem przez duzy brzuch??

aga398

Pikey oby ;)

Aga nie wiem czy jest sie czym przejmowac przeciez sa osoby co tyja przez cala ciaze po 6kg... a przed Toba jeszcze kawal drogi. U mnie -2kg poki co

aga398

Patunia ja niez Krakowa;) a nie da sie jakos na rano zapisac??

Pikey jeszcze wierze ze mi to w koncu calkiem minie;D

aga398

Pieky najgorsze jest to ze ja zajadam te mdlosci, na chwile pomaga a pozniej znowu. Jak nie rwie mnie na wymioty to po jedzeniu ciagle niedobrze.

Patunia moj lekarz tez nie beda takich malych maluchow. Rozumiem Twoje wkurzenie bo nastawilas sie na dzisiaj... lepiej byloby od poczatku wiedziec ile sie czekac bedzie...

aga398

Pikey u mnie to samo z mdlosciami... dzisiaj rano w sklepie to juz zostawilam zakupy i mialam wybiegac bo prawie wymiotowalam (jeszcze sie nie zdarzylo) ale przeszlo mi...

Patunia mocno kciuki zacisniete!!!

aga398

Sabina pochwal sie koniecznie zdjeciami;)

Dziewczyny jakies rady co do szukania detektorem serduszka?? Jesli nie bede mogla znalezc to dlugo mozna tym jezdzic i sprawdzac?? Dlugo jednorazowo sluchacie?? Mam szukac nisko tak??

aga398

Jaja nie zwiekszyl. Powiedzial ze biore profilaktycznie i dawka jest wystarczajaca, ze gdybym byla po jakiejs operacji czy miala ryzyko zakrzepicy czy cos takiego to dawka bylaby na pewno za mała..

aga398

Jaja ja za kazdym razem mialam serduszko, zarodek i beta pieknie rosla wiec i U Ciebie bedzie zobaczysz! Ja za pierwszym razem nie zdawalam sobie sprawy z pustego jaja ze cos takiego jest a za drugim juz wiedzialam i schizowalam ze pozamaciczna moze byc ze puste jajo ale odganialam od siebie jak sie dalo takie mysli wiec i Ty tak rob;) zaraz masz wizyte szybko zleci;)

aga398

Mario wiesz jak to jest jak zabiegasz o kogos to ma Cie gdzies a jak masz kogos w nosie to mu zwykle zalezy.ja rozumiem ze tesciowej na poczatku nie pasowalam bo mloda siksa, ubieralam sie jak 20latka a nie 40 mimo ze mialam dziecko (nie wyzywajaco), praca bez umowy (ale zarobki dobre), wychodzilismy z corka wszedzie i muelismy czesto gosci a tesciowa nie rozumiala jak tak mozna majac dziecko! No ale i ja sie zmienilam i tez ona powinna duzo rzeczy juz zrozumiec. Ale pewnie pierwsze odczucie juz zostaje takie do konca. Druga synowa to taka jak tesciowa a ich jedynymi znajomymi sa rodzice wiec oni nigdy z domu nigdzie nie wychodzili. Plus normalna praca na umowe, ubierala sie jak zakonnica, co niedziele w kosciele a my kiedys nie chodzilismy. I to tesciowej nie pasowalo.
Mam nadzieje jeszcze ze cos sie zmieni. Ogolnie to bardzo nam pomagaja, nie zlicze ile nam do budowy dolozyli i zawsze oferuja swoja pomoc ale tak jak kiedys powiedzialam tesciowej ze ja oczekuje ze ona bedzie mnie prosic o pomoc czy zawiezc gdzies czy pomoc w domu bo ja chetna a ona zawsze prosi tylko druga, to uslyszlaam ze ona nie chce mi glowy zawracac i mnie ganiac.

aga398

Aga moze i masz racje...

Mario no tak tylko ja nie mam czarno na bialym ze cos mowi bo tesciowa mi tego prosto w twarz nie powie przeciez... ale jesli kiedykolwiek cos wyjdzie to na pewno jej powiem co mysle w koncu. Tylko ja to miekka jestem kurcze;(

aga398

Tylko z drugiej strony ja nie umiem byc mila usmiechnieta jak wiem ze cos jest nie tak. A jak jestesmy tam i jest druga synowa to mnie normalnie paralizuje ani gadac z tesciowa juz wtedy nie umiem ani nic... i kiedys mi tamta synowa powiedziala ze to widac od razu ze sie spinam.. i ja to chyba cieszy.
Bo mnie kloci a sama kilka razy dziennie wydzwania do niej

aga398

Aga88 no wlasnie dlatego nie chcialabym zrywac kontaktow bo tamta synowa swiadomie nas kloci, do tego jej maz za kazdym razem rusza temat ktory nas z tesciami moze poroznic i tez nastawia na nas a tesciowa jest bardzo na nich wplywowa..

aga398

Dzieki dziewczyny za wsparcie.
Myslalam ze tesciowa sie ucieszy, bardzo mi zalezalo. Myslalam ze cos sie zmieni i ze oni do nas sie zmienia w koncu... ale chyba tutaj nic juz nie pomoze..
Przykro mi pojade jeszcze raz pewnie w tygodniu bo z raz w tygodniu jezdzimy i zobacze jaka bedzie w stosunku do mnie.
Boje sie tylko ze jesli ona sie nie cieszy a do tego powie synowej to wiecie... niby w przesady nie wierze ale pozalowalam ze powiedzielismy, liczylismy na radosc i wsparcie..

aga398

Dziewczyny powiedzielismy tesciom i bardzo zaluje. Tesciowa sie chyba nie ucieszyla, zapytala ktory tydzien i powiedziala do corki ze na pewno sie cieszy. A pozniej poszla sprzatac. Zdenerwowalam sie az brzuch mnie boli. Wydaje mi sie ze chodzi o druga synowa ze ona cos na mnie musiala nastawic ja bo od jakiegos czasu jest dziwna. Tak bardzo chcialam im powiedziec liczylam na jakies chociaz gratuluje...
Normalnie plakac mi sie chce.
Mysliscie ze powinnam ograniczyc kontakt czy wprost pojsc do tesciowej i zapytac czy mi sie wydaje czy sie nie ucieszyla i czy po prostu druga synowa jej cos nagadala na mnie skoro wtedy z ta ospa tak na mnie nagadala to moze i po poronieniu tez ze jakim prawem mnie to w ogole bolalo. Nie wiem czy wypada mi z nia tak rozmawiac...

aga398

Aga ja pilam na poczatku jedna rozpuszczalna z mlekiem lub 2w1 ale juz od 3-4/tyg przez mdlosci wcale nie pije bo nie mam ochoty