Skocz do zawartości
Forum

Mamusie z Krakowa i okolic


Tasik

Rekomendowane odpowiedzi

Akademia MamaPyta.pl i Paweł Zawitkowski w Krakowie

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie dla przyszłych i młodych mam z cyklu Akademia MamaPyta.pl.

Podczas konferencji poruszymy takie tematy jak:
ABC ciąża i poród (badania w ciąży, aktywność fizyczna i seksualna w ciąży, odżywianie i pielęgnacja w ciąży, jaką szkołę rodzenia wybrać, poród rodzinny – co to właściwie znaczy, rodzić z doulą?, cesarskie cięcie, poród domowy, wertykalne pozycje porodowe, psychologia ciąży itp.)
Standard okołoporodowy – nowe prawa przyszłych mam
Woda w diecie karmiącej mamy
Suplementy w ciąży – pomoc dla mamy i dziecka
Mleko matki jest najlepsze – czyli o karmieniu noworodków i niemowląt (problemy z laktacją, pozycje do karmienia piersią, dieta mamy karmiącej piersią, karmienie piersią, a alergie, mleko matki – naturalna szczepionka, woda, a laktacja, karmienie sztuczne – mleko modyfikowane, rozszerzanie diety dziecka)

W przerwie konferencji zaplanowaliśmy:
pokaz wiązania chust
pokaz masażu Shantala niemowląt
bra-fitting, czyli jaki ja właściwie mam rozmiar? – warsztat dopasowania staników
pokaz niemedycznych technik mogących ułatwić poród z zastosowaniem między innymi piłki, szala rebozo

Termin: 28 listopada 2013, Sala konferencyjna, ul. Szlak 65 , Kraków
Czas trwania: 12:00 - 16:15

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego jaki można znaleźć na stronie www.mamapyta.pl.

Odnośnik do komentarza

Jakich polecacie ginekologów z Krakowa? Ja znam i chodzę do lekarza ginekologa Sobiesław Kaszowicz, jestem z niego bardzo zadowolona. Prowadził mi całą ciąża, jak w nią zaszłam, bo wcześniej leczył mnie bo ciężko było mi zajść w ciąże. Podejście i odpowiedzi na każde pytanie to jest atut w 100%. Możecie go znaleźć na fb profil FB/DrKaszowicz

Odnośnik do komentarza

Ja rodziłam na ujastku i polecam ale ile mam tyle opinii :)

Na dzień otwarty nie trzeba się rejestrować a na ktg rejestrujesz się jak przychodzisz danego dnia po raz pierwszy, potem panie cię poinformują kiedy masz przyjść następnym razem
możesz też na ktg iść przez izbę przyjęć, wtedy dostajesz jakaś karteczkę i czekasz w kolejce z innymi mamami zapisanymi planowo

Odnośnik do komentarza

Widzę że nie za wiele się tu działo od mojej ostatniej wizyty na forum :)
Tak czy siak, miałam cc na Ujastku tak jak planowałam, ale wszystko wyszło zupełnie niezgodnie z planem. Mam nadzieję że mi nie odbije i nie wrócę już do tego szpitala...

Ktoś mi powie czy warto zastanawiać się nad Żeromskim?

http://www.suwaczki.com/tickers/rfxgsek2bs6ucm2p.png
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nroequ991iiyy.png

Odnośnik do komentarza

Żeromski ma podobno dobrego ordynatora na położnictwie, słyszałam od co najmniej 5 dziewczyn tam rodzących. Dziewczyna, która rodziła w maju tego roku (2016 czasem ludzie odgrzebują wątki, więc piszę) mówi, że można zamówić coś takiego, jak usługę położnej do porodu, i to jest trochę inaczej rozliczane, niż w Ujastku (bo tam też możesz sobie wziąć swoją położną).
Ja pierwsze dziecko rodziłam w Narutowiczu i tak sobie go wspominam, Ujastek mi się dużo bardziej podobał i ze względu na opiekę i ze względu na poród itp. No ale może ja jestem nietypowa :)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze odnośnie cc, bo teraz doczytałam. Ujastek słynie z tego, że nie robi problemu i wykonuje cesarki. Są one zarówno planowe (od godziny 8 są kolejkowane na dany dzień panie), jak i nieplanowe. I robią te cc bez tak zwanego proszenia. Dlatego jest tak popularny. Natomiast w innych szpitalach różnie to bywa, łącznie z taką historią, jaką słyszałam od dziewczyny rodzącej ze mną w 20144, że jak rodziła pierwsze dziecko w 2012roku, to jest proponowali taką pompą próżniową wysysanie dziecka, bo nie mogła urodzić naturalnie i bardzo, bardzo nie chcieli zakończyć porodu cc.
Mi poza tym w Naturowiczu przeszkadzało to, że nie chciali mnie wypuścić do domu, tylko ciągle coś znajdowali, a w Ujasku możesz nawet tego samego dnia wyjść do domu. Oczywiście, co komu pasuje :)
pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

