Skocz do zawartości
Forum

Czy on kiedys zrobi siku na nocnik czy kibelek??


Lila

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny a mam pytanko jak wygląda Wasz dzień? Tzn. jak wstaje to od razu na nocnik i potem cały dzień bez pampka? Tylko na wyjście zakładacie? A ile razy sadzacie dziecko na nocnik? Ja mam już dosyć mała mi nie chcę sikać. Np siedzi na nocniku nawet 30 min nie zrobi siku a jak tylko jej założę majteczki to zaraz mokre.:duren::duren:

Odnośnik do komentarza

mleniec
Dzieki :) W końcu nie ma wyjścia. Mam tylko nadzieję, że przez lato sie uda, bo od września mój zbój do przedszkola idzie :Szok::Szok:

Zobaczysz ze sie uda ja pewnie jeszcze bym go w pieluchach trzymala gdyby sasiadka mnie nie zmobilizowala :) zaczela swojego synka oduczac wiec ja mowie a co mi tak niech sie moj tez uczy :) Zreszta w ostatnim numerze "Twojego maluszka" jest taka mala notatka zeby nie rozpoczynac zbyt wczesnie edukacji nocznikowej. Malec jest gotowy do rozstania z pieluszka dopiero pod koniec 2 roku zycia (a czesm i pozniej), moze po prostu to jeszcze nie jego pora.
Ja malego tez od wrzesnia daje do zlobka i dlatego chcialam zeby pielucha poszla w odstwake, zostaje jeszcze nauczyc go spac bez pieluchy no i spacery :( jeszcze jest za zimno zeby go wysadzic na swiezym powietrzu :)

bajustyna
Dziewczyny a mam pytanko jak wygląda Wasz dzień? Tzn. jak wstaje to od razu na nocnik i potem cały dzień bez pampka? Tylko na wyjście zakładacie? A ile razy sadzacie dziecko na nocnik? Ja mam już dosyć mała mi nie chcę sikać. Np siedzi na nocniku nawet 30 min nie zrobi siku a jak tylko jej założę majteczki to zaraz mokre.:duren::duren:

Moj Piotrus jak wstaje od razu siada na nocnik i zapelnia go (oj bardzo:)) pozniej jak go ubieram to majteczki i rajtuzki i od razu mu przypominam ze nie ma pieluszki, sniadanko a po nim od razu nocnik (bo on tak juz ma ze od razu sika- zreszta on duzo pije), potem zabawa (caly czas bez pieluch), spacer (z pielucha ale zauwazylam ostatnio ze jak wracamy to pielucha jest sucha) po powrocie nocnik mala zabawa, obiadek i spanie (ozywiscie z pileucha) jak sie obudzi nocnik i tak do wieczora, kapiel (nocnik) i przed samym snem nocnik a potem walka zeby zalozyc mu pieluche na noc bo on jej nie chce ale bez niej lozko byloby mokre :) a tak ogolnie to on sam syganlizuje ze chce siku i wtedy go sadzam, na poczatku musialam obserwowac go bo np. zaciskal nogi i bylo wiadomo ze cos bedzie :) ale obowiazkowo sama bez sygnalizowania sadzam go po przebudzeniu, przed snem i po kapieli

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

Jestem nowa na tym forum,ale mam trochę doświadczeń nocniczkowych.
Najlepiej odzwyczajać dziecko od pampersa latem,tak by biegało nago,pokzac,gdzie jest nocnik i powiedzieć co i jak maluchowi.Będą zdarzały sie wpadki to nieuniknione.Mój Bruno z tekstem:kupa leci,kupa leci raz trafił:Śmiech: do nocnika raz nie:Wściekły:,no ale ma sie panele to sie umyło inaczej się nie da.Teraz moja Klaudynka rozpoczyna okres nocniczkowy -świadomie -czas pokaże co dalej.:Śmiech:

http://joaba.educatio-online.pl/img/B_framed01.jpghttp://joaba.educatio-online.pl/img/K_framed01.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam dziwczyny wiosennie :) Słonko za oknem i czas zacząć na nowo. Od kilku dni Mati chodzi bez pieluchy, ale nie muszę chyba pisać, że przypadek mojego synka jest bbbaaaarrrddzzzoo ciężki i do tej pory niesty nie udało nam się nic uzyskać. No jedyne co to, to że po ssiusianiu przychodzi do nas ze spuszczoną główką i mówi, że zrobił siusiu lub kupke. Chociaż to. No ale nie mamy wyjścia. Nie mozemu teraz odpuścić, bo od września do przedszkola.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2/st/20051119/n/Mati/dt/6/k/e9d0/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2/st/20070925/n/Maks/dt/6/k/6b2e/age.png

