Skocz do zawartości
Forum

Lipiec 2010


Rekomendowane odpowiedzi

goska - sama nie wiedzialam i pozniej do ciebie dzwonilam i mowilam ze jest gratis, ale stwierdzilas ze mala spi... tez nie wiedzialam ze jest darmowy do roku... pozniej juz 8pln 0,5h i 13h godzina [masakra]

slim - super fotki...

agatcha - gratuluje zaków...

moja zasnela o 21:20... i dala sie odlozyc do lozeczka, zobaczymy ile pospi :)
[do tej pory spala glownie ze mna]\

I zapomniałam się pochwalic...
10.04 - na rocznice ślubu pojawiła się druga dolna jedyneczka a wczoraj pierwsza górna i juz widać drugą górną, to może na święta będzie prezencik :D

http://magdalenap.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/08d4h5u.png

Odnośnik do komentarza

goska dla Martusi najlepszego:)
slim ja tez miałam awarie kompa... gratulacje za postępy Alusi, jest śliczna:))) super, że alergia minęła, u nas niestety po zjedzeniu masła przeze mnie - śluz w kupce:(((
rudzia ale miałaś stresów, współczuję, najważniejsze, że Mikiemu się nic nie stało po upadku!
mamaola podziwiam apetyt Leo:) a historia z czekoladą z chili - rewelacja;) jejku, gdyby Antoś nie miał alergii byłoby mi o tyle łatwiej:(( ale dziś dałam mu wafla ryżowego do ręki i przez 10 minut go męczył i chyba zrozumiał, że jak za duże - to wypluć, a jak już ma w buzi, to jakby żuje. uświadomiłam sobie, że już 18 m-cy nie tknęłam alkoholu i w ogóle mi go nie brakuje. ale brakuje mi normalnego jedzenia, ta moja dieta jest tragiczna:(((((((
Anuszka obiecana lista książek:
oprócz tych, o których pisałam:
Lange " Zdrowe dzieciństwo bez TV i komputera" fajne pomysły jak zagospodarować dzieciom czas inaczej niż przed monitorem
"sztuka zrozumienia czyli jak naprawdę kochać swoje dziecko"
"język niemowląt , dwulatka" czasem mnie wkurzają, czasem się zgadzam
"Wychowywanie chłopców" - ale to Cię nie dotyczy
"Każde dziecko może nauczyć się reguł" takie sobie
"co wolno dziecku, mądre ustalanie granic" takie sobie i z tego stylu jeszcze kilka
czaję się na:
Zamiast telewizji,Nessia Laniado
Wychować miłośnika książki, czyli czytelnictwo i okolice,Justyna Truskolaska
i tę książkę o emocjach, o której pisała kiedyś mamaola nie pamiętam tytułu, może przypomni;)?

wiem, że na pewno o tym już rozmawiałyście, ale zapytam: szczepiłyście dzieci? na wszystko? skojarzone czy nie? a dodatkowe?

Odnośnik do komentarza

3 nik, ja szczpilam tylko podstawowe 5w 1 i napewno nic wiecej;)no to czekamy na zeby;) szok jak szybko wychodza, zosce przebil sie po 3 godzinach ale mysle ze to od tego ze jadla skorke od cheba;)

realne no to super;)juz macie ladne uzebienie;)

a u nas pojawil sie problem uczuleniowey;/otoz zosia ma kaszke na buzi i to juz ze 3 tyg. odstawilam na jakis czas gluten i zoltko ale nie zeszlo;/ wrecz dzis widze ze sie nasililo;/
lakarka mowi ze dobrze ze wrocilam do tego glutenu ale ja nadal nie wiem o co chodzi;/
do tego zosia dostala 1szy raz ciemieniuche,a to tez objaw alergi moze byc;/noi nie wiem co wyeliminowac bo po 1sze teraz juz sie nie da za bardzo, a po drugie nie wiem co...bo nic nowego nie je;/.

ehhh ide sie kapac i spac;)
dobrej nocki

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1ris7k5h2m.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73obuyhz93.png

Odnośnik do komentarza

agatcha alergia to mój konik;) niestety u nas też mini ciemieniucha się pojawiła, i wiem, jak ciężko wyeliminować produkt, który nagle zaczyna uczulać. jak pisałam, ja już wychodzę z założenia, że jak tylko na skórze i nie jest bardzo czerwona, łuszcząca się skóra ( nigdy jeszcze takiej nie miał) to nie wyłączam nic i najczęściej znika po dłuższym/krótszym czasie

