Skocz do zawartości
Forum

Mamusie 2005:)


Rekomendowane odpowiedzi

Pudelek no nie mam 20 lat stażu pracy bo mam........... tylko 20 lat (+ VAT) :Psoty: ale te 700 zł o których pisałam to chyba brutto i dlatego netto wychodzi niecałe 600 zł. Ja jeszcze słyszałam że wysokość zasiłku uzależniona jest też od regionu i stopnia bezrobocia ale ile dokładnie dostaniemy okaże się w listopadzie.

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

Odnośnik do komentarza

Witam czwartkowo

U nas znowu od rana bardzo zimno, wietrznie i pada śnieg :Kiepsko:. Z domu się dziś nie ruszam, chyba że będę musiała.
Adaś szybko doczekał się czapki Spidermana, rękawiczek z jego motywem też (tylko trzeba wymienić bo za duży rozmiar, który wcale Adasiowi nie przeszkadza :Oczko:). Nie wspomnę, że kurtkę zimową też już ma. Wystarczy z ciocią pojechać na zakupy :)

Pudelek – to fajnie, że okna już są. Powodzenia z remoncikiem.

Hadaka – super z taką szybką wymianą opon :great:
Adaś i Maciuś też ucieszeni ze śniegu, mama trochę mniej :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Hadaka- właśnie dzwoniłam do UP bo mi to nie dawało spokoju-575zł to brutto a netto jakoś 510zł a te 700zł to od nowego roku dopiero.
Jeśli natomiast chodzi o region to nic mi nie wiadomo że kwoty są zmienne jedynie co jest zmienne to długość zasiłku;-) U mnie płatne jest do 5dni po tym jak pojawię się w UP a mam być 3listopada..tyle że tu dostane proporcjonalnie a nie całość...bo rejestrowałam się 6stego a dopiero 8 dnia nabywa się prawo do zasiłku czyli w moim przypadku od 14stego.

dziubala- fajną ciocię ma Adaś

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam ten sobotni ranek

zajrzałam na chwilkę bo zobaczyłam na minimini konkurs związany z naszym portalem. Więc od razu poczytałam co tu słychać, idę zaraz zabrać się za obiad i sprzątanie no i obiecałam córce że będziemy piec babeczki. Kupiłam fajne babeczki z Delecty z wizerunkiem Barbie, fajne dlatego że na kartonie były wycinanki : korona , talerzyki , więc zachwile zabieramy się za pieczenie.

Życzę Wam udanego weekendu i zdrówka .:36_2_53:

Odnośnik do komentarza

NO i śnieg się roztopił, nici z sanek. Majka znowu zaczyna mieć humory. Ale okazało się że jedyne z czym miała problem przy ubieraniu czyli rajstopy opanowała do perfekcji i teraz nakłada je błyskawicznie.

Bożena Super pomysł z tymi babeczkami widać że Mała super się bawiła. Jak trafię to na pewno też kupię bo Majka też uwielbia pomagać - ostatnio jak pozwoliłam jej kroić paprykę do lasagne była taka dumna że obdzwoniła obie babcie żeby się tym pochwalić.

Pudelek ja rejestrowałam się 2 i mam wizytę 9 ale niewiele więcej pewnie tej kasy dostanę. Dobre i to chociaż ciągle mam nadzieję na to, że przed 9 uda się coś znaleźć. :o_no:

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanej niedzieli.

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

Odnośnik do komentarza

Witam niedzielnie

ZDRÓWKA DLA WSZYSTKICH :!: :!: :!: :!:

Bartek na TV ogląda Kacze opowieści, K odsypia nockę i tym sposobem rosół i obiad będzie dziś później.

