Skocz do zawartości
Forum

Lipiec 2010


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

fantastyczna pogoda;) zimno jak nie wiem ale ja tam lubie tak;) snieg i mroz-uwielbiam-no oprocz sliskich drog;)
zosia kocha snieg, sanki i wszystko co biale. dzis spedzilysmy ze 2 godziny na dworze, troche na sakach troche spacerkiem ale zosik zachwycona;)
jesli chodzi o mikolaja to najbardziej podobala jej sie paczka z cukierkami od babci;/ lego ok, dla mnie super klocki (choc nadal uwazam ze sa za drobie), zosia bawi sienimi ladnie, choc nadal woli te duze;) na swieta dostanie od nas druga paczke to napewno bedzie jej lepiej. noi bardzo zajela sie ostatnio ciastolina wiec musze kupic jej jeszcze jakas na gwiazdke.

tyle co u nas, poczytam troche i popisze pozniej bo smaze rybke;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1ris7k5h2m.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73obuyhz93.png

Odnośnik do komentarza

Hej,

Ja mam w koncu męża w domku pełną parą :) Dziś był z Leosiem na socatots, na badaniu stóp i na zakupach. Ja rano wyszłam z dziećmi na spacerek, ale zimno - Leoś pozjeżdżał ze 3 razy z górki i miał dość, poszliśmy jeszcze na spacerek wokół stawu, ale pod koniec okrążenia Leoś chciał już do domku. Lenkę niosłam w chuście i też jej zimno przeszkadzało. Mam ciepłolubne dzieci ;)

Zasypianie Leonkowi odpuściłam. Myślę, ze nie jest jeszcze na to gotowy... Wydaje mi się że emocjonalnie bardzo to odczuwał. W sumie od 4 dni nie śpi znów w dzień :/

agatcha - a Wy kupiliście to zwykłe lego? Myślałam, ze duplo! No to Zosia i tak świetnie sobie radzi! U nas ciastolina poszła w odstawkę póki co.

limonia
- no masz, jeszcze wiecej pracy! Mam nadzieję, ze choć idzie za tym satysfakcja lub pieniadze :) Tak się cieszę, ze tak się z rodzinką adrii zbliżyliście!

3nik - współczuję Kochana! Tak mi przykro... Ten rok faktycznie pełen pożegnań :( Trzymaj się Kochana...

aśku - super, że prezenty trafione :) A tak myślałam - może Ptych przez brak drzemek taki nerwowy się zrobił? Jak Leo nie ma drzemki to też dużo gorzej się zachowuje.
U nas z prezentami tak sobie - w sumie 3:1 ;) Puzzle niebardzo trafione - Leoś średnio zainteresowany, mimo, ze kupiłam najprostsze - 2-elementowe. Kolejny prezent - nawlekanka (koraliki do nawlekania) - Leoś nie bardzo sobie radzi i się stresuje. Natomiast książeczka (Kicia Kocia) trafiona - przeczytana już z 6 razy. Mam nadzieję, ze w święta pójdzie mi lepiej ;)

adria
- ja nie pomogę, Leoś praktycznie nie pije mleka... Myślę, ze u Julci może bardziej właśnie o to ssanie chodzi a nie o mleko?
Jak saneczki?
A co do odmian to u nas to samo: dostanęłaś, obciem (obetnę), weźmiełeś, usiądziłem itp :) Mnie to niezmiernie rozczula :)

Miłego wieczoru i niedzieli :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqghmekeuw0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn1548dfts7t.png

http://s2.pierwszezabki.pl/036/036180990.png?1651

Odnośnik do komentarza

witajcie ponownie

zosia niedawno zasnela, mimo ze pochasala na dworze i nie spala w dzien;/ i ja zaraz sie klade bo jakas zmeczona jestem;)

mamaola tak kupilismy duplo. jest ok, choc sa dosc trudne-bo trzeba myslec co z nich zrobic;)do teh pory zosia miala klocki i dachy do nich bez okien itp wiec bedzie cwiczyc;)
ja tez zosi kupilam puzzle (9 elementow) juz je zna na pamiec prawie (mam w zapasie jeszcze inne na pozniej), ale ukladanki troche trudne (duzo elementóe) i zosia uklada tylko do polowy-ubierz misia srednio ja interesuje;)
noi super ze masz meza, teraz regeneracja;))

3nik szczere wyrazy wspolczucia. masz racje ciezki to był rok...

limonia ale masz roboty.jak piszesz jeszcze niedawno narzekalas na brak pracy a teraz przesyt;)
Majcia pieknie ciagnela swoj prezent od Mikolaja;)nie dziwie sie ze sie zawstydzila. u nas byll w kocsciele ale zosia po namyslach swteirdzila ze nie chce isc i koniec! mikolai widzi w tv;)

asku fajny ten domek dla Ptycha noi super ze mu sie podoba;) dzieki za rady ad budowy-natchnelas mnie i ruszylismy, daniel znalazl goscia ktory zalatwi wszystkie formalnosci. w zwiazku z tym ze mamy garaz dobudowany do domu nie bedzie potrzeba (na 99%) pozwolenia o budowe tylko zgloszenie remontu wiec okolo 5tyz w kieszeni. w pon jada do gminy ustalac co i jak..jeszcze tylko dochodzi problem, skad wziasc kase...

