Skocz do zawartości
Forum

Mamusie 2005:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie dziewczyny
JESTEM dziś pierwsza zapraszam na :kawa:.

ComoEwka fajne literki. Miałaś świetny pomysł , ja nie muszę robić bo mam po dzieciach mojej siostry 2 gry w których są literki , Dominia ostatnio lubi nimi się bawić. Powodzenia w pracy, rzeczywiście dużo osób z mgr ląduje w pracy w butikach w centrach handlowych ja o mało co też bym tam była, chociaż nie wiadomo co będę robić po 1 grudnia. A po wczorajszej wizycie u mnie w pracy pana inspektora:Real mad: ze skargą od jakiejś rozżalonej klientki , która twierdzi że złośliwie zrobiłam sobie przerwę przed nią i jej nie obsłużyłam chociaż była tylko ona, ale niestety pani nie miała racji bo było jeszcze kilka osób a ja musiałam przerwać żeby oddać dokumenty panu który zawsze o tej porze po nie przyjeżdża. Mówię wam koszmar ten inspektor:hmm: siedział 2 godz , do domu wróciłam z godz opóżnieniemi strasznie zła:36_2_31: i chciało mi się :36_1_4::le: . Jeszcze dziś jestem :Zły::Zły::Zły::Zły::Zły: ,dobrze że mam wolny dzień. Co prawda kierowniczka powiedziala że to nie ma wpływu na umowę najwyżej nie dostane premii , powiedziałam jej że raz mogę nie dostać byle przedłużyli mi umowę.

Idę sprzątać i robić obiad, tylko czekam aż ryba rozmarznie .

Moja Dominia po tej zmianie czasu wieczorem nie chce iść spać jak zawsze o 19:30, chodzi po 20:00, ale rano sama wstaje już o 7:00, a zawsze musiałam ją budzić, chyba ta zmiana czasu jej wyszła na dobre.

Do zobaczenia zajrzę jeszcze wieczorkiem:36_2_53:

Odnośnik do komentarza

Witam czwartkowo

Jak jutro znowu dzieci wcześnie wstaną to chyba zwariuję :Kiepsko::Oczko:. Dziś wstali o 4.30 :Szok:, po bajce zazwyczaj chodzą się bawić zanim Adaś pójdzie do przedszkola, a dziś Adaś nas zaskoczył bo po bajce poszedł... dosypiać :Śmiech:. A wczoraj przez to wczesne wstanie padł już o 18.00.

Wczoraj byłam na zebraniu w Adasia przedszkolu, oprócz omówienia spraw bieżących były rozdane Karty Obserwacji Dziecka. Fajna ta Karta bo zawiera kilka głównych punktów, które zawierają szczegółowe podpunkty dot. rozwoju dziecka na różnych płaszczyznach (psychologiczne, fizyczne itd.). Na końcu jest podsumowanie wychowawczyń w kilku zdaniach. Adaś dostał wszędzie punkty adekwatne do jego umiejętności rozwojowych zgodnych z wiekiem, natomiast w kilku dostał punkty za umiejętności ponad jego wiek a dotyczyły... malowania, rysowania i cięcia nożyczkami :Śmiech:. Okazało się, że jako jedyny w grupie umie... ciąć po linii prostej. Hehe, nawet nie wiedziałam, że to jakieś niesamowite jest. Poza tym Adaś bardzo ładnie maluje i rysuje, robi to z zaangażowaniem i bardzo starannie. W opisie było o jego grzeczności, kulturze, zdolnościach plastycznych, o tym, że jest… nieśmiały i wrażliwy. Ta ostatnia cecha bardzo mnie i K zaskoczyła.
Na moje pytanie czy mają jakieś uwagi do Adasia, powiedziały, że Adaś jest bardzo zdolny i może warto go popchnąć w kierunku warsztatów plastycznych/technicznych. Jak go znam to raczej średnio by się z tego ucieszył, on wolałby np. na wyścigach jeździć :Śmiech:

Andzia – ja dziś planuję jechać po buty dla Adasia, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy.

