Skocz do zawartości
Forum

Mamusie 2005:)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

U nas zebranie trwało 1,5h., a myślałam, że będzie dłuższe. Wychowawczyni podkreślała, że ma zdolną klasę, dlatego robią materiał ponad program, bo to co jest zalecone w programie, to oni robią szybko i się nudzą, dlatego pani wprowadziła trudniejsze rzeczy i że mamy się nie przerażać, że dzieci robią na matematyce zadania z 1 niewiadomą, grafy itd., a na polskim są już dyktanda i pisanie ze słuchu...
Opisówka semestralna Adasia ok, myślałam, że to będzie jakiś elaborat :D, a tam w punktach krótkie streszczenia osiągnięć.
Zawsze klasy "b" są w tej szkole najlepsze więc ich pani (to ona ma klasy "b") choć dostała 6 latki nie chce zaniżać poziomu ;). Dobrze, że ma zdolną klasę to jej się dobrze z nimi pracuje :). Ciekawe czy po drugim semestrze też to powie :Śmiech:

Cosmo - gratki dla Kinii :brawo:

Odnośnik do komentarza

u nas tez sa dyktanda ze sluchu.
wlasnie m.in. w nich Kinga jest najlepsza.
sa tez sprawdziany z tekstu drukowanego. dostaja wydruk jakby z ksiazki i maja przepisac pisanym pismem. pani twierdzi ze to jeden z trudniejszych momentow i gdy dziecko to umie to jestesmy w domu ;). Kinga przepisuje to bez bledu (nie chwalac sie ;) ).
sa tez sprawdziany przepisywania z tablicy, ale to juz dawno.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

witam
my cały tydzień siedziałyśmy w domu, Dominia troche pokasływała i bałam się żeby nie rozwinęło się w coś gorszego, tak jak u mnie cały ubiegły tydz męczył mnie straszny kaszel i nadal jeszcze trochę mam.
u nas zebranie chyba będzie w środę, na ostatnim pani chwaliła wszystkie dzieci, ale jak byłam wczoraj po lekcje w szkole to pytałam się pani jak sobie radzi i raczej problemów żadnych nie ma. wiem z relacji Domini że jest u nich 2 chłopców którzy bardzo dobrze wszystko już czytają. Dominia raczej specjalnych problemów z czytaniem nie ma ale jeszcze biegle nie czyta.
Dzis kupiłyśmy w księgarni Elementarz są tam teksty do czytania metodą sylabową,fajna książka Domini podobała się juz kilka stron przeczytała.
po za tym przez ten tydzień ćwiczyłam z nią matematykę i pisanie z pamięci, i przepisywanie raczej większych problemów z tym nie ma, chociaż zdarzyło jej się pominąć jakąś literkę podczas przepisywania. Ale jak na 6 latka to super sobie radzi.

Odnośnik do komentarza

WITAM

my od jutra ferie :yuppi::yuppi:, bo już miałam dosyc chodzenia z rana w tym mrozie , jak wracałam do domu po zaprowadzeniu Domini rano to byłam taka zmęczona jakbym z 10 km szła.
u nas bal był w ostatnim tyg stycznia Doma była księzniczką dostałam płytę ze zdjęciami bo jedna z mam była jako foto i robiła zdjęcia, wstawie póżniej.
a w środę było zebranko, Doma gdyby były oceny to same 5, pani chwaliła, ogólnie może nie jest najlepsza bo jest 2 chłopców którzy już wszystko płynnie czytaja, ale pani powiedziała że na 3 pierwsze klasy to chyba nasza najlepsza i u nas młodsze dzieci lepjej sobie radza niż w tamtych klasach.