adria zosia pije mleko z butli, ttak jak Julcia jak dawalam z kubka prawie nie pila. ona generalnie jest od butli uzalezniona;) ja jej daje bez problemu, uwazam ze 2 minuty dziennie jej nie zaszkodza, pozniej myjemy zeby. do tego zosia do spania ma smoka wiec tu widze wiekszy problem, ale ciezko ja oduczyc-jest z nim bardzo zwiazana, choc tylko do spania.
a mam takie pytanie, bo Julci robicie imieninki tak? to u was chyba taka tradycja ze sie robi? bo u nas urodziny konczy sie obchodzic po 18stce i wtedy zaczyna sie obchodzic imieniny;) grudzien u was pelen zakupowych prezentów;)
a jak Julci podobala sie lalka???

annaz co u was?>jak atmosfera?

blumchen cali jestescie?szyby nie pobite;)))? jak reakcja Okty na nauke?

dobrza kochane lece do lozka, zosia ostatnio zrobila sie bardzo marudna-i bardzo duzo placze-praktycznie zawsze jak cos jest nie po jej mysli;/

dobranoc

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1ris7k5h2m.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73obuyhz93.png

Odnośnik do komentarza

Witam Niedzielnie :)
Ja dziś sama z ptychem mąż pojechał w tą piękna pogode z T. do jej siostry. Pada śnieg slisko ,a niektórzy to mają pustke w głowie:)

W nocy ptych miał chyba zły sen ,i płakał przestewał i płakał z dobre pół godziny.Dobrze ,ze takie akcje są rzadkie :)Mąz to juz wystraszony co mu jest czy go coś boli i panikuje:)

    3nik
kondolencje :( wiem jak Ci jest teraz smutno :( człowiek sobie wmawia że jest pogodzony ,ale jednak jest inaczej. Trzymaj się .

    Limonia
a tak choinka w tym roku sie pospieszyłam ,bo ptych juz chciał:)
He he taka Maja gościnna :) co Ty jej mówiłaś ,ze az chce nas zobaczyć:)
Co do wagi i jedzenia:/ ptych ważył 16 kg a teraz nie je i taki chudy się wydaje, wazy 14kg. wzrosy 93cm,wiem ze taki okres ,ze teraz rosną ale .
Fimu nie moge obejrzeć bo internet żle chodzi ,ale tekst z murzynkiem obłedny:)!
Ale pracy masz dużo jak ty to ogarniasz?Podziwiam:)
    Mamaola
o to jak ptych puzle to za duży problem :) tak domek trafiony bo to domek a dzieci kochaja domki:)nawet swiateło mu zamontowałam :)
Fajnie koraliki:) fajny pomysł przyjdzie czas a jak nie to bedziesz miała ozdoby jak coś uszyjesz:) Ksiazeczki to zawsze udany prezent:) to pewnie juz Leoś na pamięć zna:)
Co do nerwów nie wiem moze ? tak jak Leoś raz śpi raz nie to zalezy od dnia co robimy.
Ale ostatnio widze ,ze potrzebuje spania ponure dni i jak widze ,że podczas zabawy cos go tam denerwuje pytam czy chce spać i wtedy sam na góre idzie. A tak to myśłę ,ze dzięń jest za któtki :) chetniej by spali po 15 a to jak sama wiesz za póżno. Ptycha samego jeszcze nie próbowałm kałśc spać za bardzo przyzwyczajony i by sie stresował.
    Agatcha
rewelacja super to sie ciesze ,ze tak łatwo wam moze pójść:)
pieniądze pieniazkami a ile trzeba czekac normalnie z rok a w moim przypadku:/
To macie garaż i rozumiem ,ze z niego bedziecie robić mieszkanko? a jak duży jest ?
Fajnie powoli ruszycie i nie obejrzysz sie a bedziecie mieszkali :) co do kasy :/ wiem to jest najwiekszy problem my to musimy wziąsc pożyczkę ,ale sie boimy . Jendak bęz tego nie damy rady za długo czasu by zeszło budowanie a my juz nie chcemy czekać dłużej.
Pociesze Cie ze masz lepiej bo tylko remont ocieplić zrobic ogrzewanie scianki to nie bedzie az tak dużo kosztować jak u mnie:/ ja to żałuje że jeszcze mniejszego domku nie zaprojektowałam ,ale trudno juz jest
To jak juz ruszyliście z pomysłem:) to pomalutku mozecie sobie remontować :) zawsze jakac jakaś się znajdzie:)
Zosia sobie tak ładnie radzi z lego :) zdolna jest :)

