Skocz do zawartości
Forum

4-latka, dziewczynka, co kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem mamą 4,5 letniej Gabi, i mam też problem z Mikołajem i Gwiazdką... również posiadam liczną kolekcję: kucyków, barbi (i barbi podobnych), evi (takie małe laleczki) z akcesoriami... itd w zeszłym roku Córa zazyczyła sobie baby born Lubi się nią bawić, więc jeśli myslisz o lalce bobasku to jedyne co moge doradzić z "autopsji" to kup bobasa dużego tzn w okolicach 50cm ponieważ można wtedy używać ubranek po dziecku - ubranaka np dla baby born kosztują nawet więcej niż ubranka dla dzieci:)
Moja córka lubi też gry planszowe, ksiązki
Może to pomoże
Pozdrawiam
.... Mikołajów:)

Odnośnik do komentarza

dużym zainteresowaniem naszej córki (obecnie 4,5 roku) cieszą się książki, układanki, puzzle, gry (m.in. zaintreresowało ją Sudoku dla dzieci), wszystko co plastyczne (ciastolina, masa samoutwardzalna, farby i paleta do nich, zestawy do robienia witraży lub odlewów gipsowych), polecam DVD np "Rodzina Pytalskich".
Zapraszam też do serwisu mamanazakupach.pl gdzie oprócz zabawek lub książek można znaleźć opinie o nich
edukacyjne Literatura dziecięca

Odnośnik do komentarza

Hej,
A nie wydaje Ci się, że kupno 28 kucyka i kolejnej, ale troszkę innej lali niczego nie zmieni i po chwili zachwytu nad nowym wzorem córa nadal nie będzie wiedziała co ze sobą zrobić?
U mnie w domu 4,5 letnia Zosia uwielbia Laleczki Granny
Laleczki edukacyjna gra Granna - Dziecko w Centrum
Potrafi prawie godzinę spędzić przy przebieraniu, robieniu szablonów i kolorowaniu, tworzeniu swoich własnych wzorów ubrań.
Królują u nas również (poza wspomnianymi przez Ann rzeczami plastycznymi) klocki Duplo - ale grunt to dużo klocków, z których można zbudować różne rzeczy równocześnie.
Jeśli dziewczyna lubi lale ... to poszłabym raczej w kierunku akcesorii ... łóżeczko, wózek ... jeśli to nie niemowlaki to może jakiś serwis, zeby się z lalami spotykać na przyjęciach? :)
U nas teraz faza fascynacji księżniczkami itp. zatem są puzzle ale z Królewnami :) Układanka logiczna .... z zamkiem :)
Mądry zamek - gra logiczna granna Nowość - Dziecko w Centrum
Korony, skrzydła i suknie balowe :) Na szczęście robione samodzielnie lub ze mną :)
i na koniec rzucam hasło Teatr ... mamy drewniany, mamy namiot w kształcie teatru, mamy pacynki ... ale i tak najczęściej rysuję na brystolu "szablon" który Zośka ozdabia, doczepiamy to do słomki (szybka "tyczka") i robimy teatrzyki.

Odnośnik do komentarza

Właśnie dlatego stworzyłam ten wątek aby nie kupować 28 kucyka:)
klocki Duplo moja córcia ma i faktycznie bawi się nimi więc byłby to dobry prezent. pisałam o lalce bobasie bo takiej lalki nie ma , mamy tylko barbie. dziekuję za linki zaraz popatrzę sobie, co jest tam ciekawego. Zastanawiałam się nad puzzlami, ale nie wiem jaka ilość elementów jest dla niej odpowiednia .

http://www.suwaczek.pl/cache/5500b1c391.png
http://www.suwaczek.pl/cache/be594c2311.png
http://www.suwaczek.pl/cache/963f5731ee.png

Odnośnik do komentarza

margaretka
niedługo moja córcia kończy 4 latka i nie wiem co mamy jej kupić , ten sam problem ma babcia.
Chodzi oto że córka ma całą kolekcję kucyków, (chyba ze 25 szt.)
Lalek Barbie ma chyba z 15, ma wózek dla lalki i tak się zastanawiam czy nie kupic jej np lalki bobasa. już sama nie wiem a może wy macie jakieś fajne pomysły??

Wow, 25 kucyków, 15 lalek barbie - szok.
Moje dzieci mają po 3 lalki, w tym po jednej Barbie i teraz na urodzinki dostaną jeszcze po jednej Barbie
Kucyki - 2 szt i jedno "coś ala Kucyk".
Moje dzieciaki mają kuchnię, sklep, pełno do tego akcesoria i bawią się świetnie gotują, sprzedają, robią urodzinki.
Uwielbiają rysować, malować, lepić, robimy różne plastyczne rzeczy razem
A przede wszystkim mają siebie i wymyślają sobie same zabawy, czasem coś im podpowiem, np ostatnio układamy książeczki i bawimy się w bibliotekę, wypożyczamy, czytamy i jest super

Odnośnik do komentarza

Ja jestem za lalkami które wyglądają zupełnie naturalnie, jak prawdziwe dzieci. Lalki bez żadnych gadżetów takich jak siusianie, mruganie, itp.Według mnie takie lalki z dodatkami to już przeżytek. Podobają mi się takie prawdziwe bobasy. Hiszpańska firma Berenguer takie produkuje, są prze urocze :) Córka na pewno byłaby zachwycona. Moja jest w siódmym niebie! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ja polecam Kapitan Nauka Moje magiczne figury - książeczkę do nauki rysowania figur na zmywalnych stronach - dziecko pisze takim ścieralnym mazakiem, żeby można było napisać kolejny raz. Moją siostrzenicę bardzo ta książeczka zajęła, zniknęła na dłuższy czas nad nią, aż mam ochotę jej kupić jeszcze z tej serii literki i liczby. Siostra ucieszyła się, że nie znowu zbędny bibelot, który zgubi się pomiędzy innymi różowymi zabawkami, a coś co faktycznie rozwija i ćwiczy rączkę.

Odnośnik do komentarza

Jak coś się pogubi to u nas bawimy się wtedy w poszukiwaczy skarbów.
Kto pierwszy znajdzie, ten pierwszy wybiera sobie nową zabawkę przy kolejnych zakupach - mało motywujące ale działa:)
a Co do zabawek, to ostatnio na fali układanki dla dzieci takie drewniane bardzo sprytne, zajmujące no i duże elementy staramy się wybierac, żeby tego poszukiwania skarbów było jak najmniej.

Kto tam nuci pod nosem? to ja, to ja:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...