Odnośnik do komentarza

my z racji kataru dzieci zrobilismy sobie przedluzone ferie. Kinga nie chodzila do szkoly ostatnie 2 tygodnie. miala katar, Piotrus mial katar a mnie bylo zbyt zimno by wstawac i wyprawiac ja do szkoly (szczegolnie ze w tym samym momencie Piotrus zawsze chcial jesc albo trzeba bylo go brac na rece zeby nie plakal). wolalam przerabiac na biezaco material sama w domu.
tym sposobem juz mamy nadrobione to co robili w szkole, a wolne kontynuujemy.
mielismy pierwotnie jechac w gory, ale z racji tego ze jest potwornie zimno, a Piotrus wciaz jest malusi postanowilismy zmienic plany i zostac w domu.
mąż w tym czasie bedzie delektowac sie tacierzynskim urlopem.
postaramy sie w miare ciekawie spedzic zime w miescie.
dzis jednak z racji tego ze 'cos jesc trzeba' polaczylam sprawy zawodowe - dopelneinie formalnosci z wydluzonym macierzynskim i zakupy w tym samym miejscu. powydawalam troche kasy. ostatnie dni wyprzedazy zaowoocowaly ciekawymi promocjami ubran dla dzieci. w mothercare teraz jak sie kupi 3 rzeczy placi sie za 2, wiec mozna cos wyhaczyc w dobrej cenie.
wydalam mase kasy ale jestem zadowolona.
do pracy tez juz mniej wiecej wiem, ze wracam w maju, ktorego to jeszcze musimy obgadac. chce skorzystac z biezacego urlopu, wiec mam nadzieje do polowy maja pobujac sie jeszcze w domu z maluszkiem. do pracy wiec wrocilabym jakby mial 7 m-cy.
juz dzis dzwiga sie jak szalony o siadania, wiec mam nadzieje ze do tego czasu bedzie na tyle latwiejszy w obsludze zeby nie utrudniac zycia babci, ktora niezbyt duzo ma sil.
a Kingsu kupilismy pluszowe serduszko z kotkiem, bo co roku Grzesiek daje jej w walentynki walentynke od siebie :). mysle ze to fajny zwyczaj dla malego czlowieka :).

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

U nas ferie i Maciuś nie chodzi do przedszkola dzięki czemu Adaś ma towarzystwo ::):. Na jakiś dłuższy wyjazd raczej się nie zapowiada, ale na początek przedłużyliśmy sobie weekend u teściowej i siostry K., a jutro powitamy Warszawę :)

Co do Walentynek, to K. nie jest z tych co świętują, ale zrobię zaraz pyszne spagetti i mam pudełko Rafaello dla K. i pewną niespodziankę ;)

Miłych Walentynek :)

Odnośnik do komentarza

Witam

My miałysmy jechac wczoraj do moich rodziców to aż 120km, ale ze względu na to że jestem znów przeziębiona i moje samopoczucie okropne, to jedziemy z mężem tylko w weekend.
ale wczoraj w miarę ok się czułam i byłysmy na łyżwach, jutro tez się wybieramy, bo w ferie od 10-14 wejście za darmo, a po południu ma przyjść do Domini koleżanka.

a co do Walentynek to my już sobie prezenty (symboliczne czekoladki )wręczaliśmy w niedzielę bo myślałam że nas nie będzie.

Odnośnik do komentarza

witam
u nas leniuchowania feriowego ciąg dalszy.
w weekend byliśmy odwiedzić rodziców moich i męża, po potem to pojedziemy dopiero pewnie za jakieś 2-3 mies, bo za ok mies poród.

Ewa ładnie pisze Kinga.
moja Dominia tez już ćwiczy pisanie długopisem i nawet ładniej jej to wychodzi niż ołówkiem, a po feriach pani mówiła że już zaczną wszyscy pisac długopisem.

Odnośnik do komentarza

Hej :)

U nas już drugi tydzień ferii, fajnie że nie trzeba wstawać o 7.00 rano :D. W weekend byliśmy w Zakopanym, super było :). W tym tygodniu Adasia zapisałam na półkolonie w naszym Klubie Osiedlowym. Zaskoczona jestem, że to jest za darmo ;)

Cosmo - ładnie pisze Kinia :). Adasia wszyscy chwalą, że ma bardzo ładny charakter pisma, a do tego jest chłopakiem, mam nadzieję, że pismo mu się zbytnio nie zmieni ;)

Bożenka - leniuchuj jak najwięcej, bo potem może być trudno o takie chwile ;)