Paskudna pogoda za oknem-nie lubię mżawki ani deszczu.Jakoś nie zdążyłam nacieszyć się jesiennymi kolorami liści w tym roku :sad:

Wczoraj zaliczyliśmy herbatkę u prababci Bartka i kawke u moich rodziców więc dziś błogie lenistwo.
Na kolacje robię parówki zawinięte w boczuś +ser :Oczko:
Z rana musiałam już Bartkowi robić namiot z koca-uwielbia ta zabawę.Tam też zjadł śniadanko:D

bożena- świetne te babeczki

hadaka- świetnie że mała opanowała ubieranie rajstopek do perfekcji:36_2_25:

Miłej niedzieli

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam,

Oszaleję z tym moim dzieckiem. Dzisiaj zrobiła scenę histerii w przedszkolu rodem z sali dla Maluchów. Ona nie chce iść bo nie lubi przedszkola. Nic nie pomogła długa rozmowa, pytania co się wydarzyło - przecież wracała zachwycona i jak wychodziłam z sali to słyszałam tylko "Mamo chodź" mam deja wu - chyba przerabiałam to już rok temu :lup:

Coś mi się jednak wydaje, że to ma związek z tym, że ich Pani jest teraz na zwolnieniu bo jest w ciąży a histeria zaczęła się momencie ujrzenia Pani która jest przypisana do II grupy. Wcześniej jednak Majka twierdziła, że ją lubi. Nie wiem, może jutro jej przejdzie.

Pudelek Przypomniałaś mi jak kiedyś zrobiliśmy takie parówki na przyjście znajomych. Oprócz kurczaka było i to i moja koleżanka opowiedziała jak na studiach nie było ich stać na nic innego jak właśnie parówki z serem. I tak do dzisiaj funkcjonuje u nas powiedzenie wzięte od znajomej "jedzenie dla biedoty" :Psoty: Za to jakie dobre .......

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

Odnośnik do komentarza

Witam,
dawno mnie tu nie było:Nieśmiały:
Stasiu cały zeszły tydzień siedział w domu, bo miał brzydki, suchy kaszel, który minął po 48 h(a kaszlał non stop, aż mu krew z nosa leciała i powychodziły na buźce takie czerwone plamki od wysiłku). Lekarka stweirdziłą, ze to prawdopodobnie jakaś wirusówka, bo co drugie dziecko przychodzi właśnie z takim kaszlem.

Zołzy rojbrują, rosną mi jeszcze większe sreberka niż Staś, szczególnie Marysia Zosia, gdy jest sama potrafi się grzecznie bawić, skupia się bardzo długo na jakiejś zabawie, niestety gdy siostra w pobliżu, to i jej głupoty w głowie.

Hadaka, Pudelek niezmiennie trzymam kciuki za znalezienie pracy!!!
Jakaś plaga jest, niby największy kryzys za nami, a gdzie nie słychać tam zwolnienia.

COsmo fajnie, że prezent się znalazł. Ja w sierpniu schowałam Stasiowi karty do gry Scooby Doo(bo nimi rzucał i zaginał rogi) i do dziś ich nie znalazłam. Chyba będę musiała kupić nowe!!!

Bożena świetne ciasteczka!!! Jak ma na imię Twoja córeczka(może już pisałaś, a ja przegapiłam)

Dziubala STachu tez uwielbia ciuchy z motywem Spidermana, mimo, iż nie odglądał żadnej bajki z nim. I rękawiczki też wybrał sobie Spidermanowskie:D
A ciocia superowa!!!

Odnośnik do komentarza

No to od poniedziałku zaczynam..... pracę :yuppi: W poprzedniej firmie kombinowali, kombinowali i wykombinowali miejsce dla mnie. Myślałam że to tylko czcze obietnice a jednak....... Jak to dobrze nie palić za sobą mostów. Mało tego, że zrobili dla mnie miejsce to obiecali, że nie będę pracowała po tyle godzin co poprzednio - zobaczymy w praniu. Teraz to oni mi mogą stawiać warunki nie ja im więc godzę się na wszystko.

Andzia No właśnie długo Cię nie było :Śpiący: Stasio już poszedł do przedszkola czy jeszcze w domu? Zdrówka dla Młodego. A Zołzy jak widać świetnie się uzupełniają :Psoty:

Pudelek A propos parówek jeszcze to nabrałam na nie ochoty i też je dzisiaj robię :Psoty:

I jeszcze jedno w sprawie 6-latków w 1 klasie. Jeżeli 6-latek miałby pójśc do 1 klasy to oznacza że za rok nasze 5-latki miałyby już być w zerówce. Nie wiem czy dobrze kombinuję ale jeżeli tak to te 5-latki z marszu są przyjmowane do zerówek czy traktowane są jak dzieci które miałyby pójść rok wcześniej do szkoły i muszą przejść jakieś testy? Po tym jak usłyszałam argument, że w roczniku naszych średniaków, gdyby chciały pójść do szkoły jako 7-latki będą dwa roczniki jednocześnie (obowiązkowo wszystkie 6-latki i 7-latki) zaczęłam się coraz bardziej zastanawiać czy nie posłać Majki rzeczywiście rok wcześniej ale wolałabym żeby chodziła do zerówki tam gdzie potem pójdzie do szkoły bo te dzieci będą się już znały i nie będzie w 1 klasie wchodziła w nowe, zgrane towarzystwo tylko wszyscy będą nowi w zerówce.

