Skocz do zawartości
Forum

Starania po poronieniach - co zrobić by donosić kolejną ciążę?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz wiem bo tez sama musialm sie dowiedziec bo lekarze nic nahlepiej nie zapisuka tylko kaza sie starac...w nieskonczonosc. I tak: Tsh, ft4, prolaktyna, progesteron ok 7 dni przed @, na czczo, przespa a noc, bez sexu - to podstawa. Kochane czy wiecie moze czy TSHoze sie zmienic w ciagu 2 miesiecy? W czerwcu, lipcu i wrzesniu badalam i bylo ok, 2,5 a teraz...4 cos tam. I dostalam hormony. A wedlug lekarza mialo byc ok....

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Postanowiłam, że podzielę się z wami moimi doświadczeniami w staraniu się o dziecko. Pierwszy raz zaszłam w ciąże w 2011 roku i była to niespodzianka. W 10 tygodniu dostałam krwotoku, trafiłam do szpitala, po zrobieniu usg okazało się, że serce nie bije i jest obrzęk. Na drugi dzień zabieg i załamanie po którym długo dochodziłam do siebie. Druga ciąża w 2014 roku po staraniach. W 9 tyg. diagnoza puste jajo płodowe i kolejny zabieg. Moja lekarka zleciła badania żeby sprawdzić przyczynę. Toksoplazmoza, tarczyca, antykoagulant toczniowy, badania na zespół antyfosfolipidowy, cytologia oraz skierowanie do poradni genetycznej na badania kariotypu dla mnie i dla męża. Wszystkie wyniki były dobre więc przyczyna nieznana. 3 ciąża czerwiec 2015, z jednej strony radość a z drugiej strach , że znów coś złego się stanie. Od 8 tyg. lekarka przepisała duphaston, luteine i zastrzyki clexane żeby utrzymać ciąże. Wszystko szło dobrze ale strach pozostał. W 24 tyg. mogłam odstawić duphaston i zmniejszyć dawkę luteiny ze 100g na 50g, clexane bez zmian. Obecnie jestem w 28 tyg. i czekam niecierpliwie na poród, dopiero jak zobaczę moje dziecko będę mogła odetchnąć z ulgą.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy, które czekają na dwie kreski :)

Kacper
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c3e5emcigphff.png

Odnośnik do komentarza

Witam moje wcześniejsze miesiaczki:
08.06-13.06
09.07-15.07
08.08-13.08
16.09-22.09
20.10-25.10
24.11-29.11
i teraz powinnam dostać 29.12-03.01.2016
Tego 29.11 po zakończeniu miesiączki miałam spokój do dnia 12.12.2015 dostałam plamienia brązowego(myslałam że to resztki zalegające z ostatniej misiączki) lecz trwa to do dziś 17.12 (już prawie tydzien) zaczynam się martwić pojawia mi sie to kolejny cykl co dzień jakoś zauwarzyłam że chyba mi sie nasila niewiem już sama..to już nie plamienie a można uznać za miesiączke taka sama konsystencja tylko że odcień owiele ciemniejszy wygląda jak czarno czerwona krew a gdy rozetre na papierze to wychodzi brązowe.
Do ginekologa jestem zapisana na 12.01 2016 to mi za kilka dni minie ale boje się ze to mogą byc torbiele, mieśniaki czy nowotwory:((prosze o porade dodam że w tamtym miesiacu nie chorowałam nie brałam zadnych leków jedynie fiolik łykałam bo staramy się o dziecko. lecz te plamienie pojawia mi sie w okresie owulacji:( Może to poronienie wczesne ??

