Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

KINIOLEK21
witam. jestem w szwecji. no nie jestem jeszcze mamusia, ale jestem w 7tyg ciazy. i zastanawiam sie jak to rozegrac czy wrocic do polski czy rodzic w szwecji prosze o odpis

Wszystko zalezy od Waszej sytuacji. Jesli macie tutaj pobyt to chyba najlepiej dla Ciebie rodzic na miejscu :),ale to juz bardzo indywidualna sprawa i taka decyzje mozesz podjac chyba tylko Ty sama. Zycze powodzenia.

http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/wkiI.jpghttp://lbym.lilypie.com/wkiIp1.png

http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/1fpX7Si.jpghttp://lb3f.lilypie.com/1fpXp1.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewczyny. Ja od niedawna mieszkam w Stockholmie (Husby) i jestem w 8 tygodniu ciąży i jestem strasznie przerazna tutejsza slużba zdrowia. Jeszcze nie miałam z nią nc do czynienia, ale czytałam, że tutaj nie robią żadnych badań ani nic. Czy jest wśród Nas ktoś kto przeszedł całą ciążę w Szwecji i wie dokładnie jak to wygląda? Pytam, bo mój przyszły mąż bardzo nalega żeby rodziła tutaj.
Jeżei któraś z Was wie coś pewnego to bardzo proszę o odpowiedż.
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

WITAM!
mieszkam w Stockholmie ok.roku i mam juz doswiadczenie z połozna i lekarzami.Pierwsza wizyta u położnej jest ok.12 tyg. ciąży.
ODBYłA SIE Z TłUMACZEM ( popros o tłumacza ) I POLEGAłA NA WYWIADZIE NA TEMAT POPRZEDNIEJ CIążY CO JESC A CO PIC .OCZYWISCIE BADANIE KRWI (NA ZELAZO I CUKIER Z PALCA WYNIK NATYCHMIAST A RESZTA PO BADANU W SZPITALU hiv żułtaczka grupa krwi rózyczka kiła) I MOCZU(WYNIK NATYCHMIAST).ZOSTAłAM UMóWIONA DO GINEKOLOGA BO POPRZEDNIA
CIążA ZAKOńCZYłA SIE W 33TYG.CIążY CESARSKIM CIEńCIEM(CóRKA MA TERAZ 3 LATA I JEST ZDROWA JAK RYDZ). MIEDZY 18-20TYG BEDZIE USG W SZPITALU WEZWANIE PRZYJDZIE DO DOMU.Wizyta ginek. polega na rozmowie badaniu csinienia nie ma inwazyjnych badan dopochwowych robia tylko wymaz .Zawze pytaja ie czy zgadzasz sie na badanie.Obecnie jetem w 16 tyg.

Odnośnik do komentarza

A teraz przejdzmy do waznych spraw, wytlumaczcie mi jak to jest mozliwe, ze przechodzi sie ciaze nie siadajac co miesiac na fotel tak jak to ma miejsce w Polsce. Moja siostra jest teraz w ciazy i miesiac w miesiac ma jak to ładnie nazwała Kingolandia inwazyjne badanie dopochwowe. Co miesiac robi tez badania moczu i krwi. Jest w 6 miesiącu ciąży i trzykrotnie miała już usg. Jej ciąża przebiega prawidłowo także taka częstotliwość wszystkiego nie jest spowodowana jakimś złym przebiegiem. Powiedzcie mi, skąd będę wiedziała, że wszystko jest ok? :/ Jak byłam tutaj na badaniu cytologicznym to połozna mi odpowiedziała na to pytanie, "że to się czuje". Tyle,że skoro to moja pierwsza ciąża to skąd będę wiedziała, że to co czuje nie jest normalne / nienormalne?

Odnośnik do komentarza

Witam! Jestem w 12 tygodniu i oczywiście też mam problem gdzie poród. Mój mąż na razie nie jest zatrudniony przez Szweda ale ma taką propozycję od maja. Ja mam termin na 15 września. W Szwecji mieszkam od nidawna. od początku roku i ani ja ani mąż nie znamy języka. Na pierwsze badania pojechałam do Polski i niedługo jadę na kolejne. Doradźcie co robić. Zdecydować się na poród tutaj?
A jak długo czeka się na dokumenty dla dziecka. Kiedy po porodzie mogłabym pojechać do Polski?

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

Ja juz mam za soba połowe I jestem bardziej spokojna niz przy pierwszej ciąży.Opieka jest super.Miła obługa to pierwszy krok do spokojnosci duszy.Nie mam nadmiaru badan.Teraz co miesiąc pojawiam sie u połoznej bada krew z palca na miejcu ( fe i cukier)i mocz ,mierzy brzuszek,słuchamy serduzka dziecka, ważymy.Jesli wszystkie podstawowe badania sa prawidłowe to po co wykonywac tyle usg itp. badań.Moja koleżanka w Polsce jest tez w ciąży tylko 3 tyg. wyzej.Chodzi do dwóch lekarzy i miała juz 6 -7 usg i co miesiac badanie "od dołu".Przecierz w taki sposób mozna zrobić dzidzi krzywde. Ja byłam taka głupia za pierwszym razem i wylądowałam w 34tyg. na porodówce bo ufałam lekarzowi (trafiłam na ginek. którego nie byłam pierwszą ofiarą).Wiec wybierajcie lekarzy z głowa.Pozdrowionka :Całus:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...