Odnośnik do komentarza

Rudzia, dziękuję za info, będę musiała się dowiedzieć... Najwyżej polatam po okolicznych kościolach, chociaż chcialam ją ochrzcić w mojej parafii, bo lubię ten kościół i mam do niego sentyment. Ale zupelnie nie wiem jak sprawy formalne tam się załatwia... :)

Mamaola, tak, w Norwegii. Mieliśmy w ogole plany żeby pojechać pod koniec czerwca (on chcial na ryby), ale to bylo tylko tak sobie planowane ad hoc. Z urlopem nie ma problemu, bo mamy wlasną firme, więc jedziemy kiedy chcemy. A raczej kiedy finanse pozwola:)) Musimy wszystko tylko zgrac w czasie, tzn. sezon wędkarski, chrzciny, czas wolny mojej siostry. A przedw wszystkim czas wolny mojej siostry ze chrzcinami. Ale myślę, że na 2 tygodnie to spokojnie da się go ublagac, tym bardziej że wydatkiem w przypadku takiej podroży jest tylko bilet. Żarcie mam u siostry, sloiki i pieluchy tak czy tak musze kupić, jedynie na jakieś pierdółki bym wydawala.
Strasznie bym chciala pojechać, bo mam tam kupę znajomych, chcieliby zobaczyc Martę, no i ja ich nie widzialam już ponad 2 lata...

A ja muszę sie pochwalić, że u nas "mama" jest całkowicie świadoma - zawsze jak jest jej źle, albo jak budzi mnie rano - zawsze woła MAMA. I tak fajnie - sylabami... W normalnych przypadkach, jak siedzi i sobie gada pod nosem, to jest przeważnie JA JA JA albo BA BA BA. A jak jest histeria bo wyjde i mnie woła wtedy, albo się żali, to zawsze jest MAMA... i serce mi się wtedy kraja, i oczywiście ulegam jej biorąc na ręce :)

slim, Alusia cudna jest :)) Taka jak z obrazka. Cieszę się że zaczęla pałaszować jedzonko, pewnie kamień spadł Ci z serca:))

realne, no wlaśnie jak gadalyśmy przez telefon, to w pewnym momencie prawie Cię nie slyszałam, i znając moje szczęście to wlaśnie wtedy to mówilaś :)))) No nic, dobrze na przyszlośc wiedzieć. Marta jest tak drobna, że pewnie bedziemy tam wchodzic za darmo do półtora roku:)))))))))) o ile nie sprawdzają metryki :))
A jak knajpa?? Gdzie w koncu poszliście??
A mialam się zapytać - czy Smoleńsk odbił się jakoś na Waszym slubie??? Przecież to stalo się rano, a po 10 minutach juz cały świat wiedzial. Nie chcieli w Urzędzie odwoływac ślubów??

A nie wiem czy Wam pisalam (chyba nie, bo mam niezle zaleglości w pisaniu w ostatnim czasie), że tak niechcący ostatnio udalo mi się zajrzeć Marcie na górną szczękę, i zauwazylam 1 ząbek na wierzchu i 3 ząbki już wyrzynające się. Ale dopóki moja siostra nie pomoże mi otworzyć jej buzi i zajrzeć tam, to nie wiem dokladnie które rosną, bo ten maly robak nie daje się dotknąć do dziąseł :)

3nik ja wlasnie też chciałam zapytać o szczepienia, konretnie pneumokoki i rota. Ktoraś z tych szczepionek jest tylko do 6 miesiąca, ale nie wiem która, więc odpada. Ale wlasnie zastanawiam się nad ta drugą. JA szczepilam tylko obowiązkowe, skojarzone 5w1, później żółtaczka i na razie koniec.

Odnośnik do komentarza

goska Norwegia, fajnie:)) a czym zajmuje się Wasza firma? ja na rota szczepiłam, w sumie nie wiem, po co, jakoś tak się wystraszyłam tych biegunek...ale to było do 6 miesiąca. pneumo nie, w sumie bym nie chciała, ale ostatnio jedna nasza słuchaczka - pielęgniarka nie przychodziła na zajęcia, bo ponoć sepsy dużo i z meningokokiem miała styczność i sama już nie wiem, boję się, że nam tu ktoś coś przywlecze, ach, to taki ciężki temat:(((((

agatcha też miałaś kupy z krwią!!! a ja myślałam, że to tylko u Antka tak było...ale też przeszło, ale niestety sluz pojawiał się jak zjadłam ostatnio masełko:((

