Skocz do zawartości
Forum

Przekąski, obiady, desery, ciasta... :)


Anya

Rekomendowane odpowiedzi

Schabowe paluszki

Składniki:
50 dag schabu bez kości
50 dag pieczarek
duża cebula
szklanka rosołu (polecam bulionetkę Knorr)
sól, pieprz
przyprawa ziołowa
olej
1/2 szkalnki śmietany
mąka krupczatka do panierowania

Schab kroimy wzdłuż na kilkucentymetrowe paluszki, panierujemy w mące wymieszanej z przyprawami, odstawiamy na 10 minut w chłodne miejsce. Na rozgrzanym tłuszczu podsmażamy paluszki, rumieniąc ze wszystkich stron, przekładamy do rondla. Na pozostałym ze smażenia tłuszczu podsmażamy posiekaną cebulę. Gdy się zeszkli dodajemy pieczarki i smażymy aż grzyby puszczą sok. Przekładamy do rondla ze schabem, całość podlewamy rosołem, dusimy do miękkości, przyprawiamy do smaku, dodajemy śmietanę wymieszaną z niewielką ilością mąki i zagotowujemy.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Gulasz ziemniaczany

Składniki:
70g boczku
200g obranej cebuli
800g ziemniaków, które się nie rozgotują
2 łyżki smalcu
1 łyżka koncentratu pomidorowego
2 łyżki słodkiej papryki
1 ząbek czosnku (w zależności od upodobań-ja daję więcej)
1 łyżeczka soli, szczypta kminku, szczypta majeranku
300g parówek, serdelków lub kiełbasy

Boczek i cebulę pokroić w drobną kostkę, ziemniaki umyć i pokroić w 1 cm kostkę.
Smalec roztopić na średnim ogniu. Boczek wraz z cebulą przyrumienić i zmieszać z koncentratem, papryką i rozgniecionym czosnkiem.
Dodać ziemniaki i zalać gorącą wodą tak, aby wszystko dokładnie przykryła. Doprawić do smaku i gotować pod przykryciem na małym ogniu przez 15 minut.
Parówki/kiełbasę pokroić w plasterki, dodać do gulaszu i dusić 5 minut. Doprawić octem i szczyptą cukru do smaku.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Szyszki

Składniki:
ryż preparowany (ja daję taką jedną dużą paczkę albo 3-4 małe w zależności ile chcemy tych szyszek)
40 dag krówek lub irysów (ja daję krówki-najzwyklejsze na świecie )
1 kostka margaryny
1 łyżka kakao

Cukierki wrzucamy do garnka i mieszając czekamy az się roztopią. Następnie dodajemy kostkę margaryny i mieszamy ją z cukierkami do całkowitego roztopienia. Dodajemy łyżkę kakao. Mieszamy. Zdejmujemy z ognia i wsypujemy ryż. Dokładnie mieszamy. Czekamy do ostygnięcia i formujemy szyszki. Warto przygotować ciepłą wodę do moczenia rąk aby przy formowaniu nie przywierały. Układamy na talerzu i stawiamy w chłodne miejsce (ja wstawiam do lodówki).

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/szyszki.jpg

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Anya
Inkaaa
Anya możesz mi powiedzieć gdzie kupiłaś ryż preparowany? Bo u mnie nigdzie nie mogę go znaleźć...

Inkaaa w zwykłym sklepie spożywczym ::): jak nie znajdziesz w osiedlowym to w marketach są

Muszę jeszcze raz się przejść i poszukać ::): ja takie szyszki pamiętam z dzieciństwa :Oczko: to był szał jak chodziłam do podstawówki. Teraz widziałam, że sprzedają takie na targu u nas :lol: ale pewnie takie robione samemu są smaczniejsze ::):

Odnośnik do komentarza

Inkaaa
Anya
Inkaaa
Anya możesz mi powiedzieć gdzie kupiłaś ryż preparowany? Bo u mnie nigdzie nie mogę go znaleźć...

Inkaaa w zwykłym sklepie spożywczym ::): jak nie znajdziesz w osiedlowym to w marketach są

Muszę jeszcze raz się przejść i poszukać ::): ja takie szyszki pamiętam z dzieciństwa :Oczko: to był szał jak chodziłam do podstawówki. Teraz widziałam, że sprzedają takie na targu u nas :lol: ale pewnie takie robione samemu są smaczniejsze ::):
Na pewno takie robione w domu są smaczniejsze ::): i rzeczywiście ten smak z dzieciństwa :D
u nas w sklepie ryż jest w dziale razem z chrupkami :D

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Anya
Szyszki

Składniki:
ryż preparowany (ja daję taką jedną dużą paczkę albo 3-4 małe w zależności ile chcemy tych szyszek)
40 dag krówek lub irysów (ja daję krówki-najzwyklejsze na świecie )
1 kostka margaryny
1 łyżka kakao

Cukierki wrzucamy do garnka i mieszając czekamy az się roztopią. Następnie dodajemy kostkę margaryny i mieszamy ją z cukierkami do całkowitego roztopienia. Dodajemy łyżkę kakao. Mieszamy. Zdejmujemy z ognia i wsypujemy ryż. Dokładnie mieszamy. Czekamy do ostygnięcia i formujemy szyszki. Warto przygotować ciepłą wodę do moczenia rąk aby przy formowaniu nie przywierały. Układamy na talerzu i stawiamy w chłodne miejsce (ja wstawiam do lodówki).

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/szyszki.jpg

alwe pychota to jest, dziękiza przepis!!!

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze mam w pracowniczej szafce czekoladę. Mleczną albo gorzka bo lubię sobie zjeść kosteczkę do kawy. Kawa mi wtedy o wiele bardziej smakuje. Tak ogólnie to niepoprawny ze mnie łasuch. Uwielbiam słodycze.

Moje ulubione to:
czekolada Jedyna deserowa
alkoholowe baryłki
czekotubki ( wedel ostatnio znowu je wypuśćił)
pasie mleczko - najlepiej Wedla waniliowe w polewie mlecznej
oraz czekolady karmellove

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...