Odnośnik do komentarza

hej

zosia niby spiaca a spac nie chce;/ zmarzla dzis ale niugiecie na sniegu buszowala;)

asku my mamy taki domek-blizniak, jedna polowa nasza druga sasiada. a do naszej polowy dobudowany jest garaz, wiec plan jest taki zeby wzmocnic fundamenty zostawic garaz a nad nim zrobic pokoje, mam plan zeby wyszly 3 (bedzie kolo 30 m2), sypielnie dla nas i 2 dla dzieci. koszty beda wielkie, bo musimy zrobic calkiem nowy dach, sciany (nie mowiac o wykonczeniu)i co gorsze jakies polaczenie z dolu na gore - jak da rade to z tego pokoju co my teraz jestesmy beda schody-a tu jeszcze dochodzi do zrobienie cala lazienka bo teraz mamy taka wbudowana w garazu. no zobaczymy jutro ma przyjechac ten facet i sam oceni co da sie z tym zrobic;)moze na wiosne ruszymy. w naszym przypadku tez w gre wchodzi tylko kredyt ktorego boje sie jak ognia, moze ojciec troche pomoze;))

lece do zosi bo chce pieska z tv;l)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1ris7k5h2m.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73obuyhz93.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

My po imprezce. Bylo super, goscie dopisali, Julia szczesliwa. Tylko narobilam sie jedzenia, upieklam rurki, zrobilam ciasto, salatki, zapiekanke i polowa zostala, nigdy nie wiem ile sie zje i potem mamy jedzenia na tydzien.

Martwilam sie o Julie, bo wczoraj wieczorem dostala goraczki, tzn ok 23 poczulam, ze jest ciepla i gada od rzeczy przez sen, zmierzylam goraczke i miala 37,9 po chwili miala juz 38,5 dalam jej ibufen i po godzinie spadla goraczka na 37,3.
Rano po goraczce ani sladu, ani zadnej choroby. Nie wiem skad by sie wziela. Moze na sankach zmarzla i chciala ją dopasc choroba i goraczka ja zwalczyla, a tran pomogl ??
Nie kumam.

Wiecie moja Laurka jest taka wrazliwa, zawsze jak jest u nas wiecej osob to ona potem tak sie biedna nie potrafi wyciszyc i placze, nie moze zasnac. Dzis tez.
Postanowilam sobie, ze te swieta odpuszcze, pojedziemy tylko na wigilie do mamy, a swieta spedzimy na spokojnie w domu, bez zapraszania nikogo. Tylko moja mama w drugi dzien swiat do nas przyjedzie i moze meza tato i ciocia. Wiec bedzie tak na spokojnie, bez wielkiego szykowania i niepotrzebnej bieganiny. Bedziemy miec czas dla siebie.
Wczoraj mielismy wlasnie taki spokojny dzien, Laura grzeczniutka, bez stresu poszla spac o 20, obudzila sie o 3 w nocy i spala do 7. Wiem, ze ona jest malutka i potrzebuje wlasnie spokoju, a tak jak dzis bylo ok 15 osob, wiec szum, halas jej nie posluzyl.

LiMonia Kochana ciesze sie, ze tez tak milo odebralas nasza wizyte :) bo mialam wyrzuty sumienia, ze zamiast odpoczywac tyle sie naszykowalas. Rewelacyjnie Majeczka wyglada z mikolajem, jaka powazna i ODWAZNA :) Super, bedzie miec pamiatke. No i rewelacja z tymi harlejowcami, a Wasz ksiadz tez jezdzi na motorze, bo cos moj tesc mowil ?
Ty jednak jestes taka wzorowa, na wszystko masz czas i na prace i na projekt, w domku posprzatane, ugotowane i z Mają sie pobawisz. Nic ! tylko brac przyklad.

mamaola fajnie, ze masz meza w domku :) korzystaj Kochana :))) Ja Julcie tez mam cieplolubna, ostatnio jej sie tak porobilo, ze w poludnie sama upomina sie o spanie, a potem jak juz sie wyspi ok 2 godzin to nie chce wyjsc z lozka, tylko sie chowa pod kolderka i lezy, to samo rano :) uwielbia ciepelko :) Ale jak juz wyjdzie na dwor to zabawa jest przednia. Wczoraj tez szalelismy na sankach, mamy super fotki, wkleje je jak tylko mąż obrobi. Najlepsze sa te na ktorych pcham wozek jedna reka, a ciagne sanki druga :))

agatcha u nas obchodzi sie i jedno i drugie, dzieki temu mamy wiecej okazji do spotkan :) A lalka Julci sie podobala, u Majeczki bawila sie lalką Natalia i swoja tez tak nazwala. Chodzi z nia wszedzie, spi, bawi sie, je. Wiec ten prezent to strzal w 10 :) No i jest tez bardzo ladnie, estetycznie zrobiona, tylko moim zdaniem za bardzo przypomina zywa istotke :) Co do mleka to ja sobie mysle tak. Trudno jest dziecku wypic tak naraz ok 270 ml pijac np. z kubeczka, a jesli dziecko sobie ssie ze smoczka, to wiecej czasu uplywa i to sie jakos w brzuszku rozklada, a z kubka sie nie miesci - tak to mowi Julcia.

aśku oj niezazdroszcze mezowi jazdy w taka pogode, nie mogla T autobusem jechac ?? A Ty ostatecznie do siostry sie wybierasz na sylwestra czy w domu ??
Aaa mialam Ci pisac, nie mozemy sie z mezem na Ptysia napatrzec, na Jego buzke przedszkolaczka, taki sliczniutki chlopczyk Ci rosnie :) az chce sie miec synka :)

Dobranoc Kochane, lece, bo mam na dzis dosc.

http://s7.suwaczek.com/20090815310120.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09e6yd01kthebk.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09e6yde932w7ze.png

Odnośnik do komentarza

Hej,

Ja czekam na gościa, Leoś szaleje, a Lenka się z tego śmieje :) Zabroniłabym mu takiej zabawy (rzuca ręcznik na Lenkę) ale Lenka się smieje, wiec się nei odzywam ;)

Mąż jutro znów mi znika w Szwecji na tydzień :/ Masakra tak przed świętami, gdy tyle roboty, ale co zrobić - taka praca.