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

Odnośnik do komentarza

Witam poniedziałkowo

W weekend chcieliśmy zrobić zakupy zimowe dzieciom ale nic się nie udało kupić. Mam już upatrzone Bartki dla Adasia ale wolałabym je kupić taniej niż za 220 zł :Szok::Oczko:

Bożena – świetnie Wam te babeczki wyszły :great:. Podpowiedziałaś mi pomysł na następny raz jak będą u nas dzieci w gościach. Wczoraj robiłam kopiec kreta i dzieciaki miały frajdę :Śmiech:

Pudelek – a my w ogóle nie jadamy parówek, pod żadną postacią :Oczko:

Hadaka – faktycznie zmiana zachowania Majeczki może mieć związek z nową panią. Oby tylko szybko się do niej przekonała.

Andzia – dobrze, że kaszel minął Stasiowi, a 2 Sreberek to chyba trzeba współczuć :Oczko:. Ja mam 1 i mi starcza za 2 :D
Adaś też nie oglądał żadnej bajki ze Spidermanem (a jest jakaś dla dzieci?) a też chce mieć wszystko ze Spidermanem, ale może też być coś z formułą. A wiesz, że jest gazetka Spidermanowa? Taki miesięcznik, kupujemy Adasiowi, podobnie jak jeszcze gazetkę „Auta”, „Hot Wheels” i w ostatnich miesiącach jeszcze „Tomek i Przyjaciele”. Ta ostatnia to niby dla Maćka, haha. Każdy pretekst dobry żeby kupić kolejną gazetkę :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Hadaka ale świetna wiadomość!!! Bardzo sie cieszę i gratuluję!!! Mam nadzieję, ze Pudelkowi tez się szybko uda!!!

CO do 6-latków to zwątpiłam, czy za rok do zerówki, czy normalnie do 5-latków, a potem od razu do szkoły, powiem szczerze, że nie wiem. Ja tez cały czas o tym myślę, ale chyba jednak się nie zdecyduję na wcześniejsze posłanie. Po nowym roku planuje przejść się ze STasiem do psychologa, zobaczymy co on podpowie.
Z tego co wiem, to ze TSasia przedszkolnej grupy rodzice sa raczej przeciwni wcześniejszemu posyłaniu, a też zalezy mi na tym, żeby nie rozdzielać go z tymi dzieciakami. Ciężka sprawa!!!

U nas koszmar zębowy, najpierw Zoska cierpiała przez tydzień, gorączka, rozwolnienie, megamarudzenie, jak jej przeszło, to tydzień Maryska, pozniej znowu Zośka, wczoraj obie miały dobry humor, a dzisiaj Maryśka stan podgorączkowy, brak apetytu, wciaż na rękach. Zwariuje zanim te wszystkie zęby wyjdą, albo kupię im sztuczne szczęki...

A Staś już dzisiaj w p-kolu, po powrocie zaśpiewał mi :

Choć mam rączki małe
I niewiele zrobię
Pomogę mamusi
Niech odpocznie sobie.
Zamiotę izdebkę
Pomyję garnuszki
Niech się tu nie kręcą
Łakomczuszki muszki.

Poryczałam się jak bóbr!!!

Odnośnik do komentarza

hadaka

I jeszcze jedno w sprawie 6-latków w 1 klasie. Jeżeli 6-latek miałby pójśc do 1 klasy to oznacza że za rok nasze 5-latki miałyby już być w zerówce.

