Skocz do zawartości
Forum

***Wyniki konkursu*** "Ulubiona bajka"


Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

I miejsce: Pacynkę Berta z Ulicy Sezamkowej

golcia20

Poko i jego przyjaciele...
Moja córeczka najbardziej lubi Poko i przyjaciół jego,
Poko jest kompanem do zabawy! Wspaniałym kolegą!
Uczy ją, że, gdy tylko użyje wyobraźni swojej
To może wyruszyć na świata podboje!
Może zbadać dno oceanu,
Albo poczuć ciepło lawy z wulkanu!
Może spełniać swoje marzenia,
Gdy tylko zechce rzeczywistość może zmieniać!
Teatrzyk wraz z przyjaciółmi tak pięknie wymyślony,
Nie może być inaczej... Każdy brzdąc jest zachwycony!
A gdy Poko robi swoje czary-mary,
U nas w domu już gramy mu za to fanfary
Kochany Minus... on zawsze ją rozśmiesza,
Gdy ciągle w życiu Poko musi coś namieszać
Gdy łapki mu się rozjeżdżają i na brzuszku swym ląduje,
A nad głową tysiące mu gwiazdek wiruje.
Moja mała śmieje się, wtedy, aż przestać nie może
Ona Poko, by chciała o każdej dnia porze
Taką jak ma Poko- Małpkę Psotkę,
Ona również chciała jako swą maskotkę.
Lecz, gdy Mamie nie udało się takiej znaleźć była wprost nie pocieszona,
Aż szkoda mi maluszka taka była zmartwiona...
Uśmiechnęła się dopiero, że Mikołaj jej przyniesie Rybkę lub Berta- tak jej obiecałam
I z przyjacielem swym nowym będzie, wtedy zasypiała :)


Plecaczek Mini Mini dla:

DAnna, omnik, gazik, meren_ree , fantazja23, gaja30

Rybka Mini Mini:

Jarekg1976, - _milka_, bannau4, blizniaki06

Parasolka Mini Mini:

malangr, kasiamat

Płyty:

tomusiek, zanetaj

GRATULUJEMY
nagrody wyślemy w przyszłym tygodniu
nie zmieściły się wszystkie wygrane opisy, będe je sukcesywnie wstawiała na forum, przeczytacie
Teraz jest tylko opis za I miejsce

Odnośnik do komentarza

Drugie miejsce Plecaczek MiniMini
DAnna

Strasznie lubię Martę psa
i Helenkę, i Kubusia
śledzę losy ich co dnia
ze mną tata i mamusia.

Czemu ich tak bardzo lubię?
Mam rodzinkę taką samą!
Z młodszym bratem, tatą, mamą,
mamy też wielkiego psa!

Lecz niestety, u nas w Łodzi
zupy literkowej nie ma
więc mój Apacz wyje, prosi
lecz nie mówi... tylko szczeka!

Chciałabym choćby na chwilę
porozmawiać z moim psiakiem
w co się lubi ze mną bawić
czy... go głaskać na kanapie?

Apacz przypomina Martę
miłą, sprytną i odważną,
gadatliwą i ciekawską,
także mądrą i rozważną.

Choć to nigdy się nie zdarzy,
że mój Apacz powie słowo,
dzięki Marcie sobie marzę,
jak to byłoby wesoło..."
...
Ala, lat 5 i pół
...
Teraz Ala sobie śpi
i to Marty jest zasługa,
że ma kolorowe sny.
Apacz... okiem do nas mruga!