U nas masę śniegu napadało. Byłam dziś z dziećmi na zakupach, bo teść nei dojechał. Lenka w chuście zakutana, Leoś z radością brodił po kolana w śniegu :)

adria - super, ze imprezka udana :) I że Julcia zadowolona. Szkoda że Laura taka na razie "nietowarzyska" ale ma prawo :)
U mnie też by były fajne zdjęcia, jak z Lenką w chuście ciągnę Leosia na sankach, ale niestety nie miał mi kto zdjęcia zrobić ;)
A ta gorączka Julci to może z emocji?

agatcha - to czeka Was niezła budowa!

aśku - u nas też się złe sny zdarzają...

blumchen - no właśnie, gdzie Cię wcieło?

A moja Lenuszka osiągneła kolejny etap rozwojowy - na pleckach chwyta się za stópki, na brzuszku zaczęła pełzać :) Podciaga się rączkami i odpycha nóżkami. Potrafi tak dotrzeć do upatrzonej zabawki.
No i wcina aż mi oczy wychodzą. Wszystko jej smakuje :) Dziś zajadała się rybką razem z nami :) Cieszy mnie jej apetyt (choć nie przekłada się na lepsze nocne spanie niestety).

Buziaczki.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqghmekeuw0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn1548dfts7t.png

http://s2.pierwszezabki.pl/036/036180990.png?1651

Odnośnik do komentarza

he he ja taki śpioch , a nie mogę spać lezałm 2 godz i wstałm.
ptych mnie obudził ,bo jak nigdy kleksa puscił :) i go niby bolało.
Teraz nie śpie ,bo o pracy myśłałam.
I wiecie co nie wyobrażam tego sobie:/ jak pracować ? to znaczy w jakiej pracy tak by móc zaprowadzic ptycha do szkoły na 8godz i odebrać przynajmniej o 15 godz zeby biedak nie siedział cały dzień:/
I nie widzę dużych szans na to i jeszcze nie wspomne ,zeby sobota była wolna bo co z ptychem.
Podziwiam kobiety jak wy to robicie, a niektóre mają jeszcze więcej dzieci !
Ja chyba jestem za leniwa ale i za wygodna :) w głowie mi się pomieszało od siedzenia w domu:)
I jestem zła:)
Wyobrażcie sobie jak moja kuzynka ma super w Berlinie moze małą wziąśc do pracy !
Są tam specjalne pokoje dla mam :) jak chcą siedzą sobie za biurkiem i patrzą jak dziecko sie bawi .To jest praca co marzenie:(
Nie wiem co zrobić, a do pracy musze iść ,bo kredyt będziemy musieli wziąść:/
Miałm sobie biznes rozkręcić ,ale teraz to mi sie niczego juz nie chce.

Jakis czas temu mówili o przyzakładowych przedszkolach np. w szpitalach i co ?marzenie!
Jak by było fajnie zabierac dziecko ze sobą i wracac razem ,nie wspomne o wizytach w trakce pracy:)

    Agatcha
super :) zobaczysz nie bedzie tak żle ,co ja mam powiedzieć:/ woda kanaliza prąd ty to wszystko masz tylko sie podłoczysz. ja to bym marzyła o takim remoncie. Fanie małe pokoiki ale włąsne nie trzeba mięc dużych małe to ciepłe i przytulne ja to sie martwie ze nasz dom bedzie za duży 80 m ze mogłam mniejszy zrobić tańszy by był.
jeśli chodzi o kredyt to jak juz bedziecie brali to zobacz w Milenium jak dotąd co ja się pytałm najlepiej jest i dają pod hipotekę ile chcesz za około 40 tys biora 10 tys na 5 lat.
oj tak w totolotka wygrac troszke kaski co:)
    Adria
och goraczka i to wszystko ciekawe czemu ale dobze że nic więcej.
Laurka ma taki okres ptych tez miał takie chwile że jak za duzo ludzi to sie stresował ale szybko przeszło teraz mamy wstyda małego:)
oj fakt maluchy a juz wygladaja jakby do przedszkola chodziły ,ale ptych nie gotowy jeszcze matko az się boje co to bedzie czy chetnie bedzie chodził.
Nie do siostry nie ,bo ona robi sylwestra ma cały dom wynajety. Wiec musi pracowac ale to miła praca, bo dośc że zarobi ładna kasę to i sie pobawi i zabawi gości:) dla nas nie ma juz miejsca by sie załapać.Chyba w domku posiedzimy sami zobaczymy.
    Mamaola
podziwiam Cie zakupy z dziećmi ja z ptychem to juz problem bo mi szaleje.Dlatego ja to mezowi zostawiam . No pechowo ,ze mąz musi jechać pomoc by sie przydała. Leoś w sniegu ,a lenka ruchliwa się zrobiła :)zaraz zacznie chodzić.