Cosmo – a to mnie zaintrygowałaś. Napisz gdzie Cię mogę spotkać. Może wcześniej mi się ta wiedza do czegoś przyda. Czyżby Bonarka? :Oczko:
Bardzo fajne literki zrobiłaś :great:

Bożena – szkoda, że moim chłopakom zmiana czasu nie wyszła na dobre :Oczko:
Współczuję sytuacji w pracy. Też bym wolała premii nie dostać a mieć przedłużoną umowę.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Zimno i ponuro. Majka od wczoraj ma tablicę z naklejkami - nagrodami, którą sama zrobiła i na razie pilnuje żeby tej jednej jedynej jak na razie, na którą zasłużyła dobrym zachowaniem, nie stracić. Zobaczymy na jak długo jej tego entuzjazmu wystarczy :Histeria: W ogóle już drugi raz robi nas w balona bo najpierw przyszła z przedszkola i mówi, że Pani opowiadała im o święcie Polski i kazała w domu zrobić chorągiewki. No to my za papier i nożyczki i pokazujemy jej jak ma robić - jak zrobiła to się okazało że owszem Pani kazała zrobić ale....sobie do domu. Wczoraj podobna sytuacja była z kartką do pokolorowania z angielskiego. No ale przynajmniej wyrabia w sobie poczucie obowiązku odrabiania lekcji .........chyba :Psoty:

Bożena Rany jaki upierdliwy facet. Z drugiej strony kierowniczka chyba wie lepiej więc się na zapas nie denerwuj. Ale to tak jest że gdyby taka sytuacja miała miejsce wcześniej to co najwyżej poczułabyś jakiś niesmak natomiast teraz od razu kojarzysz to z ryzykiem utraty pracy. Rozumiem ale spokojnie im mniej o tym będziesz myśleć tym lepiej skupisz się na tym co Masz zrobić. Głowa do góry - będzie dobrze :36_1_11:

Dziubala Ale miałaś poranek - współczuję. Za to Karta w przedszkolu to genialny pomysł. Szkoda że u nas nie ma czegoś takiego bo też chętnie zobaczyłabym co tam zaobserwowali u Majki. No i :brawo: dla Adasia - zuch chłopak, a skoro Maciuś taki zapatrzony w brata to pewnie pójdzie w jego ślady.

Andzia Raj na ziemi - ja z kosmetyczką od kilku lat mam nie po drodze. Zresztą gdyby się do mnie dorwała to pewnie musiałabym spędzić u niej miesiąc :lup: Ale fajnie że możesz tak wyjść i trochę odetchnąć. Oby więcej takich momentów.

Co do mojej pracy to .......... wiem, że nic nie wiem. Masakra jakaś. Grafik na listopad zmienia się jak w kalejdoskopie. Najpierw miałam pracować krócej. Potem dopatrzyli się jakiś nowinek prawnych i jednak zapadła decyzja ze brakuje ludzi na taki system pracy że ktoś przychodzi na krócej niż 10 godz. Teraz znowu zmienia im się koncepcja. A zatem nie potrafię powiedzieć ile godzin dziennie będę pracować. Wiem, że na pewno zaczynam po 6 rano i jeżeli wyjdzie tak że nie będzie krótszych dyżurów to na pewno przynajmniej jeden dzień w tygodniu będę miała wolny. Ufff..... nie narzekać, nie narzekać, nie narzekać (powtarzam to sobie jak mantrę :lup:).

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

Odnośnik do komentarza

Witam,
niewyspana jestem dziś strasznie, za dużo kaw wczoraj wypiłam, do tego jeszcze cole wieczorem i chyba do 3-ciej się męczyłam. A o 6-tej pobudka:Niespodzianka:

Cosmo
a w jakim sklepie dokładnie? Ja do Krakowa ma daleko, więc nalotu CI nie zrobię:D
Moja szwagierka, też mgr inż. zreszta, przez ponad rok szukała pracy w swoim zawodzie, w końcu zdesperowana przyjęłą posadę sprzedawcy w Reserved. Pracuje juz tam 3 lata, w tej chwili jest kierownikiem i jest bardzo zadowolona!!!