Miejsce trzecie plecaczek mini mini

omnik

Dziewczynko, chłopczyku!
Pies Clifford przygód ma bez liku.
Gdy na ekranie w MINIMINI się pojawia,
Mojego synka zawsze bardzo rozbawia.
Jest czerwony jak ferrari, mądry jak sowa,
pomysłów ma tyle, że boli aż głowa.
Wszystkim zawsze spieszy na ratunek,
do każdego ma wielki szacunek.
Z nim miłych chwil przeżywamy wiele,
bo wszystkie psiaki to najlepsi przyjaciele.
Clifford zrozumie i wysłucha,
a gdy komuś źle to czule poszepcze do ucha.
Gdy trzeba przytuli, pocieszy,
a Twa mała buźka znów się ucieszy.
Clifford to przyjaciel prawdziwy
i jak to u psiaków bywa niezwykle wierny, troskliwy.
Nie brak mu też super odwagi,
swoim najbliższym zawsze poświęca dużo uwagi.
Wieczorem przepędzi spod łóżka strachy i duchy,
aby dobrze się spało poprawi poduchy.
Gdy nie możesz zasnąć i jest Ci źle,
Clifford moc całusów na dobranoc śle.
A już rano, po śniadaniu,
on uśmiecha się z ekranu
i przenosi Cię w swój świat,
bo dla Ciebie jest jak brat.
Clifford to także pies światowy,
zawsze do wyprawy gotowy.
Podróżuje dookoła świata,
jeździ pociągiem i samolotem lata.
Chętnie pływa statkiem i śmiga skuterem,
na wyprawę do lasu zabierze Cię rowerem.
Niczego się nigdy nie lęka,
wyprawa do dżungli to dla niego nie udręka.
Clifford jest miły, grzeczny i wesoły,
chętnie by poszedł z Tobą nawet do szkoły.
Lecz on ma jeszcze pewną sprawę do wykonania
i bardzo pilnie rozlicza się ze swego zadania.
I powiem Wam, nie w żadnym sekrecie,
bo o tym już wszyscy dobrze wiecie,
że Clifford w MINIMINI się pojawia
i wiele radości wszystkim dzieciom sprawia!

Miejsce czwarte plecak mini mini
gazik

Gdy nasz synek płacze, kwili
nie czekamy ani chwili,
gdy Michałek jest w potrzebie
włączam ,,Dom na wielkim drzewie''.
Śpioch leniwiec - ten się stara
i odpędza smutki zaraz.
W jego domku deszcz nie pada
Z wielu pięter on się składa.
Zuza z Kubą - małpki małe
Zawsze uśmiechnięte całe
Już Michałek zaczął jeść
bo tu skacze żabka Grześ.

Odnośnik do komentarza

Miejsce piąte plecak mini mini
meren_ree

Jestem Anka – młoda matka
Matka Danielka – super synalka
MiniMini stacja czas nam umila
Od rana do wieczora – to wybór Daniela
Ulubionych bajek jest tu bez liku –
Spróbuję je wyliczyć i przedstawić tu:
Daniel w swoim krótkim życiu
Pokochał kilka postaci miłych mu
Mały Danielek z ochotą witał Tomka i Przyjaciół Sympatyczny pociąg wzrok synka przykuł Później nadeszła era super-bohatera Strażaka Sama – wzór dla Daniela Swoją chwilę miał też czerwony stworek Nazywa się SamSam – dla mnie mały potworek Były tez chwile wzruszenia do łez Gdy na ekranie witał mały czarny Kret Krecik, Reksio, Bolek i Lolek Po te bajki też z chęcią sięga Danielek Śledzi ich losy z dużą sympatią Postaci te też budzą radość mą Teraz już Daniel to przedszkolak duży Złe wzory bajkowe przynosi ze szkolnej podróży Power Rangers i inne tego typu bzdury Rujnują mu obraz dobrej lektury Ale Rybka szybko z pomocą przychodzi Złe zapędy syna bardzo szybko chłodzi Niedźwiedź z domku niebieskiego Niedawno został przyjacielem jego Jednak szaleńcze pomysły Berta i Erniego Teraz największą uciechą są jego Do wygłupów dwóch „wariatów”
Włącza się Daniel krzycząc – dalej znów!!
Bawmy się Sezamku, Bawmy się………
Słychać w domu dziecka śmiech
Na pytanie pani – gdzie mieszkasz synku
Daniel krzyczy – na ulicy Sezamka
W dużym niebieskim domku
Ernie, Bert, Pysia i Grover
To klan przyjaciół synka, game over
Świat mego synka tkwi teraz
W zabawnych pacynkach
Kolorowe futrzaki budzą jego zachwyt
Nawet mamie podoba się ten MiniMini chwyt Śmieszne pacynek zabawy i wyliczanki Wywołują śmiech Daniela i jego mamy Anki W wielkim skupieniu wzrok nasz tkwi W podróżach pacynek na MiniMini Świat Sezamka na wyżej wymienionej stacji To najlepszy wybór mego synka, uwierz mi…

