Skocz do zawartości
Forum

Fotelik samochodowy :/


Rekomendowane odpowiedzi

To jest podstawowa kwestia - bezpieczeństwo - dlatego przed zakupem fotelika, musimy przymierzyć go do samochodu. Ze względu na różne profile siedzeń, nie każdy fotelik będzie pasował. Z moich obserwacji wynika, że im mniejszy zakres wagowy w foteliku, tym większa możliwość pochylenia oparcia. W przypadku dzieci małych (jeśli mamy 6, 7,8 miesięcznego szkraba) nie ma mowy o foteliku montowanym przodem do kierunku jazdy. Mięśnie tułowia muszą być dobrze rozwinięte, najlepiej przesiadać się do fotelika montowanego przodem dopiero, gdy dziecko stabilnie stoi. Na szczęście jest trochę rozwiązań, które dają możliwość montażu tyłem, a później przodem do kierunku jazdy. Takie foteliki od 0 do 18 lub 25kg np. fotelik samochodowy Concord Ultimax 2 Isofix Fotelik po testach adac-a, w których wypadł naprawdę dobrze. Innym fotelikiem - tym razem polskiej firmy jest Caretero Scope fotelik samochodowy od 0 do 25kg. Oczywiście oba przypadki mają możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy dla mniejszego dziecka, a gdy jest już ono stabilne, przodem do kierunku jazdy. Ultimax dodatkowo wyposażony jest w mocowanie Isofix, ale też zdecydowanie różni się ceną.

monthly_2014_08/fotelik-samochodowy_15121.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki: http://www.motointegrator.pl/produkty/1219868-fotelik-samochodowy-mammooth-0-18-kg cena była niewielka a i jego funkcjonalnośc jak do tej pory jest bez zarzutu-kupiłam go bo moja koleżanka miała go pierwsza i mi go poleciła bo jak się człowiek nie zna a musi kupić to często jest tak, że kupi coś co nie powinno być w ogóle dopuszczone do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza

wiadomo że maluszka woziliśmy tyłem, ale większe dziecko ja nie wiem jak zmusić do jeżdżenia tyłem ?u nas sie to jakoś nie sprawdza Antek jest za bardzo ciekawy świata. A jak już swoje zaczął ważyć kupiliśmy Graco Nautilus, uważam że jest bezpieczny.

Odnośnik do komentarza

No to wszystko zależy od wielkości i wagi dziecka, jak jest odpowiednio duże i mieści się w przedziale wagowym od 9 kilo to czemu to niby zły pomysł? Foteliki uniwersalne jak ten Nautilus wspomniany dla przykładu ( swoją drogą całkiem fajny i niedrogi fotelik ) czy każdy inny mają regulację wielkości i w większości wkładki dla mniejszych dzieci więc wielkościowo jak najbardziej sa dobre i bezpieczne
No chyba że dziecko mniejsze i nie ma 9 kilo no to nie

Odnośnik do komentarza
Gość gusia777

Ja nie jestem zwolenniczką jazdy dziecka tyłem. Wolę jak widzę dziecko w lusterku czy można sprawdzić co robi i czy wszystko w porządku. Jazda tyłem utrudnia to. Jestem posiadaczką EasyGo Vitaro, oczywiście do jazdy przodem, nie ma żadnych problemów z tradycyjnym fotelikiem.

Odnośnik do komentarza

ja tam wolę, żeby moje dzieci były bezpieczne, więc minimum do 4 lat jeżdżą tyłem do kierunku jazdy bo tak jest 5 razy bezpieczniej :)
mam na zagłówku lusterko dla najmłodszego, więc widzę bez problemu co robi
a fotelik, który masz niestety nie wiadomo czy jest bezpieczny, bo nie przeszedł niezależnych crash testów... więc nie wiadomo jak się zachowa w czasie wypadku

monthly_2015_08/fotelik-samochodowy_35034.jpg

Odnośnik do komentarza

ryyba 9-36 dla 9 kg niemowlaka to kiepski pomysł... po pierwsze takie dziecko musi jeszcze jeździć tyłem, po drugie nie da się dopasować go tak dobrze jak do fotelika 9-18 :) a po trzecie fotelik ma ważność ok 8 lat, więc jaka to oszczędność jak i tak trzeba będzie kupić ten ostatni nowy, bo do 12 lat nam nie wystarczy :) http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/01/9-36-kg-oszczednosc-czy-bambuko.html

Odnośnik do komentarza

AsiaczeK_S_88 szukam własnie takiego lusterka na zagłówek - mozesz mi podac namiary na coś sprawdzonego? Podzielisz sie informacją gdzie kupiłaś?

Swoją droga jestem przypadkiem osoby , która załuje że nie sprawdziła fotelika przy zakupie... mamy Maxi Cosi CabrioFix. kupilismy w necie razem z wózkiem. Ale okazało się chwile przed narodzinami synka (mąż testwoał jak juz byłam w szpitalu) że w naszej Mazdzie 3 nie mozna z przodu zamontować bo nie ma opcji wyłączania poduszki a z tyłu mamy za krótkie pasy :( i nie pozostało nam nic tylko dokupić bazę isofix (kosztowała wiecej niz sam fotelik!) bo inaczej byśmy nie mieli jak wieźc synka...
A z taką bazą fotelik zajmuje z tyłu wiecej miejsca i z przodu pasażer ma teraz mało miejsca na nogi - fotel musi byc bardzo przysunięty do przodu... więc mądry polaj (ja) po szkodzie - dlatego jak ktos jedszcze fotelika nie kupił, to niech uważa i sprawdza wczesniej :/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość nika3333

Skąd takie informacje, że fotelik ma tylko 8 lat ważności? to bzdura jakaś
Poczytaj w instrukcjach fotelików 9-36, no ja czytałam bo mam jeden (graco nautilus i dla mnie rewelacja)
Co się ma niby przeterminować w foteliku? przecież to nie żywność ?!

Odnośnik do komentarza
Gość Klarencja

Fajnie jest dopasować gondolki na początku. Moim zdaniem liderem jeśli chodzi w ogóle o wózki i gondolki jest Adamex. Porządna, polska firma, która ma wysokiej jakości produkty - zobaczcie np. model Marcello.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...