Skocz do zawartości
Forum

analiza moczu 7 miesieczniaka


Rekomendowane odpowiedzi

witam.
Mam ogromną prośbę o analizę mcozu mojego synka.dziecko nie chce jesc już tak jak wczesniej,mniej przybiera,trwa to już około 3 tygodni.Wizyte u pediatry mamy po 20 listopada.Zrobiłam wiec mu badanie moczu i zastanawiam sie czy jest powód abym udała się szybciej do lekarza.martwią mnie bakterie i pH,czy to przyczyna oslabienia apetytu?
z góry dzięuję za odpowiedź.
wyniki krwi sa w porzadku.
barwa-jasnożółta
krwinki białe-2-4 w.p.w
pojedyncze pasma śluzu
liczne fosforany bezpostaciowe,pojedyncze bakterie
reszta jest z automatu
BLD neg.neg Ery/uL
UBG norm.norm mg/dL
BIL neg.neg
PRO neg.neg
NIT neg. neg.
KET neg. neg.
ASC 1+ 1+
GLU neg. neg. mg/dL
pH 8 8
SG 1.000 1.000
Leu neg. neg. Luu/uL

Odnośnik do komentarza

Witam.
"Moczyk" jest w porządku, tzn wyniki jego analizy są w normie poza pH i fosforanami. Pojedyncze bakterie i leukocyty w moczu to nic. Można małemu podawać preparaty żurawinowe które zakwaszają mocz i są bakteriostatyczne. wytrącanie się fosforanów występuje przy zasadowym moczu. Może państwo macie, twardą wodę i stąd fosforany w moczu najlepiej używać by było filtrowanej wody.
Pozdrawiam
Artur

Odnośnik do komentarza

Na początek może być nawet kisiel żurawinowy. Żywiec zdrój też nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę należało by poszukać wody nisko zmineralizowanej np kuracjusz beskidzki, gorczańska ale to i to koszty może lepiej filtr? Faktycznie w moich rejonach też jest problem z twardą wodą i kamieniami w nerkach nawet u 5 -cio latków.
Pozdrawiam
Artur

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...