Skocz do zawartości
Forum

Miejsca przyjazne mamusiom i całym rodzinom


madalenka

Rekomendowane odpowiedzi

Magdalena_S
Witam Wszystkich.

Szukałam wątku o miejscach NIEprzyjaznych kobietom z dzieckiem ale nie znalazłam więc pozwolę sobie napisać tutaj.

Chodzi o Super Komis nowych mebli w Zabrzu na ul. Hagera 12A...

Między moimi córeczkami jest 10 lat różnicy i powiem szczerze, że myślałam, że mentalność ludzi trochę się zmieniła, jednak byłam w błędzie.

Wczoraj wybraliśmy się z mężem do ww. miejsca i doznałam szoku gdyż zostaliśmy wyproszeni ze sklepu bo... byliśmy z wózkiem.

Komis ładnie jest rozbudowany, dobudowana antresola ale nie było dla nas problemem wnieść wózek na pięterko. Gdy zaczęliśmy oglądać to co nas interesuje nagle słyszymy krzyk na całe piętro "Czy Pan jest mądry ?" Mąż, który prowadził wózek, odwrócił się i stwierdził "Ja? tak", na to właściciel sklepu "Co Pan wyprawia, tu nie można wchodzić z wózkiem bo Pan meble poniszczy"

Oczywiście doszło do przepychanek słownych, Pan stwierdził, że wózek mamy wynieść ze sklepu i zostawić w aucie, na co ja mu, że nie mam auta, a on - "to proszę zostawić przed sklepem". Dodam, że sklep jest zlokalizowany na uboczu i podejrzewam, że po wyjściu ze sklepu raczej musiałabym udać się po nowy wózek bo naszego już by nie było. Zadałam Panu pytanie czy pokryje mi koszty kupna nowego wózka jeśli mi ten ukradną jak zostawię go przed sklepem, na co szanowny Pan Właściciel odparł, że to go nie interesuje. Pan dawał mi jeszcze przykłady, że on wie co wyprawiają Matki z dzieckiem w sklepach i za przykład dał mi przypadek dziecka, które połknęło Kreta w markecie... spojrzałam tylko na moje 9-cio miesięczne dziecko, zapięte w wózku, na niego i... parsknęłam śmiechem....

Ostatecznie stanęło na tym, że musieliśmy opuścić sklep, Pan wyszedł z nami, żeby pokazać nam, że wiszą zakazy wprowadzania wózków do sklepu - jeden na drzwiach wejściowych, przesuwanych, które były akurat otwarte na stałe i zakaz był zasłonięty innymi zakazami, czy naklejkami, a drugi był na ścianie bocznej schodów.... zastanawiam się, kto wnosząc wózek po schodach rozgląda się na boki, bo ja osobiście staram się patrzeć pod nogi.

Acha... na koniec dodam, że nie mogliśmy znieść wózka we dwoje po schodach ( dziecko w wózku oczywiście zapięte w szelki) bo dziecko nam wypadnie z wózka a poza tym możemy spaść w następstwie czego mąż musiał znosić wózek sam, co jest dość nie wygodne a ja musiałam wziąć córeczkę na ręce.... kiedy było większe niebezpieczeństwo... chyba możecie odpowiedzieć sobie same.

to chyba kwestia podejścia, byłam niedawno w jednym z oddziałów ing celem zmiany danych osobowych w ofe bo się wybierałam, wybierałam i wybrać nie mogłam, trafiłam tam więc ostatecznie z dziecięciem miesięcznym w wozie czterokolowym staaarego typu (ciężka i szeroka kolubryna) podczas ulewy. Do wejścia podjazd, przyznaję ale potem?
1. wąskie drzwi wejściowe, ledwo się wózek zmieścił;
2. z 6 stopni po wejściu - sporo miejsca, więc dałam radę;
3. tablica informacyjna - ofe na piętrze, co samo w sobie nie jest zbrodnią, choć na piętro prowadzą dłuuuugie, strome schody bez półpiętra;
4. brak portiera/pracownika ochrony/ informacji/ śladów windy, wjechałam więc do sali ogólnej do otwierania kont itp., zapytałam uśmiechniętego pana doradcę o sposób dostania się na górę inaczej niż schodami. grzecznie wyjaśniłam też o co chodzi;
5. wzruszenie ramion pana uśmiechniętego - windy brak;
6. "bo to musi pani przyjść z obstawą, żeby wejść" koniec cytatu, dalej uśmiech.
Niestety jakoś nie podzieliłam poczucia humoru tego pana. A mogę sobie wyobrazić kilka właściwszych reakcji. Np. przeprosiny za utrudnienia, wskazanie przyjaźniejszego oddziału... Klientów nie było wogóle akurat (taka pora dnia), więc w grę wchodziłoby nawet zostawienie wózka na dole i poczłapanie na górę z dziecięciem na rękach ale pan był zbyt zajęty no i te przepisy bhp... Do wyjścia skierowałam się po tych kilku stopniach odprowadzana uśmiechem doradcy z mocnym postanowieniem omijania tego pana jeśli nie całego oddziału...

http://s8.suwaczek.com/20111112580117.png
http://s7.suwaczek.com/200910184565.png
http://s8.suwaczek.com/201106134565.png

Odnośnik do komentarza

We Wrocławiu Cafe Inspiracje to więcej niż kawiarnia, to miejsce przyjazne rodzinom z małymi dziećmi:

Cafe Inspiracje - więcej niż kawiarnia

W wydzielonej części kawiarni zorganizowano bawialnię dla najmłodszych – ok. 40 m miękkiej wykładziny z zabawkami, grami, książeczkami.