Miejsce szóste plecak mini mini

fantazja23

Córcia najbardziej lubi bajkę "Bawmy się Sezamku",więc wstaje już na nóżki o poranku.
Bo Ernie z Bertem zadziwiają, zawsze jakąś ciekawostkę mają.
Oni umieją rozśmieszyć, kiedy trzeba to pocieszyć.
Z nimi zawsze jest zabawa, czy jest słonko, czy deszcz pada.
A,Be,Ce,De,E,Ef,Gie...dzięki Sezamkom Natalka to wie.
Niebieskiego Grovera wyjątkowo polubiła,
z nim od razu się zaprzyjaźniła.
Kochane Potworki rad dają wiele,
z nich są Natalki przyjaciele!

Miejsce siódme plecaczek Mini Mini

gaja30

Strażak Sam kontra mama (10:0)

Mój trzyletni synek jest wielkim fanem Strażaka Sama. Na tyle, że Sam z nami zamieszkał. Bo Julek zaczyna dzień z dzielnym strażakiem, i razem z nim go kończy:) W naszym domu na Sama można natknąć się właściwie
wszędzie: w pokoju synka wizerunek pana w kasku wyziera z każdego kąta, z co drugiego obrazka na ścianie i z co piątej okładki książeczki. Julek ma go nawet na kapciach i majtkach, nie wspominając o pościeli. Sam łypie na mnie okiem z drzwi lodówki, podgląda mnie z kubka w łazience, i posyła mi zabójczy uśmiech, gdy pochylam się nad talerzem pomidorowej.
Bo od czasu tej wielkiej fascynacji jemy przeważnie strażackie
(czerwone) zupy:) Zapytałam Julka, dlaczego tak bardzo podobają mu się przygody Strażaka Sama.
„Bo Strażak Sam ma sikawkę, a ty, mamo, nie. I jeździ wozem, a ty się boisz nawet małym autem. Sam ratuje Rózię i Trevora, i się nikogo nie lęka – a ty wczoraj uciekłaś przed pająkiem (śmiech). No i gasi ogień u pani Belli, co robi pizzę. Mamo, kiedy zrobisz pizzę?” - i pobiegł po swój kask i strażacki toporek...
Tak, Wasz konkurs uświadomił mi, że przegrywam ze Strażakiem Samem na całej linii. No i muszę nauczyć się robić pizzę, żebym chociaż pani Belli dorównała....

Miejsce ósme rybka mini mini

Jarekg1976

Od moich najmłodszych lat fascynowały mnie Muminki , na "Muminkach" uczyłem się sztuki czytania :) (o Muminkach była pierwsza książka, jaką przetrawiłem jako kilkuletni chłopiec, o Muminkach była moja pierwsza ulubiona bajka. Podoba mi się w nich najbardziej to, że nie unikają trudnych tematów, nie upiększają świata jak większość "książeczek dla dzieci czy bajek”. Kocham też "Muminki" za mnóstwo oryginalnych charakterów i postaci, w których można odkryć siebie, swoją rodzinę i znajomych. Uwielbiam Muminki za ich beztroskę, otwartość, tolerancję, za to, że zawsze trzymają się razem, za to, że nawet najtrudniejsze chwile nie powstrzymają ich od tego aby zapłonęło ognisko na którym można zrobić pyszne naleśniki, za to, że tak kochają życie. Można tak wyliczać bez końca. Taki jestem ja.
A dziś, gdy zasiadam przed telewizorem z moimi małymi szkrabami, dwuletnią córcią Bianką, na którą patrzę jak na małą MI oraz trzy letnim synkiem Olivierem moim małym Muminkiem i włączamy kanał Minimini na, którym są właśnie Muminki, czuję sentyment. Cieszę, się, że podoba im się ta bajka najbardziej, cieszę się, że przez muminkowe pouczające historie będą mogły się dużo nauczyć. Mam nadzieję, że choć są jeszcze mali pokochają Muminki tak jak ja. Dlaczego podoba im się ta bajka najbardziej, nie wiem, po prostu ją uwielbiają, ale mam nadzieję, że z tych samych powodów co mi. I że zasiądą kiedyś przed telewizorem ze swoimi dziećmi i będą mogły napisać taką samą historię.