es_ze no robią robią, mam świadomość że jestem przypadkiem wyjątkowo dziwnym i już pisze dlaczego. Cesarkę na Ujastku miałam dokładnie zaplanowaną na 10 maja 2010roku i nikt zupełnie problemu nie robił bo miałam zalecenie od neurologa.
Stety niestety córka stwierdziła że nie wytrzyma tak długo i zaczęło się jej robić niewygodnie już 2maja a 3 czyli w święto z samego rana leżałam już na przedoperacyjnej, więc musieli ściągać anestezjologa jak i z resztą większość składu bo w końcu nie mieli planowanych cesarek na długi weekend, podczas mojej cesarki raczej wszystko odbywało się szybko i w trakcie rozmowy gdzie powinna spędzać majówkę pani Basia a gdzie pan Krzyś. Nie było mi do śmiechu ;) Poźniej z kolei na pooperacyjnej gdzie dogorywałam położne non stop siedziały przy kawie i pachnącym jedzonku, od świtu do nocy trwały radosne ploteczki i trochę trudno było dochodzić do siebie. Już później było w sumie ok, miałam to szczęście że niedługo po mnie przyjęli jeszcze jedną nagłą pacjentkę więc miałam towarzyszkę niedoli która nauczyła mnie przewijać i przystawiać dziecko bo położnych nie mogłam się o to doprosić...
Jakoś naiwnie wierzę że przy odrobinie dobrych chęci dałoby się to wszystko przeprowadzić tak żeby pacjentka nie czuła się jak kawał mięsa, z drugiej strony możliwe że mam za duże wymagania i w innym szpitalu byłoby identycznie...
Dużego plusa mają za dobre jedzenie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/rfxgsek2bs6ucm2p.png
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nroequ991iiyy.png

Odnośnik do komentarza

Nie chcę Ci źle doradzić, ale pogadaj z dziewczynami np. na placu zabaw, w parku, ze znajomymi znajomych itp. Ja tak dużo rzeczy dowiaduję się. Nie z netu, bo nie wszyscy Ci wszytko napiszą ;)
Co do cc: ja słyszałam o tygodniu czekania na cc na Kopernika (jak Ci nie zrobią w dany dzień, to Cię kolejkują na następny itd. ale nie widziałam, ze tyle można?!), a na pewno minimum parę godzin, jeśli dotrzymasz do terminu. Na Ujasku nie słyszącym o tym, żeby planowa cc nie odbyła się maksymalnie na następny dzień.
A co do opieki w szpitalach w dzień wolny, no to temat rzeka :)
Wiadomo: wielkanoc, przerwa majowa, czerwiec, lipiec, sierpień (sezon urlopowy, w szczególności lipiec) i boże narodzenia-nowy rok, to są trefne pory na rodzenie niestety...

Odnośnik do komentarza

A jak kolejkują w szpitalach, to mogę opowiedzieć inną historię. Znajoma miała przykry wypadek, potrzebne było zszywanie. Pojechała na ostry dyżur, powiedzieli, ze za skomplikowane i ma jechać do szpitala, ale ponieważ to były przecięte mięśnie, więc raczej, powinni jej to zszyć do 2 godzin. Dlatego od razu na pogotowiu jej powiedzieli, żeby jechała do mniejszego szpitala dużo dalej (do Bochni), bo w Krakowie może czekać parę godzin na taki zabieg i nie odzyska nigdy sprawności przez to.
Dlatego, ja wybierając szpital, patrzyłam na to jak szybko mogą mi dany zabieg zrobić - z pierwszym dzieckiem przeszłam koszmarną historię, o której nie chcę opowiadać....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...