Skocz do zawartości
Forum

Termometr dla dziecka


asia78

Rekomendowane odpowiedzi

antalis
Ja zawiodlam sie na elektronicznym :Smutny:
Nasza pediatra powiedziala ze najlepszy rteciowy. Elektroniczne lubi awlasnie zanizac/zawyzac temperatury a jak baterie slabna to tez "oszukuja".

no tylko , ze takiemu maluchowi najlepiej w pupci mierzyc[przynajmniej mi wychodzi najbardziej odpowiednia temparatura]....a z rteciowym nie mozna:Męki: no ja bym sie na bank bała:Niespodzianka:

Odnośnik do komentarza

Witam, kompletuję własnie wyprawkę i akcesoria dla dzieciątka i zastanawiam się nad termometrem. słyszałam rózne opinie. Pierwsza to że odchodzi się od rtęciowych na rzecz elektronicznych, ale z kolei elektroniczne ponoć nie są dokładne, nawet te bardzo drogie? Macie jakieś doświadczenia? Proszę o informację.pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza

Witaj,
z tego co ostatnio słyszałam to rtęciowe mają zniknąć ze sprzedaży do końca roku - Unia podobno nie zezwala na rtęć.

Z doświadczenia mojego i koleżanek wiem że elektroniczne poniżej 50 zł często oszukują - no cóż, za jakość teraz trzeba zapłacić.

ja właśnie kupiłam Baby Ono taki do czoła i ucha na podczerwień - jeszcze nie zdążyłam przetestować ale słyszałam o nim bardzo pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza

Gagawa to jak masz chwilę i posiadasz również rtęciowy termometr to sprawdź jakie wyniki daje i jeden i drugi.
Ja mam już starsze dziecko i chyba jednak pozostanę przy zwykłym rtęciowym. Porównywałam z elektronicznymi, które miałam i mam (w tej chwili trzeci...) i wyniki wychodzą czasem z księżyca. :Szok: Ten który mam teraz, nie pamiętam firmy, ale kosztował ok. 100PLN, ma odchyłki od 0,5 do 1,1 st. Jestem lekko wkurzona. A dwa różne rtęciowe dają mi takie same wyniki.

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Tobą, wiem że niektóre oszukują. Przez wiele lat istniały tylko rtęciowe i było dobrze :-)) A teraz twierdzą że są szkodliwe.
Jedyny minus rtęciowych to moim zdaniem czas pomiaru - przy całkiem maleńkich dzieciaczkach to duży problem. Wiadomo - starsze dziecko moze wytrzymać te kilka minutek z termometrem pod pachą. Ja oczywiście też mam jeszcze rtęciowy i nie zamierzam się go pozbyć ale przy noworodku będę używać elektronicznego a potem to zobaczymy :-))

Odnośnik do komentarza

Nas jakis czas temu sytuacja zmusila do kupienia elektronicznego termometru choc bylam im przeciwna. Trafilo na
Termometr do UCHA i CZOLA Geratherm 4 KOLORY 1 SEK (413025375) - Aukcje internetowe Allegro

Jestem mega zadowolona - maly musial miec mierzona temperature co 2 godz i nawet w nocy go nie budzilam tylko do uszka czy czolka i po sekundzie wynik byl.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...