Miejsce dziewiąte rybka mini mini

_milka_

Peppa to naprawdę zabawna świnka, wesoła i prze sympatyczna. Uczy, że nie warto byc samolubnym i niemiłym. Bajka ta nie trwa długo, więc się nie zdąży nigdy zanudzić. Bajki trwające z 20 minut nie są tak interesujące, bo po upływie 10-15 minut dzieci zajmują się czymś innym. Misia często bawi się z przyjaciółmi w przedszkolu w przygody Świnki Peppy, ponieważ bajka ma wiele postaci, które dzieci chcą naśladować.

Jest sobotni poranek. Michalina rozkłada talerze, strasznie hałasuje, ale uwielbia to robic. Zaraz śniadanie. Nie wstał tylko tata.
- Michaśka pójdziesz obudzić tatę?- pytam
- Taaak- odpowiada z uśmiechem na twarzy
Michasia człapie nóżkami ale nagle kroki cichną, nie słychać też " tata wstawaj!" Ruszam się z krzesło, bo cóż mogło się takiego stac? Zaglądam do sypialni, Miśki nie ma, więc sprawdzam w jej pokoju, który jest blisko. Nic nie słychać prócz śmiechu.
- Z czego się śmiejesz ?- pytam widząc Michalinkę
- Peppa jest taka zabawna- odpowiada.
Nie obudziła taty chociaż bardzo lubi krzyczeć mu nad uchem i ściągac kołdrę. Woli obejrzeć swoją ulubienice, ponieważ dostarcza ona jej frajdę o wiele większą.
Ostatnio wracaliśmy samochodem od jej kuzynki, byliśmy już blisko domu, Michalinka się zdrzemnęła(nie mogła zasnąć w nocy i bardzo wcześnie wstała). Było po 11 rano. Obudziła się na światłach przy rynku.
- Czy zdąrzymy na Peppę ? -spytała zaspana
- Oczywiście- zapewniłam
- To dobrze- i spokojna o ulubienicę powędrowała do krainy snów jeszcze na kilka chwil.

Odnośnik do komentarza

Miejsce dziesiąte rybka mini mini

bannau4


Niewątpliwie najchętniej oglądanymi bajkami na MiniMini przez moją córkę są króciutkie historyki „Niezwykłe przygody Berta i Erniego”. Już jako dwulatka moja pociecha zaciekawiona była kolorowym światem pary przyjaciół. Oczywiście zrobiliśmy bardzo ważny dla niej zakup – żółtą kaczuszkę, która przez pewien czas razem z nią oglądała przygody Berta i Erniego. Teraz jako czteroletnia dziewczynka czeka na kolejne przygody swoich ulubionych bohaterów, którzy czasami mają strasznie zwariowane pomysły (zdarza się, że córka próbuje je realizować w domu). Jednak dla nas rodziców to super uczucie kiedy słyszymy chichot przy oglądaniu tej bajki lub jak widzimy uśmiech na twarzy od ucha do ucha. Czasami zdarza się nam również pośmiać razem z nią. W zabawny sposób dwa stworki próbują dzieciom opowiedzieć o otaczającym świecie. Swoje przygody przeżywają w różnych ciekawych i interesujących miejscach, do których nasza mała pociecha często przenosi się w wyobraźni (naśladuje wymyślając różne zabawy). Zdarza się, że coś nam namaluje – i wtedy zgaduj zgadula co robili Bert i Ernie. Prawe po każdym odcinku Natalka zadaje jakieś pytania dotyczące danej historyjki, gdyż jest ciekawa po co Bert i Ernie tam byli, kogo spotkali lub gdzie to jest? Chętnie odpowiadamy na takie pytania, gdyż sami przypominamy sobie jak to dobrze jest poznawać świat A na pytanie dlaczego najlepiej lubisz bajkę o Erniem i Bercie? – Natalka odpowiada: „bo po prostu mają fajne przygody’.

