Skocz do zawartości
Forum

Wyniki KONKURU pt. My Little Pony


Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

Cała Kucykolandia z przejęciem powtarzała wiadomość: Magiczna Gwiazda zniknęła!
- Musimy ją odnaleźć – zadecydowała Sunny Daze.
Kucyki postanowiły, że Magicznej Gwiazdy szukać będą: Pinkie Pie, Sunny Daze i Fancy Froo.
Pozostałe kucyki zostaną w Kucykolandii na wypadek, gdyby Magiczna Gwiazda się odnalazła.
Koniki wyruszyły w niebezpieczną podróż. W miejscu, gdzie kończy się Kucykolandia, a zaczyna Kraina Żab spotkały Żabę-Strażniczkę o imieniu Fruzia.
Żaba wysłuchała ich opowieści o zaginionej gwiazdce. Postanowiła powiadomić królową żab – Prudencję.
- Pomożemy Wam znaleźć Magiczną Gwiazdę. Ona spełnia również nasze życzenia – zadecydowała królowa.
Kucyki i żaby przedzierały się przez nieprzyjazny Ptasi Las. Coś w nim skrzypiało, pohukiwało i szumiało. Nagle Sunny Daze zauważyła jakiś blask w ciemności.
– To magiczna gwiazda! – krzyknęła Fancy Frooo i nie bacząc na niebezpieczeństwo pobiegła w stronę światła. Niespodziewanie na kucyki zaczęły spadać łupiny orzechów.
Spojrzały na drzewo, a tam wysoko siedział niedobry kruk Gburek, trzymał w szponach magiczną gwiazdę. To on rzucał w kucyki orzechami.
- Nie dostaniecie jej! – zaskrzeczał.
Pinkie Pie miała pewien pomysł. Szepnęła coś na ucho żabom. Te cichuteńko wspięły się na drzewo i zanim pewny siebie Gburek się zorientował - wyrwały mu gwiazdę.
Uradowane kucyki podziękowały żabom za pomoc i wróciły do Kucykolandii jeszcze przed zachodem słońca. Magiczna Gwiazda spełniła życzenie każdego z nich.
Ależ to były piękne święta!

Odnośnik do komentarza

Bajka o kucyku Timo

W małym sklepie z zabawkami, było stoisko z kucykami My Little Pony. Było tam wiele kucyków: pluszowe, plastikowe i wszystkie ładne, uśmiechnięte... oprócz jednego: Kucyka Tim, którego nikt nie chciał kupić. Kucyk ten był szary, pobrudzony i miał smutną minkę, dlatego żadne dziecko nie chciało go zabrać do domu. Zwykle przed świętami wszystkie zabawki sprzedano i zawsze pozostawał ten jeden smutny szary Timo. Właściciel sklepu cały czas przeceniał Timo jednak dalej tylko on pozostawał w sklepie. Pewnego świątecznego dnia skąpa, zła pracownica Kinga, została zaproszona na przyjęcie do swojego szefa. Kinga liczyła na awans więc musiała pokazać się od dobrej strony kupując prezent jego małej córce. Udała się, więc do tego sklepu z zabawkami i poprosiła o najtańszą zabawkę. Sprzedawca powiedział, że ma taką, ale jest brzydka, jednak skąpa kobieta bez wahania kupiła smutnego kucyka. Tak i o ty w ten sposób Timo znalazł swój dom, przy boku małej Madzi, której nie przeszkadzało, że Timo był smutny. Madzia miała dosyć drogich zabawek więc Timo jej się spodobał bo był mięciutki i pluszowy. Madzia chętnie go przytulała. Tak więc Timo stał się największym przyjacielem Madzi, która zabierała go wszędzie, płakała wtulona w niego i opowiadała mu swoje sekrety. Timo odwdzięczał się jej w jedyny sposób, w jaki potrafił – kochał ją swoim pluszowym sercem najmocniej jak tylko można było kochać pluszowym sercem, a gdy Madzia go przytulała Timo natychmiast się uśmiechał

Odnośnik do komentarza

"Przedstawienie kucyków"