Bożena współczuje sytuacji w pracy, trzymam kciuki za przedłużenie umowy!!!

Dziubala wielkie brawa dla Adasia, a cięcie nożyczkami to nie takie proste:Oczko:
Mi właśnie brakuje tego typu zebrań w naszym przedszkolu, jest tylk jedno i to raczej typowo organizacyjne.
Wczesnej pobudki współczuje, mój Stasiu dość długo tez tak wczesnie wstawał zołzy na szczescie śpią trochę dłuzej:)

Hadaka pochwal się tablicą. My mamy na kartce plusi i minusy, ale ostatnio jakoś tak o tym zapominamy, no i efekty coraz gorsze::(:
Majka rzczeywiście pilna uczennica::):
Mam nadzieje, ze sytuacja w pracy się wyklaruje i nie będziesz musiała powtarzac:"nie narzekaj"::):

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo

Dziś nocka w miarę ok, Maciuś miał 3 pobudki ale w krótkim czasie więc jestem względnie wyspana :Śmiech:. W dodatku dzieci wstały o 5.10 więc jest postęp w porównaniu do wczoraj :Oczko:
Adaś dalej bez butów zimowych, nie kupiłam wczoraj bo... nie umiałam się zdecydować, które wybrać. Pięknie, a jutro wyjeżdżamy :Kiepsko:

Hadaka – dziwnie z tymi godzinami pracy… Ale masz rację – „nie narzekać” :Oczko:
Uśmiałam się z tego jak Was Majeczka w pole wyprowadziła :D

Andzia – świetnie Wam dynia wyszła, naprawdę :great:
Widzę, że Staś ma włosy ścięte na króciutko, Adaś też :Oczko:
Zołzy urocze, nie wiem jak Wy je odróżniacie :Oczko:. Super gips mają :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

andzia - spoko dynia :). mnie sie w tym roku nie chcialo robic.
wiem po zeszlym ze dynia... smierdzi ;)

a ja porobilam badania do konca. prace zaczynam w poniedzialek.
zeby mnie dobic zadzwonili dzis z miejsca duzo mi blizszego w sprawie rozmowy o prace (rownie g..wnianej).
umowilam sie, ale tak jedynie z ciekawosci jakie maja warunki i takie tam. szkoda ze nie zadzwonili 10 dni temu :/.

odebralam tez soczewki kontaktowe, ktore mialy byc za dwa tyg.
nie wiem po co maja takie debilne terminy skoro w praktyce 2tyg. oznacza 3 dni :/.

no i odwiedzila mnie dzis kolezanka co to ma rodzic lada dzien, ktora znam 23 lata (kinga byla zachwycona jej duzym brzuszkiem :) ) i przyjaciel ktory w pl bywa goscinnie.
dzien pelen wrazen jednym slowem.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Witam sobotnio

U nas dzień zaczął się o 4.55 :Kiepsko:, kiedy oni zaczną później wstawać?
Dziś ostatnia szansa na buty zimowe dla Adasia.

Cosmo – ja lubię takie dni pełne wrażeń :Oczko:

Życzę Wam spokojnego weekendu, zwłaszcza niedzieli.

O mamciu!
Moja córcia wstała dziś 8.10, i wydawało mi się,że to koszmarnie wcześnie:)
Zazwyczaj o tej porze roku trudno dostać buty takie jakie byś chciała.Moja córcia chodzi kupować buty z tatusiem.I zazwyczaj dobrze im to wychodzi.W kozakach paraduje już od października:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qtch8ribr85wg5dx.png

Odnośnik do komentarza

Witam,

u mnie znowu jakiś mały dołek. Dziś np. odbierałam kozaki od szewca-rozpruł mi sie jeden lekko na zszyciu na pięcie, facet miał zszyc od środka, a ten mi taki szlaczek walnął, że jak to zobaczyłam, to sie normalnie poryczałam. No i nie wziął nic kasy, także jakby co, można ten patent częściej wykorzystywać:hahaha:

Poszliśmy popołudniu na długi spacer, byliśmy min. na mogiłach, gdzie leżą Kosynierzy, a później na grobie żołnierzy z II wojny światowej. Opowiadałam Stasiowi o wojnach, o Wiośnie Ludów, słuchał wszystkiego z przejęciem, zadawał mnóstwo pytań, zapaliliśmy świeczki, a na koniec zapytał: A kiedy będzie następna wojna, bo ja też chciałbym walczyć:Zakręcony:

Poza tym dziewczyny zaczynaja sie smarkac i pokaszliwac, chyba jutro odpuścimy sobie msze na cmentarzu.

Askasam witaj
Cosmo ja tez lubie takie intensywne dni, pochwalisz sie w jakim sklepie bedziesz pracowac?
Dziubala Tobie tez miłego::):

Odnośnik do komentarza

Witam,
u nas dziś strasznie zimno i wietrznie, K. poszedł sam an cmentarz, a pozniej pojechalismy do mojej babci na wyzerke. Właśnie popijam miętkę:Padnięty:
Moja mama dziś zaproponowała, ze zostanie z dzieciakami w sylwestra, zebysmy mogli gdzies wyjsc, ale sie ciesze:D

A jutro czeka nas lekarz, bo dziewczyny pokaszlują::(:

Cosmo rozumiem:Yes:
A jak rzuce orzeszkiem, to uchylisz rąbka tajemnicy?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry

Oj nie nadrobię zaległości doczytałam tylko(ostatnia stronka) że Ewa dostała prace GRATULACJE!!! a ja bym bardzo chętnie poszła do butiku bo mam koleżanke która jest kierowniczką a zaczynała od sprzedawcy:Oczko:

Wracam do świata żywych hahah w końcu w sobotę zakończyliśmy remont i wymianę okien.
trochę to trwało bo jednak zamiast małego remonciku zrobiliśmy wszystkie pomieszczenia prócz Bartusiowego pokoju bo najświeższy jest :Oczko:
Jak ktoś będzie remontował to polecam na ściny i sufity( również na te nierówne blokowe) farbę strukturalną BARANEK-wygląda idealnie a plus pigment to już zupełnie superowo.Jestem zachwycona bo łatwa w użyciu ta farba a efekt jak bym miała na suficie i ścianie okiennej w gościnnym pokoju tynk akrylowy etc.

Bartek od poniedziałku nie chodził do przedszkola bo czynnie chciał pomagać i tym sposobem zdzierał tapetę i malował oraz nadzorował kładzenie tapety poprawiając wałkiem do tapet.Niezłą miał zabawę.
Walczyliśmy z mężem średnio po 12h ale daliśmy rade i moi rodzice bardzo zaskoczeni efektem bo tapety lepiej pokładzione niż im pokładła firma :36_2_25:

Dziś poszedł już stęskniony do przedszkola :lol:

Z nowości to szef mi kazał sprzedać laptopa(którego zabrałam jako gwarancję wypłaty) bo nie ma kasy na pierwszą ratę wynagrodzenia+ekwiwalent za urlop :Wściekły: wisi mi jeszcze 1200zł :evil: płatne do końca listopada.

Aha Ania dzwoniła do Bartusia bo już stęskniona była-ach te dzieci.

No i się jeszcze pochwale że w sobotę na basenie Bartka obserwował trener(był prywatnie na basenie ze swoim synkiem) ze szkoły sportowej(niedaleko mojej miejscowości) i po jakimś czasie pytając ile B ma lat powiedział żeby przyjść z nim na trening pływacki bo to co on wyrabia w wodzie(pływa,nurkuje,fikołki robi i skacze do wody) to jest na etapie 3klasy podstawówki ale w szkole sportowej.
Podał nazwisko z kim się skontaktować i podjedziemy zobaczyć jak to wygląda.Ta szkoła sportowa ma już w swoim dorobku kilku olimpijczyków :sofunny:

To na tyle zmykam a jutro do UP znowu :wink:

ZDRÓWKA DLA WSZYSTKICH:36_2_25:

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Pudelek gratulacje ukończonego remontu :brawo::brawo:. Muszę zapamiętać co kładliście może przyda się jak kiedyś będziemy robić jakiś generalny remoncik, a co do kładzenia tapety to rzeczywiście często położona samemu lepiej wygląda niż przez fachowców.