Z tego co mi koleżanka mówiła to tak, ale trzeba zgłosić w przedszkolu gdzie dziecko będzie chodziło do zerówki - czy w przedszkolu, czy w szkole.

hadaka

Nie wiem czy dobrze kombinuję ale jeżeli tak to te 5-latki z marszu są przyjmowane do zerówek czy traktowane są jak dzieci które miałyby pójść rok wcześniej do szkoły i muszą przejść jakieś testy? Po tym jak usłyszałam argument, że w roczniku naszych średniaków, gdyby chciały pójść do szkoły jako 7-latki będą dwa roczniki jednocześnie (obowiązkowo wszystkie 6-latki i 7-latki) zaczęłam się coraz bardziej zastanawiać czy nie posłać Majki rzeczywiście rok wcześniej ale wolałabym żeby chodziła do zerówki tam gdzie potem pójdzie do szkoły bo te dzieci będą się już znały i nie będzie w 1 klasie wchodziła w nowe, zgrane towarzystwo tylko wszyscy będą nowi w zerówce.
Nic o testach nie słyszałam w sensie żeby były obowiązkowe, ale można samemu z dzieckiem wybrać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej żeby zbadać jego "dojrzałość psychiczną".

hadaka

Po tym jak usłyszałam argument, że w roczniku naszych średniaków, gdyby chciały pójść do szkoły jako 7-latki będą dwa roczniki jednocześnie (obowiązkowo wszystkie 6-latki i 7-latki) zaczęłam się coraz bardziej zastanawiać czy nie posłać Majki rzeczywiście rok wcześniej ale wolałabym żeby chodziła do zerówki tam gdzie potem pójdzie do szkoły bo te dzieci będą się już znały i nie będzie w 1 klasie wchodziła w nowe, zgrane towarzystwo tylko wszyscy będą nowi w zerówce.
Też się nad tym zastanawiłam. Na ten moment uzależniam to ode tego ile dzieci z Adasia grupy będzie chciało pójść jako 6 latki do I klasy.

Odnośnik do komentarza

andzia
U nas koszmar zębowy, najpierw Zoska cierpiała przez tydzień, gorączka, rozwolnienie, megamarudzenie, jak jej przeszło, to tydzień Maryska, pozniej znowu Zośka, wczoraj obie miały dobry humor, a dzisiaj Maryśka stan podgorączkowy, brak apetytu, wciaż na rękach. Zwariuje zanim te wszystkie zęby wyjdą, albo kupię im sztuczne szczęki...
Sorki :sofunny:
A tak serio to współczuję!

andzia

A Staś już dzisiaj w p-kolu, po powrocie zaśpiewał mi :

Choć mam rączki małe
I niewiele zrobię
Pomogę mamusi
Niech odpocznie sobie.
Zamiotę izdebkę
Pomyję garnuszki
Niech się tu nie kręcą
Łakomczuszki muszki.

Poryczałam się jak bóbr!!!Cudna piosenka, też bym załzawiła się...

Odnośnik do komentarza

Andzia - a co z bajkami Spidermanowymi dla dzieci, są jakieś?
Buty nie łatwo kupić :Kiepsko:. W Ecco też byliśmy, widziałam super za 300 zł (przecenione z 349 zł, haha), ale to za dużo na buty na 1 sezon :Oczko:. W CCC widziałam fajne kozaczki za 60zł, ale czy za tą cenę można mieć dobrą jakość? Choć jak się zniszczą to nie będzie żal kasy :Oczko:. Ale raczej zostaniemy wierni Bartkom :Oczko:

Odnośnik do komentarza

andzia
Dziubala
Andzia - a co z bajkami Spidermanowymi dla dzieci, są jakieś?

Pojęcia nie mam, myślę, ze tak, ale my nie oglądaliśmy::):
Jak będziewsz wiedzieć o jakiejś bajce daj znać :)

andzia

A byłaś może w Bacie? My mamy teraz jesienne buty właśnie z Baty i są całkeim fajne, ciekawa jestem w jakich cenach i jakie zimowe. muszę wejść na stronkę.
Do Baty mam uraz :Oczko:. Adasiowi kupiliśmy raz sandałki z Baty, bo były ładniejsze niż w Bartku :Oczko: i nawet całego sezonu letniego nie przetrwały. Po 2 m-cach wyglądały jakby 5 dzieci w nich we wcześniejszych latach chodziła. Na koniec sezonu musieliśmy kupić nowe sandałki, tym razem wierni już Bartkowi :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dziubala
andzia
Dziubala
Andzia - a co z bajkami Spidermanowymi dla dzieci, są jakieś?

