Skocz do zawartości
Forum

Odstawienie od piersi 7-miesiecznego malucha


Rekomendowane odpowiedzi

irenka28a
KATARZYNKA78
i widzisz po co było się stresować:):) wszystko dobre co się dobrze konczy powodzenia:)

jestem mamą 7 miesięcznego Kacperka,chciałabym odstawić go od piersi bo strasznie mnie gryzie.Mały nie chce za bardzo jeść z butelki mam nawet butle z tomi tipe i nic.Dostaje deserki kaszki,ale musi jednak dopchać cycusiem:)Piersi mam tak pogryzione że najdelikatniejszy dotyk mnie drażni.Proszę o jakąś porade

Witam!
Spróbuj podawać butelkę z mleczkiem jak jest naprawdę bardzo głodny. Lub też wypróbuj najpierw butelkę na spacerku, np. z soczkiem. Musisz jednak wiedzieć, że pomimo dobrych butelek z dobrymi smoczkami bardzo często niemowlaki uczą się ssania z butelki długo, nawet ponad miesiąc. Trzeba być cierpliwym i konsekwentnym:)

Odnośnik do komentarza

irenka28a
KATARZYNKA78
i widzisz po co było się stresować:):) wszystko dobre co się dobrze konczy powodzenia:)

jestem mamą 7 miesięcznego Kacperka,chciałabym odstawić go od piersi bo strasznie mnie gryzie.Mały nie chce za bardzo jeść z butelki mam nawet butle z tomi tipe i nic.Dostaje deserki kaszki,ale musi jednak dopchać cycusiem:)Piersi mam tak pogryzione że najdelikatniejszy dotyk mnie drażni.Proszę o jakąś porade

Kochana odstawianie od piersi nie bywa szybkie i bezbolesne. Warto stopniowo uczyć dziecko korzystania z butelki, przynajmniej jeden napój lub posiłek. Potem, stopniowo, gdy dziecko uczymy jeść innych rzeczy, pierś pozostaje do zasypiania. Istnieje wiele wariantów, ale wszystko zależne jest od tego czy mama jest na to gotowa. Zacytuję za moją koleżanką - "odstawienie powinno być jednorazowe, bo wiem, że nie chcę by dziecko doświadczało tych trudnych dla niego emocji kilkakrotnie, gdybym miała się złamać i po kilku dniach znowu dać mu pierś".
Posłuchaj naszej pani ekspert. Będzie dobrze!!! Trzymam kciuki

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...