Skocz do zawartości
Forum

Uderzanie przez 6 miesięczniaka


antalis

Rekomendowane odpowiedzi

To ja podepne sie pod temat:
Otoz od jakiegos czasu moj maluch jak jest spiacy uderza sie raczka w glowke - nie zdarza sie to przy kazdym zasypianiu ale jednak zdarza.Mam wrazenie ze robi to jak jest juz tak baaardzo zmeczony ze nawet to zasniecie jest dla niego "trudne".Zazwyczaj gdy chce spac to trze oczka. Czy to normalne ?

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Witam Pachnącą świeżością Mamusię!
Właśnie zaczęłam sobie przypominać jak wpatrywałam się w każdy najdrobniejszy gest mojego pierwszego malucha, który teraz wyciągnięty na prawie 1,60 śpi smacznie :) Oj, jak to dawno było...
Piękny okres...
Uważam, że nie ma Pani powodu do niepokoju. Kacperek znalazł sobie taki sposób na zaśnięcie i nie ma co się "czepiać". Prawdopodobnie poklepywanie główki to jakiś nowy bodziec, który go uspokaja i może nawet daje poczucie bezpieczeństwa. Całkiem możliwe, że w życiu płodowym główka ocierała się inntensywnie o łono i takie uderzanie rączką przypomina mu to wrażenie, które przyjemnie się kojarzy. Jeśli stanie się zbyt natarczywe, może proszę spróbować zakładać Kacperkowi gładko przylegającą czapeczkę z cieniutkiej bawełny?
Co do "trudnego" zasypiania... Wbrew pozorom im bardziej jesteśmy zmęczeni, tym trudniej nam zasnąć. To samo dotyczy dzieci. Bardzo zmęczone wysiłkiem fizycznym czy emocjonalnym dziecko, będzie długo zasypiać, gdyż "musi uspokoić" napięcie mięśniowe oraz kłębiące sie w główce myśli i obrazy. Dlatego dobrze jest wprowadzić zwyczaj zasypiania przy delikatnych kołysankach, muzyce, a później przy czytaniu bajeczek spokojnym melodyjnym tonem.
Życzę spokojnego zasypiania i niewyczerpanej Radości z Macierzyństwa!
Pozdrawiam!
A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Dziekuje bardzo za odpowiedz.
Maly ma trudnosci z zasypianiem glownie po dniu pelnym wrazen ale to normalne.Dlatego tez staram sie go przytulic i lekko kolyszac nuce mu do uszka :)
Balam sie ze to bicie to jakis znak ze maly nie slyszy czy cos - naczytalam sie glupot i mam za swoje :P
Jeszcze raz dziekuje bardzo i zycze szczescia w zyciu :)

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Bardzo proszę :)
i dziękuje za życzenia!
Swoją drogą badania słuchu zawsze warto zrobić, a im wcześniej tym lepiej. Mój starszy syn miał 30% niedosłuchu, który w zachowaniu był zupełnie niezauważalny. Do tego stopnia, że wyuczył się pewnych schematów zachowań, by "utrudnić" nam sprawę rozpoznania problemu. Nie słyszał szeptu z odległości 1,5m, ale domyślał się czego od niego oczekujemy.
Na szczęście mamy już ten problem dawno za sobą. Obecna diagnostyka daje nam ogromne możliwości. Trzeba z tego korzystać! Piętnaście lat temu nie było jeszcze takich rozwiązań.
Zachęcam!
Uściski Serdeczne!
A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...