===a my tez na sankach bylismy w niedziele tak napadało i same wiecie co było :)
Tylko ze ptych nie miałm dobrych rękawiczek i mu szybko przemokły i zmarzły mu rece a ja gupol zapomniałm zapasowych:/
oj jaki był nerw płacz ,że do domu go zabraliśmy!!!
lezał przy piecu i wnerwiał sie !!! przeszło mu po 20 minutach!!!
===dzis go znowu zabrałam ale dostaliśmy równiez dziś nieprzemakalne rękawiczki od kochanej kolezanki ale ma poczuce czasu:)
i 2 godziny byliśmy i znowu mały nie chciał iśc, ale go przekupiłam ze pojedziemy jutro autobusem ,ze az 2 godziny bedzie jeżdził:)
=== oj sie napisałm ,a wy sobie smacznie spicie:)

Odnośnik do komentarza

Myslalam, ze juz nic nie popisze, a tu dziewczynki jeszcze spia.

Bylismy dzis na sankach, bylo swietnie, tylko Sara bardzo nam przeszkadza, bo lapie za nogi, Julcia sie denerwuje, bo nie moze chodzic, bo ta jej pod nogi podlatuje.

aśku Ty nocny marku :) Niezazdroszcze Ci dylematow z praca :/ Wiem, jak jestes zzyta z Ptysiem. Dla mnie to okropne jest w naszym panstwie, ze kobieta musi stawac przed takimi dylematami. Ja Bogu dziekuje za to, ze poki co te mysli sa daleko ode mnie, bo w domku bede jeszcze conajmniej ze dwa lata, jak dobrze pojdzie. Jednak mysle, zeby od wrzesnia dac Julcie do przedszkola na pare godzin, widze, jak ona uwielbia byc z dziecmi, ale mysle, ze poczatki moga byc ciezkie :/

Wlasnie tak a'propo przedszkola Kochane, mam problem czy Waszym zdaniem lepiej dac dziecko do przedszkola w ktorym jest "wysoki" poziom, dziecko ma mozliwosc szybkiego rozwoju, poznawania duzej ilosci rzeczy, uczestniczenia w duzej ilosci "imprez" spotkan z ciekawymi osobami, ma tam tez zapewnione duzo nauki poznawczej tak to nazwijmy, czy lepiej dac dziecko do przedszkola integracyjnego, moze wolniejsze tempo rozwoju, bo program jest dopadowany do tych dzieci, ktore sie wolniej rozwijaja, ale za to ma dziecko mozliwosc kontaktu z tymi chorymi maluszkami, ma okazje zobaczenia, ze chore dzieci tez maja swoje potrzeby, tez sie chca bawic, moze dziecko tez pomagac, zwracac tez na potrzeby innych.Jestem bardzo ciekawa Waszej opini, ja sie waham, ale chyba bym wybrala to integracyjne, bo przeciez wiedza to nie wszystko, co z tego, ze bedzie sie mialo dziecko w domu, ktore np. szybciej bedzie pisac, ale nie bedzie mialo np. empatii, nie bedzie chcialo innym pomagac ??
Moja Julia ma ogromna potrzebe pomagania, przytulania, rozmawiania, no i moim zdaniem bardzo szybko sie uczy, wiec chyba jej nie skrzywdze jesli postawie bardziej na integracje ??

mamaola gratulacje dla Lenki za kolejny rozwojowy etap :) dzielna dziewczynka :) a z jedzeniem to super, Mamusia sie pewnie cieszy, ze Maluszkowi dopisuje apetyt. A moze w olnej chwili wrzucisz jakies fotki Lenki, chetnie zobacze :) To niesamowite juz ma 6 meisiecy, ale to leci. Kochana trzymaj sie dzielnie bez meza, mysl o tym ,ze juz niedlugo beda swieta i bedziecie sie cieszyc soba i spedzicie mile swiateczne chwile.

agatcha mialam Ci pisac. Wizja remontu i kredytu moze nieciekawa, ale pomysl sobie jak to bedzie fajnie miec duzo miejsca, cos na nowo urzadzac, no i moze w przyszlosci jakies Malenstwo sie pojawi i bedzie mialo swoj kącik :) Trzymam kciuki ,zeby bylo po Waszej mysli.

To tyle, lece robic obiad

http://s7.suwaczek.com/20090815310120.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09e6yd01kthebk.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09e6yde932w7ze.png

Odnośnik do komentarza

ja tez chwilke mam:)bo ptych śpi.
Postanowiłam go kłaść o 13 i chetnie idzie spać 2-ch dni ,ale za to gorzej śpi w nocy.Mówi przez sen i sie kreci.
Okłamałm ptycha ,bo mieliśmy jechac tym autobisem ale roboty w domu teraz spanie ,a za oknem sypie bardzo.
Dawnio nie było takiej zimy i to przed świetami.