Odnośnik do komentarza

mleniec
Witam dziwczyny wiosennie :) Słonko za oknem i czas zacząć na nowo. Od kilku dni Mati chodzi bez pieluchy, ale nie muszę chyba pisać, że przypadek mojego synka jest bbbaaaarrrddzzzoo ciężki i do tej pory niesty nie udało nam się nic uzyskać. No jedyne co to, to że po ssiusianiu przychodzi do nas ze spuszczoną główką i mówi, że zrobił siusiu lub kupke. Chociaż to. No ale nie mamy wyjścia. Nie mozemu teraz odpuścić, bo od września do przedszkola.

Zobaczysz jeszcze troche i bedzie ok, nie wiem moze jak zrobi siku w majteczki to nie przebieraj go niech pochodzi mokry zeby wiedzial ze lepiej zawolac wczesniej?? U nas to podzialo teraz juz nawet na dwor wychodzimy bez pieluchy tylko w nocy ja zakladamy, nie wiem jak z tym sobie poradzic- maly duzo pije wody w nocy i niestety duzo sika :(

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

mleniec ja też to przechodziłam!
Zrezygnowałam z pieluch tydzień po 2 urodzinach Stasia, czyli w maju, a tak naprawdę to dopiero od sierpnia-września świadomie woła siku. Majtki chodziłam średnio raz w tygodniu dokupować, bo wciąż było mało.
Najważniejsza jest konsekwencja, jak już się zdecydowałaś, to nie zakładaj mu tej pieluchy, choćby nie wiem co. Ja mojego za każdym razem ciągnęłam ze sobą do pralni i tłumaczyłam, że teraz muszę prać te majtki itd.
Gorzj było z kupą...Boże jak sobie przypomnę...
Siusiu już umiał wołać, a kupę nadal perfidnie walił w majtki. "Stasiu chcesz kupę"? - nie, a za 2 minuty kupa w majtkach!!! Próbowaliśmy wszystkich metod, od tłumaczeń po kary, pod koniec nawet nie zmienialiśmy mu tych majtek, tylko chodził z tą kupą-zero efektów. I w grudniu, gdy zaczął się temat gwiazdora i prezentów, powiedziałam mu, że jeśli nie nauczy się robic kupy na ubikację, to nie dostanmie żadnego prezentu od gwiazdora. oczywiście się nie nauczył. Gwiazdor przyszedł i wręczył mu zapakowaną przeze mnie paczkę pieluch, tłumacząc, że nie zasłużył na prezent. Mały przestraszony obiecał, że już nie będzie robił. Dostał więc prezenty, jednak z zastrzeżeniem, że jeżeli się nie nauczy, to gwiazdor przyjdzie i zabierze. Po wigilii zrobił jeszcze jedną kupę w majtki i ...koniec. W pierwsze święto już na kibelek:)
Może to mało pedagogiczne, ale skuteczne:)

Odnośnik do komentarza

andzia
mleniec ja też to przechodziłam!
Zrezygnowałam z pieluch tydzień po 2 urodzinach Stasia, czyli w maju, a tak naprawdę to dopiero od sierpnia-września świadomie woła siku. Majtki chodziłam średnio raz w tygodniu dokupować, bo wciąż było mało.
Najważniejsza jest konsekwencja, jak już się zdecydowałaś, to nie zakładaj mu tej pieluchy, choćby nie wiem co. Ja mojego za każdym razem ciągnęłam ze sobą do pralni i tłumaczyłam, że teraz muszę prać te majtki itd.
Gorzj było z kupą...Boże jak sobie przypomnę...
Siusiu już umiał wołać, a kupę nadal perfidnie walił w majtki. "Stasiu chcesz kupę"? - nie, a za 2 minuty kupa w majtkach!!! Próbowaliśmy wszystkich metod, od tłumaczeń po kary, pod koniec nawet nie zmienialiśmy mu tych majtek, tylko chodził z tą kupą-zero efektów. I w grudniu, gdy zaczął się temat gwiazdora i prezentów, powiedziałam mu, że jeśli nie nauczy się robic kupy na ubikację, to nie dostanmie żadnego prezentu od gwiazdora. oczywiście się nie nauczył. Gwiazdor przyszedł i wręczył mu zapakowaną przeze mnie paczkę pieluch, tłumacząc, że nie zasłużył na prezent. Mały przestraszony obiecał, że już nie będzie robił. Dostał więc prezenty, jednak z zastrzeżeniem, że jeżeli się nie nauczy, to gwiazdor przyjdzie i zabierze. Po wigilii zrobił jeszcze jedną kupę w majtki i ...koniec. W pierwsze święto już na kibelek:)
Może to mało pedagogiczne, ale skuteczne:)

