Skocz do zawartości
Forum

Przekąski, obiady, desery, ciasta... :)


Anya

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zwolenniczką domowych łakoci, więc na każdy weekend w domu musi być ciasto, które podejrzanie szybko znika :D w zeszłym tygodniu pierwszy raz upiekłam brownie. Powiem Wam, że wahałam sie dość mocno, czy nie zrobić jednak czegoś innego... ale rodzinka nie żałuje, więc ja też nie :P a to przepis:
350 g gorzkiej czekolady
3 jajka
250 g masła
150 g cukru
100 g mąki pszennej
łyżeczka proszku do pieczenia

Czekoladę i masło roztapiamy w kąpieli wodnej i zostawiamy, aby ostygła (tylko musi być jeszcze płynna).
Jajka ubijamy z cukrem, potem dodajemy stopniowo czekoladę, a na końcu mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia.
Powstałym ciastem wykładamy formę o wymiarach 23 x 23cm wysmarowaną masłem (można też wyłożyć ją papierem do pieczenia).
Pieczemy w nagrzanym do temperatury 180°C piekarniku ok. 35- 40 minut.
Smacznego :)

Odnośnik do komentarza

Jak prawdziwe ciasta, to tylko z czekoladą :D chociaż jestem zwolenniczką zdrowego żywienia, czasem pozwalam sobie na mały grzeszek i wertuję przepisy kulinarne. Powtarzam sobie, że gorzka czekolada sprawia, że ciasto staje się bardziej dietetyczne... A w ogóle to czekolada jest z kakao, ziarna kakao z kakaowca, a kakaowiec to roślina... Czyli czekolada to warzywo :P

Odnośnik do komentarza

Teraz nie ma juz wiekszych problemow ze znalezieniem pomyslow na smaczny obiad. W sieci jest sporo serwisow na ktore uzytkownicy wrzucaja swoje najlepsze pomysly .. ja wlasnie z takich miejsc zbudowalam sobie dosc obszerna baze. Wszystko zostalo wydrukowane i mam taka swoja ksiazke kucharska. Oczywiscie wszystko bylo wczesniej skonsultowane w domownikami. Najbardziej im smakuja dania oparte o makaron jak https://uwielbiam.pl/przepis/makaron-z-sosem-serowym dla mnie tez na plus jest fakt, ze wiekszosc produktow potrzebnych do przyrzadzenia moge kupic wszedzie. Do tego krotki czas przygotowania i okazuje sie on przepisem idealnym ;)

Odnośnik do komentarza
Gość elwirsa

Ja nie mam ulubionych blogów a co do przekąsek to zawsze na imprezach na szybko się sprawdzają gotowe, paluszki, świetne są te natures z lubelli, do tego krakersy, chipsy nachosy, jakies fajne dipy do pomaczania, to taki zestaw na wieczór przy meczyku ;)

Odnośnik do komentarza
Gość MartaKisc

Jeszcze pare miesiecy temu bylam wielka zwolenniczka kupowania gotowych ciast i deserow. Wynikalo to moim zdaniem z mojego lenistwa bo wystarczylo przejsc sie do sklepu badz cukierni. Niestety w ostanim czasie ceny poszly mocno w gore, a jakosc dziwnym trafem spadla. Zdalam sobie sprawe, ze nie mam wiecej zamiaru placic za spozywanie wypiekow do ktorych zamiast maki jest uzywany jakis uzupelniacz, a w czekoladzie jest wiecej cukru niz jej samej. Znajoma podsunela mi pewien pomysl abym poszukala jakichs przepisow w sieci. Oczywiscie bylam w tym zupelnie zielona wiec podpytalam na jednej z grup spolecznosciowych. Udalo mi sie znalezc przy okazji takze wiele poradnikow dla osob zaczynajacych swoja przygode z pieczeniem. Najbardziej cenie sobie serwisy typu https://uwielbiam.pl/przepisy?txt=sezonowe poniewaz na ich lamach to wlasnie czytelnicy dodaja swoje najlepsze pomysly. Nie ma ma kopiowania materialow jak to ma miejsce na blogach co jest najwiekszym plusem. Oczywiscie z czasem bywa kiepsko jednak dwa razy w tygodniu uda sie cos upiec :)

Odnośnik do komentarza

Sama odkryłam ostatnio w sobie niezła kucharkę oraz cukiernika. Mam trochę więcej czasu w domu, tak wiec zamiast kupować gotowe ciasta, sama próbuję je przyrządzić. Raczej daleko mi jeszcze do pieczenia tortów, ale już na przyklad upiekę smaczne ciasteczka czy bezy.

