Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ciesze sie że znalazłam to forum, bo juz myslalam ze wiele z internetu sie nie dowiem o porodach w szwecji. Dzis jestem po pierwszej wizycie u barnmorski a to juz 26tydzień. Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi szłam tam spokojna bo wiedziałam czego moge sie spodziewać.
Szkoda tylko ze jakoś cicho sie teraz na forum zrobiło

Odnośnik do komentarza

Mieszkam w Katrineholm od niedawna, dlatego tez dopiero teraz byłam u barnorski. Coprawda wydawało mi się że to troche późno, bo to juz 26tydzien, ale patrzac na ich podejscie to wcale nie jest tak żle. Dziś pierwsza wizyte miałam i praktycznie zadnych badan, bo tylko pobrała mi krew do badania. Ogólnie jestem zadowolona :Uśmiech:

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

julia w twojej miejcowoci musi byc tak spokojnie.Ja byłam niedawno w okolicach Gnesta i widze ze byłam już niedaleko.Strasznie podobają mi sie te okolice..Jestes tutaj od początku ciązy?Jesli masz jakies pytania to śmiało pytaj.
w czwartek bede w försäkringskassan z tłumaczem i dowiem sie wzytkiego na temat föräldrarpenning muszę ułożyć sobie listę pytań wiec jesli macie jakies propozycje to piszcie śmiało
napewno trzeba złożyc w försäkringskassan zaświadczenie ze jestes w ciąży od połoznej ( moja zapomniała mi dać a sami nie wysyłają). Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza

Witam sekundka! Spać nie możesz że tak rano wstajesz?
Usg tutaj jeszcze nie mialam robione, bo do tej pory latałam na kontrole do Polski do lekarza. No i w zeszłym miesiącu dowiedziałam sie, że będziemy mieć córeczke. Bardzo sie cieszymy bo to nasze pierwsze dziecko. Chciałabym żeby mi tu zrobili usg i potwierdzili to że będzie dziewczynka, bo chciałabym zacząc dekorowac pokoik, a niestety nie mam zaufania do polskich lekarzy

Odnośnik do komentarza

Witaj kingolandia!
Rzeczywiści w miejscowości w której mieszkamjest bardzo spokojnie, a nawet aż za spokojnie. Dobrze że jest lato bo bym chyba w depresje popadła, bo nie mam co robić.
A jeśli chodzi o föräldrapenning to nie wiem czy mi sie nalezy, bo nie pracowałam tutaj jeszcze, a jestem tutaj w związku sambo. Coprawda jestem ubezpieczona w försäkringskassan, ale obawiam sie że to za mało. Gdybyś mogła kingolandia dowiedzieć sie czy mi mi tez to przysługuje to byłabym wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

Dziewczyny to jest tak wszytko zawiłe ze aż głowa boli.Narazie wiem mało bo mój M musiał do pracy i powiedział mi troszkę przez telefon.Oczywicie tłumacz nie przyszedł. Odezwe sie póżniej. :-)

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

To sie tylko tak wydaje.Wiec zaczynam.Podstawą jest złożenie zawiadczenia do tej wspaniałej intytucji ze jestem w ciąży(od połoznej).Na dziecko przysłyguje 480 dni föräldrapenning do wykorzytania do 8 roku zycia dziecka.Czyli po 240dni dla każdego z rodziców.W tym ja mogę przekazac( ze swoich dni )mężowi lub odwrotnie 180 dni ale muze sobie zostawic 60dni które bede muiała wykorzytać.I zeby nie było łatwo to te dni dziela sie na dwie grupy w innych stawkach dla mnie wychodzi 180sek/dzien dla męża 80%miesiecznej pensji/miesiąc tej pierwszej grupy która musi byc najpierw wykorzytana a pożniej jest mniej 90sek/dzien dla mnie i 180sek/dzień mąż (90dni z całej puli 480dni po tej stawce).Na wychowawczym może byc tylko jeden rodzic(nie dwoje na raz).to była wersja dla niepracująca+pracujący.Dla ciebie sekundko jest inaczej bo pracujesz i dostaniesz tak jak mój mąz czyli 80%miesiecznej pensji .Troche to zawiłe i nie wiem czy dokładnie i zrozumiale to przedtawiłam.sekundko a czyty wykorzystała juz na swoją Pysie föräldrapenning bo jak nie to ci sie tez należy.Moja kinga urodziła sie w polsce i tez dostane na nia tylko a inne stawki tylko nie może chodzc do przedzkola w tym czasie kiedy biore na nia opieke.I wtedy ty możez być na dzidzie a mąż na pyie w tym samym czasie.To też dotyczy naszej koleżanki która jet teraz na wczasach z rodzinką w polsce. Troszkę sie rozpisałam.
pOZDROWIENIA IDE DALEJ PRAC (föräldrapenning MOZNA BRAć JUZ 50 DNI PRZED PORODEM

