Skocz do zawartości
Forum

"Jestem głupi"


kaskasto

Rekomendowane odpowiedzi

to i ja się dołączę z pytaniem ... mój 6latek tak mówi o sobie, ze jest głupi, ze nie nadaje się do niczego, jest beznadziejny ...
tłumaczymy mu, że jest wspaniałym, mądrym chłopcem, ze dużo potrafi, że pięnie czyta i liczy i pisze ... że opiekuje sie bratem ... i tylko czasem na jego własne życzenie jest niegrzeczny i nie słucha co się mówi ...

doskonale wie kiedy zrobi źle ... i wie że to nas zdenerwuje ... :(

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Hallo Mamo Kasiu!
Pewnie coś nakręciłam z odpowiedziami, ale mam nadzieję, że odczytasz właściwą :)
Zachowanie Dominika, o którym piszesz ma wg mnie ciut inne podłoże.
Niechciałabym zbyt pochopnie wyrazić opinię, która jest oparta na niewielu informacjach, ale jestem zwolenniczką dmuchania na zimne. Wygląda na to, że Dominik ma zaniżone poczucie własnej wartości. Nie wiem jaki może być tego powód i nie zdolam ustalić poprzez internet.
Proponowałabym, aby "spojrzaj" na Dominika psycholog dziecięcy. Może to zazdrość o rodzeństwo powoduje, że nie wierzy we własne umiejętności. Nie można dopuścić, aby takie przekonanie się w nim utrwaliło!!! Sami sobie nie poradzicie, a przed Wami pierwsza klasa i szkoła. Może to być też tylko chęć zwrócenia na Ciebie uwagi... nie wiem.
Trzeba znaleźć przyczynę takiego jego samopoczucia i pomóc dziecku.
Powodzenia dla Was!!!
Pozdrawiam!
A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za poradę :)

przy najbliższej okazji (pewnie po Wielkanocy bedzie) zabierzemy Dominika do psychologa ...

martwi mnie to :( bo wiem, widzę ze jest rezolutnym chłopcem :) Pani w szkole chwali że czyta najładniej w klasie, ze wiele rzeczy wie ponad swój wiek ...
tylko że nie potrafi się czasem dostosować do toczenia, obiecuje, że nie będzie niegrzeczny że nie będzie Pani denerwował w szkole, a potem wraca z zajęć i mówi że mu nie wyszło :( że musiał stać za karę w szkole :(
i ze sie starał ... i ze to już napewno ostatni raz się zdarzyło ...

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Pani Kasiu! Proszę się nie matwić, to nie jest sytuacja nieodwracalna. Trzeba tylko trochę nad Dominikiem popracować!
Po tym co dziś Pani napisała, myślę, że ma tu jednak swój udział element zazdrości o młodszego brata. Niegrzecznym zachowaniem w szkole synek chce zwrócić na siebie uwagę.
Przy pomocy psychologa, który oceni jego rozwój psycho-fizyczny i intelektualny, będzie Państwu łatwiej zrozumieć zachowanie syna i pomóc mu odzyskać wiarę we własne siły!
Wszystkiego Dobrego!
A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...