Odnośnik do komentarza

Anusia, ach ten refleks :)))))))) bylo padam, i byl tez milord. Dobrze że tylko padanie Ci w głowie, a nie faceci z wyższych sfer:))) Popisz jutro, bo to moj ostatni dzien w miare spokojny, to sobie poczytam:))) później tylko imprezy, przewijanie się ludzi przez dom, i chroniczny brak czasu na wszystko...:/

3nik, mamy parking :)

Dobranoc wszystkim mamuskom, ktore padły już:)

Odnośnik do komentarza

Gosia - dotarliśmy - chyba tam gdzie polecałaś... folk gospoda, generalnie było napisane, że to ulica Waliców, ale wejście widoczne od Grzybowskiej... jedzenie dobre, obsługa rewelacja... od progu pomogli z wózkiem i wzięli go do szatni... dali krzesełko dla dziecka - takie fajne, drewniane, takie jak [nie pamiętam która z was wklejała zdjęcie] znaleziska na strychu - drewniane, wysokie oparcie, bez tacki.
I mała tam dostała talerzyk [sami zaproponowali i sztućce też, ale nie chcieliśmy] i Magda jadła metoda BLW skórkę od chleba, marchewkę, pieczone ziemniaczki i frytki... to ostatnie brała do ręki, oglądała i wywalała :P
Szkoda że nie dosłyszałaś o tym wejściu - można było póxniej porobić fajne zdjęcia dzieci razem.. a tak :(

to na pocieszenie
1. Marta jestem :D
2. ciotka miny odwala
3. Ciii mama do Gosi dzwoni :P

http://magdalenap.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/08d4h5u.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)

3nik, Agchata - szczerze współczuję że jeszcze zmagacie się z alergią! Na prawdę, najgorsze jest to "tropienie" i czekanie. Ja w pewnym momencie postawiłam na jedną kartę - zaczęłam jeść wszystko i okazało się, że malutka na nic nie reaguje... :) No ale łatwo się mówi... Trzymam kciuki, aby wreszcie wszystko się unormowało!

Goskasos - tak, kamień z serca :) U mnie też "mama" jest świadome i tak jak Martusia - serce mi się kraja, gdy płacze i patrzy na mnie tymi oczkami... i oczywiście też ulegam jej biorąc na ręce :)

Guga - może jednak MAMA było świadome??? :) Ja sądzę, że tak :)

Realne - piękne zdjęcia!

http://tickers.baby-gaga.com/t/catcattdr20100802_1_Alicja+is.png http://s2.pierwszezabki.pl/034/034065990.png?4228

Odnośnik do komentarza

Hej. U nas za oknem zimno i szaro.... Aż mi się nic nie chce robić.

Leo dziś rano przez sen przekręcił się na brzuch, a że na brzuchu spać nie umie (a na plecy też się nie umie przekręcić) to przez sen przeszedł do pozycji na czworaka i do siadu. Ale miałam ubaw! Położyłam go na boczku i zrobił znowu to samo, ale tym razem sie już obudził... Zdziwiony...

3nik - ja też przechodziłam przez kupy z krwią. Nawet w szpitalu z tym byliśmy.
A to wychowanie chłopców byś poleciła?
Ja polecałam "Co mówią dzieci zanim nauczą się mówić".
Wcale CI się nie dziwię z tą dietą. Ja po ciążowej cukrzycy, po porodzie rzuciłam się na wszystko czego wcześniej nie mogłam (i błyskawicznei przytyłam 5 kilo), a to były tylko 4 miesiące diety...

Ja na pneumokoki szczepiłam. W większości krajów europy to szczepienie obowiązkowe. I nawet nie chodzi o sepsę, która faktycznie jest często śmiertelna, ale też o zwykłe powikłania chorób wywołanych przez pneumokoki, które występują bardzo często. Poza tym szczepienie takich maluchów zmniejsza obecność choroby w środowisku i dorosli też mniej chorują. A to głównie choroby ukł. oddechowego, czyli bardzo częste. Ja wolałam zaszczepieć. Choć nie zrobiłam tego od razu, tylko w drugim półroczu, w sumie będą trzy dawki. A tak poza tym to szczepiłam 5w1 i WZWB

anuszka - no to czekamy :)

agatcha - tak... skóra jak u niemowlaka to prawie taki sam mit jak "śpi jak niemowlę" ;)
Gratuluje ząbka :) I łączę się w alergicznym bólu - Leo też ciągle coś wychodzi. Ma szorstką buźkę i raz po raz jakiś placek na ciałku, na szczęście dużo mniejsze niż poprzednio. Ale też nei wiem od czego - czy od kąpieli, czy od jedzenia i teraz już ciężko dojść.... Ale wychodzę z założenia, ze troszkę się musi oswajać z alergenami i dopóki go jakoś mocno nei wysypuje, to nic nie zmieniam. Tym bardziej, ze po tej maści co dostaliśmy bardzo szybko wszystko schodzi.

