Skocz do zawartości
Forum

Termometr dla dziecka


asia78

Rekomendowane odpowiedzi

Temat trochę odświeże, ale wczoraj udało mi się w aptece kupić termometr rtęciowy. Wiele mam narzeka na elektroniczne, ja też miałam takie problemy, buble za kilkanaście złotych. Jak córcia była mała to porównywałam oba termometry - rtęciowy i elektroniczny i ten drugi zaniżał. Rtęciowy się nam zbił i byłam zdana na łaskę elektroniki. Zdecydowałam się na bezdotykowy, po kursie na uczelni na temat fal cieplnych, których fizyka została wykorzystana w termometrze i po prostu się zachwyciłam domysłowością twórcy. Kupiliśmy termometr bezdotykowy Pro Check i naprawdę jako jedyny z elektronicznych mierzy dokładnie. Porównałam to właśnie wczoraj jak udało mi się zdobyć w końcu rtęciowy (wolę mieć w domu na wszelki wypadek) . Także bezdotykowy do szybkich, 2sekundowych pomiarów. Rtęciowy od czasu do czasu dla sprawdzenia, kalibracji, jednak mierzenie temperatury przez 10min u dziecka nie jest wygodne.

Odnośnik do komentarza

hej
jaki możecie polecić termometry?
ja kupiłam najpierw tani elektroniczny pod pachę ale wskazywał bardzo różnie (trudno go była używać u noworodka), więc wyłuskaliśmy pieniążki na TERMOMETR elektroniczny BabyOno DO CZOŁA I UCHA (1525976761) - Aukcje internetowe Allegro ale po dwóch niekontrolowanych użyciach termometru przez moja córe (przyciskanie wszystkich guzików na raz i kilka "spadków") urządzenie pokazuje raz 34 później 39 stopni. zwiedziłam wszystkie apteki i udało mi się kupić ostatni rtęciowy ale Mała strasznie się wierci i boję się go stosować.
Wy jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza

Elektroniczny z gietką końcowką nadaje sie jedynie od mierzenia temp w pupie ( a z tym, różnie bywa u dzieci ;) )

Do mierzenie temperatury w uchu: drogi gad, daliśmy 180 zł, tak babka zachwalała, a mierzy niedokładnie. Trzeba dokładnie pod odpowiednim kątem ustawić końcówkę, żeby fale odbiły się od odpowiedzniego miejsca. W porównaniu z rtęciowym temp mierzy różnie, czasem jest o 0,7 kresek różnicy.

Mam też w formie plasterka/płytki na czoło, ale moje dziecko nie chce dac sobie przyłożyć. A w nocy, kiedy świeci mała lapmka kompletnie nie widać co wskazuje.

Odnośnik do komentarza

My korzystaliśmy chyba ze wszystkich możliwych opcji mierzenia temperatury. Rtęciowy może i mierzy dokładnie, ale bardzo długo. Małemu dziecku nie włoży się go pod pachę, a mierzenie w pupie nie jest ani przyjemne, ani bezpieczne takim termometrem. Termometry do ucha, które mieliśmy też się nie sprawdziły- temperatura była za każdym razem inna- w zależności w jaki sposób i pod jakim kątem był wkładany. Ja się przekonałam do termometrów, które trzeba po prostu przyłożyć do dziecka (coś takiego fajnamama.pl/konkurs-nie-goraczkuj-sie/) , a mierzenie takim termometrem temperatury dziecku w nocy jest bajką ;-)

Odnośnik do komentarza

Dla dziecka doskonale sprawdzi się termometr Braun IRT 4020. Nadaje się idealnie dla niemowląt i małych dzieci ponieważ pomiar dokonywany jest w ciągu 1 sekundy. Pomiaru dokonuje się w uchu. Urządzenie ma także funkcję zapamiętywani wartość ostatniego pomiaru. Posiada też nakładkę chroniącą przed uszkodzeniami podczas przechowywania oraz 21 wymiennych kapturków ochronnych, co sprzyja higienie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...