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj44jn8u45tcl.png

Odnośnik do komentarza

Witam Dziewczyny tak jak mówiłam byłam u lekarza we wtorek, pierwsza wizyta po zabiegu. Lekarz powiedział ze wszystko jest ok mam czekać na pierwsza miesiączkę a jak nie dostane to luteline wywoływać a starania na nowo dopiero w drugim cyklu a wy kiedy zaczynalyscie się starać po zabiegu i czy wszystko jest ok. ? Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia a w nowym roku dwie kreseczki dla tych starających się ☺

Odnośnik do komentarza

EwelinaG
Witam Dziewczyny tak jak mówiłam byłam u lekarza we wtorek, pierwsza wizyta po zabiegu. Lekarz powiedział ze wszystko jest ok mam czekać na pierwsza miesiączkę a jak nie dostane to luteline wywoływać a starania na nowo dopiero w drugim cyklu a wy kiedy zaczynalyscie się starać po zabiegu i czy wszystko jest ok. ? Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia a w nowym roku dwie kreseczki dla tych starających się ☺

Właśnie w drugim cyklu i się udało teraz jestem w 20 tyg i wszystko jest ok ale biorę tabletki na podtrzymanie. Tego Tobie także życzę i Wam wszystkim dziewczyny.

Odnośnik do komentarza

EwelinaG
A czy brałas może jakieś tabletki aby zajść w ciążę czy nie miałaś z tym problemu ? Bo ja aby zajść brałam Cło i nie wiem czy teraz mi się uda bez tego

Dwa dni po zabiegu kazano mi zacząć brać acard jedna tabletkę całą resztę wdrożono mi przy dwóch kreskach i potwierdzeniu ze jest pecherzyk ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczyny.Mnie spotkał ten sam los i w listopadzie poroniłam. Niestety musiałam teź przejść zabieg łyźeczkowania. W grudniu równo po 4 tygodniach dostałam okres. Dziś byłam na wizycie kontrolnej i lekarz powiedział że wszystko jest w pożądku. Chciałabym już się starać o nowego dzidziusia ale lekarz powiedział aby troszkę zaczekać. Zastanawiam się czy już nie zacząć próbować bo przecież nie powiedziane jest że od razu zajdę w ciążę. Co Wy o tym myślicie?Cieszę się że trafiła na to forum i mam nadzieję że znajdę w Was oparcie i pomogę innym w tym trudnym dla nasz czasie.

Odnośnik do komentarza

Widzę że jesteśmy mniej więcej tyle samo po zabiegu. Ja na Twoim miejscu bym poczekała jeszcze troszkę bo te plamienia to może początek nadchodzącego okresu. Ja miałam już okres równo po 4 tygodniach i jak się skończył to po dwóch dniach płacić zaczęłam ale tylko jeden dzień. Musi się to chyba uregulować wszystko.Byłam wczoraj u lekarza i powiedział że wszystko ok. Teraz muszę się dobrze przygotować do następnej ciąży i mam cichą nadzieję że to już niedługo się stanie. Bardzo pragnę mieć maluszka w domku.

Odnośnik do komentarza

Lekarz mi powiedział abym poczekała jeszcze z jeden cykl ale ja nie dawałem za wygraną i zapytałam czy już mogę spróbować to powiedział z uśmiechem "lepiej poczekaj ale jak wpadniesz to nic się nie stanie". Ja na siłę nie będę się starała ale też nie będę nic robiła aby ciąży nie było. Nie wiem czy tylko ja mam takie napady że chcę mieć dziecko już teraz. Fajnie że mogę tu pisać i z niecierpliwością czekam na nowe wpisy. Nikt tak nas nie zrozumie jak my same.Mam nadzieję że niedługo będziemy cieszyły się dwoma kreseczkami.

Odnośnik do komentarza

To poczekaj do końca tygodnia i może weź tą luteinę. Nie wiem co Ci doradzić.A może zadzwoń do swojego lekarza niech Ci powie czy zaczekać czy ingerować lekami. Ja 25 będę dwa miesiące po zabiegu więc trochę czasu już minęło.Mam nadzieję że wszytsko się unormuje i będę mogła zajść ponownie w ciążę bo wiek swoje robi i nie mogę długo czekać.

Odnośnik do komentarza

No to trzymam kciuki, abyś szybko dostała okres. Wiesz na jednej stronie znalazłam forum na którym odpisuje Pani ginekolog może zaloguj się tam i napisz do niej odpisuje bardzo szybko i może coś ci podpowie. https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik/3680525,brazowe-plemienie-w-przerwie,2
Poczytaj sobie ja z nią pisałam. to forum o poronieniu. Może akurat coś doradzi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...