Skocz do zawartości
Forum

Adhd?????


Iszpan

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Beniamin wszędzie wkłada palce! Biega zamiast chodzić, skacze jak sprężynka, roznosi dom... Moja koleżanka z pracy stwierdziła ostatnio , że Beniamin ma ADHD, wiem, że to poważna sprawa, czy są jakieś ogólnie przyjęte kryteria, które pozwalają stwierdzić czy dane dziecko ma ADHD czy nie już w tym wieku?

http://www.suwaczek.pl/cache/545ce0df7a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/4eb0aee931.png
+28 kwietnia 2008 Julcia wróciła do Nieba:Aniołek:

Odnośnik do komentarza

Witam Droga Mamo!
Wkurzona? Też bym była... Bardzo przykro jest usłyszeć rzucone od niechcenia diagnozy, dotyczące naszych dzieci. Przepraszam, ale nie mogę i nie ośmielę się na podstawie naszej korespondencji zdiagnozować Pani synka! Postąpiłabym nad wyraz niefachowo i nierzetelnie! Wg mojej wiedzy Beniamin jest jeszcze bardzo mały, by z całym przekonaniem móc zasugerować Pani problem ADHD.
Jeśli mogę Pani poradzić coś jak matka... to błagam (!) proszę przecedzać przez sito opinie osób trzecich, a bazować na obserwacjach własnych i najbliższych! Inaczej będzie Pani wiecznie zmęczona ciągłym zamartwianiem się. Jeśli jednak koleżanka zasiała juz w Pani jakiś niepokój, to oczywiście błędem byłoby nie upewnić się i nie zbadać synka pod kontem ADHD... choć jak wspomniałam, wydaje mi się, że jest to przedwczesny niepokój. Nie znam jednak dziecka i nie chciałabym, aby umknął problem jeśli istnieje. Jestem zwolenniczką terorii, że ze wszystkim co wcześnie wykryte, skuteczniej się walczy.
Badania może Pani wykonać na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, prawdopodobnie w Oddziale Psychiatrii Dziecięcej, w każdym razie w Warszawie tak można. Psycholog dziecięcy przeprowadzi wywiad, obserwację i ocenę psycho-fizyczną.
Ściskam Serdecznie!
A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...