    Adria
a miałm Ci napisac ,bo przeciez imieninki robiłaś:) Podziwiam Cie skąd ty masz te checi:) ja to raz ze imienim nie przywiązuje wagi po drugie trzeba mieć kogo zaprosic tzn rodzinkę a u mnie to wiesz jak jest.
No ale i ja dołańczam się do życzeń :) Juleczka śłiczna dziewczynak i madra i oby taka zostałą:) zycze jej by mama jej ;) wybrałą przedszkole w którym bedzie się cudownie bawić i będzie mięc fwietne towarzystwo:)
A co do przedszkoła ja to się nie znam ale jak pisałś nie wiedza jest najwazniejsza ,ale podejście do świta:) życzliwość ,dobre serce i obrotność :)w tych czasach za bardzo kładzie się nacisk na wiedze a dzieci przeciez muszą miec dzieciństwo i nie mozna ich zmuszać.
Juleczka jest taka mądra juz ,ze sobie poradzi ze wszystkim:)
a super:) to na skarpie mi sie podoba mimo twojej miny;)
Fajnie masz ze w domku tyle posiedzisz :) mi się pozmieniało byłam taka pracowita ,a teraz nie ja:) i mimo ze mąz nie zarabia mało i mogłabym w domku siedziec ale musze mu pomóc jeśli kredyt mamy brać:/ tylko to mnie zmusza.
Siedze i kombinuje co za prace dorwać:)
taki kraj mamamy idą wielkie pieniadze na głupoty ,a na to nie ma:/
    Annaz
jak sie czujesz ? poprawiło sie mam nadzieje.

Agatcha
dopiero oglądnełam fim jak pięknie sobie Zosia radzi z literkami szybko zacznnie czytać:)i ta jej uśmiechnięta sliczna bużka i włoski:)
Limonia
he he ale Maja sie wstydziła mikołaja ,a jak dorwała prezent to jak słodko uciekała:) ale i tak odwazna ptych by nawet prezentu nie wziął tylko uciekał:)

=== ale sie zwruszyłam :) czas leci :(
ktos dodał komentarz do filmu ptycha i tak sobie ogladnełam :) jejku ale on był śliczny dopiero teraz to sobie uświadomiłam jak bardzo i te oczy!
ja chce mojego ptycha znowu takiego:)

straszna zabawka. - YouTube

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny,
malduje sie :-))) Dzis juz po robocie, jeszcze tylko czwarek i piatek, bleeee. A potem jeszcze tylko tydzien i 2 tygodnie wolnego :-)))))
Okta po lekcja mega zadowlona , ja w sumie tez, bo jak gra u siebie w pokoju i drzwi ma zamkniete to nawet tego nie slysze, haha.
Mania broi ile wlezie, nie slucha wogole, masakra. Wczoraj bylasmy u dentysty na kontroli zabkow, Mania juz do wejscia do gabinetu miala buzie otwarta, pani dentystka mogla zabki poogladac i sprawdzic, wszystko super, pomimo smoka, zabki proste :-))))
Adria - pytalas o przedszole, otoz ja jak Okta szla do przedszkola mialam tylko jedno w glowie..... oby przedszkole bylo parterowe, bo ja sie panicznie boje schodow i jak widze taka grupke maluchow idacych po schodach to mam czarne mysli, nie wierze ze jedna pani jest w stanie upilnowac 20 dzieciakow zeby jeden drugiego ze schodow nie zepchnol! Teraz znow szukam przedszkola o jak najmniejszej ilosci "turasow" , bo wolalabym zeby Mania najpierow sie nauczyla niemieckiego a nie tureckiego. Poza tym znam tureckie dzieci, sa wredne i rozupszczone do granic mozliwosci zwlaszcze chlopcy. Ostatnio dostalam oferte z przedszkola katolickiego.... w sumie dobrze byloby , bo tam turasow nie ma, ale my nie jestesmy specjalnie wierzacy i tu jest troche nam nie po drodze. Obok Okty szkoly jaset fajne przedszkole i chyba tam Manie poslemy, bo Okta bedzie ja mogla tez po lekcjach odebrac, a wrazie co to siostra bylaby za plotem. Takze tak jak widzisz kazdy zna swoje dziecko najlepiej i wrunki i tym sie kieruje przy wyborze przedszkola.
Zdjecia przeurocze!!!!!!
Mamaola - jestem, jestem, jak zwykle zaganiana . Kurcze znow sama zostajesz... biedulko. Ale Leos ma fajna zabawe z Lenka :-))))
Asku - my tez juz mamy choinke :-))) A gdzie sie podzialy Matiego loczki!!!!!!!!?????u nas o dziwo tez sypie i sypie, kurcze az sie boje jak do PL pojedziemy. Moja Mania tez chodzi spac o 13, a wieczorem buszuje do 22 , grrrr.
Limonia - Maja i tak zuch dziewczynka, ze poszla do Mikolaja na kolana, Mania jak sie wczepila we mnie to szans nie bylo zeby ja odczepic, nawet patrzec na Mikolaja nie chciala, taka mam bohaterke, hehe.
Annaz - jak u Ciebie???? Wszystko w porzadku????