Pewnego dnia w krainie kucyków Fizia, Wstążka i Perła ubierały choinkę. Po chwili przybiegła Kropelka i powiedziała że właśnie Beza szuka ochotników na Świąteczne przedstawienie pt. ,,Opowieść Wigilijna".
Wszyscy byli zachwyceni że będą mogli zagrać pierwszy raz na scenie.Tylko Perła nie była szczęśliwa. Nie lubiła występować ponieważ miała tremę i kiedy tylko widziała widzów zapominała tekstu. Wszystkie kucyki oprócz Perły zebrały się na placu aby dowiedzieć się jaką bedą odgrywały rolę. Kiedy Beza mówiła imiona kucyków i rolę jakie będą odgrywać podchodziły i brały scenariusz. Nadeszła kolej Perły. Zrobiło się cicho. Wszyscy myśleli że kucyk jest wśród ich ale się myliły. Fizia pobiegła szukać przyjaciółki. Szukała i szukała ale nigdzie jej nie widziała. W końcu ją znalazła. Perła siedziała przez cały czas pod choinką. Przyjaciółka od razu zauważyła że coś jest nie tak. Przyjaciółka wyjaśniła że nie lubi występować przed widowniom, i gdy tylko widzi że ktoś podczas przedstawienia się na nią patrzy zapomina rolę. Koleżanka wytłumaczyła Perle że też boi się występować ale przezwycięża strach dzięki temu że zapomina o widowni. Fizia zaproponowała koleżance aby tak samo zrobiła i nie myślała o kucykach które będą się patrzeć w jej stronę podczas występu. Perła zgodziła się i razem pobiegły po rolę dla kucyka. Beza tam na nie czekała i specjalnie dla spóźnialskiej miała główną rolę. Następnego dnia było przedstawienie ale Perełka nadal bała się wystąpić przed publicznością. Wstążka podeszła do niej i powiedziała że nie ma się czego bać. Jak zapomni że wszyscy się na nią patrzą to wszystko będzie dobrze. Perełka się uśmiechnęła, przytuliła przyjaciółkę i wyszła na scenę. Zapomniała o widowni i dzięki temu zagrała najlepiej ze wszystkich. Na koniec występu wszyscy klaskali Perełce i innym kucykom a ta była bardzo szczęśliwa że w końcu przezwyciężyła swoje najskrytsze lęki.

Odnośnik do komentarza

Raz w roku w Kucykolandii czarodziejska czterolistna koniczyna rosnąca przed domem Kucyków Pony zakwitała pięknym różowym kwiatem. Działo się to w noc sylwestrową tuż po zachodzie słońca. Kwiat miał przedziwną moc, kto go powąchał ten mógł dokonywać niezwykłych rzeczy w nadchodzącym roku.
W sąsiednim królestwie mieszkał król z królową, mieli oni jednego synka o imieniu Klejnot. Pewnego mroźnego sylwestrowego dnia mały Kucyk wybrał się z kolegami na spacer do lasu, ponieważ miał dobre serce, więc zdecydował pomagać innym zwierzętom w poszukiwaniu pożywienia. Jego koledzy zobaczyli po drodze boisko, woleli pograć w piłkę, Klejnot skierował się w kierunku lasu sam. Wędrował przez dłuższą chwilę, pomógł wiewiórce znaleźć orzechy, dzikowi odkopał kilka żołędzi, a sarnie pokazał polankę na której jeszcze było kilka ździebełek trawy. Nagle spostrzegł, że nie zna okolicy, że nie wie w którą stronę ma iść do domu. W zamku wszyscy zaczęli się martwić o niego, bo robiło się już ciemno. Król wyglądał przez okno, królowa wyszła przed dom i czekała z niecierpliwością, lecz synek nie wracał. Klejnot zaczął marznąć, nagle zobaczył światełko. Było to okno w Kucykolandii, Klejnot skierował się w kierunku światła. Gdy doszedł przed dom Kucyków Pony zobaczył przedziwny różowy kwiat, zbliżył się i powąchał. Nieoczekiwanie na jego głowie wyrósł wspaniały różowy róg. Ten róg był jego drogowskazem, pokazał mu mapę na której była zaznaczona droga prowadząca przez las do jego pałacu. Klejnot od razu postanowił wrócić do domu. Idąc przez las spotkał wiele głodnych zwierząt, które wiedziały o jego dobrym sercu i prosiły go o pomoc. Klejnot zorganizował wspaniałą stołówkę dla wszystkich zwierząt, czarodziejski róg sprawił, że jedzenia nigdy tam już nie zabrakło. Zwierzęta każdej zimy tam się zbierały i zawsze miały co zjeść. Kucyk szczęśliwy wrócił do króla i królowej, postanowił w następną sylwestrową noc poszukać tego czarodziejskiego kwiatu z mamą i tatą, lecz już nigdy więcej go nie znalazł.