Dla wygody gości lokal wyposażono w wysokie krzesełka do karmienia dzieci, w części dziecięcej zaś znajdują się niskie stoliki, krzesełka i wygodne ławy do siedzenia.Przy wejściu znajduje się podjazd dla wózków, a w środku miejsce na „zaparkowanie” kilku wózków.
Do dyspozycji mam pozostaje pokoik z przewijakiem i miejscem
do karmienia.

Cafe Inspiracje oferuje również możliwość opieki nad dziećmi (przyjmują zgłoszenia telefoniczne dzień wcześniej), organizują urodziny dla dzieci z animatorem, jak i rodzinne imprezy zorganizowane z cateringiem i animatorem (opcjonalnie).
Poza tym proponują warsztaty plastyczne i muzyczne dla najmłodszych i rodziców, poranki z książką – spotkania z Panią Literką, Angielski (m.in. pakiet rodzic + dziecko), Fotoinspiracje – sesje fotograficzne dla dzieci i dorosłych. Cafe Inspiracje prowadzi kalendarz zajęć cyklicznych.

http://www.suwaczek.pl/cache/a495630709.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9c495a9c11.png

Odnośnik do komentarza

Polecam Klub Mam na Ursynowie (Warszawa). Zajęcia są bezpłatne!! A już od marca:
06-03-2012 - zabawy zorganizowane dla dzieci w wieku 6 m-cy-3 lata
13-03-2012- Klub Mama i Doula -to cykl warsztatów dla kobiet w ciąży pozwalających oswoić poród
27-03-2012- couching rodzicielski
więcej informacji: www.klub-mam.pl

Odnośnik do komentarza

byłam w ten weekend z dziećmi na Targach Meblowych w Dobrodzieniu, mimo tego, że atrakcje były świetne i moje dzieciaki w sumie się nie nudziły to nie było za dużo innych dzieciaczków - wybieram się tam również w ten weekend 1-2 września, bo są organizowane świetne warsztaty plastyczne oraz zajęcia sportowe i taneczne, a moje córeczki uwielbiają tańczyć :)
dlatego zachęcam również :tenis: do skorzystania z tego typu wyjścia z dziećmi :)

Odnośnik do komentarza

~matala6
We Wrocławiu Cafe Inspiracje to więcej niż kawiarnia, to miejsce przyjazne rodzinom z małymi dziećmi:

Cafe Inspiracje - więcej niż kawiarnia

W wydzielonej części kawiarni zorganizowano bawialnię dla najmłodszych – ok. 40 m miękkiej wykładziny z zabawkami, grami, książeczkami.

Dla wygody gości lokal wyposażono w wysokie krzesełka do karmienia dzieci, w części dziecięcej zaś znajdują się niskie stoliki, krzesełka i wygodne ławy do siedzenia.Przy wejściu znajduje się podjazd dla wózków, a w środku miejsce na „zaparkowanie” kilku wózków.
Do dyspozycji mam pozostaje pokoik z przewijakiem i miejscem
do karmienia.

Cafe Inspiracje oferuje również możliwość opieki nad dziećmi (przyjmują zgłoszenia telefoniczne dzień wcześniej), organizują urodziny dla dzieci z animatorem, jak i rodzinne imprezy zorganizowane z cateringiem i animatorem (opcjonalnie).
Poza tym proponują warsztaty plastyczne i muzyczne dla najmłodszych i rodziców, poranki z książką – spotkania z Panią Literką, Angielski (m.in. pakiet rodzic + dziecko), Fotoinspiracje – sesje fotograficzne dla dzieci i dorosłych. Cafe Inspiracje prowadzi kalendarz zajęć cyklicznych.

ta oferta brzmi naprawdę fajnie, duzo teraz dzieje się dla dzieciaków

Odnośnik do komentarza

A ja ostatnio natknęłam się w Lublinie na restaurację przy MOSIRze "Siedem życzeń". W rogu jest zagrodzone takim ładnym płotkiem miejsce, w którym dzieci moga znaleźć różne zabawki. jest kolorowy domek, mnóstwo klocków i w ogóle. Dorosły w tym czasie, kiedy dziecko się bawi może wypić kawę, herbatę, zjeść coś. Dla dziecka też można zamówić coś do jedzenia lub picia. fajna sprawa.

http://fajnamama.pl/suwaczki/113th86.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/94iwl9o.png

Odnośnik do komentarza

Chętnie z całą rodzina wybieram się do restauracji IL sole w Warszawie, w każdy weekend mają rabat 25% na cale menu, wystarczy hasło "mama nie gotuje w weekend" do tego kącik zabaw dla dzieci, gdzie jest stoliczek, krzesełka, zabawki, kolorowanki, czasem malowanie buziek.
Super pomysł, polecam mamom które nie maja ochoty na weekendowe gotowanie i które nie maja pomysłu gdzie się wybrać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...