Andzia zdrówka dla dziewczynek , mam nadzieję że to nic poważnego. Moja Dominia też została dziś w domu bo mam wolne, ona znów ma jakieś uczulenie, odniosłam wrażenie że chyba na wodę bo najbardziej zaczerwienioną skore ma po kąpieli, dziś rano prawie nic nie było widać ale założę się że wieczorem po myciu znów będzie mieć.

Odnośnik do komentarza

Witam,
pogoda straszna. Zołzy kaszlą, popoludniu lekarz. Ja chce wiosne!!!!!!!!!

Pudelek fajnie, ze remont zakończony i brawa za dla ekipy remontowej, ja bym się absolutie nie nadawała do takiej pracy jak kładzenie tapet, szacuneczek.
No i ogromne brawa dla Bartka, możesz być naprawde dumna.
Powiedz mi, czy on brał lekcje pływania, czy sam sie nauczył?
Stas jezdzi tez od 2 tyg. na basen, rozmawiałam z instruktorka, ale powiedziała, zeby pojezdził jeszcze z 2 miesiace, aby całkowicie oswoic sie z woda, a dopiero potem pomyślimy o prywatnych lekcjach.

Bozena moze mała coś zjadła i to ją uczuliło? Nawilżaj jej skóre, my przy STasiowych atopowych skłonnościach używamy Diprobasy i zawsze skutkuje

Odnośnik do komentarza

Dzięki za komplementa

Andzia- u mnie jeszcze przed remontem byłam przerażona i zła bo nie lubię remontować i wcześniej nie kładłam tapet ,nie malowałam kaloryferów,rurek a tu proszę dzięki temu że miałam czas(na bezrobociu hahah) na swoje przemyślenia,wprowadzenie strategii to nawet była to dla mnie przyjemność i sama jestem w szoku.Zmęczenie dało popalić ale jestem dumna i zadowolona.
Najgorsze było kładzenie tapety do wzoru ale precyzja i dokładność moja się na coś przydały hahah i poszło jak po maśle(słowo daję).

Co do pływania Bartusia to on w wieku 1,5 roku zaczął chodzić na basen i tak zaczął od razu skakać(byłam przerażona) do wody i nurkować.Po jakimś czasie sam zaczął się przemieszczać(zwykle pieskiem ) bo pływaniem wtedy nie można tego było nazwać a z czasem owszem..zaczął pływać.
Nam odradzono wszelkie kursy bo to ponoć głownie chodzi o przyswojenie,oswojenie się z wodą, z zachłyśnięciem etc.wychodzi że mam w domu samouka.
Prawda jest taka że gdyby nie mąż nie odkrylibyśmy tego zamiłowania do wody i do pływania u Bartka bo ja nie pływam i to mąż konsekwentnie,regularnie z nim chodził dla przyjemności nawet i swojej jak się potem okazało.:sofunny:

Załatwiłam zameldowanie tymczasowe i jutro IDE się przerejestrować do innego UP tym sposobem będę miała lepsze oferty pracy ;-) bo w miejscowości w której mieszkam a z tego co obserwuje to i w tym UP mają więcej ofert pracy:36_2_25:

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

W końcu chwila wytchnienia trochę sprzątałam, robiłam pranie, obiadek, zabawa z małą czytałam jej wiersze i malowałyśmy obrazki, teraz przez chwilę poogląda bajki a ja popiszę.

Andzia a co to jest i czy na receptę ten Diprobasy. Ja mam przepisany przez alergolog specjalnie dla malej robiony krem, poza tym używam dla niej kosmetyków z serii EMOLIUM , pomagają jej.

Pudelek udanego poszukiwania pracy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...