Odnośnik do komentarza

PRAWDZIWI PRZYJACIELE

Pewnego dnia Minka usłyszała "kap kap kap"!Dach przecieka!
-Ojej!-Zawołała i pobiegła po wiaderko.
Kiedy niosła wiaderko potknęła się i upadła.
-Mój domek się rozpada!-rozpłakała się.
-Pomogę Ci!-powiedziała Tęczusia (chodząc po tęczy na pewno coś znajdziemy)
I obie udały się na spacer po tęczy.Wkrótce spotkali Łakotka,który zbierał kwiatki.
-Minka szuka nowego domku-powiedziała Tęczusia
-Och-powiedział Łakotka i pokazał domek stojący za nimi
-To nie!jest za małe-odpowiedziała Minka
Minka i Tęczusia pomaszerowali dalej
-Może znajdziemy dla Ciebie nowy domek (pocieszała ją Tęczusia)
Nagle zatrzymali się bo zobaczyli Truskaweczkę biegała i śpiewała radośnie,opowiedzieli jej co się stało i cała 3 ruszyła razem na poszukiwanie domku dla Minki.
Szli szli szli i nagle przed nimi wyrósł jak z podziemi piękny domek,
-Tak!tak!-zawołała Minka
-Jest piękny-powiedzieli Tęczusia i Truskaweczka
-Trzeba w nim tylko posprzątac-dodała Tęczusia
-Pomożemy Ci- zaoferowała Truskaweczka
-Super- powiedział Minka
Kiedy skończyli sprzątac,Minka mocno objęła i uściskała swoich przyjaciół,a potem wszyscy zasiedli do kolacji

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałabym się dowiedzieć co to znaczy, że "tylko 15 bajeczek spełniało wymogi regulaminu". Według mnie moja bajka spełniała te wymogi. Opis miał 1472 znaki, bajkę wymyśliłam sama (nie znam treści bajki „My Little Pony: Gwiazdka spełnionych życzeń”). Jestem pełnoletnia i mam konto na Parenting.pl. W mailu podałam też dane wymagane w regulaminie. Jeśli to nie problem, to proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

ewik24-28
Opowiadania są cudowne, gratuluję zwycięzcom. Nie wszystkie jednak mają do 1500 znaków, o co więc chodzi?Pozdrawiam

też sie zastanawiam. Może w reg. byl błąd i bajki mialy miec minimum 1500 znaków?, bo na chwile obecną to wg mnie malo ktora zwycięska praca ma mniej niż 1500 znaków...
proszę o odp

Odnośnik do komentarza

Małgosia
ewik24-28
Na stronie o konkursie o Kucykach Pony było napisane, że do wygrania jest 20 nagród:
- 10 kucyków My Little Pony ufundowanych przez firmę Hasbro
- 5 plecaków Mini Mini
- 5 płyt CD „Urodziny Przedszkolaka”. Natomiast zwycięzców jest tylko 15, czym jest to spowodowane? Pozdrawiam cieplutko:)

Tym, że tylko 15 bajeczek spełniało regulamin
pozostałe niestety nie, a było ich ponad 100...szkoda, bo naprawdę przyjemnie się czytało

Czy możemy liczyc w takim razie na jakiś konkursik w którym przyznacie te nagrody które wam pozostały ??:36_2_25:

Odnośnik do komentarza

Małgosia
"Kucykowy festiwal życzeń"

Kiedyś na polanie kucyków Ponny,
był festiwal pięknych głosów,
Różne małe kucyki tam śpiewały
I publiczność zabawiały.