Moja Mania z warkoczykami :-)))

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywh371k5l6ve2n.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywtv7313a13h1x.png

http://www.suwaczek.pl/cache/2363ce8a8e.png

Odnośnik do komentarza

Hej,

U nas sypie i sypie, cieżko się z domu ruszyć. A miałam dziś z Lenką szczepienie. Na szczęście przyjechał teść i z Leo został i samochód odśnieżył, więc poszło w miare bezboleśnie. Lenka waży 9800.... I ma 72cm. Na wszystkich nakrzyczała ile się dało (boi się obcych) a teraz śpi.
Niestety musimy iść na kontrolę do szpitala. Dostałam skierowanie. Lence całkiem już zarosło ciemiączko i nasza pediatra woli by się tym zajał specjalista. Mam nadzieję, że nie będzie jakiś komplikacji? Leosiowi też wcześnie zarosło ciemię i było ok, a tu nagle skierowanie do szpitala? W każdym razie czekam na meża i pojedziemy razem jeszcze przed świętami.

blumchen
- dobrze Cię widzieć :) Super, ze Okta zadowolona z lekcji :) Mania ma sliczne warkoczyki. Niesamowite jak te nasze dzieciaczki zmieniają się. Już się takie z nich przedszkolaki robią!

asku
- o, kładziesz Ptycha? A humor ma lepszy? U nas kilka dni pod rząd bez drzemki, ale dziś się udało położyć oboje.
Ptych na śniegu wytrwały :) Leo po 40 minutach żąda powrotu do domku :)

adria - co do przedszkola... Ja zapisałam Leosia do takiego, gdzie są i zajecia różnorodne ale też takie częściowo integracyjne, tylko że dzieci z problemami mają częściowo inne zajęcia (specjalistyczne). Myślę, zę to też ważne by maluchy uczyć że inność to nic złego, rozwijać w nich wrażliwość na innych. A co do Twojego pytania - myślę, ze lepiej integracyjne, bo tego Julci zapewnić sama nei możesz, natomiast okazje do nauki i rozwoju tak.
Fotki śliczne. Ja się na Julkę napatrzeć nei mogę. Taka śliczna z niej dziewuszka. A Laura jaka wesolutka :) Natomiast muszę na CIebie nakrzyczeć - gdzie czapka?????

3nik
- a Ty gdzie wsiąkłaś? Tęsknię!

A teraz może uda mi się zamieścić parę fotek, bo dzieciaczki wciaż śpią.

Najpierw kilka różnych:
1. Najlepiej u mamusi
2. Taka jestem wesolutka
3. Panienka Lenka
4. Leoś przed ścięciem włosków
5. Lubię na brzuszku

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqghmekeuw0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn1548dfts7t.png

http://s2.pierwszezabki.pl/036/036180990.png?1651

Odnośnik do komentarza

I ostatnie - jabłuszko też lubię.

Ja nie umiem wkleić kilku fotek - jak już zaczynam, to nie mogę skończyć ;)

Do tego dwa filmiki:
Jak Leo rozbawia Lenkę:
Lenka śmieje się do Leo.wmv - YouTube
I jak Lenka pełza
http://youtu.be/3GZXoTg8J8Q

Mam jeszcze taki jak Lenka wcina, ale tam jest 9 minut i musze go okroić jakoś. Poczeka na następną okazję, albo nagram krótszy.

Miłego popołudnia.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqghmekeuw0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn1548dfts7t.png

http://s2.pierwszezabki.pl/036/036180990.png?1651

Odnośnik do komentarza

Chyba sie zalamie :( Maz sie rozchorowal i chyba Julie zarazil :( cos mi sie nie podoba i zdaje sie na rano bedziemy mieli katarek :/

No i mam problem z Laura, ona siada i jest w tym nie do opanowania. Juz brakuje mi pomyslow jak ją utrzymac w poziomie. Musialam ją zapiac w lezaczku, bo normalnie robi brzuszki i siada.

Dzieki dziewczyny za opinie o przedszkolu, widze, ze podobnie myslimy. Jutro zadzwonie do kolezanki, ona dawala dziecko do tego integracyjnego, wiec ją podpytam.

mamaola Ja z kolei nie moge napatrzec sie na Lenke, jak ona pieknie sobie radzi z jedzonkiem, jestem pelna uznania, a ta fotka z bananem hehe rewelacja :)))))))))))
Filmiki piekne :) Lenka tak cudownie sie smieje, az nie mozna przestac patrzec. A Leo jako starszy brat spisuje sie wzorowo :)
A tak sie zastanawialam, ktora z Was zwroci uwage na czapke, a raczej jej brak :) wiec melduje, dzis juz bylam w czapce !!!
Piekna waga Lenki :) a i wzrost imponujacy. Pelzanie I klasa :)
A do szpitala to z tą torbielka ?

aśku oj ja tez bym cofnela czas, zeby Julcia miala roczek :) Ptysiu tak slodko wygladal, ale teraz tez tak jak pisalam sliczny i fajny chlopczyk.

blumchen o jestes !!! Super, ze bedziesz miec wolne odpoczniesz. Mania rewelacyjnie wyglada, jak malutka dziewczyneczka :) Trzymam kciuki, zebys wybrala przedszkole odpowaidajace Twoim wymogom i zebyscie byli zadowoleni.

http://s7.suwaczek.com/20090815310120.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09e6yd01kthebk.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09e6yde932w7ze.png

Odnośnik do komentarza

Hej,

Pierwszy dzień za nami. Dzieci śpią i ja też zaraz się kładę.