Odnośnik do komentarza

Witam!
Od tygodnia jestem 'emigrantką'...Przywędrowałam za mezem do Szwecji a dokładniej mieszkamy w Skarpnack :Uśmiech: Mamy 3,5 letnią córeczkę Zuzię i obecnie jestem w 36 tygodniu ciąży....i prawdopodobnie będzie druga córcia...
Dopiero co otrzymałam nr personalny i w ten czwartek mam wizyte u położnej...naszczęscie Polki.
Pozdrawiam

:36_33_18:

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

Witam w naszym gronie.Fajnie ze do nas dołączyłaś eva.Chociaż ty mieszkasz troszkę bliżej bo jakies 30km od mojej miejcowosci.Mamy córki w tym samym wieku i bedziemy rodzić tez córki i też w sierpniu.Fajnie jesli masz jakieś pytania to to pytaj ja jestem na bierząco.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.Jestem w 37n tygodniu czyli to juz tuz tuz.Mam pytanie czy któras z Was rodzila w Hudinge?Jezeli tak to poprosze o jakies male wskazowki co mam zabrac ze soba i tak dalej.,Jestem tak skolowana ze to mala glowa apoza tym mam strasznego stresa bo poprzednia ciąża to byl najwiekszy koszmar w moim zyciu.am nadzieje ze tym razem bedzie lepiej.Z gory dzieki za jakakolwiek odpowiedz a poki co gorace buziaczki dla wszystkich i papatki

http://s2.pierwszezabki.pl/007/007111950.png?576http://img34.glitterfy.com/70/glitterfy-flpbk11172952870134.gif

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

Witajmotylek1204 .Fajnie bo coraz wiecej nas.Ja bede rodzić w huddinge w sierpniu.Teraz w czwartek mam pogadankę na temat porodu i szpitala z połozną.Jesli masz jakies konkretne pytania to pisz bo robie liste.(odpowiedzi w czwartek wieczorem) Ale z tego co słyszałam to jeden z najlepszych szpitali w okolicy i pracją tam nawet polskie położne. Napisz coś o sobie : czy to twoja pierwsza dzidzia, od kiedy tu mieszkasz itd.
Miłego bezstreowego dnia

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!
Jak byłam u położnej to dostałam książeczke na temat porodu. Jest w niej napisane ze do szpitala należy zabrac ze sobą ID-kort lub patientbricka oraz mödravårdsjournalen. Nie wyrobialam sobie jeszcze ID-kort. Mam pytanie: co to jest mödravårdsjournalen? no i co to jest patientbricka i gdzie można to wyrobić?

Odnośnik do komentarza

cześć .Konkretnie chodzi mi o to co mam ze sobą zabrac do szpitala bo poki co nie wiem nic a moja barnmuska jakos mi tego nie powiedziala.Jest to moja druga ciąza poprzednia była 8 lat temu a sam porod odbywal sie w Polsce.Mam nieprzyjemne wspomnienia z tym zwiazane i dlatego teraz jestem strasznie zestresowana jak to bedzie tym razem.Nawet nie wiecie jak sie boje...Ale poki co czekam i rozmawiam z nasza Fasolka zeby za bardzo sie nie spieszyla chociaz juz mi strasznie ciezko.Mam nadzieje ze bede jeszce mogla troszku tutaj popisac.Aha termin mam na 1 sierpnia ale mam jakies dziwne przeczucie ze to bedzie wczesniej.Pozdrowionka

http://s2.pierwszezabki.pl/007/007111950.png?576http://img34.glitterfy.com/70/glitterfy-flpbk11172952870134.gif

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

Julia patientbricka to taka biała plastikowa karta z twoimi danymi mi wyrobiła połozna na miejscu ale wiem też ze wyrabiają ja za darmo w recepcji każdego szpitala w 2min.Cała rodzinka powinna mieć taką kartę.A mödravardsjournalen nie wiem co to zapytam położnej w czwartek mam wizytę.Wiem że trzeba zabrać wyniki badań które robili czyli gr.krwi, itp.....
Motylek1204 mnie też dobija stres.Mój poród w polsce to też była pomyłka naszczeście wszytko zakończyło sie szcześliwie.Ja mam termin na 16.08 ale co czuje ze też wylonduje szybciej.Grunt ze mam za sobą 34tydz.c. bo w poprzedniej ciąży własnie wtedy urodziłam.nie denerwuj sie jak sie dowiem dam znać .Mieszkasz blisko skärholmen?
Sekundko a co u ciebie ?Kiedy przeprowadzka?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...