Miejsce 11 rybka mini mini

blizniaki06

Jam mama bliźniaków,
miluczkich chłopaków, acz i rozrabiaków.
Imiona ich to Borys i Igor,
a cechą nadrzędną: żywotność i wigor.
Jedynie gdy włączę MiniMini kanał
(i wierzcie, że to nie wazelina, ni banał), mam spokoju chwilę i mogę odetchnąć, obowiązki domowe do przodu nieco popchnąć.
Borys uwielbia Pamiętnik Plastusiowy,
do prac technicznych zawsze jest chętny i gotowy.
Gdy na ekranie Plastuś króluje,
na synka twarzy szczera radość się maluje.
A później wspólnie z nożyczkami się bratamy i szalone figury z radością wycinamy.
I nam przyjaciółmi gumka czy farby,
a nasza codzienność nosi magiczne barwy.
A gdy z plasteliny figurki ugniatamy,
o Bożym świecie zapominamy.
Nauczył nas tego Plastuś, wesoły kolega, kto choć raz oglądał - czai o co biega ;)
Za to Igor, syn mój drugi,
najmocniej Grovera Globtrotera lubi.
Miłośnikiem jest jego wędrówek i przygód, jak i on, wcale nie szuka w życiu wygód.
Napędza go włóczęga, uwielbia podróże,
nie straszne mu wichury, śnieżyce czy burze.
Dusz Włóczykija drzemie w nim głęboko
(i tu do Muminków puścić trzeba oko).
Grover otwiera przed nim zakątki nieznane, a on obiecuje kiedyś zabrać tam mamę.
Mam nadzieję, że pragnienia ziszczą się owe, póki co - w chmurach oboje trzymamy głowę.

W piórniku przycupnął Plastuś, Grover mąci oceaniczną wodę, czy te postaci zapewnią synkom nagrodę?

Miejsce 12 parasolka mini mini

malangr


Nazywam sie Anna Grabowska i jestem mamą 4 letniej Aleksandry.
Ulubioną bajką mojej Oleńki jest bajka pt. "Marta mówi"
Oleńka uwielbia oglądać tą bajkę ponieważ kocha zwierzęta,a najbardziej psy.
Razem z Oleńką postanowiłyśmy uzasadnić wybór tej bajki krótkim wierszykiem-rymowanką,którą wspólnie wymyśliłyśmy;

"Od Marty żartów boli mnie brzuszek,
cały dzień czekam, by siąść wśród poduszek i włączyć TV o 19.30 i czekać niecierpliwie aż Marta-pies odezwie się do mnie żartobliwie Marta zamiast szczekać mówi piękne słowa po zjedzeniu zupy jest uśmiechnieta i gotowa, by szaleć z przyjaciółmi od rana do wieczora, robić psoty,figle i mówić aż wszystkich w koło rozboli głowa Potem długo odpoczywa by mieć dużo siły znowu mnie przenieść do swojej krainy Marta dużo mnie nauczyła,jak dobrze postępować i jak w różnych sytuacjach powinnam się zachować Zatem dziękuję Marcie za uśmiech na mej twarz, który co wieczór mi się darzy, a o którym inni moga tylko marzyć".