Pojęcia nie mam, myślę, ze tak, ale my nie oglądaliśmy::):
Jak będziewsz wiedzieć o jakiejś bajce daj znać :)

andzia

A byłaś może w Bacie? My mamy teraz jesienne buty właśnie z Baty i są całkeim fajne, ciekawa jestem w jakich cenach i jakie zimowe. muszę wejść na stronkę.
Do Baty mam uraz :Oczko:. Adasiowi kupiliśmy raz sandałki z Baty, bo były ładniejsze niż w Bartku :Oczko: i nawet całego sezonu letniego nie przetrwały. Po 2 m-cach wyglądały jakby 5 dzieci w nich we wcześniejszych latach chodziła. Na koniec sezonu musieliśmy kupić nowe sandałki, tym razem wierni już Bartkowi :Oczko:

No nie dziwię się, ja mam właśnie taki uraz do CCC.
A te Stasiowe z Baty wyglądają na całkiem porządne i wygodnie się w nich chodzi. Patrzyłam właśnie na stronie i z zimowych nic nie wpadło mi w oko.
My ostatnio kupiliśmy sandałki i wiosenne buty w Merellu(w Factory, więc połowę tańsze) i były super. Niestety, nie bardzo mi tam teraz po drodze.

A co do bajek, to dam znać, jak sie dowiem, ale obawiam się, że jeśli takowe są, to raczej z serii "nie bardzo dla dzieci":Oczko:

Odnośnik do komentarza

Andzia sztuczne szczęki :sofunny: no patrz że ja na to nie wpadłam. Ten wierszyk Majka mi już śpiewała jakiś czas temu - moja reakcja była identyczna. Współczuję naprawdę bo jak widać przy trójce maluchów to jak nie urok to ..........

Dziubala o rany jakie ceny :o_no: Ja przyznam szczerze na ogół kupuję Majce buty w CCC lub Deichmanie płacę średnio ok. 80 zł ale jeszcze się nie zdarzyło żebym musiała wywalać przed końcem sezonu. Na ogół są jeszcze w tak dobrym stanie że teściowa zabiera dla dziewczyny z ich bloku która ma 5 dzieci i każda pomoc jej się tam przyda. No ale to pewnie dlatego że jednak dziewczynka trochę delikatniej traktuje buty niż chłopaki.

Pudelek też trzymam kciuki za szybkie znalezienie pracy - na pewno Ci się uda.

A ja to chyba muszę jakiś Prozak zacząć brać bo przechodzę od doła po stracie pracy - też to chyba miałaś - poprzez zobojętnienie w trakcie bezrobocia (i to podobno jest bardzo niebezpieczne) aż po ponowną euforię po informacji że mam pracę i znowu lekkiego doła po zastanowieniu się czy na pewno tam będzie o.k. bo i skład się nieco zmienił i klimat już nie ten i w ogóle........... te godziny i ryzyko związane z tą pracą - przecież mam już swoje lata.

Za chwilę spotykam się z koleżanką z mojej ostatniej pracy. Nie wiedziałam że tak szybko i tak różni ludzie mogą sie zaprzyjaźnić a jednak..............Super cały dzień plot i wygłupów. Mam nadzieję, że po spotkaniu z nią trochę wyluzuję bo dzisiaj nie spałam do....3 rano. A o 6:30 musiałam wstać żeby Majkę wyprawić do przedszkola :lup:

Pozdrawiam

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

Odnośnik do komentarza

Witam wtorkowo

W Krakowie od rana pada więc z Maćkiem siedzimy w domu. Adaś zażyczył dziś sobie by go ciocia (moja siostra) odebrała z przedszkola. Wręcz żądał, że mam do niej dzwonić natychmiast :Śmiech:. Oby tylko Adaś nie był rozczarowany, jeśli siostra nie da rady go odebrać.

Hadaka - takie myśli są normalne, mnie zawsze towarzyszły przed każdą nową pracą :Oczko:. Głowa do góry, pierś do przodu, będzie dobrze :yes:
Udanych plotek, to super lek na psychikę :yes::Oczko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...