Skocz do zawartości
Forum

4-latka, dziewczynka, co kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś pytał wcześniej o zabawki interaktywne. Są przeróżne wystarczy wpisać zapytanie w google i wyskakuje kilkadziesiąt odpowiedzi. Ja synkowi kupiłam co innego bo wszelkie piszczące i śpiewające zabawki mnie denerwują. Znalazłam ciekawą serię książeczek bambinoluk z zadaniami i klockami w zestawie. Klocki układają się w rozwiązania wiec dziecko samo wie czy dobrze rozwiązało konkretne zadanie. Myślę że więcej się przy tym nauczy niż przy tradycyjnych interaktywnych zabawkach.

Odnośnik do komentarza

Jejku, ale przy zabawie nie liczy się tylko nauka. Zabawa ma dawać przyjemność i radość. Wszystko jest w porządku jeśli zabawka przypadla dziecku do gustu, ale jeśli nie to nie narzucajmy swojej woli tylko spełniajmy marzenia naszych dzieci.

Odnośnik do komentarza

Madra wypowiedź, bardzo mi się podoba. Dzieci wiedzą czego chcą i czym się chcą bawić. my jesteśmy tylko po to żeby je prowadzić przez życie bez głupot. Zabawki to inna sprawa. Teraz jest doba elektroniki i takie są też zabawki. Dlatego nie stawiajmy się i dajmy dzieciom iść ich torem rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Gość malamisia19

Dziewczynki są często modnisiami wiec może jakiś fajny komplet? Ja ostatnio swojej córci szukalam spódniczkę góralską na przedstawienie i kupilam. Od tamtej pory chodziła by w niej codziennie. A do tego kupiłam jej jeszcze na ich stronie świetną koszulkę i torebkę do kompletu. Mała jest zachwycona i cały czas sie stroi ;)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, fajnym pomysłem są tekturowe zabawki :). Rok temu kupiłam swojej córce kartonowy domek w formacie XL. I muszę przyznać, że moja córka jest bardzo z niego zadowolona.
Po pierwsze, zabawka jest naprawdę sporych rozmiarów (może się w niej bawić nawet troje dzieci), po drugie, można ją ozdabiać tak, jak się chce, po trzecie, jest wytrzymała (składa się z 5 warstw tektury), a po czwarte, jest ekologiczna :).
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zamiast kupowania kolejnych zabawek ja zastanowiłabym się nad książką albo grą edukacyjną. Teraz rynek oferuje mnóstwo ciekawych i rozwijających dziecko gier czy książek. Jeżeli wcześniej dziewczynka nie miała książek to proponuję zacząć od zakupu książki z ulubioną postacią np. Księżniczką Zosią, ale wcześniej radzę przejrzeć ją czy nie zawiera treści nie odpowiednich dla dziecka w tym wieku. Kolorowe obrazki oraz ulubiona księżniczka z pewnością przyciągną uwagę dziewczynki, a wieczorem można jej czytać ją do snu. Jeśli decyzja zapadnie na zakup gry edukacyjnej to proszę pilnować czy dana gra jest adekwatna do wieku dziecka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Mnie taki pomysł z lalką bardzo się podoba. Nie mniej jednak dodałabym do niej jeszcze taki drobny, ale na pewno dla każdego dziecka w takim wieku bardzo atrakcyjny upominek. Mam tutaj na myśli list do Mikołaja [reklama usunięta] . Jest to bardzo ładny, spersonalizowany upominek, na którym znajduje się złota pieczęć i można w zasadzie dowolnie dobrać tekst. Jestem przekonana, że 4-letnia dziewczynka będzie zachwycona takim nietypowym prezentem.:)