Miejsce 13 parasolka mini mini

kasiamat



"Zaczarowany ołówek"
Moja córeczka to żywe srebro, wszędzie jej pełno. Od samego rana biega, skacze, śpiewa, prowadzi ożywione dyskusje z misiami, robi lalkom przyjęcia, buduje zamki z klocków... Zawsze gdzieś w tle leci Mini Mini, ale większość bajek nie przyciąga uwagi Julki. Jest jednak kilka wyjątków. Należy do nich "Zaczarowany ołówek". Gdy z głośników zaczyna płynąć charakterystyczna melodia, a na ekranie pojawia się mały jasnowłosy chłopczyk ze swoim psem, w domu nagle zapada niezwykła cisza. Julka siada na ulubionej pufie i z szeroko otwartymi oczami śledzi losy swojego bajkowego przyjaciela. Mam wrażenie, że cały świat nagle przestaje dla niej istnieć. Razem z chłopcem przeżywa wszystkie jego przygody. Podczas odcinków, które już widziała, stara się ze wszystkich sił pomóc przyjacielowi i czasem głośno krzyczy: ""Piotrusiu, narysuj klatkę, bo te lwy wszystkich zjedzą!" albo "Przydałaby się drabina!".
Dorośli często nie rozumieją, dlaczego akurat ta, a nie inna bajka, przyciąga uwagę dziecka. W przypadku "Zaczarowanego ołówka" wybór Julki jest dla mnie całkowicie zrozumiały. Chyba każdy chciałby znać krasnoludka, który w trudnych chwilach zjawiałby się z magicznym narzędziem, dzięki któremu można wyczarować wszystko, co jest potrzebne, by rozwiązać problem. Do tego trzeba jednak mieć jeszcze niezwykłą fantazję, wyobraźnię, talent. I myślę, że to właśnie tak pociąga Julkę w małym jasnowłosym chłopczyku z bajki "Zaczarowany ołówek".



Miejsce 14 Płyta mini mini
tomusiek

Tomuś uwielbia Poko i przyjeciele
Wprost za tą bajeczką szaleje!
Przygląda się temu co robi Poko
I uważa, że jest spoko!
Razem odkrywają wiele nowych rzeczy
I nikt temu nie zaprzeczy
W MINIMINI to najlepsza bajka!
Tak samo twierdzi jego koleżanka Majka!
Poleca bajeczkę każdemu,
i małemu i większemu!

Miejsce 15 płyta mini mini

zanetaj


Ulubiona bajka to Świnka Peppa
Moja Oliwia , córeczka kochana ogląda świnkę Peppe od samego rana.
Miłość do rodziny świnek zaczęła się w dniu jej drugich urodzinek .
Gdy na ospę zachorowała to odcinek - jest źle - dzień cały oglądała
w tym odcinku Peppe dobrze rozumiała bo też pełno kropek na ciele miała.
Gdy tylko deszczu troche napada , ubiera kalosze i do wody wpada.
Naśladuje Peppe na każdym kroku , bo świnka ta ma w sobie pełno uroku.
A gdy ją ktoś pyta co chce dostać w prezencie -jojo takie jak świnka Peppa-odpowiada zawzięcie/
I my rodzice tą świnkę kochamy bo daje tyle radości naszym pociechą kochanym. :)



Odnośnik do komentarza

Dziękuję gorąco! Muszę przyznać, iż od trzech lat biorę udział w konkursach MiniMini, i nigdy jeszcze nie udało mi się tam nic wygrać. Widać - Parenting to niezwykle szczęśliwe miejsce! Chłopcy na pewno ogromnie ucieszą się, bo są wielkimi miłośnikami kanału MiniMini, nadawanych na nim bajek, a i z wieloma postaciami utożsamiają się ;) Dziękuję raz jeszcze: w imieniu swoim i moich synów. Cmok :***
No i serdeczne gratulacje dla pozostałych Zwyciężczyń, tudzież Zwycięzców.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...