Skocz do zawartości
Forum

Czy to wnm ??


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam do Pani pytanie , mój syn ma obecnie skończone 6 miesięcy i niepokoi mnie sprawa ciągłego napinania nóżek. Problem się coraz bardziej nasila. Nie wiem czy to właściwe w rozwoju czy tak powinno być czy być może mamy problem z napięciem mięśniowym dodam że byłam u lekarki dwa tygodnie temu ale niestety nie dostałam się do naszej tylko zapisali nas do zupełnie innej. Otóż Bartuś bardzo często zgina i prostuje nóżki i robi to coraz częściej wygląda to tak ze jak mam go posadzonego u siebie na kolanach to zaczyna się huśtać do przodu i do tyłu ponieważ odpycha się cały czas stopami od podłoża ( babcia zasugerowała chorobe sierocą co jest nie możliwe moim zdaniem) po prostu jak go sadzam nawet na kanapie (sam jeszcze nie potrafi siedzieć) to zaraz napręża i zgina nóżki stąd te huśtanie na boki, poza tym kiedyś wykazywał zainteresowanie własnymi stopami teraz juz niestety nie a w sytuacji kiedy chce mu pokazac jego stopki i zginam w kolankach on zaraz je z duża siła prostuje i napreża. Oprócz tego jak go kładę na mate edukacyjna to on w momencie obraca się na brzuszek (tylko z jednej strony,a z brzucha na plecy juz wcale choc kiedys umial) i na poczatku to było tak ze pupe dźwigał go góry teraz juz tego nie robi tylko unosi nóżki do góry i macha nimi prostując je i zginając, przy karmieniu i usypianiu również jest to samo ciągle zgina i prostuje nogi. Rozmawiałam na ten temat z lekarka kazala dziecko położyc na plecach chwyciła Bartka za dłonie i uniosła do pozycji siedzącej oczywiscie zasugerowałam jej wzmozone napiecie mięśniowe ale po tym badaniu lekarka stwierdziła ze wszytko jest ok. Nie wiem czy nie zapisać sie jescze raz na wizytę ale juz z moja lekarką. Przy takim zachowaniu Bartka wątpie żeby sie nauczył w ogóle raczkować czy siedzieć jesli cały czas bedzie zginał i prostował te nózki. Jak to wygląda Pani zdaniem? Jest to normalne zachowanie niemowlęcia w tym wieku?

Odnośnik do komentarza

Witam! Dzieci w swoim rozwoju mają taki okres (właśnie około 6-7 mca ż), że trochę bardziej intensywnie prostują nóżki („sprężynują”). I może się tak zdarzyć, że w aktywności ruchowej pracują nieco intensywniej jedną stroną. Jednak z pewnością dziecko powinno bawić się swoimi rączkami i nóżkami (w leżeniu na pleckach). W leżeniu na brzuszku powinien pojawiać się podpór na przedramionach, a nawet na całych dłoniach i prostych rączkach. Spróbuj poobserwować synka przez kilka najbliższych dni. Jeśli opisane przez Ciebie zachowania nie będą się zmieniać, to myślę, że warto skonsultować się ze swoim lekarzem. M.B.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje Pani za odpowiedź, Bartuś czasami bawi sie stópkami ale przewanie wtedy kiedy jest bez pampersa do buzi nie wklada ich co prawda ale to chyba wina tego ze jest troszke grubiutki... przy probie wsadzenia stopy do ust mu sie ulewa wiec moze to dlatego. Uspokoiła mnie Pani bo wlasnie te sprezynowanie mnie troche martwilo. Co do podnoszenia na raczkach jak lezy na brzuszku to jak najbardziej u nas to wystepuje. Martwiło mnie tylko to czeste prostowanie i zginanie nózek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...