Odnośnik do komentarza

A moze lepiej byłoby pójśc bardziej w kierunku czegoś oryginalniejszego niż lalka. Wydaje mi się, że świetnym prezentem byłby np. zestaw klocków Lego. Ostatnio widziałem, że w [reklama usunięta] mają całkiem spory wybór kolekcji dla dziewczynek - Elves, Friends, Princess Disney;) To fajny podarek, bo nie dość że służy rozrywce to jeszcze do tego rozwija ;)

Odnośnik do komentarza

Dla dzieci w tym wieku dobrym pomysłem jest zamówieni video od Św. Mikołaja, będzie to coś co dziecko zapamięta, bo Mikołaj zwraca się bezpośrednio do niego i nawet te dzieci co już nie wierzą to uwierzą:) [reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza
Gość karolka1125

Fajnym prezentem może być Magiczny Długopis 3D, który rozwija kreatywność dziecka. Ja zamówiłam dla swojego syna i myślę, że na pewno mu się spodoba. Świetny pomysł na prezent! A tutaj link: [reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza
Gość Karolcia321

Dla 4 latka można wybrać na prezent na przykład łóżko w kształcie samochodu, w tym wieku zmienia się często pierwsze łóżko na łóżko bez szczebelków można w ten sposób połączyć prezent z i tak czekającym nas zakupem, fajna może być taka lokomotywa [reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

a może jakieś ładne ubranko? Można zerknąć na taką spódniczkę [reklama usunięta] jak lubi się stroić myślę, że to zawsze trafiony prezent. do tego jakaś gra planszowa może, przynajmniej spędzicie razem czas.

Odnośnik do komentarza
Gość Dagmara40

Ja swojej córeczce zakupiłam własny basen z kulkami. Zrobiłam jej imitację basenu kulkowego, w których uwielbia się bawić po galeriach. Mała jest tym bardzo zachwycona i nie znudziła jej się jeszcze w tym zabawa (przeciwne do większości zabawek). Za basenik z kulkami zapłaciłam coś około 90 zł w sklepie [reklama usunięta]. Polecam zaglądnąć i przemyśleć mój pomysł, ponieważ dziecko będzie z pewnością zachwycone :)

Odnośnik do komentarza

A może Movi Mistrz Zabawy? Wprawdzie to robot więc na pierwszy rzut oka bardziej "chłopięcy" ale w kwestii możliwości zabaw jakie oferuje to w pełni uniwersalny. Mój 3 letni synek dostał właśnie na urodziny i jest zachwycony, ale moja 5 letnia córa chyba jeszcze bardziej :) Zabawka edukacyjna uczy podstaw jak alfabet czy liczenie czy kolory ale też uczy uwaznego słuchania bo zadaje dzieciom zagadki, no i zabawy ruchowe- dla mnie najfajniejsza opcja, Mozna przy nim tańczyć, bawić się, gonić, ćwiczyć, robot wydaje polecenia np podnieś wysoko ręce i machaj , zrób krok do przodu, ma fajne zabawy np w czerwone i zielone ( idź i stój) albo Movi mówi, zabawa w berka żeby dogonić robota i nacisnąć przycisk, bardzo fajny robot zachęcający do ruchu i fajnej zabawy. Ostatnio zrobił szał na urodzinach, nawet dorośli się bawili :)

Odnośnik do komentarza

Już w tym wieku można zorganizować spotkanie z robotami albo pokaz iluzji, spotkanie z psim zaprzęgiem np. [reklama usunięta]. To chyba dość ciekawe, niebanalne prezenty zamiast ciągle dawać lalki i lalki, a dzieciaki coraz wcześniej zaczynają uczyć się i to nawet programowania.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że najlepszą zabawką dla takiej małej dziewczynki jest lalka. Nie znam dziewczynki która na widok pięknej lalki barbie, nie skakałaby z zachwytu i nie wróciła rodzicom dziury w brzuchu o to, żeby jej taką kupili. Myślę, że jeśli poczytacie to łatwiej będzie Wam znaleźć korzystną ofertę i lalki w których Wasze córeczki się zakochają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...