Jako domowa przekąskę,  polecam również chipsy bananowe.

Kosztują niewiele, a na pewno są zdrowsze od chipsów czy ciastek ze sklepu. 

Edytowane przez Wywijaska
Link do sklepu
Odnośnik do komentarza

Dobrze jest sobie kupic suszarkę oraz samodzielnie suszyć takie chipsy. Ich smak jest zdecydowanie inny oraz mi osobiście taki chipsy z suszarki smakują o wiele bardziej niż chipsy kupowanie w sklepie ( dodatkowo ich nie słodzę a te sklepowe są słodzone co mi sie niekoniecznie podoba).

No i polecam kupienie sobie na co dzęn wyciskarki, mozna przyrządzic smaczne soki owocowe na drugie śniadanie czy na podwieczorek. Szczególnie teraz jak będziemy mieli polskie warzywa i owoce.

 

Edytowane przez Wywijaska
Link do sklepu
Odnośnik do komentarza
Gość Compania

Pozwolę sobie dać tutaj idealne wprost proporcje na domowe gofry 🙂 Wczoraj przyrządzałam i wyszły pyszne

2 szklanki mąki pszennej

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżka cukru

2 szklanki mleka

1/3 szklanki oleju

2 żółtka

2 białka

Szczypta soli

Olej do wysmarowania gofrownicy

Osobno ubijamy białka z solą, osobno reszte składników. Potem mieszamy za pomoca lyżki. Wychodzi pyszne ciasto. W gofrownicy piekę jakieś 5 minut 😉

 

Edytowane przez Wywijaska
Link do sklepu
Odnośnik do komentarza

Mogę polecić do obiadu kapustę pekińską duszoną ze śmietaną.

Pokrojoną cebulę poddusić na oleju, dodać pokrojoną w kostkę kapustę pekińską, dusić pod przykryciem z dodatkiem soli. Śmietanę wymieszać z łyżką mąki, połączyć z kapustą, zagotować, przyprawić sosem sojowym lub ewentualnie innymi przyprawami zależnie od upodobania.

Pycha.

 

Edytowane przez Wywijaska
Odnośnik do komentarza

Ja nie bardzo lubię zbyt skomplikowane przepisy, dlatego staram się wybierać takie dania i przekąski, które są proste i szybkie w przygotowaniu. Między posiłkami czasami wybieram taki serek https://danio.com.pl/ - które mogę zjeść bez dodatków albo dodać coś, co akurat mam pod ręką. Czasami, jak nie mam pomysłu to korzystam jeszcze z różnych przepisów, żeby wykorzystać to, co mam w lodówce i wychodzą z tego pyszne przekąski. Nawet taki serek można wykorzystać do zrobienia serniczków, placuszków albo podać z domową granolą. W dodatku takie przekąski przygotowuje się w zaledwie kilka minut, a to ogromny plus 🙂

Odnośnik do komentarza

 

Ja to się zastanawiam, czy zamówić na święta jakieś wyroby w tej cukierni Ciasta Gdańsk . To miejsce jest tak słynne w naszej okolicy, że muszę sama się przekonać  jak smakują. Zawsze sama piekłam ciasta i ciasteczka, ale teraz zamówię u nich makowiec, pierniki, keks i chyba jeszcze sernik. Ale się zrobiłam głodna na słodycze 🙂 Nie mogę się już doczekać Gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Gość Luna248

Bardzo często robię dla swojej rodziny jakieś domowe desery. Największym powodzeniem cieszą się u nas ciasta, a przede wszystkim muffiny czekoladowe  - są bardzo smaczne, wilgotne i przede wszystkim mocno czekoladowe. Ich przygotowanie też nie jest zbyt skomplikowane, a składniki - łatwo dostępne, więc można je przygotować prawie w każdej chwili. Te muffinki świetnie sprawdzają się nie tylko jako codzienny deser ale też i na rodzinnych imprezach 🙂 

Edytowane przez Wywijaska
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...