Niestety zaczęło mnie boleć gardło. W niedzielę byliśmy u teściów i teściowa była chora (niestety nas nie uprzedziła). No i są efekty :( Oczywiście Leoś mi szyję wycałował :) Słodziaczek!

Poza tym Lenka wieczorem nie zasnęła przy karmieniu. Sama też nei chciała zasnać, płakała jak wyszliśmy. Położyłam się więc koło niej, Leoś po mojej drugiej stronie - głaskał mnie i tulił. Lenka bawiła się moją rączką i włosami i zasnęła tak. A mi było tak błogo między maluszkami :) Dla takich chwil warto życ :)

Zapomniałam Wam napisać jeszcze jednej rzeczy - Leoś wczoraj "pomagał" mężowi skręcać meble i upuścił sobie na nogę deskę. Wieczorem okazało się, ze paznokieć zsiniał i że bardzo boli. Musiałam dać mu syrop przeciwbólowy bo nie mógł spać z bólu. Biedaczek mój! Mam nadzieję, ze paznokieć nie zejdzie! Ale dziś już na szczęście nie boli.

adria - oby się u Was nic nie wykluło! Zdrówka dla męża. A Laurka nie lubi na brzuszku? Może tak ją kładź? Albo na płasko na kocu - nawet jak podniesie głowę, to nei usiądzie, a w leżaczku ma łatwiej.
Nie, to nie z torbielką - chodzi o to, że za szybko zarosło ciemiączko.
Dziękuję za komplementy w imieniu dzieci :)

Jeśli nie macie mnie jeszcze dość to wklejam filmiki z Leosiem, zupełnie zapomniałam - po ostatniej dyskusji na temat śpiewania nagle mi się chłopak rozkręcił ;)

Row, row row your boat w wersji leonkowej: Row your bout.AVI.wmv - YouTube
I jeszcze raz w połączeniu z kólkiem graniastym i jingle bells: Kółko granaiste.AVI - YouTube

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqghmekeuw0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn1548dfts7t.png

http://s2.pierwszezabki.pl/036/036180990.png?1651

Odnośnik do komentarza

Hejka !
Dziewczyny trzymajcie się w zdrówku i wasze pociechy też :)
Mój mąż wraca jutro :)))) Musi tu swoje prace pokończyć i po nowym roku znów rozstanie :((( Ale w jego głosie widać jak się nie może doczekać aż maleństwo zobaczy ...
Mała grzeczna ,daje mi pospać i karmię cały czas piersią co mnie cieszy ... A co jeszcze najważniejsze Kuba bardzo dobrze przyjął siostrę Jest dzielny Ale czasem mi go tak szkoda jak sam zasypia bo ja wtedy karmię i trudno go przytulić A co śmieszne patrzy na maleństwo i mówi jakie ma małe paluszki czy stópki a przecież sam jest jeszcze mały ...

Mamaola -zdjęcia jak zawsze fajne Słodkie dzieciaki :)
I popisałam lecę do małej bo się budzi a potem obiadek ...
Może potem dokończę jak mi dadzą chwilkę

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie nie piszę ale czytam Was intensywnie.U nas jakos tam....Oliwcia do południa super ale za to potem jakaś masakra jęki płacze o byle co..i tylko mamaaaaaaaaaaaaa.Nadal mamy spanie w dzień co prawda coraz krótsze ale nadal jest.

Mamaola ależ fajowe zdjecia, Lenka taka papuśna do schrupania:)super zajada.Oby z tym ciemiączkiem bylo ok.Filmiki obejrzę potem.A pisałaś chyba ze Leoś był u ortopedy?albo coś pomyliłam

Adria tez miałam pisać gdzie czapka?ja nie lubię ale ze względu na zatoki musze miec.Dziewczynki super a i spóżnione życzonka dla naszej ślicznej madrej Juleczki:)jak samopoczucie dziś?

Blum witaj napisałam Ci wcześniej wiadomosc nie doszła?o Mania ma warkoczyki zmiana i pzrekonała się do kucyczków?brawo za odwagę u dentysty

Aśku ptych nie był ale jest nadal słodki i uroczy:)a jak z jedzonkiem nadal pluje?

LiMonia Majcia super a ty zapracowana na maxa ale czuje ze ciezsysz się z tego?

3nik jak u Was?

Ok lece jeść moze coś jeszcze skrobne tymczasem paaa

http://s2.suwaczek.com/20071006040113.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mma0t8blhm.png

http://s2.pierwszezabki.pl/039/0392269b0.png?3087

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...