Skocz do zawartości
Forum

10 miesięcy i tylko siedzi


magan23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
chciałabym prosić Panią o poradę, moja córeczka ma prawie 10 miesięcy i martwi mnie trochę jej rozwój jest bardzo słabiutka jak na prawie roczne dziecko.
Ok 8 miesiąca zaczęła siadać znaczy posadzona siedzi raz lepiej raz gorzej - czasem potrafi wytrzymać nawet 20 minut innym razem po dwóch minutach obsuwa się na zabezpieczające ją od upadku poduszce. Na brzuszku poleży może ze 30 sekund, bo za chwilę przekręca się na plecki. Nie ma mowy o próbach podnoszenia się do samodzielnego siadania. Również nie pełza i nie raczkuje. Parę razy próbowałam podgiąć jej nóżki do pozycji raczkowania, ale Zuza "rozsuwała" się jak żabka... Pewnie jej kręgosłup jeszcze nie jest gotowy do przeskoczenia na kolejny etap rozwoju.
Znajoma umówiła nas na poniedziałek z neurologiem w Warszawie, tylko nie wiem czy te nasze kłopociki nie są zbyt błahe? Może po prostu potrzebna jest jej raczej konsultacja z fizjoterapeutą dziecięcym...
Może zna Pani jakiegoś godnego polecenia fizjoterapeutę z okolic Skierniewic?
Pozdrawiam serdecznie!!

http://s3.suwaczek.com/200812175365.png

http://s2.suwaczek.com/201211075565.png

Odnośnik do komentarza

Witam!
Na podstawie opisu mam wrażenie, że Zuza ma obniżone napięcie mięśniowe...
10-cio miesięczne dziecko powinno już samo siadać – a przynajmniej podejmować intensywne próby samodzielnego siadania. Dobrze by też było, gdyby podejmowało próby raczkowania – albo choć przyjmowało pozycję czworaczą. Dobrze, że dziecko obejrzy lekarz, bo nie są to błahe kłopociki... Mam nadzieję, że ten stan nie jest wynikiem problemów neurologicznych. Myślę jednak, że na pewno będzie potrzebna pomoc terapeuty. Może wystarczy konsultacja, a potem praca w domu. A na pewno będzie potrzebna dosyć intensywna stymulacja. Niestety, nie znam żadnych terapeutów ze Skierniewic – przykro mi, że nie pomogę w tym zakresie... :(
M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...