Odnośnik do komentarza

bozena - tak, w zasadzie daje sie wyspac. zjada np ok 20 a pozniej o 2-3. a pozniej 6-7. w miedzyczasie spi. czasem sie zdarzala godzina smiania o 4 nad ranem, ale ostatnio doszedl do wniosku ze to dziecinne ;) i zaprzestal.
jest latwiejszy w obslusze od Kingi. odkad daje mu jesc ze smoczka trojprzeplywowego to jedzenie trwa 4-5minut, raz na 3h. nie jest zle.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Ewa to super że mały nie daje dużego wycisku
ciekawe jaki będzie mój, bo Dominia to była super dzieckiem, dużo spała, nie marudziała.
Braatowa mojego męża stwierdziała że jak jedno było super to drugie na pewno takie nie będzie, ale mam nadzieję jednak że bedzie dobrze, teraz w ciąży daje mi wycisk to może potem nie:36_2_15:

Odnośnik do komentarza

Witam :)

U nas był super weekend, chłopaki nieźle poszalały bo była siostra K. z rodzinką :)
Dziś mieliśmy iść z K. do teatru ale ze względu na żałobę narodową przeniesiono nam spektakl na za tydzień. Chłopaki będą niepocieszeni, że ciocia do nich nie przyjedzie ;)

Cosmo – śliczne fotki dzieci w podpisie, a Piotruś taki słodziak, że w sam raz do zacałowania ::):

Bożenka – u nas na etapie niemowlęctwa łatwiejszy w obsłudze był Adaś. Młodszy Maciuś dał nam popalić :Kiepsko::Oczko:

Odnośnik do komentarza

Hej
w końcu weekend i ma być ładna pogoda
dzis kupiłam Domini kurtkę i czapkę na wiosnę i przy okazji getry, jeszcze musimy jakies buty na wiosnę, co prawda ma te wyższe adidasy ale chcemy takie jakies półbuty balerinki.

a ja juz przygotowana na przyjście Adasia, jutro tylko spakuje do końca torbę do szpitala i juz moge rodzić bo coraz ciężej mi, od 3 dni mały bardzo dużo sie rusza, nie moge zbytnio leżeć, najlepiej leżeć, ale cóż zostały mi jeszcze ok 3 tyg.

POZDRAWIAM MIŁEGO WEEKENDU

Odnośnik do komentarza

Cześć :)

Jakaś rozlazła jestem ;). Dużo rzeczy mam na głowie, muszę listę zrobić, bo mi ważne sprawy uciekną ;)
Szukam butów wiosennych dla Adasia (ale już nie Bartki, bo ceny baaardzo podskoczyły :Szok:) i jeszcze muszę wymyślić dla niego strój wiosenny na jutro. A kreatywności w tym zakresie mi brak ;)

Bożenka - fajnie, że torba już spakowana, zawsze to 1 stres mniej ;)

Cosmo - niesamowite, że to już 5 m-cy minęło! Serdeczności miesięcznicowe dla Piotrusia :)

Odnośnik do komentarza

dziś dopakowywałam do torby kapcie i klapki bo całkowicie o nich zapomniałam, i jeszcze sztućce, wszystkie dokumenty i badania mam w jednym miejscu więc nie będzie szukania, to jestem juz teraz gotowa na 100%:smile_jump:, Adaś może już wychodzić, ale pewnie będę chodzic do końca bo brzusio nadal na swoim miejscu nic jeszcze nie opadł. a dzis jakoś tak mi niezbyt dobrze coś jakby zgaga, ok 16 zdrzemnęłam się, myślałam że przejdzie ale teraz siedzę i czuję że chyba trzeba jednak wziąć tabletkę.

Dziubula u nas powitanie wiosny dopiero w piątek, wszystkie 1,2,3 kl robiły marzanny na korytarzu wielka wystawa, a dziś robiłyśmy jeszcze wianek na głowę, tez musze buty na wiosnę Domini

Ewa ale ten czas leci Piotrus juz 5 mies, teraz to już spory chłopak tylko patrzeć jak będzie siadał a potem chodził.

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Miałam fuksa z butami dla Adasia, akurat była ostatnia para jego numeru i w tym kolorze co chciałam (szary), która została przeceniona i kupiliśmy Bartki taniej o parędziesiąt złotych :)
Strój wiosenny Adasia został doceniony i uznamy za... najlepszy, chyba w szoku to najbardziej byłam ja :D

Bożena - jakie i na co bierzesz tabletki?

Cosmo- my zebranie w szkole mamy w środę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...