realne - gratki za ząbki. Hurtowo widzę :)

guga - no szczęśliwa mamusia :) To widzę, ze większość maluchów już mówi mama? A mój to tylko "tata" na okrągło.

slim lady - super, ze wrócił apetyt! No pewnie, ze własne najlepsze!
Zdjęcia superaśne :) Też muszę mojemu cyknąć jak stoi.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqghmekeuw0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn1548dfts7t.png

http://s2.pierwszezabki.pl/036/036180990.png?1651

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :) chyba jest lepiej bo dziś juz ładnie katar zgęstniał i zrobił sie lekko żółty a to podobno znak ,że nie alergiczny więc mi lżej:). Kupsko tez śliczne poszło i po kapieli opitoliłam Matusiowi włosy :)

    Mamola
staram sie ,ale się martwię .Mi cieńki katar trwał 4 dni a matusiowi 9 i to tak lejacy i obfity:/ ... super ,ze tak szybko Leoś załapał :) mądralek super ,ze nie musisz już obciążać pleców :)..... pieknie je Leoś i zaraz bedzie chodził ,jak znajde stary film to pokaże Ci jak mati robił pierwsze raczkowanie na podłodze:).. własnie zauważyłam ,że mati ma znowu czerwone plecy sysypka i wiesz co to po wczorajszym dłuższym myciu:/ a Leosiowi przeszło to uczulenie od wody? wiesz mysle że to może wina starego pieca na prąd i tam cos musi sie gromadzić:/
    Slim lady
nie dziwię się że tańczy do takiej muzyki:) i na pewno jej nie smakowały tez tak miałam :) Zdrówka by katarek był łagodny i szybko poszedł precz!!fajne zdjęcia:)widac ,ze stanie najbardziej cieszy:)
    Guga
oj meczy psychicznie:/ zwłaszcza że płacze z mojej winy, bo go mecze tym czyszczeniem.Strasznie dużo ma tego w nosku.Do tego stres czy katar nie był alergiczny :/ Wczoraj była mała poprawa i mu trochę odpuściłam... super ,a mi dzis matuś mama mówił,bo wstałam a on leci za mna po łóżku i chce żebym go na dół zabrała Faktycznie wzruszajace:).. mała pazerna na świat ,że nie chce spać i wstaje w nocy .Minie jej to mati tez tak miał jak zaczął raczkować to lunatykował:)
    3nik
fajne ksiażki :) musze tez poczytać:)

Odnośnik do komentarza

Hej

Ja tylko na sekundke w przerwie pisania prac, Julcia jest grzeczniutka i duzo spi, wiec wykorzystuje czas na pisanie prac na zaliczenie. A jak nie pisze prac, to pilnuje, zeby sobie guzow nie nabijala, bo ostatnio jest w tym specjalistką.

GRATULUJE TYM MALUSZKOM, KTORE MAJA ZĄBKI, PIERWSZE BĄDŹ KOLEJNE.

mamaola jestem pod ogromnym wrazeniem jak Leoś je. Pieknie lapie w paluszki. Super, a co do raczkowania trudno powiedziec, Julka niby umie w przod, a malo tak zasuwa, najlepiej jej wychodzi do tylu, prawie caly czas tak smiga. Choc mysle, ze z tą kula do raczkowania szybko mu pojdzie.

aśku ciekawy sposob raczkowania hehe, niezle sobie Ptysiu radzi. Wklej Matusia zdjecie z krotszymi wloskami.

http://s7.suwaczek.com/20090815310120.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09e6yd01kthebk.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09e6yde932w7ze.png

Odnośnik do komentarza

    Realnie
niech patrzy i sie uczy ku zadowoleniu mamusi:)
    Adria
oj zdjec nie mam bo,go dopiero wczoraj opitoliłam :) ale proszę film i to z nowym gadaniem:) na na tak od wczoraj robi i nie może przestać .Teraz biedulek śpi ma też całą głowe wysypaną:/ teraz wiem czemu mi w nocy sie tak kręcił:/ ... nie mam pojecia jak Julcia do tyłu umie raczkować ,ale widocznie jest prawdziwym rakiem hi hi wszystko na odwrót hi hi..................................YouTube - na na:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...