Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piątkowo :)

Ale dziś zimno! Za to w przyszły weekend ma być +10st. :lol:

Kwiaciarka - chyba my jako rodzice dojrzeliśmy już do kupna kotów dla chłopaków :Oczko:. Jeszcze wczoraj była rozmowa czy 1 kotek czy 2. I będą najprawdopodobniej 2 ::):. Jeszcze nie wiemy jakie. Z rasowców obstawiam brytyjczyka :Podziw:, choć cena za 2 koty chyba nie przeskoczenia :Kiepsko:. Ale jutro pojedziemy jeszcze zobaczyć koty do adopcji :), przekonamy się czy chłopakom nie minie entuzjazm, gdy się dowiedzą jak trzeba o nie dbać :)
O kotach brytyjskich co nieco już się podowiadywałam :). I są one w przeróżnych kolorach: niebieski (taki jak rosyjski), czarny, rudy, kremowy, czekoladowy, liliowy i biały. Są dwubarwne, a także (tylko u kotek) trójbarwne. Oczy mają duże i są: pomarańczowe, niebieskie, złociste, zielone albo turkusowe.
Cena za kocura jest wyższa niż kotki. I te niebieskie (szare) są najczęściej najdroższe.

Kot brytyjski jest największym z ras krótkowłosych. Waży od 4 do 9 kg i jest zarazem największym kotem krótkowłosym. Koty tej rasy są muskularne, o dość krępej sylwetce, z krótkimi, masywnymi łapami, szeroką piersią i dużą głową. Zachwycają szczególnie swoim futrem, które jest gęste i krótkie, przypominające w dotyku plusz, przez co koty te nazywane są niekiedy "żywymi pluszakami" bądź "misiami". Koty brytyjskie są idealnymi kotami domowymi. Nie wymagają tak częstego szczotkowania jak rasy długowłose (dokładne wyszczotkowanie raz w tygodniu jest zupełnie wystarczające), są niezwykle inteligentne, i bardzo przywiązują się do swojego opiekuna.

Od tego mówienia o kotach sama już nie mogę się ich doczekać w domu. I to mówię ja - psiara :Śmiech:

A z tym testem to w końcu chodzi Ci o to, że 100 minut to za mało, czy że 25 zadań to za dużo?
Dla mnie też nieporozumieniem jest mieszanie klas 4-6 na takim teście.

Odnośnik do komentarza

Maine coony są bardzo ruchliwymi kotami, skocznymi :) moj brat mieszkał rok z 2 ma - mowi, ze tragedia. Nie dosc ,ze cala noc skacza jak glupie to ze jeszcze zlosliwe sa. I ze pełno wlosow.

Dziubalo a dlaczego nie rosyjski skoro sa tak podobne ? :)
w brytyjczykach mi ta ich grubosc jakos sie nie podoba, one takie sa grubawe.
Ale wlos ma identyczny jak rosyjski, jak sa male to w ogole duzo ludzi je myli, kolor oczu je rozni tylko.
A brytyjczyk jest spacerujacy przy podziale ( siedzace, spacerujace i skaczace).
Maine coony sa skaczace.
rosyjskie sa siedziace :) i to w nim cenie, ze nie skacze jak glupi po meblach, niby siedzacy a i tak rano i w poludnie biega jak szalony :) na razie zniszczyl prawie nic - wskoczyl raz na lampe i abazur polamal, ale tak, ze dalo sie naprawic.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...