Z tym prezentem dobre a moze ktoras mi doradzi jak mam malego oduczyc sikac w nocy?? W dzien jest super zero pieluch, sikanie i kupka na nocnik, lub sedes lub jak jestesmy na dworze to na lonie natury ale w nocy musi byc pielucha bo duzo sika, w sumie pytanie powinno brzmiec jak go oduczyc pica w nocy, wypija wode litrami, ma to po mnie bo ja w nocy tez pije i to duzo zawsze mam butelke wody kolo lozka.
Ratunku ja z checia bym sie pozbyla tych pieluch w nocy i bylby spokoj. Bede wdzieczna za rady

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

Gunia jak on tak dużo pije, to możesz mieć problem. No ale latem nie będziesz mu picia ograniczać:)
Mój jest rok starszy so Twojego, a i tak jak za dużo wieczorem wypije, to mąż nosi go w nocy na kibelek, żeby powodzi nie było.

Ale próbuj!!! Pod prześcieradło folia albo coś, co by wsiąknęło ewentualne siuśki.
Trzymam kciuki!!!

Odnośnik do komentarza

Gunia my mieliśmy ten sam problem. Jakoś samo przeszło mnie więcej 3 miesiące po 2 urodzinach. Tłumaczyłam Gosi, że pijemy przed spaniem, a w nocy już nie. Przez pierwszy tedzień budziła się często, ale chodziłam ją uspokajać i w większości przypadków obyło się bez picia. No i się udało. W nocy nie pije w ogóle. A mały śpi jeszcze w dzień? Jesli tak, to czy wtedy też zakładasz mu pieluchę? Może spróbuj (jeśli jeszcze śpi) zacząć odpieluchować na początek w czasie drzemki dziennej. Zaznaczając wcześniej wyraźnie i kilka razy, że nie ma pieluchy. Pod prześcieradło polecam podkłady z Rossmana - ładnie chłoną i nie szeleszczą tak jak zwykła folia. A poza tym dziecko się nie poci od nich. Powodzenia!

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

Acha zaznaczam, że do dzisiaj wysadzam Gośkę w środku nocy na nocnik. Jak mam już iść spać (zazwyczaj ok. 23.30) to na śpiąco sadzam ją na nocnik i ona sika :Śmiech: Tylko, że to zależy od dziecka - moja się nie wybudza, więc mam problem z głowy. Ale jak dziecko jest czujne i ma płytki sen, to taka akcja może się zakończyć całkowitym wybudzeniem... No i nocnik zostaje na noc u niej w pokoju. Jak się przebudzi, zdąrzy usiąść i zrobić to drze się: "Mamo złobione siku!!!!!" A robi to tak skutecznie, że chyba pół bloku słyszy, hehehe.

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny normalnie rece mi opadly, bylam na spacerku w piaskownicy byly tam jakies mamy z dziecmi jedno ponad 3 lata a drugie tak 6. Siedza i gadaja o sikaniu i mama tej ponad 3 letniej dziewczynki w pewnym momencie mowi "ja wiem ze mala powinna juz chodzic bez pieluchy ale co ja mam zrobic przeciez jak jej zdejme to bedzie wszedzie sikac i bedzie smierdziec a ja nie chce smrodu w domu" Jak dla mnie to koniec rozmowy i nie mam wiecej pytan :( to bedzie czekac az dziecko pojdzie do zerowki i panie ja tam naucza????

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...