W pewnej chwili wystąpiła
Kucykowa panna,bardzo miła,
Wszystkie Ponny oniemiały,
I jej wygląd podziwiały.

Mała kucykowa panna,Różyczką zwana,
Była pięknie wprost ubrana,
Lecz nie strój zadziwił kucyki,
Ale długie,różowe loki.

-Co za piękność- westchnął Kitek,
Który gwiazdę zapowiedział,
Choć niezwykły wygląd miała,
To nic śpiewać nie umiała.

Występ przerwał jej Kopytko,
Wraz ze swym rodzinnym chórem.
Nie chciał,by publiczność cała
Przez jej głos pouciekała.

Gdy festiwal dobiegł końca,
Księżyc świecił,zamiast słońca,
Znów się Różyczka pojawiła,
Tak do swych przyjaciół przemówiła:

-Miałam jedno dziś marzenia,
Aby stanąć tu na scenie,
I choć głos mój nie brzmiał wcale,
Z wami jest mi doskonale.

Piękna Różyczka zrozumiała,
Że wśród Kucyków Ponny pobyć chciała,
Już nikogo,nigdy potem,
Nie raczyła swoim głosem.

Występuje dziś na scenie,
Wciąż spełniając swe marzenie,
Lecz tam stroje pokazuje,
I do kucykowych zdjęć pozuje.

Ważne w życiu są marzenia,
Wszystkie warte są spełnienia,
Lecz pamiętać trzeba o tym,
by nie wstydzić się ich potem.

Jej życzenie się spełniło,
Ma tylu przyjaciół,że aż miło.
Razem z nimi pięknie śpiewa,
I na łące co dzień biega.

I ma jeszcze pytanko : Czy ta praca mówi o poszukiwaniach Gwiazdki ??

Odnośnik do komentarza

_milka_
Małgosia
ewik24-28
Na stronie o konkursie o Kucykach Pony było napisane, że do wygrania jest 20 nagród:
- 10 kucyków My Little Pony ufundowanych przez firmę Hasbro
- 5 plecaków Mini Mini
- 5 płyt CD „Urodziny Przedszkolaka”. Natomiast zwycięzców jest tylko 15, czym jest to spowodowane? Pozdrawiam cieplutko:)

Tym, że tylko 15 bajeczek spełniało regulamin
pozostałe niestety nie, a było ich ponad 100...szkoda, bo naprawdę przyjemnie się czytało

Czy możemy liczyc w takim razie na jakiś konkursik w którym przyznacie te nagrody które wam pozostały ??:36_2_25:

kochane, MiniMini planuje z nami kolejne konkursy w 2010 roku zatem będzie wiele okazji na zdobycie nagród.
Czego WAM życzę z całego serca- wygrywajcie:36_1_21:

Odnośnik do komentarza

anetamlp
Witam, chciałabym się dowiedzieć co to znaczy, że "tylko 15 bajeczek spełniało wymogi regulaminu". Według mnie moja bajka spełniała te wymogi. Opis miał 1472 znaki, bajkę wymyśliłam sama (nie znam treści bajki „My Little Pony: Gwiazdka spełnionych życzeń”). Jestem pełnoletnia i mam konto na Parenting.pl. W mailu podałam też dane wymagane w regulaminie. Jeśli to nie problem, to proszę o odpowiedź.

widocznie nie spodobała się oceniającym i nic na to nie mogę poradzić :(
trzymam kciuki za powodzenie w kolejnych konkurach- chociażby teraz gdzie wygrać można zestaw kosmetyków ;)

Odnośnik do komentarza

Bardzo proszę o pokazanie mojej bajki na forum. Jak już wcześniej pisałam moja bajka ma więcej niż 1500 znaków. Czy możecie zrobić jeden jedyny wyjątek taki świąteczny dla wszystkich Kucyków i Koni.
Możecie mnie ukarać za to moją bezczelność. Nagrody córeczka moja nie chce bo przecież nie wygraliśmy.
Gratuluje wszystkim pięknych bajek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...