Skocz do zawartości
Forum

Niemowle prostuje rączki i zaciska piastki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 12 tygodniowe niemowlę. Zaczęłam się troszkę niepokoić ponieważ mój maluszek zaczął prostować rączki i jednocześnie zaciskać piąstki (nie robi tego stale ale dosyć często). Na pleckach leży normalnie, nie wygina się do tyłu. Jednak kiedy go biorę na ręce brzuszek - brzuszek czasami odgina się do tyłu - szczególnie główkę (jednak czasami trzyma się normalnie). Martwię się czy nie ma wzmożonego napięcia. Mogę jedynie dodać, że potrafi też bawić się własnymi rączkami więc ciągle ich nie prostuje. Bardzo proszę o poradę. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Ewelinagol! Na podstawie twojego opisu wydaje mi się, że nie jest to wzmożone napięcie. A może wręcz przeciwnie: maluszek ma troszkę za mało siły i w ten sposób sobie pomaga w niektórych sytuacjach. Bo dziecko w leżeniu na brzuszku troszkę się odchyla, prostuje rączki i zaciska piąstki - czy dobrze zrozumiałam? ;) Jeśli tak właśnie jest, to myślę, że nie ma powodu do niepokoju, dziecko musi się wzmocnić - ale obserwuj zachowanie dziecka. A gdyby coś cię bardzo martwiło, warto jest pokazać się specjaliście, który "na żywo" popatrzy i precyzyjnie zdiagnozuje.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Jednak o te raczki to on leżąc na pleckach po prostu je prostuje wzdłuż ciałka i w tym samym czasie zaciska piąstki. A na brzuszku nie lub leżeć. Ale sie cieszę, że z tym odginaniem do tyłu to wszytko dobrze. Jeszcze raz dziękuję. Jestem już troszkę spokojniejsza, choć jeszcze te raczki. Może mu jest tak lepiej - nie wiem - bo czasami normalnie je zgina i przyciąga do buźki. Zaś najczęściej je prostuje kiedy widzi kolorowe zabawki i kiedy układa się go w fasolkę do noszenia to czasami prostuje te raczki jakby mu je usztywnili.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za dodatkowe informacje. :) I myślę, że raczej nie ma powodów do obaw. A "te rączki" ;) to uważam, że jest to albo sposób kompensacji w związku z za małą siłą (o czym wspominałam wcześniej), albo taki rodzaj emocjonalnej reakcji w niektórych sytuacjach. Bardzo dobrze, że bawi się rączkami. I próbujcie (mimo wszystko) układać się na brzuszku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...